Konsultacja merytoryczna:

Candezek

Lek nosi nazwę Candezek. Substancją czynną leku jest kandesartan cyleksetyl. Należy on do grupy leków nazywanych antagonistami receptora angiotensyny II. Powoduje on rozluźnianie i rozszerzanie naczyń krwionośnych. Pomaga to obniżyć ciśnienie krwi. Lek Candezek ułatwia
również sercu pompowanie krwi do wszystkich części ciała.

Lek ten stosowany jest w:
• leczeniu wysokiego ciśnienia krwi (nadciśnienia) u dorosłych.
• leczeniu dorosłych pacjentów z osłabioną czynnością mięśnia sercowego, jako terapia wspomagająca podczas leczenia inhibitorami konwertazy angiotensyny (inhibitory ACE) lub gdy nie mogą być one stosowane (inhibitory ACE to grupa leków stosowanych w leczeniu niewydolności serca).

Jaki jest skład Candezek, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest kandesartan cyleksetyl.
Każda tabletka leku Candezek 4 mg zawiera 4 mg kandesartanu cyleksetylu.
Każda tabletka leku Candezek 8 mg zawiera 8 mg kandesartanu cyleksetylu.
Każda tabletka leku Candezek 16 mg zawiera 16 mg kandesartanu cyleksetylu.
Każda tabletka leku Candezek 32 mg zawiera 32 mg kandesartanu cyleksetylu.

Substancje pomocnicze: sodu dokuzanian, sodu laurylosiarczan, karmeloza wapniowa, skrobia żelowana kukurydziana, hydroksypropyloceluloza, laktoza jednowodna, magnezu stearynian, żelaza tlenek czerwony (E 172) (tabletki 16 i 32 mg).

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Candezek – jak stosować ten lek?

Ważne jest, aby przyjmować lek Candezek codziennie.

Lek Candezek można przyjmować w trakcie posiłków lub niezależnie od posiłków.

Tabletkę należy połykać popijając wodą.

Tabletki należy przyjmować codziennie o zbliżonej porze. Pomoże to pacjentowi pamiętać o przyjęciu dawki.

Wysokie ciśnienie krwi:
• Zwykle stosowana dawka leku Candezek to 8 mg raz na dobę. Lekarz może zwiększyć dawkę do 16 mg raz na dobę, a następnie do 32 mg raz na dobę, w zależności od reakcji na leczenie.
• Lekarz może zalecić mniejszą dawkę początkową w przypadku niektórych pacjentów, np. pacjentów z zaburzeniami dotyczącymi wątroby, nerek, pacjentów, którzy utracili dużą ilość płynów, np. z powodu wymiotów, biegunki lub stosowania leków moczopędnych.
• U pacjentów rasy czarnej reakcja na leczenie może być słabsza, jeśli Candezek stosowany jest w monoterapii. Konieczne wówczas może być zastosowanie większych dawek.

Niewydolność serca:
• Zwykle stosowana dawka początkowa leku Candezek to 4 mg raz na dobę. Lekarz może zwiększyć dawkę przez jej podwojenie, w odstępach co najmniej 2-tygodniowych, do 32 mg raz na dobę. Lek Candezek może być przyjmowany z innymi lekami stosowanymi w leczeniu niewydolności serca, a lekarz zadecyduje, jaka terapia jest najbardziej odpowiednia dla pacjenta.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zażycia większej dawki leku Candezek niż zalecana, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Candezek – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Candezek można stosować podczas posiłków i niezależnie od posiłków.

Podczas stosowania leku Candezek należy skonsultować się z lekarzem, jeśli planowane jest spożycie alkoholu. Candezek może powodować omdlenie lub zawroty głowy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Candezek w okresie ciąży i karmienia piersią?

Należy poinformować lekarza o podejrzeniu (lub planowaniu) ciąży. Lekarz zazwyczaj zaleci przerwanie stosowania leku Candezek przed planowaną ciążą lub natychmiast po potwierdzeniu ciąży oraz zaleci przyjmowanie innego leku zamiast leku Candezek. Nie zaleca się stosowania leku Candezek we wczesnym okresie ciąży i nie należy go stosować po 3 miesiącu ciąży, ponieważ stosowany w tym okresie może ciężko zaszkodzić dziecku.

Należy poinformować lekarza o karmieniu piersią lub zamiarze karmienia piersią. Nie zaleca się przyjmowania leku Candezek podczas karmienia piersią, zwłaszcza w przypadku karmienia piersią noworodka lub wcześniaka. Lekarz może zalecić stosowanie innego leku.

Ulotka Candezek – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Candezek, 4 mg, 8 mg, 16 mg, 32 mg, tabletki (Candesartanum cilexetilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 18 razy

Rozmiar plku 104.18 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Candezek m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Candezek, 4 mg, 8 mg, 16 mg, 32 mg, tabletki (Candesartanum cilexetilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 14 razy

Rozmiar plku 151.04 KB

Cena - ile kosztuje Candezek?

Cena Candezek i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Candezek.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Candezek? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Floradix na Wątrobę płyn (Opakowanie: 250 ml)Floradix na Wątrobę płyn (Opakowanie: 250 ml) to suplement diety zawierający wiele ważnych składników ziołowych, które wspierają pracę wątroby i układu trawiennego: karczoch, mniszek lekarski, kurkumę i inne gorzkie zioła, takie jak goryczka i imbir.

Karczoch jest substancją ziołową znaną w tradycji od wieków ze swoich właściwoś…

34.49 

Zastosowanie Nasiona Lnu (Opakowanie: 250 g)Nasiona Lnu (Opakowanie: 250 g) to produkt leczniczy w postaci nasion lnu wskazanych do stosowania w przypadku łagodnych dolegliwości trawiennych: nudności, niestrawności, biegunek. Zmniejsza refluks żołądkowo-przełykowy, zaparcia czy objawy wrzodów żołądka.
Efekt działania Nasiona Lnu (Opakowanie: 250 g)Nasiona Lnu (Opakowanie: 250 g) to potocznie zwane siemię lniane, które jest bogate w substancje śluzowe o działaniu powlekającym…

3.59 

Zastosowanie SEPTORAL PROFILACTIC Płyn d/płuk.j.ustnej (Opakowanie: 500 ml)SEPTORAL PROFILACTIC Płyn d/płuk.j.ustnej (Opakowanie: 500 ml) to produkt wspomagający higienę i zdrowie jamy ustnej. Polecany do stosowania w kłopotach z próchnicą, krwawieniem dziąseł, kamieniem nazębnym czy paradontozą. Działa przeciw bakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Może być stosowany przez osoby z protezami i aparatami ortodontycznymi. Nadaje się do codziennego…

17.00 

Zastosowanie Chela-Mag B6 Forte Shot pomarańczowy (Opakowanie: 1 )Chela-Mag B6 Forte Shot pomarańczowy (Opakowanie: 1 ) to suplement diety dla osób chcących uzupełnić swoją dietę w magnez i witaminę B6 oraz szukających wygodnego i szybkiego sposobu na suplementację. Forma ampułki z płynem do spożycia umożliwia stosowanie produktu w domu oraz w podróży. Dla osób dorosłych.
Efekt działania Chela-Mag B6…

5.77 

Soyfem (Opakowanie: 60 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

36.34 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief