Daivonex

Daivonex krem stosuje się w miejscowym leczeniu łuszczycy zwyczajnej (psoriasis vulgaris).

Jaki jest skład Daivonex, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest kalcypotriol, 50 mikrogramów,
– substancje pomocnicze to: makrogolu eter cetostearylowy, alkohol cetostearylowy, chloroallilosześciometylenoczteroaminowy chlorek, disodu edetynian, disodu fosforan dwuwodny, glicerol 85%, parafina ciekła, wazelina biała, all-rac-α-tokoferol, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Daivonex – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza. Lek jest przeznaczony do stosowania na skórę. Zwykle cienką warstwę leku nanosi się na chorobowo zmienioną skórę dwa razy na dobę. Zazwyczaj przy rozpoczynaniu terapii stosuje się lek dwukrotnie w ciągu doby. Jeśli lekarz uzna za właściwe, można zmniejszyć liczbę aplikacji leku do jednej w ciągu doby. Maksymalna dawka tygodniowa nie powinna przekraczać 100 g leku Daivonex krem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Stosowanie preparatu w dawkach większych niż zalecane (dawka większa niż 100 g leku na tydzień) może spowodować zwiększenie stężenia wapnia w osoczu, które po przerwaniu leczenia szybko powraca do normy.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Daivonex – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Daivonex z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Daivonex w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku nie należy stosować u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią, bez wyraźnego zalecenia lekarza.

Ulotka Daivonex – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

DAIVONEX, 50 µg/g, krem (Calcipotriolum)


DAIVONEX (Calcipotriolum) 50 µg/ml, płyn na skórę


DAIVONEX, 50 µg/g, maść (Calcipotriolum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Daivonex m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

DAIVONEX, 50 µg/g, krem (Calcipotriolum)


DAIVONEX (Calcipotriolum) 50 µg/ml, płyn na skórę


DAIVONEX, 50 µg/g, maść (Calcipotriolum)

Opinie o Daivonex - forum pacjentów

Stosujesz Daivonex? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz