Konsultacja merytoryczna:

Aprepitant Accord

Aprepitant Accord zawiera substancję czynną – aprepitant i należy do grupy leków zwanych antagonistami receptora neurokininowego 1 (NK1) (leki przeciwwymiotne i przeciw nudnościom). Mózg posiada specyficzny obszar, odpowiadający za nudności oraz wymioty. Lek blokuje sygnały pochodzące z tego obszaru i stosowany jest w celu zapobiegania nudnościom i wymiotom występującym po zabiegach chirurgicznych u osób dorosłych.

Jaki jest skład Aprepitant Accord, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest aprepitant. Każda kapsułka twarda zawiera 40 mg aprepitantu.

Pozostałe składniki to: hypromeloza 2910, poloksamer 407, sacharoza, celuloza mikrokrystaliczna, żelatyna, sodu laurylosiarczan, tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek żółty (E 172) szelak, żelaza tlenek czarny (E 172), glikol propylenowy.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Aprepitant Accord – jak stosować ten lek?

Zalecana doustna dawka leku Aprepitant Accord to jedna kapsułka 40 mg w ciągu 3 godzin przed rozpoczęciem znieczulenia ogólnego.

Lek podawany doustnie. Kapsułkę należy połykać w całości, popijając niewielką ilością wody.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi którekolwiek z wymienionych poniżej działań niepożądanych, które mogą mieć ciężki przebieg i wymagać natychmiastowej pomocy medycznej: pokrzywka, wysypka, świąd, utrudnione oddychanie lub przełykanie (częstość nieznana, nie może być określona na podstawie dostępnych danych); są to objawy reakcji alergicznej.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Aprepitant Accord – czy mogę spożywać alkohol?

Preparat można przyjmować niezależnie od posiłków.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Aprepitant Accord w okresie ciąży i karmienia piersią?

Tego leku nie należy stosować w okresie ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed przyjęciem tego leku.

Informacje dotyczące środków antykoncepcyjnych podane są w punkcie załączonej ulotki „Aprepitant Accord a inne leki”.

Nie wiadomo, czy Aprepitant Accord przenika do mleka ludzkiego, dlatego podczas leczenia tym lekiem nie zaleca się karmienia piersią. Ważne jest, aby poinformować lekarza prowadzącego o karmieniu piersią lub o zamiarze karmienia piersią przed zażyciem tego leku.

Ulotka Aprepitant Accord – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Aprepitant Accord, 40 mg, kapsułki, twarde (Aprepitantum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 85.30 KB

Aprepitant Accord 125 mg/ 80 mg, kapsułki, twarde (Aprepitantum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 95.45 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Aprepitant Accord m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Aprepitant Accord, 40 mg, kapsułki, twarde (Aprepitantum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 152.32 KB

Aprepitant Accord 125 mg/ 80 mg, kapsułki, twarde (Aprepitantum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 272.01 KB

Cena - ile kosztuje Aprepitant Accord?

Cena Aprepitant Accord i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Aprepitant Accord.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Aprepitant Accord? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Kneipp Aroma Piana do kąpieli (Opakowanie: 400 ml)Kneipp Aroma Piana do kąpieli (Opakowanie: 400 ml) to przyjemnie pachnący dodatek dla umilenia kąpieli. Poleca się osobom, które potrzebują odprężenia po ciężkim dniu. Może im to zapewnić kąpiel z wykorzystaniem produktu z olejkami eterycznymi, pobudzającymi zmysły i pozwalającymi na pełen relaks i odprężenie. Warto również od czasu…

20.99 

Zastosowanie Kneipp zestaw kąpielowy (Opakowanie: 3X20 ml)Kneipp zestaw kąpielowy (Opakowanie: 3X20 ml) to zestaw aromatycznych dodatków do kąpieli, który zawiera: dwie esencje kąpielowe oraz olejek kąpielowy (zawierający czysty olejek migdałowy).

Esencja kąpielowa "Głębokie odprężenie" zawiera wyciągi z paczuli i drzewa sandałowego, druga zaś "Bez stresu" zawiera wyciąg z mandarynki i pomarańczy.

W połą…

25.99 

Zastosowanie Weleda olejek do pielęgnacji dla kobiet w ciąży (Opakowanie: 10 ml)Ciąża zmienia życie kobiety. Zachodzące w jej organizmie zmiany hormonalne wpływają na zmianę stanu skóry. Ciało poddawane jest licznym naturalnym przemianom. Olejek do pielęgnacji ciała dla kobiet w ciąży jest najwyższej jakości naturalnym produktem, skutecznie chroniącym skórę przed wysuszeniem. Jego regularne stosowanie zapobiega powstawaniu rozstę…

8.99 

Zastosowanie Espumisan 40 mg kapsułki (Opakowanie: 100 )Espumisan 40 mg kapsułki (Opakowanie: 100 ) to lek przeznaczony do stosowania na wzdęcia i gazy zamknięte w jelitach. Preparat rozbija zalegające pęcherzyki, sprawiając, że są one łatwiej wchłaniane lub wydalane.

Kapsułki Espumisan służą leczeniu objawowemu, nie usuwają przyczyny problemu.

Efekt działania Espumisan 40 mg kapsułki (Opakowanie: 100 )Espumisan 40 mg kapsułki (Opakowanie: 100 ) zawiera symetykon, substancję powierzchniowo czynną…

21.74 

Zastosowanie Bioderma Hydrabio tonik nawilżający do twarzy (Opakowanie: 250 ml)Bioderma Hydrabio tonik nawilżający do twarzy (Opakowanie: 250 ml) to nawilżający tonik do twarzy o skórze normalnej, suchej i przesuszonej. Delikatnie czyści ze wszelkich zanieczyszczeń oraz łagodzi podrażnienia i zmniejsza uczucie napiętości i suchości cery. Tworzy barierę ochronną przed działaniem szkodliwych czynników środowiskowych.Efekt działania Bioderma Hydrabio…

48.40 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief