DOCETAXEL TEVA GENERICS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)


12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEKU DOCETAXEL TEVA GENERICS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Jakie są wskazania do stosowania leku oraz jak działa ten lek?

Nazwa leku to Docetaxel Teva Generics, a jego nazwa zwyczajowa to docetaksel. Docetaksel jest substancją otrzymywaną z igieł cisu. Docetaksel należy do grupy leków przeciwnowotworowych zwanych taksoidami.

Docetaxel Teva Genericsjest przepisywany przez lekarza do leczenia raka piersi, szczególnych postaci raka płuca (niedrobnokomórkowy rak płuca), raka gruczołu krokowego, raka żołądka lub raka głowy i szyi:
– W leczeniu zaawansowanego raka piersi Docetaxel Teva Generics może być podawany zarówno w monoterapii jak i w leczeniu skojarzonym z doksorubicyną lub trastuzumabem, lub kapecytabiną.
– W leczeniu wczesnego stadium raka piersi z przerzutami lub bez przerzutów do węzłów chłonnych Docetaxel Teva Generics może być podawany w połączeniu z doksorubicyną i cyklofosfamidem.
– W leczeniu raka płuca Docetaxel Teva Generics może być podawany zarówno w monoterapii jak i w leczeniu skojarzonym z cisplatyną.
– W leczeniu raka gruczołu krokowego Docetaxel Teva Generics podawany jest w połączeniu z prednizonem lub prednizolonem.
– W leczeniu raka żołądka z przerzutami Docetaxel Teva Genericspodawany jest w połączeniu z cisplatyną i 5-fluorouracylem.
– W leczeniu raka głowy i szyi Docetaxel Teva Generics podawany jest w połączeniu z cisplatyną i 5-fluorouracylem.

SKŁAD LEKU DOCETAXEL TEVA GENERICS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Jaki jest skład leku? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Docetaxel Teva Generics, 20 mg
– Substancją czynną leku jest docetaksel. 1 ml rekonstytuowanego roztworu zawiera 5 mg docet/bakselu (bezwodnego). Fiolka zawiera 20 mg docetakselu.

– Ponadto lek zawiera: powidon K-12, hydroksypropylobetadeks i glukozę jednowodną.

Docetaxel Teva Generics, 80 mg
– Substancją czynną leku jest docetaksel. 1 ml rekonstytuowanego roztworu zawiera 5 mg docetakselu (bezwodnego). Fiolka zawiera 80 mg docetakselu.

– Ponadto lek zawiera: powidon K-12, hydroksypropylobetadeks i glukozę jednowodną.

DAWKOWANIE LEKU DOCETAXEL TEVA GENERICS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Jakie jest zalecane dawkowanie leku? Jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Dawka zależy od masy ciała oraz od stanu ogólnego pacjenta. Lekarz dokonuje obliczenia pola powierzchni ciała w metrach kwadratowych (m2) i na tej podstawie określa wielkość dawki do podania.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Leku Docetaxel Teva Generics NIE należy podawać w ciąży, chyba że stan kliniczny kobiety wymaga jego podawania.

Podczas leczenia kobieta nie powinna zajść w ciążę i musi stosować skuteczną metodę antykoncepcji, ponieważ lek Docetaxel Teva Generics może być szkodliwy dla nienarodzonego dziecka. W przypadku zajścia w ciążę w trakcie leczenia należy natychmiast poinformować o tym lekarza.

Jeśli lek Docetaxel Teva Generics przyjmuje mężczyzna, to zaleca się aby nie został ojcem w trakcie i do 6 miesięcy po okresie leczenia. Przed rozpoczęciem leczenia powinien także poszukać porady w sprawie przechowania nasienia, ponieważ docetaksel może zmieniać płodność u mężczyzn.

Karmienie piersią
NIE należy karmić piersią podczas leczenia lekiem Docetaxel Teva Generics.

DOKUMENTACJA LEKU DOCETAXEL TEVA GENERICS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępniliśmy możliwość ściągnięcia pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

ULOTKA LEKU DOCETAXEL TEVA GENERICS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

ULOTKA LEKU DOCETAXEL TEVA GENERICS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.

Produkt archiwalny – Brak w produkcji, Brak w obrocie


CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - DOCETAXEL TEVA GENERICS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.

Produkt archiwalny – Brak w produkcji, Brak w obrocie
ZAREZERWUJ DOCETAXEL TEVA GENERICS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy, za pośrednictwem serwisu ktomalek.pl. Możliwość rezerwacji leku zarówno na receptę, jak i bez recepty. Jeżeli apteka udostępnia informacje, istnieje możliwość weryfikacji jaka jest aktualna cena leku. Sprawdź gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI LEKU DOCETAXEL TEVA GENERICS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Zapoznaj się z listą leków, które zawierają:

OPINIE O DOCETAXEL TEVA GENERICS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Poznaj opinie pacjentów stosujących ten lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami - forum o lekach.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here