DOCETAXEL TEVA GENERICS

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:

DOCETAXEL TEVA GENERICS - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku DOCETAXEL TEVA GENERICS. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku DOCETAXEL TEVA GENERICS w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA DOCETAXEL TEVA GENERICS? – OPIS I WSKAZANIA

Nazwa leku to Docetaxel Teva Generics, a jego nazwa zwyczajowa to docetaksel. Docetaksel jest substancją otrzymywaną z igieł cisu. Docetaksel należy do grupy leków przeciwnowotworowych zwanych taksoidami.

Docetaxel Teva Genericsjest przepisywany przez lekarza do leczenia raka piersi, szczególnych postaci raka płuca (niedrobnokomórkowy rak płuca), raka gruczołu krokowego, raka żołądka lub raka głowy i szyi:
– W leczeniu zaawansowanego raka piersi Docetaxel Teva Generics może być podawany zarówno w monoterapii jak i w leczeniu skojarzonym z doksorubicyną lub trastuzumabem, lub kapecytabiną.
– W leczeniu wczesnego stadium raka piersi z przerzutami lub bez przerzutów do węzłów chłonnych Docetaxel Teva Generics może być podawany w połączeniu z doksorubicyną i cyklofosfamidem.
– W leczeniu raka płuca Docetaxel Teva Generics może być podawany zarówno w monoterapii jak i w leczeniu skojarzonym z cisplatyną.
– W leczeniu raka gruczołu krokowego Docetaxel Teva Generics podawany jest w połączeniu z prednizonem lub prednizolonem.
– W leczeniu raka żołądka z przerzutami Docetaxel Teva Genericspodawany jest w połączeniu z cisplatyną i 5-fluorouracylem.
– W leczeniu raka głowy i szyi Docetaxel Teva Generics podawany jest w połączeniu z cisplatyną i 5-fluorouracylem.

SKŁAD DOCETAXEL TEVA GENERICS, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Docetaxel Teva Generics, 20 mg
– Substancją czynną leku jest docetaksel. 1 ml rekonstytuowanego roztworu zawiera 5 mg docet/bakselu (bezwodnego). Fiolka zawiera 20 mg docetakselu.

– Ponadto lek zawiera: powidon K-12, hydroksypropylobetadeks i glukozę jednowodną.

Docetaxel Teva Generics, 80 mg
– Substancją czynną leku jest docetaksel. 1 ml rekonstytuowanego roztworu zawiera 5 mg docetakselu (bezwodnego). Fiolka zawiera 80 mg docetakselu.

– Ponadto lek zawiera: powidon K-12, hydroksypropylobetadeks i glukozę jednowodną.

JAKIE JEST DAWKOWANIE DOCETAXEL TEVA GENERICS? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Dawka zależy od masy ciała oraz od stanu ogólnego pacjenta. Lekarz dokonuje obliczenia pola powierzchni ciała w metrach kwadratowych (m2) i na tej podstawie określa wielkość dawki do podania.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ DOCETAXEL TEVA GENERICS W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Leku Docetaxel Teva Generics NIE należy podawać w ciąży, chyba że stan kliniczny kobiety wymaga jego podawania.

Podczas leczenia kobieta nie powinna zajść w ciążę i musi stosować skuteczną metodę antykoncepcji, ponieważ lek Docetaxel Teva Generics może być szkodliwy dla nienarodzonego dziecka. W przypadku zajścia w ciążę w trakcie leczenia należy natychmiast poinformować o tym lekarza.

Jeśli lek Docetaxel Teva Generics przyjmuje mężczyzna, to zaleca się aby nie został ojcem w trakcie i do 6 miesięcy po okresie leczenia. Przed rozpoczęciem leczenia powinien także poszukać porady w sprawie przechowania nasienia, ponieważ docetaksel może zmieniać płodność u mężczyzn.

Karmienie piersią
NIE należy karmić piersią podczas leczenia lekiem Docetaxel Teva Generics.

ULOTKA LEKU DOCETAXEL TEVA GENERICS – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Produkt archiwalny – Brak w produkcji, Brak w obrocie

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – DOCETAXEL TEVA GENERICS CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

Produkt archiwalny – Brak w produkcji, Brak w obrocie

REZERWACJA LEKU W APTECE - DOCETAXEL TEVA GENERICS CENA, REFUNDACJA

DOCETAXEL TEVA GENERICS OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here