Docetaxel Teva Generics

Docetaxel Teva Generics to lek przeciwnowotworowy dostępny na receptę. Substancja aktywna tego leku, docetaksel, jest półsyntetycznym analogiem paklitakselu, o zbliżonej strukturze chemicznej i zbliżonym działaniu. Działa poprzez pobudzanie łączenia tubuliny w trwałe mikrotubule i hamowanie ich rozpadu, co powoduje znaczne zmniejszenie ilości wolnej tubuliny. Lek jest stosowany w leczeniu różnych rodzajów nowotworów, w tym raka piersi, niedrobnokomórkowego raka płuc, hormononiezależnego raka gruczołu krokowego z przerzutami, gruczolakoraka żołądka z przerzutami oraz raka płaskonabłonkowego głowy i szyi. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Docetaxel Teva Generics m.in. wskazania, dawkowanie i skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Docetaxel Teva Generics i jakie są wskazania do stosowania?

Nazwa leku to Docetaxel Teva Generics, a jego nazwa zwyczajowa to docetaksel. Docetaksel jest substancją otrzymywaną z igieł cisu. Docetaksel należy do grupy leków przeciwnowotworowych zwanych taksoidami.

Docetaxel Teva Genericsjest przepisywany przez lekarza do leczenia raka piersi, szczególnych postaci raka płuca (niedrobnokomórkowy rak płuca), raka gruczołu krokowego, raka żołądka lub raka głowy i szyi:
– W leczeniu zaawansowanego raka piersi Docetaxel Teva Generics może być podawany zarówno w monoterapii jak i w leczeniu skojarzonym z doksorubicyną lub trastuzumabem, lub kapecytabiną.
– W leczeniu wczesnego stadium raka piersi z przerzutami lub bez przerzutów do węzłów chłonnych Docetaxel Teva Generics może być podawany w połączeniu z doksorubicyną i cyklofosfamidem.
– W leczeniu raka płuca Docetaxel Teva Generics może być podawany zarówno w monoterapii jak i w leczeniu skojarzonym z cisplatyną.
– W leczeniu raka gruczołu krokowego Docetaxel Teva Generics podawany jest w połączeniu z prednizonem lub prednizolonem.
– W leczeniu raka żołądka z przerzutami Docetaxel Teva Genericspodawany jest w połączeniu z cisplatyną i 5-fluorouracylem.
– W leczeniu raka głowy i szyi Docetaxel Teva Generics podawany jest w połączeniu z cisplatyną i 5-fluorouracylem.

Kategorie powiązane:
Leki,

Reklama

Jaki jest skład Docetaxel Teva Generics, jakie substancje zawiera?

Docetaxel Teva Generics, 20 mg
– Substancją czynną leku jest docetaksel. 1 ml rekonstytuowanego roztworu zawiera 5 mg docet/bakselu (bezwodnego). Fiolka zawiera 20 mg docetakselu.

– Ponadto lek zawiera: powidon K-12, hydroksypropylobetadeks i glukozę jednowodną.

Docetaxel Teva Generics, 80 mg
– Substancją czynną leku jest docetaksel. 1 ml rekonstytuowanego roztworu zawiera 5 mg docetakselu (bezwodnego). Fiolka zawiera 80 mg docetakselu.

– Ponadto lek zawiera: powidon K-12, hydroksypropylobetadeks i glukozę jednowodną.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Docetaxel Teva Generics – jak stosować?

Dawka zależy od masy ciała oraz od stanu ogólnego pacjenta. Lekarz dokonuje obliczenia pola powierzchni ciała w metrach kwadratowych (m2) i na tej podstawie określa wielkość dawki do podania.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Docetaxel Teva Generics w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Leku Docetaxel Teva Generics NIE należy podawać w ciąży, chyba że stan kliniczny kobiety wymaga jego podawania.

Podczas leczenia kobieta nie powinna zajść w ciążę i musi stosować skuteczną metodę antykoncepcji, ponieważ lek Docetaxel Teva Generics może być szkodliwy dla nienarodzonego dziecka. W przypadku zajścia w ciążę w trakcie leczenia należy natychmiast poinformować o tym lekarza.

Jeśli lek Docetaxel Teva Generics przyjmuje mężczyzna, to zaleca się aby nie został ojcem w trakcie i do 6 miesięcy po okresie leczenia. Przed rozpoczęciem leczenia powinien także poszukać porady w sprawie przechowania nasienia, ponieważ docetaksel może zmieniać płodność u mężczyzn.

Karmienie piersią
NIE należy karmić piersią podczas leczenia lekiem Docetaxel Teva Generics.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Docetaxel Teva Generics

Ulotka Docetaxel Teva Generics – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Produkt archiwalny – Brak w produkcji, Brak w obrocie

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Produkt archiwalny – Brak w produkcji, Brak w obrocie

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Docetaxel Teva Generics w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Docetaxel Teva Generics

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Docetaxel Teva Generics? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Docetaxel Teva Generics. Podziel się doświadczeniami na forum.