Konsultacja merytoryczna:

Carbaglu

Lek Carbaglu może ułatwić usuwanie nadmiernej ilości amoniaku z osocza (podwyższone stężenie amoniaku we krwi). Amoniak jest szczególnie toksyczny dla mózgu i w ciężkich przypadkach wywołuje zaburzenia świadomości oraz śpiączkę.

Hiperamonemia może być spowodowana:
– brakiem specyficznego, występującego w wątrobie enzymu, syntazy N-acetyloglutaminianowej.

Pacjenci, u których występuje to rzadkie zaburzenie, nie są w stanie wydalać produktu przemiany azotu, który ulega nagromadzeniu po spożyciu białka. Choroba utrzymuje się przez całe życie pacjenta i z tego powodu także leczenie jest potrzebne przez całe życie;
– kwasicą izowalerianową, kwasicą metylomalonową i kwasicą propionową. Pacjenci dotknięci jedną z tych chorób wymagają leczenia w czasie napadów hiperamonemii.

Jaki jest skład Carbaglu, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest kwas kargluminowy. Każda tabletka zawiera 200 mg kwasu kargluminowego.

Inne składniki leku to: celuloza mikrokrystaliczna, sodu laurylosiarczan, hypromeloza, kroskarmeloza sodowa , krzemionka koloidalna bezwodna, sodu stearylofumaran.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Carbaglu – jak stosować ten lek?

Zazwyczaj stosowana dawka leku:
– początkowa dobowa dawka leku wynosi zazwyczaj 100 mg na kilogram masy ciała, najwyżej do 250 mg na kilogram masy ciała (np. jeśli pacjent waży 10 kg, powinien zażyć 1 g na dobę, czyli 5 tabletek),
– U pacjentów chorych na niedobór syntazy N-acetyloglutaminianowej, w przebiegu leczenia długotrwałego dobowa dawka mieści się zazwyczaj w zakresie od 10 mg do 100 mg na kilogram masy ciała.

Lekarz prowadzący wyznaczy dawkę indywidualną odpowiednią do utrzymania normalnego stężenia amoniaku we krwi.

Lek Carbaglu należy podawać WYŁĄCZNIE doustnie lub przez zgłębnik do żołądka (z użyciem strzykawki, jeśli jest to konieczne).

Jeśli pacjent znajduje się w stanie śpiączki hiperamonemicznej, lek Carbaglu podaje się wtłaczając szybko ze strzykawki przez rurkę stosowaną do karmienia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy zasięgnąć porady lekarza prowadzącego lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Carbaglu – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Caprelsa można przyjmować w trakcie lub między posiłkami.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Carbaglu w okresie ciąży i karmienia piersią?

Carbaglu należy przyjmować doustnie przed posiłkiem lub przyjęciem odżywki.

Tabletki należy rozpuścić w co najmniej 5-10 ml wody. Zażywać bezpośrednio po rozpuszczeniu. Zawiesina ma lekko kwaśny smak.

Ulotka Carbaglu – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Carbaglu 200 mg tabletki do sporządzania zawiesiny doustnej (Kwas kargluminowy)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 11 razy

Rozmiar plku 244.84 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Carbaglu m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Carbaglu 200 mg tabletki do sporządzania zawiesiny doustnej (Kwas kargluminowy)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 11 razy

Rozmiar plku 251.13 KB

Cena - ile kosztuje Carbaglu?

Cena Carbaglu i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Carbaglu.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Carbaglu? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do “Carbaglu”

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Elastyczna opaska z gazy 4mx6cm (Opakowanie: 20 szt.)Domowa apteczka powinna być dobrze wyposażona. Nigdy nie wiemy na jakie urazy możemy być narażeni. Podobnie z apteczką samochodową – tam także na wszelki wypadek powinny znajdować się wszelkie niezbędne artykuły pierwszej pomocy. Elastyczna opaska z gazy 4mx6cm (Opakowanie: 20 szt.) to jeden z artykułów, który powinien znaleźć się w każdym domu i…

56.99 

Sok z aronii 100% aroniaVital (Opakowanie: 490 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

10.33 

Zastosowanie Polopiryna Max 500 mg tabletki dojelitowe (Opakowanie: 10 )Polopiryna Max 500 mg tabletki dojelitowe (Opakowanie: 10 ) jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, który może być stosowany przy dolegliwościach bólowych o lekkim i średnim nasileniu.

Polopiryna dojelitowa 500 mg może być przyjmowana przy lekkich lub umiarkowanych bólach głowy, migrenowych bólach głowy czy bólach kostno-stawowych.

Produkt może być przyjmowany także w…

9.12 

Zastosowanie Propolis 7% płyn (Opakowanie: 20 ml)Propolis 7% płyn (Opakowanie: 20 ml) to suplement diety dla osób szukających naturalnych sposobów na wzmocnienie odporności. Propolis jest bogaty w cenne substancje aktywne wspierające organizm w walce z chorobotwórczymi patogenami, antyoksydacyjne flawonoidy oraz związki fenolowe. Nadaje się do stosowania po antybiotykoterapii w celu odbudowania systemu immunologicznego.
SkładPropolis (kit pszczeli), spirytus rektyfikowany, woda.
Zawartość propolisu: 7% (58 mg/ml)…

14.91 

Zastosowanie Olivenoel Haut in Balance krem do twarzy 5% (Opakowanie: 50 ml)Na dzisiejszym rynku kosmetycznym ciężko jest znaleźć produkt, który byłby pozyskiwany z w pełni naturalnych składników. Aby uzupełnić te braki powstał Olivenoel Haut in Balance krem do twarzy 5% (Opakowanie: 50 ml). Został stworzony na bazie naturalnej oliwy z oliwek oraz mocznika. Zawiera skuteczne właściwości wygładzające oraz regenerujące. Przeznaczony…

69.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief