DOCETAXEL STADA

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:

DOCETAXEL STADA - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku DOCETAXEL STADA. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku DOCETAXEL STADA w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA DOCETAXEL STADA? – OPIS I WSKAZANIA

Nazwa leku to Docetaxel STADA. Jego nazwa powszechnie stosowana to docetaksel. Docetaksel jest substancją otrzymywaną z igieł cisu.
Docetaksel należy do grupy leków przeciwnowotworowych, nazywanych taksoidami.

Lek Docetaxel STADA jest przepisywany przez lekarza do leczenia raka piersi, szczególnych postaci raka płuca (niedrobnokomórkowy rak płuca), raka gruczołu krokowego, raka żołądka lub raka głowy i szyi. Lek Docetaxel STADA jest stosowany często w skojarzeniu z innymi lekami przeciwnowotworowymi.

W szczególności lek Docetaxel STADA może być stosowany w leczeniu:
• zaawansowanego raka piersi; lek Docetaxel STADA może być podawany zarówno jako jedyny lek, jak i w leczeniu skojarzonym z doksorubicyną, kapecytabiną lub trastuzumabem (lekami przeciwnowotworowymi),
• wczesnego stadium raka piersi z przerzutami do węzłów chłonnych; lek Docetaxel STADA może być podawany w skojarzeniu z doksorubicyną i cyklofosfamidem (lekami przeciwnowotworowymi),
• raka płuca; lek Docetaxel STADA może być podawany zarówno jako jedyny lek, jak i w leczeniu skojarzonym z cisplatyną (lekiem przeciwnowotworowym),
• raka prostaty; lek Docetaxel STADA stosuje się w skojarzeniu z prednizonem lub prednizolonem,
• raka żołądka; jeśli nastąpiło rozsianie nowotworu, lek Docetaxel STADA stosuje się w skojarzeniu z cisplatyną i 5-fluorouracylem (lekami przeciwnowotworowymi),
• raka głowy i szyi: lek Docetaxel STADA stosuje się w skojarzeniu z cisplatyną i 5-fluorouracylem (lekami przeciwnowotworowymi).

SKŁAD DOCETAXEL STADA, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Docetaxel STADA, 20 mg/0,5 m
Substancją czynną leku jest docetaksel. Każda fiolka o pojemności 0,5 ml zawiera 20 mg docetakselu (bezwodnego).

Każdy ml koncentratu do sporządzania roztworu do infuzji zawiera 40 mg docetakselu (bezwodnego).
Po rozcieńczeniu zawartości fiolki z koncentratem w zawartości dołączonej fiolki z rozpuszczalnikiem każdy ml roztworu wstępnego zawiera 10 mg docetakselu (bezwodnego).

Ponadto lek zawiera: polisorbat 80, etanol bezwodny, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, kwas solny 0,5 M, woda do wstrzykiwań.

Docetaxel STADA, 80 mg/2 m
Substancją czynną leku jest docetaksel. Każda fiolka o pojemności 2 ml zawiera 80 mg docetakselu (bezwodnego).

Każdy ml koncentratu do sporządzania roztworu do infuzji zawiera 40 mg docetakselu (bezwodnego).
Po rozcieńczeniu zawartości fiolki z koncentratem w zawartości dołączonej fiolki z rozpuszczalnikiem każdy ml roztworu wstępnego zawiera 10 mg docetakselu (bezwodnego).

Ponadto lek zawiera: polisorbat 80, etanol bezwodny, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, kwas solny 0,5 M, woda do wstrzykiwań.

JAKIE JEST DAWKOWANIE DOCETAXEL STADA? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Dawka zależy od masy ciała oraz od stanu ogólnego pacjenta. Lekarz dokonuje obliczenia pola powierzchni ciała w metrach kwadratowych (m2) i na tej podstawie określa wielkość dawki do podania.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ DOCETAXEL STADA W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza.

Leku Docetaxel STADA NIE należy podawać w ciąży, chyba że lekarz wyraźnie tak zalecił.

Podczas leczenia kobieta nie powinna zajść w ciążę i musi stosować skuteczną metodę antykoncepcji, ponieważ lek Docetaxel STADA może być szkodliwy dla nienarodzonego dziecka. W przypadku zajścia w ciążę w trakcie leczenia należy natychmiast poinformować o tym lekarza.

Jeśli lek Docetaxel STADA przyjmuje mężczyzna, to zaleca się, aby nie został ojcem w trakcie i do 6 miesięcy po okresie leczenia. Przed rozpoczęciem leczenia powinien także poszukać porady w sprawie przechowania nasienia, ponieważ docetaksel może zmieniać płodność u mężczyzn Nie wolno karmić piersią podczas leczenia lekiem Docetaxel STADA.

ULOTKA LEKU DOCETAXEL STADA – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – DOCETAXEL STADA CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

Brak charakterystyki w bazie.

REZERWACJA LEKU W APTECE - DOCETAXEL STADA CENA, REFUNDACJA

DOCETAXEL STADA OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here