DOCETAXEL STADA

Działanie i wskazania

Nazwa leku to Docetaxel STADA. Jego nazwa powszechnie stosowana to docetaksel. Docetaksel jest substancją otrzymywaną z igieł cisu.
Docetaksel należy do grupy leków przeciwnowotworowych, nazywanych taksoidami.

Lek Docetaxel STADA jest przepisywany przez lekarza do leczenia raka piersi, szczególnych postaci raka płuca (niedrobnokomórkowy rak płuca), raka gruczołu krokowego, raka żołądka lub raka głowy i szyi. Lek Docetaxel STADA jest stosowany często w skojarzeniu z innymi lekami przeciwnowotworowymi.

W szczególności lek Docetaxel STADA może być stosowany w leczeniu:
• zaawansowanego raka piersi; lek Docetaxel STADA może być podawany zarówno jako jedyny lek, jak i w leczeniu skojarzonym z doksorubicyną, kapecytabiną lub trastuzumabem (lekami przeciwnowotworowymi),
• wczesnego stadium raka piersi z przerzutami do węzłów chłonnych; lek Docetaxel STADA może być podawany w skojarzeniu z doksorubicyną i cyklofosfamidem (lekami przeciwnowotworowymi),
• raka płuca; lek Docetaxel STADA może być podawany zarówno jako jedyny lek, jak i w leczeniu skojarzonym z cisplatyną (lekiem przeciwnowotworowym),
• raka prostaty; lek Docetaxel STADA stosuje się w skojarzeniu z prednizonem lub prednizolonem,
• raka żołądka; jeśli nastąpiło rozsianie nowotworu, lek Docetaxel STADA stosuje się w skojarzeniu z cisplatyną i 5-fluorouracylem (lekami przeciwnowotworowymi),
• raka głowy i szyi: lek Docetaxel STADA stosuje się w skojarzeniu z cisplatyną i 5-fluorouracylem (lekami przeciwnowotworowymi).

Skład

Docetaxel STADA, 20 mg/0,5 m
Substancją czynną leku jest docetaksel. Każda fiolka o pojemności 0,5 ml zawiera 20 mg docetakselu (bezwodnego).

Każdy ml koncentratu do sporządzania roztworu do infuzji zawiera 40 mg docetakselu (bezwodnego).
Po rozcieńczeniu zawartości fiolki z koncentratem w zawartości dołączonej fiolki z rozpuszczalnikiem każdy ml roztworu wstępnego zawiera 10 mg docetakselu (bezwodnego).

Ponadto lek zawiera: polisorbat 80, etanol bezwodny, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, kwas solny 0,5 M, woda do wstrzykiwań.

Docetaxel STADA, 80 mg/2 m
Substancją czynną leku jest docetaksel. Każda fiolka o pojemności 2 ml zawiera 80 mg docetakselu (bezwodnego).

Każdy ml koncentratu do sporządzania roztworu do infuzji zawiera 40 mg docetakselu (bezwodnego).
Po rozcieńczeniu zawartości fiolki z koncentratem w zawartości dołączonej fiolki z rozpuszczalnikiem każdy ml roztworu wstępnego zawiera 10 mg docetakselu (bezwodnego).

Ponadto lek zawiera: polisorbat 80, etanol bezwodny, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, kwas solny 0,5 M, woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie

Dawka zależy od masy ciała oraz od stanu ogólnego pacjenta. Lekarz dokonuje obliczenia pola powierzchni ciała w metrach kwadratowych (m2) i na tej podstawie określa wielkość dawki do podania.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza.

Leku Docetaxel STADA NIE należy podawać w ciąży, chyba że lekarz wyraźnie tak zalecił.

Podczas leczenia kobieta nie powinna zajść w ciążę i musi stosować skuteczną metodę antykoncepcji, ponieważ lek Docetaxel STADA może być szkodliwy dla nienarodzonego dziecka. W przypadku zajścia w ciążę w trakcie leczenia należy natychmiast poinformować o tym lekarza.

Jeśli lek Docetaxel STADA przyjmuje mężczyzna, to zaleca się, aby nie został ojcem w trakcie i do 6 miesięcy po okresie leczenia. Przed rozpoczęciem leczenia powinien także poszukać porady w sprawie przechowania nasienia, ponieważ docetaksel może zmieniać płodność u mężczyzn Nie wolno karmić piersią podczas leczenia lekiem Docetaxel STADA.

Ulotka – skutki uboczne

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Brak charakterystyki w bazie.

Weryfikacja ceny w aptece, dostępność

Opinie pacjentów / forum

Aktualna ocena:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Please enter your comment!
Please enter your name here