DOCETAXEL STADA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)


12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEKU DOCETAXEL STADA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Jakie są wskazania do stosowania leku oraz jak działa ten lek?

Nazwa leku to Docetaxel STADA. Jego nazwa powszechnie stosowana to docetaksel. Docetaksel jest substancją otrzymywaną z igieł cisu.
Docetaksel należy do grupy leków przeciwnowotworowych, nazywanych taksoidami.

Lek Docetaxel STADA jest przepisywany przez lekarza do leczenia raka piersi, szczególnych postaci raka płuca (niedrobnokomórkowy rak płuca), raka gruczołu krokowego, raka żołądka lub raka głowy i szyi. Lek Docetaxel STADA jest stosowany często w skojarzeniu z innymi lekami przeciwnowotworowymi.

W szczególności lek Docetaxel STADA może być stosowany w leczeniu:
• zaawansowanego raka piersi; lek Docetaxel STADA może być podawany zarówno jako jedyny lek, jak i w leczeniu skojarzonym z doksorubicyną, kapecytabiną lub trastuzumabem (lekami przeciwnowotworowymi),
• wczesnego stadium raka piersi z przerzutami do węzłów chłonnych; lek Docetaxel STADA może być podawany w skojarzeniu z doksorubicyną i cyklofosfamidem (lekami przeciwnowotworowymi),
• raka płuca; lek Docetaxel STADA może być podawany zarówno jako jedyny lek, jak i w leczeniu skojarzonym z cisplatyną (lekiem przeciwnowotworowym),
• raka prostaty; lek Docetaxel STADA stosuje się w skojarzeniu z prednizonem lub prednizolonem,
• raka żołądka; jeśli nastąpiło rozsianie nowotworu, lek Docetaxel STADA stosuje się w skojarzeniu z cisplatyną i 5-fluorouracylem (lekami przeciwnowotworowymi),
• raka głowy i szyi: lek Docetaxel STADA stosuje się w skojarzeniu z cisplatyną i 5-fluorouracylem (lekami przeciwnowotworowymi).

SKŁAD LEKU DOCETAXEL STADA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Jaki jest skład leku? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Docetaxel STADA, 20 mg/0,5 m
Substancją czynną leku jest docetaksel. Każda fiolka o pojemności 0,5 ml zawiera 20 mg docetakselu (bezwodnego).

Każdy ml koncentratu do sporządzania roztworu do infuzji zawiera 40 mg docetakselu (bezwodnego).
Po rozcieńczeniu zawartości fiolki z koncentratem w zawartości dołączonej fiolki z rozpuszczalnikiem każdy ml roztworu wstępnego zawiera 10 mg docetakselu (bezwodnego).

Ponadto lek zawiera: polisorbat 80, etanol bezwodny, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, kwas solny 0,5 M, woda do wstrzykiwań.

Docetaxel STADA, 80 mg/2 m
Substancją czynną leku jest docetaksel. Każda fiolka o pojemności 2 ml zawiera 80 mg docetakselu (bezwodnego).

Każdy ml koncentratu do sporządzania roztworu do infuzji zawiera 40 mg docetakselu (bezwodnego).
Po rozcieńczeniu zawartości fiolki z koncentratem w zawartości dołączonej fiolki z rozpuszczalnikiem każdy ml roztworu wstępnego zawiera 10 mg docetakselu (bezwodnego).

Ponadto lek zawiera: polisorbat 80, etanol bezwodny, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, kwas solny 0,5 M, woda do wstrzykiwań.

DAWKOWANIE LEKU DOCETAXEL STADA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Jakie jest zalecane dawkowanie leku? Jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Dawka zależy od masy ciała oraz od stanu ogólnego pacjenta. Lekarz dokonuje obliczenia pola powierzchni ciała w metrach kwadratowych (m2) i na tej podstawie określa wielkość dawki do podania.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza.

Leku Docetaxel STADA NIE należy podawać w ciąży, chyba że lekarz wyraźnie tak zalecił.

Podczas leczenia kobieta nie powinna zajść w ciążę i musi stosować skuteczną metodę antykoncepcji, ponieważ lek Docetaxel STADA może być szkodliwy dla nienarodzonego dziecka. W przypadku zajścia w ciążę w trakcie leczenia należy natychmiast poinformować o tym lekarza.

Jeśli lek Docetaxel STADA przyjmuje mężczyzna, to zaleca się, aby nie został ojcem w trakcie i do 6 miesięcy po okresie leczenia. Przed rozpoczęciem leczenia powinien także poszukać porady w sprawie przechowania nasienia, ponieważ docetaksel może zmieniać płodność u mężczyzn Nie wolno karmić piersią podczas leczenia lekiem Docetaxel STADA.

DOKUMENTACJA LEKU DOCETAXEL STADA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępniliśmy możliwość ściągnięcia pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

ULOTKA LEKU DOCETAXEL STADA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

ULOTKA LEKU DOCETAXEL STADA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - DOCETAXEL STADA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.

Brak charakterystyki w bazie.
ZAREZERWUJ DOCETAXEL STADA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy, za pośrednictwem serwisu ktomalek.pl. Możliwość rezerwacji leku zarówno na receptę, jak i bez recepty. Jeżeli apteka udostępnia informacje, istnieje możliwość weryfikacji jaka jest aktualna cena leku. Sprawdź gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI LEKU DOCETAXEL STADA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Zapoznaj się z listą leków, które zawierają:

OPINIE O DOCETAXEL STADA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Poznaj opinie pacjentów stosujących ten lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami - forum o lekach.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here