Konsultacja merytoryczna:

Wilate

Wilate należy do grupy leków nazywanych czynnikami krzepnięcia i zawiera ludzki VIII
czynnik krzepnięcia (FVIII) i czynnik von Willebranda (VWF). Te dwa białka biorą udział w krzepnięciu krwi.

Choroba von Willebranda
Wilate jest stosowany w leczeniu i zapobieganiu krwawień u pacjentów z chorobą von Willebranda, która w zasadzie jest grupą spokrewnionych chorób. Wszystkie typy choroby von Willebranda są wrodzone i występuje w nich przedłużone krwawienie. Jest to zależne albo od braku czynnika von Willebranda we krwi albo od jego nieprawidłowego działania.

Hemofilia A
Wilate jest stosowany w leczeniu i zapobieganiu krwawień u pacjentów z hemofilią A. Jest to stan, w którym występuje przedłużone krwawienie. Jest to zależne od wrodzonego braku czynnika VIII we krwi.

Jaki jest skład Wilate, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi są ludzki VIII czynnik krzepnięcia i ludzki czynnik von
Willebranda.

Pozostałe składniki: Sodu chlorek, Glicyna, Sacharoza, Sodu cytrynian i Wapnia chlorek.
Rozpuszczalnik: woda do wstrzykiwań z 0,1% Polisorbatem 80.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Wilate – jak stosować ten lek?

Dawka i częstość podawania powinny być ustalone przez lekarza indywidualnie dla każdego
pacjenta.
Należy zawsze stosować Wilate zgodnie z zaleceniami lekarza.
Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą w przypadku jakichkolwiek niepewności.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie obserwowano objawów przedawkowania ludzkiego czynnika VIII lub czynnika von Willebranda. Jednakże nie powinno się przekraczać zalecanej dawki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Wilate – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Wilate z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Wilate w okresie ciąży i karmienia piersią?

Należy poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem Wilate.

Ulotka Wilate – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Wilate 450 j.m., 900 j.m. , proszek i rozpuszczalnik do sporz roztworu do wstrzykiwań (Ludzki VIII czynnik krzepnięcia i ludzki czynnik von Willebranda)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 16 razy

Rozmiar plku 231.35 KB


Wilate 500 j.m., 1000 j.m. , proszek i rozpuszczalnik do sporz roztworu do wstrzykiwań (Ludzki VIII czynnik krzepnięcia i ludzki czynnik von Willebranda)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 13 razy

Rozmiar plku 421.53 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Wilate m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Wilate 450 j.m., 900 j.m. , proszek i rozpuszczalnik do sporz roztworu do wstrzykiwań (Ludzki VIII czynnik krzepnięcia i ludzki czynnik von Willebranda)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 13 razy

Rozmiar plku 232.51 KB


Wilate 500 j.m., 1000 j.m. , proszek i rozpuszczalnik do sporz roztworu do wstrzykiwań (Ludzki VIII czynnik krzepnięcia i ludzki czynnik von Willebranda)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 13 razy

Rozmiar plku 429.08 KB

Cena - ile kosztuje Wilate?

Cena Wilate i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Wilate.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Wilate? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

FEMUDAR PLUS to naturalny suplement diety, który korzystnie oddziałuje na funkcjonowanie układu moczowego.

Preparat do stosowania jako uzupełnienie codziennej diety w składniki zawarte w preparacie. Suplement diety Swanson Full Spectrum Alfalfa 400mg zawiera w składzie wysokiej jakości nasiona lucerny siewnej. Suplement diety wskazany dla osób dorosłych.

PAU D`ARCO to naturalny suplement diety, pozyskiwany z kory drzewa zwanego Tabeuia Ipe. Korzystnie wpływa na poziom glukozy we krwi, stymuluje procesy trawienne oraz ułatwia usunięcie pasożytów z organizmu.

Febricold balm 1+ maść rozgrzewająca dzięki zawartości olejków eterycznych przyczynia się do udrożnienia dróg oddechowych u małych dzieci. Silnie rozgrzewa oraz wykazuje właściwości inhalujące.

Proszek do sporządzenia roztworu doustnego Dicopeg Junior. Wyrób medyczny o osmotycznym działaniu przeczyszczającym. Jest wyjątkowo bezpieczny, dlatego polecany już niemowlakom od 6. miesiąca życia w celu łagodzenia zaparć.

Polopiryna Max Hot to preparat, który dzięki zawartości kwasu acetylosalicylowego łagodzi stany zapalne oraz będące ich skutkiem dolegliwości bólowe oraz podwyższoną temperaturę ciała.

Kapsułki Ekogal olej z wątroby rekina grenlandzkiego zawierają cenny naturalny składnik, który polecany jest do stosowania jako wsparcie dla utrzymania organizmu w dobrej kondycji. Suplement diety do stosowania np. w okresie wyczerpania organizmu.

Wysokiej jakości produkt marki Intenson – Bio Olej konopny zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników. Szczególną zaletą oleju jest wysoka zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witaminy E.

Produkt leczniczy Dynid Gem 5mg jako substancję czynną zawiera desloratadynę. Jest to lek do stosowania w objawowym leczeniu alergicznego zapalenia śluzówki nosa i pokrzywki. Preparat przeznaczony dla osób dorosłych oraz młodzieży od 12. roku życia.

WHITE KISS Pen 0,1% pędzelek z żelem wybielającym to produkt, który zawiera nadtlenek karbamidu – substancję rozjaśniającą (w bezpieczny sposób) kolor zębów. Korzystnie wpływa na stan szkliwa.

Geriafix to innowacyjny, starannie skomponowany suplement diety, który zawiera cenne ekstrakty ziołowe wzbogacone kolagenem, kwasem hialuronowym witaminami i minerałami działającymi korzystnie na samopoczucie fizyczne i psychiczne człowieka.

FIXSIN Hipertonic + Ektoina do płukania nosa i zatok uzupełnienie to produkt przeznaczony do stosowania wraz z butelką FIXSIN w celu łagodzenia objawów nieżytu nosa oraz zapalenia zatok. Preparat ma postać sproszkowanego chlorku sodu oraz ektoiny.

ORAL-B Szczoteczka do zębów Stages 2 (dzieci od 2 do 4 lata) posiada włókna POWER TIP, które umożliwiają docieranie do tylnych ząbków. Usuwa resztki pokarmów i masuje delikatne dziecięce dziąsła.

Jeśli Twoja wrażliwa skóra często ulega podrażnieniom oraz skłonna jest do reakcji alergicznych, ulgę przyniesie kąpiel z odwarem sporządzonym na bazie ziela bodziszka cuchnącego. Dodatkowo taka kąpiel wzmocni barierę ochronną…

W składzie suplementu diety Gardlox Tymianek i Podbiał plus zawarto wyciągi z ziela tymianku, liści podbiału oraz z aloesu, a także bioflawonoidy cytrusowe i porcję witaminy C. Pastylki do ssania przeznaczone do stosowania u osó…

ALLEVO Zupa grzybowa to środek specjalnego przeznaczenia żywieniowego, którego spożywanie zamiast posiłków konwencjonalnych, przyczynia się do zmniejszenia masy ciała. Jest produktem bardzo niskokalorycznym.

Beurer to firma, która oferuje różne aparaty do pomiaru ciśnienia krwi, jednym z najlepszych jest niewątpliwie Ciśnieniomierz naramienny BM 40. Dodatkowo urządzenie posiada funkcję ułatwiającą rozpoznanie arytmii.

Aliness Żelazo Microferr 25mg to preparat, który pozwoli uzupełnić codzienną dietę w ten ważny składnik. Zawarte w tabletkach żelazo ma postać mikronizowanych i mikrokapsułkowanych organicznych soli żelaza zamkniętych w tabletkach wegetariańskich.

Olejki eteryczne, kwas hialuronowy, D-pantenol to dodatki, którymi wzbogacono izotoniczny roztwór soli morskiej Verbascon Katar. Jest to spray do nosa ułatwiający oddychanie rekomendowany w terapii nieżytów nosa oraz w przypadku suchego nosa.

Zielony jęczmień to super food, który fantastycznie sprawdza się jako dodatek do koktajlu warzywno-owocowego. Suplement diety Zielony jęczmień w proszku marki Gorvita zawiera wysokiej jakości sproszkowane młode pędy zielonego jęczmienia.