Wodoru nadtlenek 3% „Laboratorium Galenowe Olsztyn”

Wodoru nadtlenek 3% “Laboratorium Galenowe Olsztyn” to płyn przeznaczony do miejscowego przemywania ran oraz płukania jamy ustnej1. Ponadto, preparat może być stosowany do płukania kieszonek dziąsłowych w stanach zapalnych i chorobach przyzębia1. Środek zawiera 3% roztwór nadtlenku wodoru, który odpowiada za jego działanie bakteriobójcze1. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Wodoru nadtlenek 3% „Laboratorium Galenowe Olsztyn”. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Wskazania do stosowania:
Preparat stosowany do przemywania ran jako środek bakteriobójczy. Używany jest również do płukania jamy ustnej w chorobach przyzębia oraz płukania kieszonek dziąsłowych w stanach zapalnych.

Jaki jest skład Wodoru nadtlenek 3% „Laboratorium Galenowe Olsztyn”, jakie substancje zawiera?

Hydrogenii peroxydum (nadtlenek wodoru) 30% – 10,0 g,
woda oczyszczona 90,0 g.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:
,

Dawkowanie preparatu Wodoru nadtlenek 3% „Laboratorium Galenowe Olsztyn” – jak stosować?

Do przemywania ran stosować preparat nie rozcieńczony bezpośrednio na ranę. Do płukania jamy ustnej: rozcieńczyć 1 łyżeczkę preparatu (ok. 5 ml) w szklance wody (ok. 250 ml). Stosować jeden do kilku razy na dobę.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak danych.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Wodoru nadtlenek 3% „Laboratorium Galenowe Olsztyn” – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Wodoru nadtlenek 3% „Laboratorium Galenowe Olsztyn” w okresie ciąży i karmienia piersią?

Brak danych.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Wodoru nadtlenek 3% „Laboratorium Galenowe Olsztyn”

Ulotka Wodoru nadtlenek 3% „Laboratorium Galenowe Olsztyn” – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Wodoru nadtlenek 3% „Laboratorium Galenowe Olsztyn” przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Brak ulotka w bazie leków.

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Wodoru nadtlenek 3% „Laboratorium Galenowe Olsztyn” m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie leków.

Sprawdź cenę i dostępność Wodoru nadtlenek 3% „Laboratorium Galenowe Olsztyn” w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Wodoru nadtlenek 3% „Laboratorium Galenowe Olsztyn”

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Wodoru nadtlenek 3% „Laboratorium Galenowe Olsztyn”? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Wodoru nadtlenek 3% „Laboratorium Galenowe Olsztyn”. Podziel się doświadczeniami na forum.