Wodoru nadtlenek 3%

Wodoru nadtlenek 3% to preparat w postaci płynu do stosowania na skórę oraz w jamie ustnej. Jest stosowany do przemywania ran powierzchniowych jako środek bakteriobójczy. Wydzielający się tlen tworzy pianę i oczyszcza mechanicznie zropiałe rany. Preparat jest dostępny bez recepty. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Wodoru nadtlenek 3% m.in. wskazania, dawkowanie i skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Wodoru nadtlenek 3% i jakie są wskazania do stosowania?

Wskazania do stosowania: Do przemywania ran jako środek bakteriobójczy, do płukania jamy ustnej w chorobach przyzębia, przepłukiwania kieszonek dziąsłowych w stanach zapalnych.

Kategorie powiązane:
Leki,

Reklama

Jaki jest skład Wodoru nadtlenek 3%, jakie substancje zawiera?

Skład na 100 g:
Hydrogenii peroxidum 35 % (stabilizowany solą sodową kwasu etylenodiaminotetrametylenofosfoniowego) 8,57 g
Woda oczyszczona do 100,0 g.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Wodoru nadtlenek 3% – jak stosować?

Podanie na skórę.
Do przemywania ran stosować roztwór nierozcieńczony.

Podanie do jamy ustnej.
Do płukania jamy ustnej lub błon śluzowych rozcieńczyć 1 łyżkę stołową (ok. 15 ml) leku w szklance wody.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak danych.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Wodoru nadtlenek 3% – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Wodoru nadtlenek 3% w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Wodoru nadtlenek 3%

Ulotka Wodoru nadtlenek 3% – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Brak charakterystyki w bazie leków.

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Wodoru nadtlenek 3% w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Wodoru nadtlenek 3%

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Wodoru nadtlenek 3%? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Wodoru nadtlenek 3%. Podziel się doświadczeniami na forum.