Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Woda oczyszczona

Gliceryna 85%

Gliceryna 85% to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany zewnętrznie na skórę. Działa łagodnie przeciwzapalnie i łagodzi podrażnienia skóry rąk. Gliceryna jest silnie higroskopijna, co oznacza, że bardzo dobrze pochłania wodę, a tym samym zapewnia skórze znaczne nawilżenie. Produkt leczniczy działa łagodnie przeciwzapalnie, łagodzi podrażnienia skóry rąk.

Płyn burowa

Płyn Burowa to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany miejscowo na skórę. Ma działanie ściągające i zmniejszające obrzęk spowodowany stanem zapalnym. Jest zalecany do stosowania w przypadku stłuczeń i obrzęków zapalnych tkanek miękkich.

Wodoru nadtlenek 3%

Wodoru nadtlenek 3% to preparat w postaci płynu do stosowania na skórę oraz w jamie ustnej. Jest stosowany do przemywania ran powierzchniowych jako środek bakteriobójczy. Wydzielający się tlen tworzy pianę i oczyszcza mechanicznie zropiałe rany. Preparat jest dostępny bez recepty.

Wodoru nadtlenek 3% „Laboratorium Galenowe Olsztyn”

Wodoru nadtlenek 3% “Laboratorium Galenowe Olsztyn” to płyn przeznaczony do miejscowego przemywania ran oraz płukania jamy ustnej1. Ponadto, preparat może być stosowany do płukania kieszonek dziąsłowych w stanach zapalnych i chorobach przyzębia1. Środek zawiera 3% roztwór nadtlenku wodoru, który odpowiada za jego działanie bakteriobójcze1.