Worykonazol SynthonJak działa i kiedy stosujemy Worykonazol Synthon?

Worykonazol Synthon zawiera substancję czynną worykonazol. Worykonazol Synthon jest lekiem przeciwgrzybiczym. Działa on zabijając grzyby wywołujące zakażenia lub hamując ich wzrost.

Lek jest stosowany w leczeniu pacjentów (dorosłych i dzieci w wieku powyżej 2 lat) z:
• inwazyjną aspergilozą (rodzaj zakażenia grzybiczego, wywołanego przez grzyby z rodzaju Aspergillus),
• kandydemią (inny rodzaj zakażenia grzybiczego wywołanego przez grzyby z rodzaj u Candida) u pacjentów bez towarzyszącej neutropenii (pacjenci bez zmniejszonej liczby białych krwinek),
• ciężkimi, inwazyj nymi zakażeniami grzybiczymi, wywołanymi przez grzyby z rodzaj u Candida opornymi na flukonazol (inny lek przeciwgrzybiczy),
• ciężkimi zakażeniami grzybiczymi wywołanymi przez grzyby z rodzaju Scedosporium i Fusarium (dwa różne rodzaje grzybów).

Worykonazol Synthon jest przeznaczony dla pacjentów z postępującymi, mogącymi zagrażać życiu zakażeniami grzybiczymi.

Ten produkt należy stosować wyłącznie pod nadzorem lekarza.

REKLAMA

Jaki jest skład Worykonazol Synthon, jakie substancje zawiera?

• Substancją czynną leku jest worykonazol. Każda tabletka zawiera 50 mg lub 200 mg worykonazolu.

• Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, powidon K 29-32, kroskarmeloza sodowa, skrobia żelowana kukurydziana, magnezu stearynian, stanowiące rdzeń tabletki oraz laktoza jednowodna, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), triacetyna, które stanowią otoczkę tabletki.

Dowiedz się więcej na temat substancji: .

Dawkowanie preparatu Worykonazol Synthon – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lekarz decyduje o dawce leku na podstawie masy ciała i rodzaju zakażenia.

Dokładny sposób dawkowania zawarty jest w poniższych ulotkach lub charakterystykach.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej liczby tabletek niż zalecona (lub jeśli ktokolwiek inny przyjmie tabletki) należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza lub zgłosić się do najbliższego szpitala, zabierając ze sobą opakowanie po leku Worykonazol Synthon. W wyniku zastosowania większej niż zalecana dawka leku Worykonazol Synthon, może wystąpić nietolerancja na światło.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Worykonazol Synthon – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Worykonazol Synthon w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie wolno stosować leku Worykonazol Synthon w okresie ciąży, chyba że lekarz zdecyduje inaczej. Podczas leczenia lekiem Worykonazol Synthon kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczną antykoncepcję. W przypadku zajścia w ciążę w trakcie terapii lekiem Worykonazol Synthon, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Nie wolno stosować leku Worykonazol Synthon podczas karmienia piersią. Należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty przed przyjęciem jakiegokolwiek leku podczas karmienia piersią.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Worykonazol Synthon i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Worykonazol Synthon – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Worykonazol Synthon. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:


REKLAMA

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Worykonazol Synthon m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:


Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Worykonazol Synthon? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Worykonazol Synthon.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.