Witamina C 1000 Teva O Smaku Cytrynowym, Bez Dodatku Cukru

Witamina C 1000 Teva O Smaku Cytrynowym, Bez Dodatku Cukru to suplement diety w postaci tabletek musujących o smaku cytrynowym. Jest szczególnie polecany w okresie zwiększonego zapotrzebowania na witaminę C. Zalecana porcja to 1 tabletka dziennie, rozpuszczona w 200 ml wody. Produkt jest dostępny bez recepty. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Witamina C 1000 Teva O Smaku Cytrynowym, Bez Dodatku Cukru. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Lek WITAMINA C 1000 TEVA (o smaku cytrynowym, bez dodatku cukru) zawiera kwas askorbowy (witaminę C). Organizm ludzki nie wytwarza witaminy C, dlatego konieczne jest jej regularne dostarczanie w diecie. Witamina C jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ma właściwości przeciwutleniające, bierze udział w wielu procesach metabolicznych, między innymi uczestniczy w wytwarzaniu kolagenu, substancji międzykomórkowej, hormonów, wchłanianiu żelaza w przewodzie pokarmowym.

Lek WITAMINA C 1000 TEVA (o smaku cytrynowym, bez dodatku cukru) stosuje się:
– w stanach niedoboru witaminy C (np. szkorbut);
– w stanach zwiększonego zapotrzebowania na witaminę C (np. zakażenia wirusowe lub bakteryjne, również w okresie rekonwalescencji, trudno gojące się rany, intensywny wysiłek fizyczny, długotrwała gorączka, stany zaburzonej odporności organizmu).

Jaki jest skład Witamina C 1000 Teva O Smaku Cytrynowym, Bez Dodatku Cukru, jakie substancje zawiera?

Jedna tabletka musująca zawiera 1000 mg kwasu askorbowego (witaminy C).

Substancje pomocnicze: kwas cytrynowy bezwodny, sodu wodorowęglan, mannitol, aspartam, barwnik β-karoten (E 160 a), glikol polietylenowy 6000, aromat cytrynowy.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Witamina C 1000 Teva O Smaku Cytrynowym, Bez Dodatku Cukru – jak stosować?

Dorośli i młodzież od 12 lat:
Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, zwykle stosuje się jedną tabletkę musującą na dobę. Jedną tabletkę musującą leku WITAMINA C 1000 TEVA (o smaku cytrynowym, bez dodatku cukru) należy rozpuścić w szklance wody (200 ml) i wypić świeżo przygotowany roztwór.

Długotrwałe stosowanie leku powinno być uzgodnione z lekarzem.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Witamina C stosowana jest w szerokim zakresie dawek. Do zatrucia witaminą C może dojść
najczęściej u osób oddających bardzo mało moczu lub w razie zatrzymania moczu w przebiegu choroby nerek.

Objawami przedawkowania witaminy C mogą być: nudności lub wymioty, skurcze żołądka, biegunka, napady gorąca lub zaczerwienienie skóry, bóle głowy, łagodne działanie moczopędne.

Duże dawki lub przewlekłe stosowanie witaminy C mogą powodować hiperoksalurię (nadmierne wydalanie kwasu szczawiowego w moczu), która może być przyczyną wytrącania się kamieni szczawianowych w drogach moczowych.

Stosowanie dużych dawek witaminy C u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej może spowodować wystąpienie niedokrwistości hemolitycznej.

Bardzo duże przedawkowanie może spowodować kwasicę metaboliczną.

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza.

Lekarz, w razie konieczności, zastosuje leczenie objawowe.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Witamina C 1000 Teva O Smaku Cytrynowym, Bez Dodatku Cukru – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku WITAMINA C 1000 TEVA (o smaku cytrynowym, bez dodatku cukru) z jedzeniem i piciem.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Witamina C 1000 Teva O Smaku Cytrynowym, Bez Dodatku Cukru w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Kwas askorbowy przenika przez łożysko. Nie zaleca się stosowania leku WITAMINA C 1000 TEVA (o smaku cytrynowym, bez dodatku cukru) w okresie ciąży.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Witamina C 1000 Teva O Smaku Cytrynowym, Bez Dodatku Cukru

Ulotka Witamina C 1000 Teva O Smaku Cytrynowym, Bez Dodatku Cukru – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Witamina C 1000 Teva O Smaku Cytrynowym, Bez Dodatku Cukru przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Witamina C 1000 Teva O Smaku Cytrynowym, Bez Dodatku Cukru m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Sprawdź cenę i dostępność Witamina C 1000 Teva O Smaku Cytrynowym, Bez Dodatku Cukru w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Witamina C 1000 Teva O Smaku Cytrynowym, Bez Dodatku Cukru

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Witamina C 1000 Teva O Smaku Cytrynowym, Bez Dodatku Cukru? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Witamina C 1000 Teva O Smaku Cytrynowym, Bez Dodatku Cukru. Podziel się doświadczeniami na forum.