APAP Przeziębienie FAST

APAP Przeziębienie FAST to lek dostępny bez recepty, który zawiera paracetamol i witaminę C. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Lek jest wskazany do krótkotrwałego leczenia objawów występujących w przebiegu przeziębienia lub grypy, takich jak: gorączka, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i bóle kostno-stawowe. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku APAP Przeziębienie FAST. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Apap Przeziębienie Fast zawiera paracetamol i witaminę C. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Witamina C uzupełnia zwiększone zapotrzebowanie na kwas askorbowy, występujące w czasie przeziębienia lub grypy. Lek wskazany jest w krótkotrwałym leczeniu objawów występujących w przebiegu przeziębienia lub grypy, takich jak: gorączka, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i bóle kostno-stawowe.

Jaki jest skład APAP Przeziębienie FAST, jakie substancje zawiera?

1 tabletka musująca zawiera substancje czynne: paracetamol 500 mg kwas askorbowy (witamina C) 300 mg

substancje pomocnicze: kwas cytrynowy bezwodny, wodorowęglan sodu, węglan sodu bezwodny, powidon, Makrogol 6000, aromat cytrynowy 135460, sacharyna sodowa, aspartam (E951), aromat cytrynowo-limonowy 135459, magnezu stearynian, sól sodowa fosforanu ryboflawiny.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:
,

Dawkowanie preparatu APAP Przeziębienie FAST – jak stosować?

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:

Jednorazowo 1 tabletkę. Przyjmować co 4-6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 3 tabletki na dobę. Przed zażyciem tabletkę należy rozpuścić w 1⁄2 szklanki wody. Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej dawki leku niż zalecana Mogą wystąpić: nudności, wymioty, nadmierna potliwość, senność i ogólne osłabienie. Objawy te mogą ustąpić następnego dnia, pomimo że zaczyna się rozwijać uszkodzenie wątroby, które następnie daje o sobie znać rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką. W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty

Co mogę jeść i pić podczas stosowania APAP Przeziębienie FAST – czy mogę spożywać alkohol?

Przyjmowanie leku z pokarmem może zmniejszać jego wchłanianie.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować APAP Przeziębienie FAST w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek może być stosowany w okresie ciąży wyłącznie po konsultacji z lekarzem. pap Przeziębienie Fast może być stosowany przez kobiety karmiące piersią wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego APAP Przeziębienie FAST

Ulotka APAP Przeziębienie FAST – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka APAP Przeziębienie FAST przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat APAP Przeziębienie FAST m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność APAP Przeziębienie FAST w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę APAP Przeziębienie FAST

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz APAP Przeziębienie FAST? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o APAP Przeziębienie FAST. Podziel się doświadczeniami na forum.