APAP Przeziębienie FAST

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Apap Przeziębienie Fast zawiera paracetamol i witaminę C. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Witamina C uzupełnia zwiększone zapotrzebowanie na kwas askorbowy, występujące w czasie przeziębienia lub grypy. Lek wskazany jest w krótkotrwałym leczeniu objawów występujących w przebiegu przeziębienia lub grypy, takich jak: gorączka, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i bóle kostno-stawowe.

Skład

1 tabletka musująca zawiera substancje czynne: paracetamol 500 mg kwas askorbowy (witamina C) 300 mg

substancje pomocnicze: kwas cytrynowy bezwodny, wodorowęglan sodu, węglan sodu bezwodny, powidon, Makrogol 6000, aromat cytrynowy 135460, sacharyna sodowa, aspartam (E951), aromat cytrynowo-limonowy 135459, magnezu stearynian, sól sodowa fosforanu ryboflawiny.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: , .

Dawkowanie

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:

Jednorazowo 1 tabletkę. Przyjmować co 4-6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 3 tabletki na dobę. Przed zażyciem tabletkę należy rozpuścić w 1⁄2 szklanki wody. Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: , .

Przedawkowanie

W przypadku przyjęcia większej dawki leku niż zalecana Mogą wystąpić: nudności, wymioty, nadmierna potliwość, senność i ogólne osłabienie. Objawy te mogą ustąpić następnego dnia, pomimo że zaczyna się rozwijać uszkodzenie wątroby, które następnie daje o sobie znać rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką. W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Przyjmowanie leku z pokarmem może zmniejszać jego wchłanianie.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Lek może być stosowany w okresie ciąży wyłącznie po konsultacji z lekarzem. pap Przeziębienie Fast może być stosowany przez kobiety karmiące piersią wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

Poniżej możesz dodać swój komentarz.

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here