Konsultacja merytoryczna:

Apap ból i gorączka

Tabletki musujące APAP ból i gorączka zawierają paracetamol, który jest lekiem o łagodnym działaniu przeciwbólowym i obniżającym temperaturę ciała w gorączce. Stosowanie tabletek zaleca się w leczeniu łagodnego lub umiarkowanego bólu i (lub) gorączki.

Jaki jest skład Apap ból i gorączka, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest paracetamol. Każda tabletka musująca zawiera 500 mg paracetamolu.

Inne składniki leku to: kwas cytrynowy bezwodny, sodu wodorowęglan, sorbitol, sodu węglan bezwodny, powidon K 25, symetykon, sacharyna sodowa, aromat cytrynowy (zawiera maltodekstrynę, gumę arabską (E 414), α-tokoferol (E 307)), makrogol 6000.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Apap ból i gorączka – jak stosować ten lek?

Lek jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i powyżej.

Dzieci i młodzież:
– Dzieci w wieku poniżej 12 lat: nie podaje się dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
– Młodzież w wieku od 12 do 15 lat o masie ciała od 41 do 50 kg: pojedyncza dawka to jedna tabletka, podawana co 4-6 godzin, jeśli to konieczne. Nie wolno przekraczać dawki czterech tabletek na dobę.
– Młodzież w wieku od 16 do 18 lat o masie ciała powyżej 50 kg: dawkowanie takie samo jak u dorosłych.

Dorośli:
Zazwyczaj stosowana dawka u dorosłych to 1 do 2 tabletek 500 mg, dawkę można powtarzać co 4 do 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 6 tabletek (3000 mg).

Zalecana maksymalna dawka dobowa:
– Maksymalna dawka dobowa leku APAP ból i gorączka nie powinna być większa niż 3 g.
– Maksymalna dawka pojedyncza to 1 g (2 tabletki musujące).

Jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 5 dni lub gorączka występuje przez czas dłuższy niż 3 dni, ulega nasileniu lub pojawiają się inne objawy, należy przerwać leczenie i zasięgnąć porady lekarza.

Jeśli objawy utrzymują się lub ulegają nasileniu, należy zgłosić się po poradę medyczną.

Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Zakrętka zawiera środek osuszający, nie nadający się do
spożycia.

W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza
lub farmaceuty.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przypadkowego przyjęcia znacznie większej dawki niż zalecana (przedawkowania) należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, nawet jeśli samopoczucie pacjenta jest dobre ze względu na możliwość wystąpienia opóźnionego, ciężkiego uszkodzenia wątroby.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Apap ból i gorączka – czy mogę spożywać alkohol?

APAP ból i gorączka można podawać z jedzeniem i piciem lub niezależnie od posiłków. Przyjmowanie leku z jedzeniem nie ma znaczącego wpływu na wchłanianie leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Apap ból i gorączka w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem APAP ból i gorączka w czasie ciąży należy poradzić się lekarza.

Paracetamol przenika do mleka kobiet. Paracetamol w dawkach terapeutycznych można stosować u kobiet karmiących piersią.

Ulotka Apap ból i gorączka – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

APAP ból i gorączka, 500 mg, tabletki musujące (Paracetamolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 14 razy

Rozmiar plku 150.78 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Apap ból i gorączka m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

APAP ból i gorączka, 500 mg, tabletki musujące (Paracetamolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 13 razy

Rozmiar plku 185.50 KB

Cena - ile kosztuje Apap ból i gorączka?

Cena Apap ból i gorączka i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Apap ból i gorączka.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Apap ból i gorączka? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie ElectroVit (Opakowanie: 20 )ElectroVit (Opakowanie: 20 ) to suplement diety w postaci tabletek musujących przeznaczony dla osób o rozregulowanej gospodarce elektrolitycznej organizmu. Poprawia poziom nawodnienia, przyspiesza uzupełnienie płynów oraz zmniejsza uczucie zmęczenia.Efekt działania ElectroVit (Opakowanie: 20 )ElectroVit (Opakowanie: 20 ) zawiera kombinację minerałów, które należą do grupy elektrolitów: sód, potas, chlorki i magnez. Ich niedobór może osłabiać funkcjonowanie organizmu i…

12.04 

Rekarnival (Opakowanie: 30 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

21.99 

Zastosowanie K Y intymny żel nawilżający (Opakowanie: 50 ml)Przeznaczony dla kobiet K Y intymny żel nawilżający (Opakowanie: 50 ml) poprawia komfort w czasie stosunku płciowego, zapewniając pełne nawilżenie oraz polepszając doznania naturalne. Powinien być stosowany w przypadku niedostatecznego naturalnego nawilżenia.
Jest to preparat bezzapachowy, jego formuła jest oparta na wodzie. Dzięki temu łatwo jest się go również pozbyć…

47.99 

Zastosowanie Zatoxin Rinse zestaw do płukania nosa i zatok (Opakowanie: 12 )Zatoxin Rinse zestaw do płukania nosa i zatok (Opakowanie: 12 ) to wyrób medyczny służący do oczyszczania i udrażniania nosa oraz zatok składający się z irygatora oraz 12 saszetek zawierających proszek do przygotowania roztworu. Polecany szczególnie w okresie infekcyjnym w celu przepłukiwania zatkanych zatok, a także w celu ich higieny.
Efekt…

31.54 

Zastosowanie Excipial U Lipolotio balsam do skóry suchej (Opakowanie: 500 ml)Wymienia się wiele czynników prowadzących do braku odpowiedniego nawilżenia ciała: genetyczna predyspozycja, starzenie się skóry, choroba czy szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych niszczących naturalną barierę ochronną skóry. Excipial U Lipolotio balsam do skóry suchej (Opakowanie: 500 ml) jest emulsją typu olej w wodzie przeznaczoną do specjalistycznej pielęgnacji skóry…

88.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief