FASTGRIP HOT

KATEGORIA:
LEKI NA PRZEZIĘBIENIE
LEKI PRZECIWBÓLOWE

SUBSTANCJA CZYNNA:
, ,

FASTGRIP HOT - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku FASTGRIP HOT. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku FASTGRIP HOT w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA FASTGRIP HOT? – OPIS I WSKAZANIA

FastGrip Hot jest wskazany u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 15 lat do krótkotrwałego leczenia objawów przeziębienia i grypy, gdy występują jednocześnie następujące objawy: łagodny do umiarkowanego ból, gorączka i zapalenie błony śluzowej nosa (przekrwienie błony śluzowej nosa).

Lek FastGrip Hot zawiera w swoim składzie trzy substancje czynne:
– paracetamol, który łagodzi ból i obniża gorączkę,
– feniraminę, lek przeciwuczuleniowy, który zmniejsza wydzielinę z nosa oraz związane z tym łzawienie oczu, a także redukuje nasilenie reakcji spazmatycznych, takich jak ataki kichania,
– kwas askorbowy, który uzupełnia zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C podczas choroby

SKŁAD FASTGRIP HOT, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancjami czynnymi leku są paracetamol 500 mg, maleinian feniraminy 25 mg, kwas askorbowy (witamina C) 200 mg.

Pozostałe składniki to: sacharoza, aromat cytrynowy (zawiera maltodekstrynę, gumę arabską, preparaty aromatyczne , substancje aromatyczne [w tym cytral]), kwas cytrynowy, guma arabska, sacharyna sodowa.

JAKIE JEST DAWKOWANIE FASTGRIP HOT? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Zalecana dawka to jedna saszetka 2 lub 3 razy na dobę. Przerwy w podawaniu kolejnych dawek leku powinny wynosić co najmniej 4 godziny. W przypadku niewydolności nerek, odstęp pomiędzy dwoma podaniami powinien wynosić co najmniej 8 godzin.

Zawartość saszetki wsypać do szklanki z ciepłą lub zimną wodą (200 ml) i wymieszać aż do rozpuszczenia. Otrzymany roztwór powinien być opalizujący, bez widocznych cząstek. Roztwór należy wypić niezwłocznie.

W razie stwierdzenia, że działanie leku FastGrip Hot jest zbyt słabe lub zbyt silne, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
FastGrip Hot nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 15 lat.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI FASTGRIP HOT, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku zażycia większej niż zalecana dawki leku FastGrip Hot należy natychmiast powiadomić o tym lekarza lub farmaceutę.

Przedawkowanie paracetamolu może powodować ciężkie uszkodzenia wątroby. Objawy przedawkowania pojawiają się zwykle w ciągu pierwszych 24 godzin (nudności, wymioty, utrata apetytu, złe samopoczucie, zaburzenia świadomości). W przypadku ciężkiego przedawkowania, należy natychmiast zwrócić się do lekarza.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Podczas przyjmowania leku FastGrip Hot nie zaleca się spożywania alkoholu.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ FASTGRIP HOT W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Ze względu na brak przeprowadzonych badań na zwierzętach i danych z badań klinicznych u ludzi dotyczących możliwego ryzyka dla ciąży, w celu zachowania ostrożności zaleca się unikanie stosowania leku FastGrip Hot podczas ciąży i karmienia piersią.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

ULOTKA LEKU FASTGRIP HOT – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – FASTGRIP HOT CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - FASTGRIP HOT CENA, REFUNDACJA

FASTGRIP HOT OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here