FastGrip Hot

FastGrip Hot to lek dostępny bez recepty, przeznaczony dla dorosłych i młodzieży powyżej 15 lat. Jest stosowany do krótkotrwałego leczenia objawów przeziębienia i grypy, gdy występują jednocześnie objawy takie jak łagodny do umiarkowanego ból, gorączka i zapalenie błony śluzowej nosa (przekrwienie błony śluzowej nosa). Lek zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, który łagodzi ból i obniża gorączkę, feniraminę - lek przeciwuczuleniowy, który zmniejsza wydzielinę z nosa oraz związane z tym łzawienie oczu, a także kwas askorbowy (witaminę C), który uzupełnia zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C podczas choroby. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku FastGrip Hot. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek FastGrip Hot i jakie są wskazania do stosowania?

FastGrip Hot jest wskazany u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 15 lat do krótkotrwałego leczenia objawów przeziębienia i grypy, gdy występują jednocześnie następujące objawy: łagodny do umiarkowanego ból, gorączka i zapalenie błony śluzowej nosa (przekrwienie błony śluzowej nosa).

Lek FastGrip Hot zawiera w swoim składzie trzy substancje czynne:
– paracetamol, który łagodzi ból i obniża gorączkę,
– feniraminę, lek przeciwuczuleniowy, który zmniejsza wydzielinę z nosa oraz związane z tym łzawienie oczu, a także redukuje nasilenie reakcji spazmatycznych, takich jak ataki kichania,
– kwas askorbowy, który uzupełnia zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C podczas choroby

Kategorie powiązane:
Ból i gorączka, Leki na przeziębienie i grypę, Leki przeciwbólowe,

Reklama

Jaki jest skład FastGrip Hot, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są paracetamol 500 mg, maleinian feniraminy 25 mg, kwas askorbowy (witamina C) 200 mg.

Pozostałe składniki to: sacharoza, aromat cytrynowy (zawiera maltodekstrynę, gumę arabską, preparaty aromatyczne , substancje aromatyczne [w tym cytral]), kwas cytrynowy, guma arabska, sacharyna sodowa.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , , .

Dawkowanie preparatu FastGrip Hot – jak stosować?

Zalecana dawka to jedna saszetka 2 lub 3 razy na dobę. Przerwy w podawaniu kolejnych dawek leku powinny wynosić co najmniej 4 godziny. W przypadku niewydolności nerek, odstęp pomiędzy dwoma podaniami powinien wynosić co najmniej 8 godzin.

Zawartość saszetki wsypać do szklanki z ciepłą lub zimną wodą (200 ml) i wymieszać aż do rozpuszczenia. Otrzymany roztwór powinien być opalizujący, bez widocznych cząstek. Roztwór należy wypić niezwłocznie.

W razie stwierdzenia, że działanie leku FastGrip Hot jest zbyt słabe lub zbyt silne, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
FastGrip Hot nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 15 lat.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zażycia większej niż zalecana dawki leku FastGrip Hot należy natychmiast powiadomić o tym lekarza lub farmaceutę.

Przedawkowanie paracetamolu może powodować ciężkie uszkodzenia wątroby. Objawy przedawkowania pojawiają się zwykle w ciągu pierwszych 24 godzin (nudności, wymioty, utrata apetytu, złe samopoczucie, zaburzenia świadomości). W przypadku ciężkiego przedawkowania, należy natychmiast zwrócić się do lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania FastGrip Hot – czy mogę spożywać alkohol?

Podczas przyjmowania leku FastGrip Hot nie zaleca się spożywania alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować FastGrip Hot w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ze względu na brak przeprowadzonych badań na zwierzętach i danych z badań klinicznych u ludzi dotyczących możliwego ryzyka dla ciąży, w celu zachowania ostrożności zaleca się unikanie stosowania leku FastGrip Hot podczas ciąży i karmienia piersią.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego FastGrip Hot

Ulotka FastGrip Hot – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność FastGrip Hot w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę FastGrip Hot

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz FastGrip Hot? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o FastGrip Hot. Podziel się doświadczeniami na forum.