FastGrip Hot

Jak działa i kiedy stosujemy FastGrip Hot?

FastGrip Hot jest wskazany u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 15 lat do krótkotrwałego leczenia objawów przeziębienia i grypy, gdy występują jednocześnie następujące objawy: łagodny do umiarkowanego ból, gorączka i zapalenie błony śluzowej nosa (przekrwienie błony śluzowej nosa).

Lek FastGrip Hot zawiera w swoim składzie trzy substancje czynne:
– paracetamol, który łagodzi ból i obniża gorączkę,
– feniraminę, lek przeciwuczuleniowy, który zmniejsza wydzielinę z nosa oraz związane z tym łzawienie oczu, a także redukuje nasilenie reakcji spazmatycznych, takich jak ataki kichania,
– kwas askorbowy, który uzupełnia zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C podczas choroby

Jaki jest skład FastGrip Hot, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są paracetamol 500 mg, maleinian feniraminy 25 mg, kwas askorbowy (witamina C) 200 mg.

Pozostałe składniki to: sacharoza, aromat cytrynowy (zawiera maltodekstrynę, gumę arabską, preparaty aromatyczne , substancje aromatyczne [w tym cytral]), kwas cytrynowy, guma arabska, sacharyna sodowa.

Dowiedz się więcej na temat substancji: , , .

Dawkowanie preparatu FastGrip Hot – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka to jedna saszetka 2 lub 3 razy na dobę. Przerwy w podawaniu kolejnych dawek leku powinny wynosić co najmniej 4 godziny. W przypadku niewydolności nerek, odstęp pomiędzy dwoma podaniami powinien wynosić co najmniej 8 godzin.

Zawartość saszetki wsypać do szklanki z ciepłą lub zimną wodą (200 ml) i wymieszać aż do rozpuszczenia. Otrzymany roztwór powinien być opalizujący, bez widocznych cząstek. Roztwór należy wypić niezwłocznie.

W razie stwierdzenia, że działanie leku FastGrip Hot jest zbyt słabe lub zbyt silne, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
FastGrip Hot nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 15 lat.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zażycia większej niż zalecana dawki leku FastGrip Hot należy natychmiast powiadomić o tym lekarza lub farmaceutę.

Przedawkowanie paracetamolu może powodować ciężkie uszkodzenia wątroby. Objawy przedawkowania pojawiają się zwykle w ciągu pierwszych 24 godzin (nudności, wymioty, utrata apetytu, złe samopoczucie, zaburzenia świadomości). W przypadku ciężkiego przedawkowania, należy natychmiast zwrócić się do lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania FastGrip Hot – czy mogę spożywać alkohol?

Podczas przyjmowania leku FastGrip Hot nie zaleca się spożywania alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować FastGrip Hot w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ze względu na brak przeprowadzonych badań na zwierzętach i danych z badań klinicznych u ludzi dotyczących możliwego ryzyka dla ciąży, w celu zachowania ostrożności zaleca się unikanie stosowania leku FastGrip Hot podczas ciąży i karmienia piersią.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Cena FastGrip Hot i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje FastGrip Hot i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka FastGrip Hot – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Pobierz ulotkę leku FastGrip Hot. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku FastGrip Hot m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o FastGrip Hot - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz lek FastGrip Hot? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.