FastGrip Hot

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

FastGrip Hot jest wskazany u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 15 lat do krótkotrwałego leczenia objawów przeziębienia i grypy, gdy występują jednocześnie następujące objawy: łagodny do umiarkowanego ból, gorączka i zapalenie błony śluzowej nosa (przekrwienie błony śluzowej nosa).

Lek FastGrip Hot zawiera w swoim składzie trzy substancje czynne:
– paracetamol, który łagodzi ból i obniża gorączkę,
– feniraminę, lek przeciwuczuleniowy, który zmniejsza wydzielinę z nosa oraz związane z tym łzawienie oczu, a także redukuje nasilenie reakcji spazmatycznych, takich jak ataki kichania,
– kwas askorbowy, który uzupełnia zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C podczas choroby

Skład

Substancjami czynnymi leku są paracetamol 500 mg, maleinian feniraminy 25 mg, kwas askorbowy (witamina C) 200 mg.

Pozostałe składniki to: sacharoza, aromat cytrynowy (zawiera maltodekstrynę, gumę arabską, preparaty aromatyczne , substancje aromatyczne [w tym cytral]), kwas cytrynowy, guma arabska, sacharyna sodowa.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: , , .

Dawkowanie

Zalecana dawka to jedna saszetka 2 lub 3 razy na dobę. Przerwy w podawaniu kolejnych dawek leku powinny wynosić co najmniej 4 godziny. W przypadku niewydolności nerek, odstęp pomiędzy dwoma podaniami powinien wynosić co najmniej 8 godzin.

Zawartość saszetki wsypać do szklanki z ciepłą lub zimną wodą (200 ml) i wymieszać aż do rozpuszczenia. Otrzymany roztwór powinien być opalizujący, bez widocznych cząstek. Roztwór należy wypić niezwłocznie.

W razie stwierdzenia, że działanie leku FastGrip Hot jest zbyt słabe lub zbyt silne, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
FastGrip Hot nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 15 lat.

Przedawkowanie

W przypadku zażycia większej niż zalecana dawki leku FastGrip Hot należy natychmiast powiadomić o tym lekarza lub farmaceutę.

Przedawkowanie paracetamolu może powodować ciężkie uszkodzenia wątroby. Objawy przedawkowania pojawiają się zwykle w ciągu pierwszych 24 godzin (nudności, wymioty, utrata apetytu, złe samopoczucie, zaburzenia świadomości). W przypadku ciężkiego przedawkowania, należy natychmiast zwrócić się do lekarza.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Podczas przyjmowania leku FastGrip Hot nie zaleca się spożywania alkoholu.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Ze względu na brak przeprowadzonych badań na zwierzętach i danych z badań klinicznych u ludzi dotyczących możliwego ryzyka dla ciąży, w celu zachowania ostrożności zaleca się unikanie stosowania leku FastGrip Hot podczas ciąży i karmienia piersią.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

Poniżej możesz dodać swój komentarz.

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here