KISQALI

CO TO JEST I JAK DZIAŁA KISQALI? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Kisqali zawiera substancję czynną rybocyklib, która należy do grupy leków zwanych inhibitorami kinaz zależnych od cyklin (ang. cyclin-dependent kinase, CDK).

Lek Kisqali jest stosowany u kobiet po menopauzie z pewnym typem raka piersi zwanym rakiem piersi z obecnością receptorów hormonalnych, bez nadekspresji receptora ludzkiego naskórkowego czynnika wzrostu 2, który jest w stadium zaawansowanym lub który rozprzestrzenił się do innych części ciała (z przerzutami). Lek jest stosowany w skojarzeniu z innym rodzajem leku zwanym inhibitorem aromatazy.

Lek działa przez blokowanie białek zwanych zależnymi od cyklin kinazami 4 i 6, które są istotne dla wzrostu i podziału komórek. Blokowanie tych białek może spowolnić wzrost komórek rakowych i opóźnić postęp choroby nowotworowej.

W razie pytań o sposób działania leku lub przyczyny, dla których ten lek został przepisany pacjentowi, należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

SKŁAD KISQALI, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest rybocyklib. Każda tabletka powlekana zawiera bursztynian rybocyklibu odpowiadający 200 mg rybocyklibu.

Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna; krospowidon typu A; niskopodstawiona hydroksypropyloceluloza; magnezu stearynian; krzemionka koloidalna bezwodna.

Materiał otoczki: żelaza tlenek czarny (E172); żelaza tlenek czerwony (E172); lecytyna sojowa (E322); alkohol poliwinylowy (częściowo hydrolizowany); talk; tytanu dwutlenek (E171); guma ksantanowa.

JAKIE JEST DAWKOWANIE KISQALI? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Jaką ilość leku Kisqali należy przyjąć
– Zalecana dawka początkowa leku to 600 mg (3 tabletki po 200 mg) raz na dobę. Lekarz prowadzący powie pacjentowi ile dokładnie tabletek leku należy przyjąć; w pewnych sytuacjach lekarz prowadzący może zalecić pacjentowi przyjmowanie mniejszej dawki leku , np. 400 mg (2 tabletki po 200 mg) raz na dobę lub 200 mg (1 tabletka po 200 mg) raz na dobę.
– Cykl leczenia trwa 28 dni. Należy przyjmować lek raz na dobę tylko od 1. do 21. dnia 28-dniowego cyklu. Pudełko tekturowe z lekiem Kisqali zawiera kalendarzyk dawkowania, umożliwiający śledzenie codziennego przyjmowania dawki leku poprzez odznaczanie kółka za każdą przyjętą tabletkę w całym 28-dniowym cyklu. Leku nie należy przyjmować od 22. do 28. dnia cyklu.
– Lekarz prowadzący powie pacjentowi jaką dawkę inhibitora aromatazy należy zażywać w skojarzeniu z lekiem Kisqali i kiedy należy ją przyjmować.

Bardzo ważne jest, by stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. Jeśli u pacjenta wystąpią pewne działania niepożądane, lekarz może zalecić pacjentowi przyjmowanie mniejszej dawki, przerwanie leczenia lub całkowite zakończenie leczenia.

Kiedy przyjmować lek Kisqali
Lek należy przyjmować raz na dobę, codziennie o tej samej porze, najlepiej rano. Pomoże to pacjentowi pamiętać o przyjmowaniu leku.

Jak przyjmować lek Kisqali
Tabletki leku należy połykać w całości (tabletek nie należy ssać, rozkruszać ani dzielić przed połknięciem). Nie należy przyjmować tabletki, jeśli jest ona połamana, pęknięta lub uszkodzona w inny sposób.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI KISQALI, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jeśli pacjent zażyje zbyt dużo tabletek lub jeśli ktoś inny zażyje ten lek, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub ze szpitalem. Należy pokazać opakowanie z lekiem. Może zajść konieczność leczenia.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Lek należy przyjmować raz na dobę, codziennie o tej samej porze, najlepiej rano. Lek można przyjmować z pokarmem lub bez.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ KISQALI W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Lek powinien być przyjmowany wyłącznie przez kobiety po menopauzie.

Przed rozpoczęciem leczenia lekiem Kisqali lekarz prowadzący może wymagać od pacjentki uzyskania negatywnego wyniku testu ciążowego.

ULOTKA LEKU KISQALI – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – KISQALI CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - KISQALI CENA, REFUNDACJA

KISQALI OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
(1 ocen, średnia: 7,00 na 10)
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here