AntyGrypin noc

AntyGrypin noc granulat

AntyGrypin noc jest lekiem złożonym, zawierającym 3 substancje czynne: paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, maleinian chlorofenaminy, który zmniejsza wyciek wydzieliny śluzowej z nosa, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu oraz kwas askorbowy, który uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie.

Ten lek jest stosowany do doraźnego leczenia objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych, takich jak ból głowy, gorączka, ból gardła, nieżyt nosa i gardła u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 15 lat.

Jeśli po upływie 3 dni w przypadku gorączki i 5 dni w przypadku bólu nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Jaki jest skład AntyGrypin noc, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są paracetamol, kwas askorbowy i maleinian chlorofenaminy. Każda saszetka z granulatem musującym zawiera: 500 mg paracetamolu (Paracetamolum), 200 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum), 4 mg maleinianu chlorofenaminy (Chlorphenamini maleas).

Pozostałe składniki to: kwas cytrynowy, sodu wodorowęglan, sacharoza, magnezu cytrynian, sodu cyklaminian (E952), sacharyna sodowa (E 954), aromat cytrynowy (Tetrarome Lemon P 0551 987323: maltodekstryna kukurydziana, składniki aromatyzujące (limonen, beta pinen, cytral, gamma-terpinen, linalol), alfa tokoferol (E 307).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , , .

Dawkowanie preparatu AntyGrypin noc – jak stosować ten lek?

Stosowanie u dorosłych i młodzieży powyżej 15 lat:
Zalecana dawka to: w razie konieczności zawartość 1 saszetek na 30 min. przed snem. Nie stosować więcej niż zawartość 3 saszetek na dobę w dawkach podzielonych, przy czym dawek nie można powtarzać częściej niż co 4 godziny.

Sposób podawania
Podanie doustne. Granulat musujący należy rozpuścić w szklance zimnej lub ciepłej wody.

Czas leczenia
Tego leku nie należy stosować dłużej niż 3 dni w przypadku gorączki i 5 dni w przypadku bólu bez porozumienia z lekarzem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Objawy związane z maleinianem chlorofenaminy
Przedawkowanie chlorofenaminy może spowodować: drgawki (szczególnie u dzieci), zaburzenia świadomości, śpiączkę.

AntyGrypin noc tabletki musująceObjawy związane z paracetamolem
Szczególne ryzyko wystąpienia zatrucia paracetamolem występuje u osób w wieku podeszłym oraz u małych dzieci (najczęstsze przyczyny to przyjmowanie dawek większych niż zalecane oraz przypadkowe zatrucia); zatrucia te mogą prowadzić do zgonu. Przedawkowanie leku może spowodować w ciągu kilku do kilkunastu godzin objawy takie, jak nudności, wymioty, nadmierne pocenie, senność i ogólne osłabienie. Objawy te mogą ustąpić następnego dnia, pomimo że zaczyna się rozwijać uszkodzenie wątroby, które następnie daje znać o sobie rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką. Przyjęcie ponad 10 g paracetamolu u osób dorosłych lub 150 mg/kg masy ciała w dawce jednorazowej u dzieci, powoduje całkowitą i nieodwracalną martwicę komórek wątrobowych. W każdym przypadku przyjęcia jednorazowo paracetamolu w dawce 5 g lub większej, należy sprowokować wymioty, jeżeli od zażycia leku nie upłynęło więcej czasu niż godzina. Należy podać doustnie 60 100 g węgla aktywnego, najlepiej rozmieszanego z wodą. W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania AntyGrypin noc – czy mogę spożywać alkohol?

W czasie przyjmowania leku AntyGrypin noc należy unikać spożywania alkoholu, ponieważ może dojść do uszkodzenia wątroby i nadmiernego uspokojenia.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować AntyGrypin noc w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Nie zaleca się stosowania leku AntyGrypin noc w okresie ciąży.

Karmienie piersią
Nie zaleca się stosowania leku AntyGrypin noc w okresie karmienia piersią.

Ulotka AntyGrypin noc – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

AntyGrypin noc 500 mg +200 mg + 4 mg, granulat musujący (Paracetamolum + Acidum ascorbicum + Chlorphenamini maleas)

AntyGrypin noc 500 mg +200 mg + 4 mg, tabletki musujące (Paracetamolum + Acidum ascorbicum + Chlorphenamini maleas)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat AntyGrypin noc m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

AntyGrypin noc 500 mg +200 mg + 4 mg, granulat musujący (Paracetamolum + Acidum ascorbicum + Chlorphenamini maleas)

AntyGrypin noc 500 mg +200 mg + 4 mg, tabletki musujące (Paracetamolum + Acidum ascorbicum + Chlorphenamini maleas)

Opinie o AntyGrypin noc - forum pacjentów

Stosujesz AntyGrypin noc? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz