Paracetamol Synoptis

Paracetamol Synoptis zawiera jako substancję czynną paracetamol, który należy do grupy leków przeciwbólowych zwanych analgetykami. Lek Paracetamol Synoptis jest stosowany do łagodzenia bólu o niewielkim lub umiarkowanym nasileniu oraz obniżania gorączki.

Paracetamol Synoptis jest wskazany w:
– objawach grypopodobnych,
– gorączce (trwającej krócej niż 3 dni),
– ciężkich reakcjach po podaniu szczepionki (reakcje hiperergiczne),
– łagodnych i umiarkowanych bólach głowy,
– łagodnych do umiarkowanych migrenach u pacjentów ze zdiagnozowaną migreną,
– łagodnych do umiarkowanych bólach zębów,
– łagodnych do umiarkowanych bólach uszu,
– łagodnych do umiarkowanych bólach miesiączkowych,
– łagodnych do umiarkowanych bólach pourazowych, mięśni i stawów.

Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Jaki jest skład Paracetamol Synoptis, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest paracetamol. Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.

Pozostałe składniki to: powidon K30 , skrobia kukurydziana żelowana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), kwas stearynowy (typ 50).

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Paracetamol Synoptis – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka zależy od wieku i masy ciała. Paracetamol Synoptis jest przeznaczony do stosowania doustnego u dorosłych (w tym osób w podeszłym wieku) i dzieci w wieku 12 lat i powyżej.

Odstępy miedzy dawkami powinny wynosić 6 do 8 godzin. W razie konieczności odstępy mogą wynosić co najmniej 4 godziny. Nie należy przekraczać dawki 6 tabletek na dobę.

Zalecane dawkowanie paracetamolu:

Masa ciała do 50 kg – młodzież w wieku od 12 do 15 lat:

Pojedyncza dawka 1: tabletka

Maksymalna dawka dobowa: do 4 tabletek (co odpowiada 2000 mg paracetamolu)

 

Masa ciała powyżej 50 kg – młodzież w wieku od 16 do 18 lat oraz dorośli:

Pojedyncza dawka: 1-2 tabletki

Maksymalna dawka dobowa: do 6 tabletek (co odpowiada 3000 mg paraceatmolu)

 

Czas trwania leczenia
Nie należy przyjmować leku Paracetamol Synoptis w dużych dawkach, chyba że podano inaczej. Jeśli objawy nasilają się lub utrzymują dłużej niż 3 dni, należy skonsultować się z lekarzem.

Sposób i droga podania
Lek Paracetamol Synoptis należy podawać doustnie. Tabletki można przyjmować w całości lub rozkruszyć i zmieszać z wodą.

Przyjmowanie po posiłku może opóźnić działanie

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Paracetamol Synoptis należy zwrócić się do lekarza lub zgłosić się do szpitala na ostry dyżur.

Pierwszymi objawami jakie zwykle występują są: nudności, wymioty, zwiększona potliwość, senność i złe samopoczucie. Należy zasięgnać pomocy medycznej nawet wówczas, gdy u pacjenta nie występują takie objawy, ponieważ może on nie wiedzieć, że ma uszkodzoną watrobę. Lekarz podejmie odpowiednie leczenie i środki wspomagające.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Paracetamol Synoptis – czy mogę spożywać alkohol?

W trakcie przyjmowania leku Paracetamol Synoptis nie należy spożywać alkoholu. Alkohol może powodować zwiększenie toksycznego działania paracetamolu na watrobę.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Paracetamol Synoptis w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Paracetamol Synoptis w czasie ciąży należy najpierw
porozmawiać z lekarzem, który o tym zdecyduje w oparciu o ocenę możliwych zagrożeń w porównaniu do korzyści. W czasie ciąży nie można stosować leku Paracetamol Synoptis w dużych dawkach przez długi czas lub w połączeniu z innymi lekami.

Karmienie piersią
Paracetamol przenika do mleka matki. Jak dotąd nie dowiedziono występowania negatywnych skutków u niemowląt, dlatego zazwyczaj nie jest konieczne przerwanie leczenia lekiem Paracetamol Synoptis.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Paracetamol Synoptis i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Paracetamol Synoptis – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Paracetamol Synoptis. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Paracetamol Synoptis, 500 mg, tabletki (Paracetamolum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Paracetamol Synoptis m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Paracetamol Synoptis, 500 mg, tabletki (Paracetamolum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Paracetamol Synoptis? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 6,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.