Paracetamol KabiJak działa i kiedy stosujemy Paracetamol Kabi?

Ten lek jest lekiem przeciwbólowym (uśmierza ból) i przeciwgorączkowym (obniża gorączkę).

Wskazany jest w:
– krótkotrwałym leczeniu bólu o umiarkowanym nasileniu, zwłaszcza w okresie pooperacyjnym;
– krótkotrwałym leczeniu gorączki.

Jaki jest skład Paracetamol Kabi, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest paracetamol. Jeden mililitr zawiera 10 mg paracetamolu.
– Każda fiolka lub worek po 50 ml roztworu zawiera 500 mg paracetamolu.
– Każda fiolka lub worek po 100 ml roztworu zawiera 1000 mg paracetamolu.
– Pozostałe składniki to: cysteina, mannitol, woda do wstrzykiwań.

Dowiedz się więcej na temat substancji: .

Dawkowanie preparatu Paracetamol Kabi – jak stosować ten lek?

Podanie dożylne.
Paracetamol Kabi podaje lekarz w kroplówce do żyły (infuzji). Fiolka lub worek po 100 ml roztworu są przeznaczone wyłącznie do stosowania u dorosłych, młodzieży i dzieci o masie ciała powyżej 33 kg (w wieku około 11 lat). Fiolka lub worek po 50 ml roztworu są przeznaczone wyłącznie do stosowania u noworodków urodzonych o czasie, niemowląt, małych dzieci i dzieci o masie ciała mniejszej niż 33 kg. Aby uniknąć zatoru powietrznego w żyle, lekarz będzie kontrolował pacjenta przed zakończeniem infuzji.

Dawkowanie
Szczegółowa tabela dotycząca dawkowania znajduje się w ulotce załączonej w dolnej części strony.

Paracetamol Kabi podaje się w infuzji dożylnej (kroplówka) przez 15 minut. Minimalna przerwa między dawkami musi wynosić co najmniej 4 godziny.
Jeśli pacjent ma wrażenie, że działanie leku Paracetamol Kabi jest zbyt silne lub za słabe, należy poinformować o tym lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy natychmiast poinformować lekarza lub farmaceutę, jeśli pacjent otrzymał więcej leku Paracetamol Kabi niż zalecono.

W przypadku przedawkowania, objawy występują zazwyczaj w ciągu pierwszych 24 godzin i obejmują: nudności, wymioty, utratę apetytu, bladość i ból brzucha. W przypadku przedawkowania należy niezwłocznie poradzić się lekarza ze względu na ryzyko nieodwracalnego uszkodzenia wątroby.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Paracetamol Kabi – czy mogę spożywać alkohol?

Brak specjalnych zaleceń dotyczących stosowania z posiłkiem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Paracetamol Kabi w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Paracetamol Kabi można stosować w okresie ciąży. Jednak należy zastosować najmniejszą możliwą dawkę, która zmniejszy ból i(lub) gorączkę w możliwie najkrótszym czasie. Należy poradzić się lekarza, jeśli ból i(lub) gorączka nie ulegną zmniejszeniu lub zaistnieje potrzeba zwiększenia częstości stosowania leku.

Karmienie piersią
Paracetamol Kabi można stosować podczas karmienia piersią.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Paracetamol Kabi i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Paracetamol Kabi – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Paracetamol Kabi. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Paracetamol Kabi m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Paracetamol Kabi? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Paracetamol Kabi.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.