BOLOPAX

WSKAZANIA

Bolopax jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Substancją czynną leku jest paracetamol.

Wskazania do stosowania:
– łagodny lub umiarkowany ból głowy;
– migrena;
– neuralgia (nerwoból);
– ból zęba, gardła, uszu;
– objawowe leczenie bólu reumatycznego;
– łagodny lub umiarkowany ból pooperacyjny;
– ból pourazowy;
– gorączka.

SKŁAD

Substancją czynną leku jest paracetamol.
1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.
Pozostałe składniki to: powidon K 30, laktoza jednowodna, skrobia pszeniczna, magnezu stearynian, talk.

DAWKOWANIE

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza.W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować leku Bolopax dłużej niż przez 3 dni.

Tabletki należy przyjmować doustnie, popijając wodą.

Zalecane dawkowanie

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:

1 lub 2 tabletki do 3 lub 4 razy na dobę.
Nie należy przyjmować leku częściej niż co 4 do 6 godzin.
Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę.

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat:

Pół do 1 tabletki do 3 lub 4 razy na dobę.
Nie należy przyjmować leku częściej niż co 4 do 6 godzin.
Nie należy przyjmować więcej niż 4 tabletki na dobę.
Tabletkę można podzielić na połowy.

Dzieci w wieku poniżej 6 lat

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

PRZEDAWKOWANIE

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Bolopax, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, nawet jeśli pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości. Przedawkowanie może spowodować ciężkie uszkodzenie wątroby.

Wczesne objawy przedawkowania to: uczucie dyskomfortu i ból brzucha, nudności, wymioty, jadłowstręt (brak apetytu), niepokój, uczucie rozbicia.

Jeśli pacjent przyjął jednorazowo 10 tabletek paracetamolu (5 g) lub więcej, a od spożycia nie upłynęło więcej czasu niż godzina, należy sprowokować wymioty i pacjenta przewieźć do szpitala.

JEDZENIE I PICIE

Brak informacji na temat związku stosowania leku Bolopax z jedzeniem i piciem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza.

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią mogą stosować ten lek wyłącznie wtedy, gdy w opinii lekarza jest to konieczne.

ULOTKA

CHPL

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here