Paracetamol Sandoz

Paracetamol Sandoz łagodzi ból i zmniejsza gorączkę (lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy).

Lek stosuje się w lekkim lub umiarkowanym bólu związanym z chorobą zwyrodnieniową stawów w obrębie biodra i kolana.

Jaki jest skład Paracetamol Sandoz, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest paracetamol. Każda tabletka zawiera 1000 mg paracetamolu.

Pozostałe składniki to: powidon K-30 (E 1201), skrobia żelowana, kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A) i kwas stearynowy (E 570).

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Paracetamol Sandoz – jak stosować ten lek?

Zalecane dawkowanie:
Dorośli i młodzież w wieku co najmniej 15 lat
Leczenie rozpoczyna się od połowy tabletki (500 mg paracetamolu) lub, w razie konieczności, 1 tabletki (1000 mg paracetamolu). Maksymalna dawka dobowa wynosi 4000 mg (4 tabletki).

Po przyjęciu połowy tabletki leku Paracetamol Sandoz, należy odczekać co najmniej 4 godziny przed zażyciem kolejnej dawki, nawet jeśli nawrót objawów wystąpi wcześniej.

Po przyjęciu całej tabletki leku Paracetamol Sandoz, należy odczekać co najmniej 6 godzin przed zażyciem kolejnej dawki, nawet jeśli nawrót objawów wystąpi wcześniej.

Tabletki należy połykać popijając dostateczną ilością wody. Można je również rozpuścić w wystarczajacej ilości wody, dokładnie wymieszać otrzymany płyn i wypić.

Tabletkę można podzielić na równe dawki.
Jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 5 dni lub gorączka ponad 3 dni albo jeśli objawy nasilają się, należy przerwać przyjmowanie leku Paracetamol Sandoz i zwrócić się do lekarza.

Jeśli ten lek został przepisany przez lekarza, lekarz poinformuje, jak długo należy go przyjmować.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent przyjął większą dawkę leku Paracetamol Sandoz niż zalecana, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub oddziałem ratunkowym szpitala. Przedawkowanie leku może spowodować nudności, wymioty i brak apetytu. Jednorazowe przyjęcie dawki kilkakrotnie większej od maksymalnej dawki dobowej może spowodować ciężkie uszkodzenie wątroby. Przedawkowanie zazwyczaj nie powoduje utraty przytomności. Jednak nawet przy braku objawów przedawkowania należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc medyczną.

W razie opóźnionego wdrożenia leczenia uszkodzenie wątroby może stać się nieodwracalne.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Paracetamol Sandoz – czy mogę spożywać alkohol?

Jeśli pacjent często spożywa duże ilości alkoholu, powinien zachować ostrożność podczas stosowania paracetamolu. Nie należy przyjmować więcej niż 2 g paracetamolu na dobę (co odpowiada 2 tabletkom leku Paracetamol Sandoz).

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Paracetamol Sandoz w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli kobieta jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Wykazano, ze paracetamol nie wpływa niekorzystnie na przebieg ciąży lub na zdrowie płodu. Paracetamol Sandoz w zalecanych dawkach można stosować w okresie ciąży.

Wprawdzie paracetamol przenika w niewielkich ilościach do mleka kobiecego, nie notowano jego niekorzystnego działania u karmionych piersią niemowląt. Paracetamol Sandoz w zalecanych dawkach można stosować w okresie karmienia piersią.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Paracetamol Sandoz i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Paracetamol Sandoz – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Paracetamol Sandoz. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Paracetamol Sandoz, 1000 mg, tabletki (Paracetamolum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Paracetamol Sandoz m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Paracetamol Sandoz, 1000 mg, tabletki (Paracetamolum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Paracetamol Sandoz? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 10,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.