Paracetamol TevaJak działa i kiedy stosujemy Paracetamol Teva?

Paracetamol Teva jest lekiem, który łagodzi ból i zmniejsza gorączkę (przeciwbólowym i przeciwgorączkowym).

Paracetamol Teva jest stosowany w leczeniu następujących dolegliwości:
– łagodny do umiarkowanego ból
– gorączka

Paracetamol Teva, 500 mg jest odpowiedni dla dorosłych, młodzieży i dzieci od 4 lat (masa ciała powyżej 17 kg)

REKLAMA


Zobacz także:

Ranking tabletek na odchudzanie 2020

Kluczową kwestią w odchudzaniu jest dieta i aktywność fizyczna. Warto jednak wesprzeć swoje starania, stosując właściwe produkty. Zapoznaj się z rankingiem suplementów wspomagających odchudzanie.

TabletkiOcenaCena
1. Piperinox 9.2Sprawdź!
2. Keto Actives8.9Sprawdź!
3. Probiosin Plus8.1Sprawdź!
4. Green Barley Plus7.8Sprawdź!
5. African Mango7.5 Sprawdź!

Jaki jest skład Paracetamol Teva, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest:
paracetamol.

Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.

Inne składniki leku to :
Powidon K30, kroskarmeloza sodowa, skrobia kukurydziana, talk, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Dowiedz się więcej na temat substancji: .

Dawkowanie preparatu Paracetamol Teva – jak stosować ten lek?

Lek Paracetamol Teva należy zawsze przyjmować dokładnie według wskazówek podanych w tej ulotce. W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dawkowanie leku Paracetamol Teva zależy od wieku i masy ciała. Zwykle jednorazowa dawka wynosi 10–15 mg paracetamolu na kg masy ciała, do całkowitej dawki dobowej wynoszącej 60 mg/kg masy ciała. Nie należy przekraczać dawki 6 tabletek na dobę (co odpowiada 3000 mg paracetamolu). Szczegółowa tabela z dawkowaniem znajduje się w załączonej ulotce w dolnej części strony.

Należy koniecznie zachować odstęp co najmniej 6 godzin między kolejnymi dawkami, co oznacza podawanie leku maksymalnie 4 razy na dobę. Należy pamiętać, aby nie przekroczyć maksymalnej dawki dobowej.

Jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 5 dni, gorączka trwa dłużej niż 3 dni, objawy się nasilą lub wystąpią dodatkowe objawy, należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem.

Sposób podawania
Tabletki należy połykać bez rozgryzania, popijając odpowiednią ilością płynu.

Specjalne grupy pacjentów

Zaburzenie czynności nerek
U pacjentów z zaburzeniem czynności wątroby lub nerek dawkę należy zmniejszyć lub wydłużyć odstępy pomiędzy dawkami. Należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Przewlekły alkoholizm lub zaburzenie czynności wątroby
Długotrwałe spożywanie alkoholu lub zaburzenia czynności wątroby mogą obniżyć próg toksyczności paracetamolu. U takich pacjentów dawkę należy koniecznie zmniejszyć lub wydłużyć odstępy pomiędzy dawkami. Należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Osoby w podeszłym wieku
U pacjentów w podeszłym wieku nie jest wymagane dostosowanie dawki.

Dzieci i młodzież z niską masą ciała
Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego Paracetamol Teva, 500 mg, tabletki u dzieci odpowiednio w wieku poniżej 4 lat oraz o masie ciała poniżej 17 kg, ponieważ moc dawki jest nieodpowiednia dla tej grupy wiekowej. Dla tej grupy pacjentów dostępne są inne postacie farmaceutyczne oraz moce dawki.

W razie wrażenia, że działanie leku Paracetamol Teva jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Całkowita dawka dobowa paracetamolu nie powinna przekraczać 60 mg/kg/dobę i nie powinna być większa niż 3000 mg (co odpowiada 6 tabletkom).

Skutki przedawkowania leku mogą być bardzo poważne, a w rzadkich przypadkach mogą nawet prowadzić do zgonu.

W razie zażycia większej niż zalecana dawki leku Paracetamol Teva, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze! Istnieje ryzyko opóźnionego, ciężkiego uszkodzenia wątroby. Aby uniknąć uszkodzenia wątroby ważne jest, aby lekarz podał antidotum najszybciej jak to możliwe..

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Paracetamol Teva – czy mogę spożywać alkohol?

Nie należy leku Paracetamol Teva przyjmować ani podawać razem z alkoholem. Tabletki można przyjmować z posiłkami i innymi napojami lub bez posiłków i napojów.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Paracetamol Teva w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Nieznane są jakiekolwiek działania niepożądane leku na nienarodzone dziecko.

Lek Paracetamol Teva może być stosowany w czasie ciąży. Jednakże, gdy pacjentka jest w ciąży należy skonsultować się z lekarzem, jeśli Paracetamol Teva ma być stosowany częściej niż doraźnie.

Paracetamol przenika w niewielkich ilościach do mleka kobiecego. Ze względu na to, że nieznane są jakiekolwiek szkodliwe działania leku na niemowlę, lek Paracetamol Teva może być stosowany podczas karmienia piersią. Jednakże, gdy pacjentka karmi piersią należy skonsultować się z lekarzem, jeśli Paracetamol Teva ma być stosowany częściej niż doraźnie.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Paracetamol Teva i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Paracetamol Teva – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Paracetamol Teva. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

REKLAMA

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Paracetamol Teva m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Paracetamol Teva? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Paracetamol Teva.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.