PARACETAMOL DR. MAX

KATEGORIA:
LEKI PRZECIWBÓLOWE

SUBSTANCJA CZYNNA:

PARACETAMOL DR. MAX - INFORMACJE I OPINIE O LEKU



Na tej stronie znajdują się informacje o leku PARACETAMOL DR. MAX. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku PARACETAMOL DR. MAX w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA PARACETAMOL DR. MAX? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Paracetamol Dr. Max zawiera paracetamol, który należy do grupy leków nazywanych analgetykami (lekami przeciwbólowymi). Lek Paracetamol Dr. Max jest stosowany do łagodzenia bólu o niewielkim lub umiarkowanym nasileniu i obniżania gorączki.

Paracetamol Dr. Max, 500 mg jest odpowiedni dla dorosłych i młodzieży; nie należy go stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli pacjent nie czuje się lepiej lub, jeśli poczuje się gorzej, po 3 dniach.

SKŁAD PARACETAMOL DR. MAX, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest paracetamol.
Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.

Inne składniki leku to: powidon K-30, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, kwas stearynowy.

JAKIE JEST DAWKOWANIE PARACETAMOL DR. MAX? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Dawkowanie zależy od masy ciała i wieku; jednorazowa dawka wynosi od 10 do 15 mg/kg masy ciała. Maksymalna dawki dobowa wynosi 60 mg/kg masy ciała.

Dorośli i młodzież o masie ciała ponad 50 kg

Zazwyczaj stosowana dawka to 500 mg do 1000 mg co 4 godziny w zależności od potrzeb, do maksymalnie 3 g dziennie.

Dzieci i młodzież o masie ciała pomiędzy 41 a 50 kg (około 12-15 lat)
Zazwyczaj stosowana dawka to 500 mg co 4 godziny w zależności od potrzeb. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 g dziennie.

Dzieci poniżej 12 lat
Nie należy podawać dzieciom poniżej 12 roku życia.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek
U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek, dawkę należy zmniejszyć poprzez wydłużenie odstępu czasu pomiędzy dawkami. W zależności od stopnia czynności nerek, czas pomiędzy dawkami paracetamolu może być wydłużony z 6 do 8 godzin. Należy zapytać swojego lekarza lub farmaceutę o radę.

Maksymalna dawka dobowa
• Maksymalna dawka dobowa paracetamolu nie powinna przekraczać 3g.
• Maksymalna dawka jednorazowa wynosi 1000 mg.

Jeżeli ból utrzymuje się dłużej 5 dni, lub wysoka gorączka utrzymuje się przez ponad 3 dni lub dochodzi do pogorszenia samopoczucia lub pojawienia się nowych objawów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.

Nie należy przyjmować leku częściej, niż co 4 godziny.

– Jeśli pacjent regularnie pije duże ilości alkoholu, nigdy nie należy przyjmować więcej niż 4 tabletki w ciągu 24 godzin.
– Nie należy przekraczać zalecanej dawki.
– Długotrwałe stosowanie bez konsultacji z lekarzem może być szkodliwe.
– Nie należy stosować tego leku, chyba, że jest to bezwzględnie konieczne.
– Czas pomiędzy poszczególnymi dawkami zależy od objawów oraz maksymalnej dawki dobowej.

Nie powinien on jednak być krótszy niż 4 godziny.
– Nie stosować w połączeniu z innymi lekami zawierającymi paracetamol.
– Jeśli objawy ból i ( lub) gorączka powrócą, można powtórzyć przyjęcie leku Paracetamol Dr. Max.

Sposób podawania
Tabletki należy połykać z dużą ilością wody lub, w razie potrzeby, rozpuszczone w dużej ilości wody, która powinna być dokładnie wymieszana przed spożyciem.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI PARACETAMOL DR. MAX, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

NATYCHMIAST ZASIĘGNĄĆ PORADY LEKARZA PRZYPADKU PRZEDAWKOWANIA, NAWET, JEŚLI PACJENT CZUJE DOBRZE , ze względu na ryzyko wystąpienia opóźnionych, poważnych uszkodzeń wątroby. Objawami przedawkowania paracetamolu są nudności, wymioty i utrata apetytu. Utrata przytomności zwykle nie występuje.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie zaleca picia dużych ilości alkoholu podczas przyjmowania leku Paracetamol Dr. Max.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ PARACETAMOL DR. MAX W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Ciąża
Badania paracetamolu nie wskazują na negatywny wpływ paracetamolu na przebieg ciąży lub stan zdrowia płodu. Można przyjmować paracetamol w zalecanych dawkach w czasie ciąży. W czasie ciąży, paracetamolu nie należy przyjmować przez dłuższy czas, w dużych dawkach lub w połączeniu z innymi lekami. Należy zapytać lekarza lub farmaceutę przed zastosowaniem każdego leku.

Karmienie piersią
Chociaż paracetamol przenika do mleka matki w niewielkich ilościach nie ma żadnych niepożądanych skutków dla dziecka, które jest karmione piersią. Paracetamol może być stosowany przez kobiety karmiące piersią tak długo, jak zalecana dawka nie została przekroczona. W przypadku długotrwałego stosowania należy zachować ostrożność. Należy zapytać lekarza lub farmaceutę przed zastosowaniem każdego leku.

ULOTKA LEKU PARACETAMOL DR. MAX – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – PARACETAMOL DR. MAX CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - PARACETAMOL DR. MAX CENA, REFUNDACJA

PARACETAMOL DR. MAX OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here