Paracetamol Dr.MaxJak działa i kiedy stosujemy Paracetamol Dr.Max?

Lek Paracetamol Dr. Max zawiera paracetamol, który należy do grupy leków nazywanych analgetykami (lekami przeciwbólowymi). Lek Paracetamol Dr. Max jest stosowany do łagodzenia bólu o niewielkim lub umiarkowanym nasileniu i obniżania gorączki.

Paracetamol Dr. Max, 500 mg jest odpowiedni dla dorosłych i młodzieży; nie należy go stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli pacjent nie czuje się lepiej lub, jeśli poczuje się gorzej, po 3 dniach.

REKLAMA

Jaki jest skład Paracetamol Dr.Max, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest paracetamol.
Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.

Inne składniki leku to: powidon K-30, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, kwas stearynowy.

Dowiedz się więcej na temat substancji: .


BL Market - czyli zakupy suplementów online

Sprawdź polecane suplementy diety i kup online za pośrednictwem BL Market. Znajdziesz tu m.in preparaty wspomagające odchudzanie, cerę trądzikową, poprawiające życie intymne i wiele innych rodzajów produktów.


Dawkowanie preparatu Paracetamol Dr.Max – jak stosować ten lek?

Dawkowanie zależy od masy ciała i wieku; jednorazowa dawka wynosi od 10 do 15 mg/kg masy ciała. Maksymalna dawki dobowa wynosi 60 mg/kg masy ciała.

Dorośli i młodzież o masie ciała ponad 50 kg

Zazwyczaj stosowana dawka to 500 mg do 1000 mg co 4 godziny w zależności od potrzeb, do maksymalnie 3 g dziennie.

Dzieci i młodzież o masie ciała pomiędzy 41 a 50 kg (około 12-15 lat)
Zazwyczaj stosowana dawka to 500 mg co 4 godziny w zależności od potrzeb. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 g dziennie.

Dzieci poniżej 12 lat
Nie należy podawać dzieciom poniżej 12 roku życia.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek
U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek, dawkę należy zmniejszyć poprzez wydłużenie odstępu czasu pomiędzy dawkami. W zależności od stopnia czynności nerek, czas pomiędzy dawkami paracetamolu może być wydłużony z 6 do 8 godzin. Należy zapytać swojego lekarza lub farmaceutę o radę.

Maksymalna dawka dobowa
• Maksymalna dawka dobowa paracetamolu nie powinna przekraczać 3g.
• Maksymalna dawka jednorazowa wynosi 1000 mg.

Jeżeli ból utrzymuje się dłużej 5 dni, lub wysoka gorączka utrzymuje się przez ponad 3 dni lub dochodzi do pogorszenia samopoczucia lub pojawienia się nowych objawów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.

Nie należy przyjmować leku częściej, niż co 4 godziny.

– Jeśli pacjent regularnie pije duże ilości alkoholu, nigdy nie należy przyjmować więcej niż 4 tabletki w ciągu 24 godzin.
– Nie należy przekraczać zalecanej dawki.
– Długotrwałe stosowanie bez konsultacji z lekarzem może być szkodliwe.
– Nie należy stosować tego leku, chyba, że jest to bezwzględnie konieczne.
– Czas pomiędzy poszczególnymi dawkami zależy od objawów oraz maksymalnej dawki dobowej.

Nie powinien on jednak być krótszy niż 4 godziny.
– Nie stosować w połączeniu z innymi lekami zawierającymi paracetamol.
– Jeśli objawy ból i ( lub) gorączka powrócą, można powtórzyć przyjęcie leku Paracetamol Dr. Max.

Sposób podawania
Tabletki należy połykać z dużą ilością wody lub, w razie potrzeby, rozpuszczone w dużej ilości wody, która powinna być dokładnie wymieszana przed spożyciem.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

NATYCHMIAST ZASIĘGNĄĆ PORADY LEKARZA PRZYPADKU PRZEDAWKOWANIA, NAWET, JEŚLI PACJENT CZUJE DOBRZE , ze względu na ryzyko wystąpienia opóźnionych, poważnych uszkodzeń wątroby. Objawami przedawkowania paracetamolu są nudności, wymioty i utrata apetytu. Utrata przytomności zwykle nie występuje.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Paracetamol Dr.Max – czy mogę spożywać alkohol?

Nie zaleca picia dużych ilości alkoholu podczas przyjmowania leku Paracetamol Dr. Max.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Paracetamol Dr.Max w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Badania paracetamolu nie wskazują na negatywny wpływ paracetamolu na przebieg ciąży lub stan zdrowia płodu. Można przyjmować paracetamol w zalecanych dawkach w czasie ciąży. W czasie ciąży, paracetamolu nie należy przyjmować przez dłuższy czas, w dużych dawkach lub w połączeniu z innymi lekami. Należy zapytać lekarza lub farmaceutę przed zastosowaniem każdego leku.

Karmienie piersią
Chociaż paracetamol przenika do mleka matki w niewielkich ilościach nie ma żadnych niepożądanych skutków dla dziecka, które jest karmione piersią. Paracetamol może być stosowany przez kobiety karmiące piersią tak długo, jak zalecana dawka nie została przekroczona. W przypadku długotrwałego stosowania należy zachować ostrożność. Należy zapytać lekarza lub farmaceutę przed zastosowaniem każdego leku.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Paracetamol Dr.Max i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Paracetamol Dr.Max – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Paracetamol Dr.Max. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

REKLAMA

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Paracetamol Dr.Max m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Paracetamol Dr.Max? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Paracetamol Dr.Max.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.