Entresto

Entresto jest nowym lekiem zwanym blokerem receptora angiotensyny i inhibitorem neprylizyny.

Dysocjuje on na dwie substancje czynne, sakubitryl i walsartan.

Lek Entresto jest stosowany w leczeniu pewnego typu przewlekłej niewydolności serca u dorosłych.

Ten rodzaj niewydolności serca występuje w sytuacji, gdy serce jest zbyt słabe i nie może pompować wystarczającej ilości krwi do płuc i pozostałych części ciała. Najczęstszymi objawami niewydolności serca są: duszność, uczucie zmęczenia, męczliwość i obrzęk wokół kostek.

Jaki jest skład Entresto, jakie substancje zawiera?

•Substancjami czynnymi leku są sakubitryl i walsartan.
o Każda 24 mg/26 mg tabletka powlekana zawiera 24,3 mg sakubitrylu i 25,7 mg walsartanu (w postaci kompleksu soli sodowych sakubitrylu i walsartanu).
o Każda 49 mg/51 mg tabletka powlekana zawiera 48,6 mg sakubitrylu i 51,4 mg walsartanu (w postaci kompleksu soli sodowych sakubitrylu i walsartanu).
o Każda 97 mg/103 mg tabletka powlekana zawiera 97,2 mg sakubitrylu i 102,8 mg walsartanu (w postaci kompleksu soli sodowych sakubitrylu i walsartanu).

•Pozostałe składniki rdzenia tabletki to: celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza niskopodstawiona, krospowidon, magnezu stearynian, talk i krzemionka koloidalna bezwodna.

•Otoczki tabletek 24 mg/26 mg i 24 mg/26 mg zawierają hypromelozę, tytanu dwutlenek

•(E171), Makrogol 4000, talk, żelaza tlenek czerwony (E172) i żelaza tlenek czarny (E172).

•Otoczka tabletki 49 mg/51 mg zawiera hypromelozę, tytanu dwutlenek (E171), Makrogol 4000, talk, żelaza tlenek czerwony (E172) i żelaza tlenek żółty (E172).

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających: ,

Dawkowanie preparatu Entresto – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Leczenie zazwyczaj rozpoczyna się od przyjmowania dawki 24 mg/26 mg lub 49 mg/51 mg dwa razy na dobę (jedną tabletkę rano i jedną tabletkę wieczorem). Lekarz określi dokładną dawkę początkową dla pacjenta, uwzględniając wcześniej stosowane leki. Następnie lekarz będzie dostosowywał dawkę leku Entresto w zależności od odpowiedzi na leczenie, aż do ustalenia dawki optymalnej dla pacjenta.

Zazwyczaj zalecana dawka docelowa wynosi 97 mg/103 mg dwa razy na dobę (jedna tabletka rano i jedna tabletka wieczorem).

U pacjentów przyjmujących lek Entresto może wystąpić niskie ciśnienie krwi (zawroty głowy, uczucie pustki w głowie), duże stężenie potasu we krwi (które można wykryć w badaniach krwi zleconych przez lekarza) lub pogorszenie czynności nerek. Jeśli tak się stanie, lekarz może zmniejszyć dawkę jednego z pozostałych leków przyjmowanych przez pacjenta, czasowo zmniejszyć dawkę leku Entresto lub przerwać na stałe stosowanie leku Entresto.

Tabletki należy połykać popijając szklanką wody. Lek Entresto można przyjmować z posiłkiem lub bez.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent przypadkowo zażył zbyt wiele tabletek leku Entresto lub jeśli ktoś inny zażył te tabletki, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Jeśli wystąpią silne zawroty głowy i (lub) omdlenie, należy jak najszybciej powiadomić lekarza a pacjent powinien leżeć.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Entresto – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Entresto można przyjmować z posiłkiem lub bez.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Entresto w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Jeśli pacjentka uważa, że jest (lub podejrzewa, że może być) w ciąży, musi powiedzieć o tym lekarzowi. Lekarz zazwyczaj doradza pacjentkom przerwanie przyjmowania tego leku przed zajściem w ciążę lub zaraz po stwierdzeniu ciąży i przepisuje inny lek zastępujący Entresto. Ten lek nie jest zalecany do stosowania we wczesnej ciąży i nie wolno go przyjmować po upływie 3 miesięcy ciąży, ponieważ może poważnie zaszkodzić dziecku, jeśli jest stosowany po trzecim miesiącu ciąży.

Karmienie piersią
Nie zaleca się stosowania leku Entresto przez matki karmiące piersią. Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjentka karmi piersią lub ma zamiar rozpocząć karmienie piersią.

Ulotka Entresto – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Entresto? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

24 komentarze do “Entresto”

 1. Lek biorę od 18 stycznia 49mg rano i wieczorem ,czuję się po nim fatalnie a to za sprawą niskiego pulsu .Dziś rano miałem 48 , wiem z mojej obserwacji że to wina podwyższonego potasu.Wizyta u lekarza za dwa miesiące .Sam zmieniam i zmniejszam dawkę na 30mg ,ważna jesst obserwacja i kontrola swojego stanu , sporządzanie notatek i mierzenie tętna i pulsu. Miałem zdarzenie po kilku dniach ,na chwilę straciłem przytomność i ocknąłem się na podłodze z rozwaloną głową. A przy kontroli kardiowertera Pani doktor wszystko wiedziała i powiedziała że była wielka arytmia i rozrusznik uratował mi życie. Od dziś mniejsza dawka i zobaczymy czy będzie zmiana.

  Odpowiedz
 2. Biorę lek od lipca 2020 (po wyjściu ze szpitala). W czerwcu trafiłam do szpitala z wydolnością serca na poziomie 20%. We wrześniu wydolność wzrosła do 31%, w listopadzie 36% a dzisiaj (21.01.2021) jest już na poziomie 59% (dzisiaj rano miałam robione Echo serca). Na mnie lek działa.

  Odpowiedz
 3. Przyjmuję Entresto 24/26 od 8 miesięcy. Ze względu na niskie ciśnienie nie mogę przyjmować dawki większej. W moim przypadku lek pomógł ,frakcja wyrzutowa wzrosła z 23% na 45%. Przeraża mnie cena leku! Pewnie już nie długo nie będzie mnie na niego stać.

  Odpowiedz
 4. Uwaga na powyższe ogłoszenie:
  „Gdyby ktoś był zainteresowany zakupem leku Entresto w korzystnej ceni, chętnie pomogę. Mojemu ojczymowi lek bardzo pomaga, więc znaleźliśmy możliwość jak najtańszego zakupu. Kontakt: [email protected]
  Skontaktowałem się z tą osobą, przelałem jej 200 zł i nie dostałem leku. Prawdopodobnie to Marcin W., właściciel zawieszonej działalności gospodarczej o nazwie: MARCIN WIECZOREK, zarejestrowanej w Legionowo na ulicy ul. gen. Józefa Sowińskiego, NIP: 1231085267, Regon: 361189696.

  Odpowiedz
  • Witamy, administracja portalu usunęła ogłoszenie. Przypominamy, że zgodnie z regulaminem portalu pkt. VI „Niedozwolone jest wykorzystywanie Serwisu, jego funkcjonalności w każdej płaszczyźnie lub poszczególnych usług dodatkowych (odpłatnych i nieodpłatnych) do innych celów – sprzecznych lub niewłaściwych – niż to wynika z charakteru i przedmiotu Serwisu, a w szczególności niedozwolone jest: rozsyłanie ofert kupna / sprzedaży leków, suplementów diety, wyrobów medycznych oraz dietetycznych środków spożywczych specjalnego przeznaczenia medycznego”. Państwa prosimy o nie korzystanie z tego typu ofert. Jest to niebezpieczne dla Państwa portfela, ale przede wszystkim dla zdrowia. Odradzamy zakup leków pochodzących z nieoficjalnych źródeł. Administracja portalu na bieżąco stara się usuwać tego typu oferty.

   Odpowiedz
 5. Świetny lek! Niesamowita poprawa jakości życia – od 14 miesięcy nie byłem w szpitalu, odkąd przyjmuje Entresto 97/103

  Odpowiedz
 6. Bylem w programie pol rocznym leku na niewydolnosc serca ENTRESTO i kiedy poznalem wyniki mojego leczenia to oslupialem.Potwierdzil ten fakt wynik badania krwi NT-proBNP ktory wynosil 1750.W trakcie tego programu zachorowalem na zapalenie pluca prawego i nie bralem entresto przez dwa tygodnie.Wowczas wynik NT-pro BNP wyniosl 900 to o wiele mniej jak kiedy stosowalem lek entresto.Jestem przekonany,ze ten lek to sciema a moim wypadku szkoda zoladka,ze trulem lekiem ktory nie pomagal w/g jego wlasciwosci.

  Odpowiedz
 7. Ja zazywam juz 4 miesiace i zadnej poprawy,frakcja jak zawsze 26%,nie wiem czy jest sens dalej wydawac pieniadze bez rezultatu.

  Odpowiedz
 8. mojego ojca wypisali ze szpitalu do domu umierać we Lwowie w kardiologicznym centrum doktor też odmówił w pomocy podała lek pól tabletki rano momentalnie przestał kaszlać mogę normalnie oddychać serce zapracowało jestem pod wielkim wrażeniem super lek

  Odpowiedz

Dodaj komentarz