Entresto

12345678910
(57 ocen, średnia: 5,05 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Entresto jest nowym lekiem zwanym blokerem receptora angiotensyny i inhibitorem neprylizyny.

Dysocjuje on na dwie substancje czynne, sakubitryl i walsartan.

Lek Entresto jest stosowany w leczeniu pewnego typu przewlekłej niewydolności serca u dorosłych.

Ten rodzaj niewydolności serca występuje w sytuacji, gdy serce jest zbyt słabe i nie może pompować wystarczającej ilości krwi do płuc i pozostałych części ciała. Najczęstszymi objawami niewydolności serca są: duszność, uczucie zmęczenia, męczliwość i obrzęk wokół kostek.

Cena

Sprawdź ile kosztuje Entresto.

Skład

•Substancjami czynnymi leku są sakubitryl i walsartan.
o Każda 24 mg/26 mg tabletka powlekana zawiera 24,3 mg sakubitrylu i 25,7 mg walsartanu (w postaci kompleksu soli sodowych sakubitrylu i walsartanu).
o Każda 49 mg/51 mg tabletka powlekana zawiera 48,6 mg sakubitrylu i 51,4 mg walsartanu (w postaci kompleksu soli sodowych sakubitrylu i walsartanu).
o Każda 97 mg/103 mg tabletka powlekana zawiera 97,2 mg sakubitrylu i 102,8 mg walsartanu (w postaci kompleksu soli sodowych sakubitrylu i walsartanu).

•Pozostałe składniki rdzenia tabletki to: celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza niskopodstawiona, krospowidon, magnezu stearynian, talk i krzemionka koloidalna bezwodna.

•Otoczki tabletek 24 mg/26 mg i 24 mg/26 mg zawierają hypromelozę, tytanu dwutlenek

•(E171), Makrogol 4000, talk, żelaza tlenek czerwony (E172) i żelaza tlenek czarny (E172).

•Otoczka tabletki 49 mg/51 mg zawiera hypromelozę, tytanu dwutlenek (E171), Makrogol 4000, talk, żelaza tlenek czerwony (E172) i żelaza tlenek żółty (E172).

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: , .

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Leczenie zazwyczaj rozpoczyna się od przyjmowania dawki 24 mg/26 mg lub 49 mg/51 mg dwa razy na dobę (jedną tabletkę rano i jedną tabletkę wieczorem). Lekarz określi dokładną dawkę początkową dla pacjenta, uwzględniając wcześniej stosowane leki. Następnie lekarz będzie dostosowywał dawkę leku Entresto w zależności od odpowiedzi na leczenie, aż do ustalenia dawki optymalnej dla pacjenta.

Zazwyczaj zalecana dawka docelowa wynosi 97 mg/103 mg dwa razy na dobę (jedna tabletka rano i jedna tabletka wieczorem).

U pacjentów przyjmujących lek Entresto może wystąpić niskie ciśnienie krwi (zawroty głowy, uczucie pustki w głowie), duże stężenie potasu we krwi (które można wykryć w badaniach krwi zleconych przez lekarza) lub pogorszenie czynności nerek. Jeśli tak się stanie, lekarz może zmniejszyć dawkę jednego z pozostałych leków przyjmowanych przez pacjenta, czasowo zmniejszyć dawkę leku Entresto lub przerwać na stałe stosowanie leku Entresto.

Tabletki należy połykać popijając szklanką wody. Lek Entresto można przyjmować z posiłkiem lub bez.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: , .

Przedawkowanie

Jeśli pacjent przypadkowo zażył zbyt wiele tabletek leku Entresto lub jeśli ktoś inny zażył te tabletki, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Jeśli wystąpią silne zawroty głowy i (lub) omdlenie, należy jak najszybciej powiadomić lekarza a pacjent powinien leżeć.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Lek Entresto można przyjmować z posiłkiem lub bez.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża
Jeśli pacjentka uważa, że jest (lub podejrzewa, że może być) w ciąży, musi powiedzieć o tym lekarzowi. Lekarz zazwyczaj doradza pacjentkom przerwanie przyjmowania tego leku przed zajściem w ciążę lub zaraz po stwierdzeniu ciąży i przepisuje inny lek zastępujący Entresto. Ten lek nie jest zalecany do stosowania we wczesnej ciąży i nie wolno go przyjmować po upływie 3 miesięcy ciąży, ponieważ może poważnie zaszkodzić dziecku, jeśli jest stosowany po trzecim miesiącu ciąży.

Karmienie piersią
Nie zaleca się stosowania leku Entresto przez matki karmiące piersią. Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjentka karmi piersią lub ma zamiar rozpocząć karmienie piersią.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

7 OPINIE O LEKU

  1. Uwaga na powyższe ogłoszenie:
    „Gdyby ktoś był zainteresowany zakupem leku Entresto w korzystnej ceni, chętnie pomogę. Mojemu ojczymowi lek bardzo pomaga, więc znaleźliśmy możliwość jak najtańszego zakupu. Kontakt: mg.wieczorek@gmail.com
    Skontaktowałem się z tą osobą, przelałem jej 200 zł i nie dostałem leku. Prawdopodobnie to Marcin W., właściciel zawieszonej działalności gospodarczej o nazwie: MARCIN WIECZOREK, zarejestrowanej w Legionowo na ulicy ul. gen. Józefa Sowińskiego, NIP: 1231085267, Regon: 361189696.

    • Witamy, administracja portalu usunęła ogłoszenie. Przypominamy, że zgodnie z regulaminem portalu pkt. VI „Niedozwolone jest wykorzystywanie Serwisu, jego funkcjonalności w każdej płaszczyźnie lub poszczególnych usług dodatkowych (odpłatnych i nieodpłatnych) do innych celów – sprzecznych lub niewłaściwych – niż to wynika z charakteru i przedmiotu Serwisu, a w szczególności niedozwolone jest: rozsyłanie ofert kupna / sprzedaży leków, suplementów diety, wyrobów medycznych oraz dietetycznych środków spożywczych specjalnego przeznaczenia medycznego”. Państwa prosimy o nie korzystanie z tego typu ofert. Jest to niebezpieczne dla Państwa portfela, ale przede wszystkim dla zdrowia. Odradzamy zakup leków pochodzących z nieoficjalnych źródeł. Administracja portalu na bieżąco stara się usuwać tego typu oferty.

  2. Bylem w programie pol rocznym leku na niewydolnosc serca ENTRESTO i kiedy poznalem wyniki mojego leczenia to oslupialem.Potwierdzil ten fakt wynik badania krwi NT-proBNP ktory wynosil 1750.W trakcie tego programu zachorowalem na zapalenie pluca prawego i nie bralem entresto przez dwa tygodnie.Wowczas wynik NT-pro BNP wyniosl 900 to o wiele mniej jak kiedy stosowalem lek entresto.Jestem przekonany,ze ten lek to sciema a moim wypadku szkoda zoladka,ze trulem lekiem ktory nie pomagal w/g jego wlasciwosci.

  3. Ja zazywam juz 4 miesiace i zadnej poprawy,frakcja jak zawsze 26%,nie wiem czy jest sens dalej wydawac pieniadze bez rezultatu.

  4. mojego ojca wypisali ze szpitalu do domu umierać we Lwowie w kardiologicznym centrum doktor też odmówił w pomocy podała lek pól tabletki rano momentalnie przestał kaszlać mogę normalnie oddychać serce zapracowało jestem pod wielkim wrażeniem super lek

Poniżej możesz dodać swój komentarz.

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here