PARACETAMOL 123RATIO

CO TO JEST I JAK DZIAŁA PARACETAMOL 123RATIO? – OPIS I WSKAZANIA

Paracetamol 123ratio jest lekiem, który łagodzi ból i zmniejsza gorączkę (przeciwbólowymi przeciwgorączkowym).

Paracetamol 123ratio jest stosowany w leczeniu następujących dolegliwości:
– łagodny do umiarkowanego ból
– gorączka.

Paracetamol 123ratio, 1000 mg jest odpowiedni dla dorosłych i młodzieży od 16 lat (masa ciała powyżej 50 kg).

SKŁAD PARACETAMOL 123RATIO, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest:
Paracetamol.
Każda tabletka zawiera 1000 mg (= 1 g) paracetamolu.

Inne składniki leku to:
Powidon K30, kroskarmeloza sodu, skrobia kukurydziana, talk, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

JAKIE JEST DAWKOWANIE PARACETAMOL 123RATIO? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Lek Paracetamol 123ratio należy zawsze przyjmować dokładnie według wskazówek podanych w poniższej ulotce. W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dawkowanie leku Paracetamol 123ratio zależy od wieku i masy ciała. Zwykle jednorazowa dawka wynosi 10–15 mg paracetamolu na kg masy ciała, do całkowitej dawki dobowej wynoszącej 60 mg/kg masy ciała. Nie należy przekraczać dawki 3 tabletek na dobę (co odpowiada 3000 mg paracetamolu)Należy koniecznie zachować odstęp co najmniej 6 godzin między kolejnymi dawkami, co oznacza podawanie leku maksymalnie 4 razy na dobę. Należy pamiętać, aby nie przekroczyć maksymalnej dawki dobowej.

Jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 5 dni, gorączka trwa dłużej niż 3 dni, objawy się nasilają lubwystąpią dodatkowe objawy należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem.

Masa ciała i wiek pacjentapowyżej 50 kg młodzież w wieku od 16 lat oraz dorośli
Dawka jednorazowa ½–1 tabletki
(co odpowiada 500–1000 mg paracetamolu)
Maksymalna dawka dobowa (24 godziny)3 tabletki (co odpowiada 3000 mg paracetamolu)

Sposób podawania
Tabletki należy połykać bez rozgryzania, popijając odpowiednią ilością płynu.

Specjalne grupy pacjentów
Zaburzenie czynności nerek
U pacjentów z zaburzeniem czynności wątroby lub nerek dawkę należy zmniejszyć lub wydłużyć odstępy pomiędzy dawkami. Należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Przewlekły alkoholizm lub zaburzenie czynności wątroby
Długotrwałe spożywanie alkoholu lub zaburzenia czynności wątroby mogą obniżyć próg toksyczności paracetamolu. U takich pacjentów dawkę należy koniecznie zmniejszyć lub wydłużyć odstępy pomiędzy dawkami. Należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Osoby w podeszłym wieku
U pacjentów w podeszłym wieku nie jest wymagane dostosowanie dawki.

Dzieci i młodzież z niską masą ciała
Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego Paracetamol 123ratio, 1000 mg, tabletki u dzieci odpowiednio w wieku poniżej 16 lat oraz o masie ciała poniżej 50 kg, ponieważ moc dawki jest nieodpowiednia dla tej grupy wiekowej. Dla tej grupy pacjentów dostępne są inne postacie farmaceutyczne oraz moce dawki.

W razie wrażenia, że działanie leku Paracetamol 123ratio jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI PARACETAMOL 123RATIO, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Całkowita dawka dobowa paracetamolu nie powinna przekraczać 60 mg/kg/dobę i nie powinna być większa niż 3000 mg (co odpowiada 3 tabletkom).

Skutki przedawkowania leku mogą być bardzo poważne, a w rzadkich przypadkach mogą nawet prowadzić do zgonu.

W razie zażycia większej niż zalecana dawki leku Paracetamol 123ratio należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze! Istnieje ryzyko opóźnionego,ciężkiego uszkodzenia wątroby. Aby uniknąć uszkodzenia wątroby ważne jest, aby lekarz podał antidotum najszybciej jak to możliwe.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie należy leku Paracetamol 123ratio przyjmować ani podawać razem z alkoholem. Tabletki można przyjmować z posiłkami i innymi napojami lub bez posiłków i napojów.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ PARACETAMOL 123RATIO W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Nieznane są jakiekolwiek działania niepożądane leku na nienarodzone dziecko.

Lek Paracetamol 123ratio może być stosowany w czasie ciąży. Jednakże, gdy pacjentka jest w ciąży należy skonsultować się z lekarzem, jeśli Paracetamol 123ratio ma być stosowany częściej niż doraźnie.

Paracetamol przenika w niewielkich ilościach do mleka kobiecego. Ze względu na to, że nieznane są jakiekolwiek szkodliwe działania leku na niemowlę, lek Paracetamol 123ratio może być stosowany podczas karmienia piersią. Jednakże, gdy pacjentka karmi piersią należy skonsultować się z lekarzem,jeśli Paracetamol 123ratio ma być stosowany częściej niż doraźnie.

ULOTKA LEKU PARACETAMOL 123RATIO – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – PARACETAMOL 123RATIO CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - PARACETAMOL 123RATIO CENA, REFUNDACJA

PARACETAMOL 123RATIO OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here