Reumaphyt

Reumaphyt jest preparatem w postaci kapsułek. Substancję czynną leku stanowi suchy wyciąg wodny z korzenia hakorośli rozesłanej Harpagophyti radicis extractum siccum (1,5- 2,5:1). Jedna kapsułka zawiera 250 mg wyciągu, co odpowiada 375-625 mg surowca.

Produkt jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w łagodnych bólach stawów. Skuteczność leku w wymienionych wskazaniach opiera się na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Wskazania do stoswania
Produkt leczniczy stosowany tradycyjnie w łagodnych bólach stawów.

Jaki jest skład Reumaphyt, jakie substancje zawiera?

substancją czynną leku jest wyciąg suchy z korzenia hakorośli rozesłanej (Harpagophytum procumbens, DC) (1,5 – 2,5:1) ).

Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: woda.

Wypełnienie kapsułki: laktoza jednowodna, stearynian magnezu, bezwodna krzemionka koloidalna

Otoczka kapsułki: żelatyna, dwutlenek tytanu E 171

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Reumaphyt – jak stosować ten lek?

eśli lekarz nie zaleci inaczej, dorośli: przyjmować doustnie 2 razy dziennie po 1-3 kapsułek. Nie zaleca się stosowania dłużej niż przez 28 dni bez konsultacji lekarskiej.

Uwaga! Preparat pobudza łaknienie.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Reumaphyt jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie stwierdzono przypadków przedawkowania leków zawierających wyciąg z korzenia hakorośli. Jest mało prawdopodobne aby przypadkowe przyjęcie zbyt dużej dawki leku spowodowało jakieś poważne problemy.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Reumaphyt – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Reumaphyt w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku podczas ciąży i karmienia piersią oraz wpływu na płodność. Z powodu braku danych nie zaleca się stosowania w czasie ciąży i laktacji.

Ulotka Reumaphyt – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Cena - ile kosztuje Reumaphyt?

Cena Reumaphyt i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Reumaphyt.

Opinie o Reumaphyt - forum pacjentów

Stosujesz Reumaphyt? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

1 komentarz do “Reumaphyt”

  1. Biorę Reumaphyt od kilku miesięcy mam większą elastyczność w nogach ból trochę mniejszy a specjalnie nie zauważyłam żeby wpływał na większe łaknienie może na samym początku.Odkąd zażywam ten lek nie biorę leków niesterydowych przeciwzapalnych ,które miały negatywny wpływ na żołądek.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz