Konsultacja merytoryczna:

Mysimba

W leku Mysimba znajdują się dwie substancje czynne — chlorowodorek naltreksonu i chlorowodorek bupropionu. Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych borykających się z otyłością lub nadwagą. Stosuje się go wraz z dietą o obniżonej kaloryczności i wysiłkiem fizycznym. Celem jest redukcja masy ciała. Lek oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy, a konkretnie na układ nagrody w mózgu oraz na ośrodki głodu i sytości. Są to obszary uczestniczące w sprawowaniu kontroli nad ilością spożywanego pokarmu i ilością wydatkowanej energii.

U osób powyżej 18 lat otyłość definiowana jest jako stan, w którym wskaźnik masy ciała ma wartość równą lub większą od 30 kg/m2. W przypadku nadwagi mieści się on w zakresie od 27 kg/m2 włącznie do mniej niż 30 kg/m2. Wskaźnik masy ciała oblicza dzieląc masę ciała (liczoną w kilogramach) przez wzrost wyrażony w metrach podniesiony do kwadratu, czyli kg/m2.

Produkt wspomagający odchudzanie Mysimba można stosować u pacjentów z początkowym wskaźnikiem masy ciała, który wynosi 30 kg/m2 lub więcej bądź też u osób ze wskaźnikiem masy ciała między 27 a 30 kg/m2. W drugim przypadku musi dodatkowo wystąpić schorzenie związane z nadmierną masą ciała takie jak np.:

 • leczone nadciśnienie tętnicze,
 • cukrzyca typu 2,
 • podwyższone stężenie lipidów (związków tłuszczowych) we krwi.

Jeśli po upływie 16 tygodni masa ciała pacjenta nie uległa obniżeniu o co najmniej 5% początkowej masy ciała, lekarz powinien zadecydować o odstawieniu leku Mysimba. Specjalista może także zadecydować o przerwaniu przyjmowania preparatu, jeśli u pacjenta pojawią się problemy z podwyższonym ciśnieniem krwi lub inne, które związane będą z bezpieczeństwem lub tolerancją tego leku.

Jaki jest skład Mysimba, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są chlorowodorek naltreksonu i chlorowodorek bupropionu.

Każda tabletka zawiera 8 mg chlorowodorku naltreksonu, co odpowiada 7,2 mg naltreksonu, oraz 90 mg chlorowodorku bupropionu, co odpowiada 78 mg bupropionu.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza, laktoza bezwodna, laktoza jednowodna (patrz punkt 2 załącoznej ulotki „Mysimba zawiera laktozę”), chlorowodorek cysteiny, krospowidone, stearynian magnezu, hypromeloza, disodu edetynian, krzemionka koloidalna oraz lak aluminiowy indygotyny (E132). Otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 3350, talk oraz lak aluminiowy indygotyny (E132).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Mysimba – jak stosować ten lek?

Jeśli chodzi o dawkowanie, to na początku podaje się zazwyczaj jedną tabletkę leku (8 mg chlorowodorku naltreksonu + 90 mg chlorowodorku bupropionu) raz na dobę rano. Dawka ta jednak będzie stopniowo zwiększana w następujący sposób:

 • jedna tabletka raz na dobę rano – w I tygodniu leczenia,
 • jedna tabletka dwa razy na dobę (rano i wieczorem) – w II tygodniu leczenia,
 • trzy tabletki na dobę (dwie rano i jedna wieczorem) – w III tygodniu leczenia,
 • cztery tabletki na dobę (dwie rano i dwie wieczorem) – w IV i każdym kolejnym tygodniu leczenia.

Zgodnie z ulotką maksymalnie zaleca się zastosowanie dwóch tabletek preparatu dwa razy na dobę. Po 16 tygodniach brania oraz później raz w roku lekarz będzie weryfikował, czy zasadne jest kontynuowanie terapii lekiem Mysimba.

Lekarz powinien dogłębnie się zastanowić, czy w przypadku osób z problemami z wątrobą lub nerkami oraz w wieku powyżej 65 lat, produkt ten będzie odpowiedni. Jeżeli uzna, że pacjent może przyjmować lek, wówczas zaleca się, aby dokładnie kontrolował stan pacjenta pod kątem ewentualnych skutków ubocznych.

Osoby z podwyższonym stężeniem cukru we krwi (chorujące na cukrzycę) oraz w wieku powyżej 65 lat mogą być skierowane przez specjalistę dodatkowo na badania krwi. Wtedy na podstawie ich wyniku lekarz zdecyduje, czy przepisać pacjentowi ten preparat.

Lek przyjmuje się wyłącznie doustnie. Tabletkę połyka się w całości (najlepiej w czasie posiłku), bez przecinania. Nie należy jej żuć ani rozgryzać.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przyjęcie zbyt dużej ilości tabletek leku może zwiększyć wystąpienie skutków ubocznych, jakie opisane są w ulotce. Gdy zaistnieje taka sytuacja, nie należy zwlekać, tylko niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala.

Warto też doczytać, czy stosowanie z alkoholem nie jest szkodliwe dla zdrowia.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Mysimba – czy mogę spożywać alkohol?

Nadmierne spożywanie alkoholu w okresie przyjmowania leku może skutkować zwiększeniem ryzyka napadów padaczkowych, epizodów zaburzeń psychicznych lub zmniejszeniem tolerancji alkoholu. Lekarz może zasugerować pacjentowi, aby ten nie pił alkoholu w okresie przyjmowania leku lub pił możliwie najmniej. Jeśli pacjent obecnie dużo pije, nie powinien nagle przestawać, gdyż może go to narazić na zwiększone ryzyko wystąpienia napadu padaczkowego.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Mysimba w okresie ciąży i karmienia piersią?

Preparat nie jest zalecany kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Jeżeli pacjentka przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna skonsultować przyjmowanie leku z lekarzem lub farmaceutą.

Przed zakupem warto sprawdzić, jaka jest cena leku w różnych aptekach.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Mysimba

Orexigen Therapeutics Ireland Limited

Ulotka Mysimba – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Mysimba 8 mg + 90 mg tabletki o przedłużonym uwalnianiu (Chlorowodorek naltreksonu + chlorowodorek bupropionu)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1919 razy

Rozmiar plku 267.35 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Mysimba m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Mysimba 8 mg + 90 mg tabletki o przedłużonym uwalnianiu (Chlorowodorek naltreksonu + chlorowodorek bupropionu)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 902 razy

Rozmiar plku 418.39 KB

Cena - ile kosztuje Mysimba?

Cena Mysimba i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Mysimba.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Mysimba? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

492 komentarze do “Mysimba”

 1. Dziś rano wzięłam pierwszą tabletkę, do południa lekkie zawroty głowy, a od 19 okropne mdłości i zero apetytu. Czy te mdlosci miną? Czy są jakieś sposoby aby je zmniejszyć?

  Odpowiedz
 2. Dzis drugi dzien, wczoraj po pierwszej tabletce zupelnie nic, dzisiaj rano obudzilam sie z lekkim bólem w głowie, i czulam sie taka niedospana i rozbita jakby mnie grypa łapała, potem ww ciagu dnia rozchodziłam, teraz wieczór tylko głowa jakby mi ćmi. Apetyt normalny jak zawsze.Zobaczymy jak bedzie jutro po trzeciej tabletce

  Odpowiedz
 3. Zaczelam wczoraj, rano 1 tabletka, ale zle znosze. Dzisiaj nie wzielam rano, bo jeszxze mnie trzyma. Boli mnie glowa, mam zgagę, mdli mnie i nie chce mi sie jesc. Jem tylko dlatego, poniewaz mam wrazenie ze jeali cokolwiek mam w zoladku to mniej mnie mdli… Jutro 3 dzień, zastanawiam sie czy przyjac, czy poczekac az sie lepiej poczuje. Chodzilo mi o to, zeby nie jeść, ale to „mulenie” to glowba przyczyna tego, ze nie moge patrzec na jedzenie. A zyc trzeba… Czy mialyscie takie skutki uboczne? Nie wiem czy to minie, czy poprostu moj organizm nie toleruje tego…

  Odpowiedz
  • Hej. Trzeci dzień biorę mysimbe i masakra. Dwie godziny po zażyciu wiruje mi wszystko i muli, nawet szarpie na wymioty. Czy to minie i po jakim czasie? Po kolejnych dwóch tego ledwo życia ustępuje wszystko i jest o niebo lepiej. Boję się żebym nie odleciała całkiem, te dwie godz po wzięciu najgorsze. Poza tym apetyt mam i nie odpycha mnie od niczego. Ktoś ma podobnie?

   Odpowiedz
 4. Hej, jestem drugi dzień na mysimbie, wydaje mi się że mam lekkie zawrotu i jestem trochę bardziej śpiąca? Czy jest ktoś kto też teraz stosuje ten lek i chce się podzielić efektami bądź skutkami?

  Odpowiedz
  • Witam. Skończyłam już pierwsze opakowanie choć pierwszy tydzień nie był łatwy. Miałam różne skutki uboczne które minęły,więc nie należy się zrażać. Do dziś schudlam 8 kg i naprawdę polecam

   Odpowiedz
 5. Zaczęłam stosować trzy tygodnie temu, jedyny skutek uboczny to suchość w ustach ale to plus bo przez to dużo piłam. Innych skutków ubocznych nie odczuwalam. Po tygodniu minus 1,5 kg. Po dwóch tygodniach zero efektu. Mialam dni że jadłam mało, ale miałam też dni że od rana byłam cały czas głodna. Po trzech tygodniach dopadła mnie choroba, antybiotyk i lekarz kazał odstawić tabletki. Narazie nie wracam do tego. Jakby komuś zabrakło tabletek odsprzedam w dobrej cenie, paragon z apteki posiadam.
  Pozdrawiam i zycze sukcesów.

  Odpowiedz
  • Lekarz bardzo nieodpowiedzialny. Bupropionu nie można sobie od tak z dnia na dzień odstawić. Nie znoszę jak jeden lekarz miesza się do leczenia prowadzonego przez innego specjalistę.

   Odpowiedz
 6. Pierwszy dzień, przyjęłam 1 tabletkę wczesnym popołudniem, bo tak je wykupiłam. Żadnych odczuć chyba poza tym, że wczesniej poczułam się śpiąca. Spałam dobrze.

  Rano przyjęłam tabletkę, po śniadaniu (jajka na miękko, pomidory i kromka chleba), dość szybko poczułam ochotę na coś jeszcze, czyli u mnie standard. Miałam problem ze znalezieniem określenia „rodzynki”, gdy chciałam powiedzieć dzieciom że lubię lody z bakaliami, rodzynkami. Stałam. I mówiłam – no teee, z tym, no… I tak z minutę. Ehh

  Około 18 wzięłam kolejną tabletkę, kurcze-zapomniałam że na początku raz na dobę!

  W ciągu pierwszej godziny poczułam wzrost tętna, oblały mnie poty. Przeszło.
  Poza tym ok, jedynie około 2 godziny pozniej robiłam dzieciom kolację, nie byłam głodna. Ale w trakcie poczułam straszne ssanie, głód i przemożna chęć jedzenia!
  Normalnie byłam bardziej głodna niż zwykle!!zeżarłam więcej niż zwykle! Buuuui

  Jutro rano już wezmę 1 tabletkę na dobę, jak to napisali w ulotce.

  Mam nadzieję, że te leki podziałają i zmniejszą łaknienie. Muszę się opanować!
  Szukam pomocy…

  Odpowiedz
 7. Po pierwszej dawce źle się czułam, skoki ciśnienia bóle głowy, niechęć do jedzenia i picia. Ogólnie źle wiem że to nie dla mnie nie mogłabym pracować przy tej kuracji.

  Odpowiedz
 8. Lekk biore juz nie cale 3 bądź 4 miesiące bardzo balam sie wejsc na wage połowie lutego weszlam na wage obawiajac sie ze pieniądze poszly w błoto ale schudłam 5 kg uwazam ze to duzo jem normalnie tylko ze mniej niz wczesniej. Co miesiąc sie obawiam wejść na wage bojąc sie ze wroce do wagi chodz znajomi rodzina mowi ze widac efekt ze schudlam co poprawia i motywuje. Skutki uboczne ból glowy
  Otepialam
  Byly momenty lekowe
  Oraz wymioty do takiego stopnia ze caly doslowie caly dzien wymiotowalam nie jedzeniem ale żółcią mocną nie bylo chwili wytchnienia abym nie zwrocila.
  Oraz byly dni gdzie przez 3 dni nic ale to nic nie jadlam raz to byly 3 dni innego dnia 2 a jeszcze w innych 5 dni . Czuje ze moj żołądek jest mały dam porownanie kupując małego zahira kebab rolo potrafie zjesc mniej niż pol czujac ze zaraz pekne a gdy juz glod daje gore polowe zjem badz lekko wiecej niz polowe. Nie podjadam w nocy duzo pije i mam wstręt do alkoholu nie pije nic 0% odkąd biore tabletki również warto wspomnieć o zawrotach oraz odczuciu goraca jakbyś mial zemdlec ale to gdy juz jest sie na głodówce

  Odpowiedz
 9. Witam
  Biorę mysimba 6-m
  znacznie przerzedziły mi się włosy
  Czy po zaprzestaniu brania leku wrócą do normy, zaczną odrastać?

  Odpowiedz
 10. Mysimbe, przepisał mi endokrynolog, jestem po operacji bariatrycznej w 2016 przy wzroście 166 cm ważyłam 96 kg schudłam do wagi 72 kg i stop. Mimo przestrzegania diety i dość dużego wysiłku rezultaty słabiutkie. Lekarz stwierdziła, że taki urok organizmu. 3 tygodnie temu lekarz endokrynolog przepisał Mysimbe schodzę z wagi 78 kg- udało mi się zgubić w 3 kg. Widzę waga spada efekty uboczne są: jestem trochę otępiała, sporadyczne wymioty raczej po posiłku – są to niewielkie porcje występuje niechęć do jedzenia, słodyczy 0, i lekkie uczucie ciężkości w klatce piersiowej- tutaj lekarz zalecił zmniejszenie dawki w 3 tygodniu do 1 rano i 1 wieczorem. Mażę o wadze 67 kg. tyle wystarczy :0). Trzymam kciuki za wszystkich walczących z nadprogramowymi kg.

  Odpowiedz
 11. Biorę lek drugi tydzień – od 2 dni jestem zaniepokojona wysokim ciśnieniem -wczoraj wieczorem przed spaniem 149/80 , dzisiaj rano 130/80 po przebudzeniu , to minie czy powinnam jednak odstawić?

  Odpowiedz
 12. Jak to jest z mysimbą przy prawidłowym bmi? Potrzebuję schudnąć maksymalnie 8 kg ale jest to dla mnie nie do zrobienia bez pomocy leków. Cierpię na kompuksywne objadanie i praktycznie nigdy nie jestem najedzona. Nikt mi nie chce pomóc bo na pierwszy rzut oka jestem szczupła. Mi jednak strasznie przeszkadzają dodatkowe kilogramy i wszechobecny cellulit. Czy branie leku na własną rękę będzie bezpieczne?

  Odpowiedz
  • Witam. Przy prawidłowym BMI waga spada rewelacyjnie i stosuje te tabletki samodzielnie. W ponad miesiąc 6,5kg. Miałam napady żarłoczności, ciagle podjadałam a słodycze pochłaniałam. Cellulit na udach okropny, mimo, że wyglądałam dość szczupło. Po 1,5 m- ca waga spadła ponad 6 kg, jem max 2 tabletki. W pierwszym tyg stosowania straciłam apetyt na cokolwiek, miałam nudności. W 2 tyg posiłki jadłam wręcz minimalne, stosy słodyczy i przekąsek mogły leżeć tuż obok i nie robiły już na mnie wrażenia. W 3 tyg jadłam normalnie, 2 tabletki dziennie, posiłki bardzo małe, bez kolacji- po prostu brak chęci na jedzenie. 4 tydz po 1-2 tabletki, waga dalej spadała po 0,5 kg/2-3 dni. Cellulit znika w szokującym tempie, waga w dół, sylwetka rewelacyjna a wcześniej mimo diety, ćwiczeń – zero efektów, bo po 40 spadł metabolizm. Na mnie działa rewelacyjnie, praktycznie brak skutków ubocznych oprócz początkowych mdłości i zaparć. Oczywiście nie mam żadnych chorób współistniejących, prawidłowe wyniki krwi itd. Jestem zachwycona tym lekiem i polecam go każdemu, kto chce szybko schudnąć a jest zdrowy. Dziwi mnie zachowanie ludzi, którzy lek odsprzedają, bo maja nudności i wymioty, gdy dużo zjedzą. Przecież o to w tym chodzi- nie jedz tyle, bo zwymiotujesz…

   Odpowiedz
   • Ja stosuje już 3 tydz i nic żadnych efektów, niewiem czy to tak ma być. Jestem przy dawcę 2-0-1 może jak będę przy 2-0-2 to zacznie działać. Za to mam zaparcia jestem otępiały

    Odpowiedz
   • Super. Jak z wagą początkowa jaka pani miała i ile po zakończonej kuracji. Jak długo. Ja mam 63 kg jestem po 40 stce chce ważyć 50 kg.

    Odpowiedz
    • Po pierwszej tabletce tak mnie mdli, że nie wzięłam kolejnej. Dzisiaj zaczyna się trzecia doba i nadal nie chce mi się jeść. Chyba w takim razie nie wezmę kolejnej, dopiero jak w pełni wróci apetyt. Po co się szprycować lekiem, skoro i tak prawie nic nie jem odkąd wzięłam tą pierwszą. Czy ktoś tak miał?

     Odpowiedz
 13. Nikt kto nie walczy lub walczył z nadwagą nie wie jak ciężka to praca. Po urodzeniu drugiego dziecka nie mogłam wrócić do swojej wagi. Chęci były, a jakże. Tylko co zrobić jeśli czuje się niepohamowany głód i ochotę na coś dobrego. I tak minęło mi 15 lat, a kilogramów tylko przybywało. A ja zdawałam się tego nie widzieć… Pewnego dnia lekarz mi powiedział, że „coś chyba ostatnio przytyłam”. Zrezygnowana powiedziałam, że nie mam siły, że sobie nie radzę z napadami głodu. Lekarz powiedział mi o mysimbie. Powiedział że to dość nowy lek, ale może mieć olbrzymie skutki uboczne. Jednak on sądzi, że jestem zdrowa i nie ma przeciwskazań do stosowania. Ale mam przeczytać i sama zdecydować. No i się zdecydowałam. Łykam je 7 tydzień. Do 4 tygodnia zgodnie z harmonogramem. No prawie. Przy maksymalnej dawce nie czułam się dobrze. Po prostu było mi niedobrze. Zadzwoniłam do lekarza (koronawirus, więc wizyt nie ma). Ustalilismy, że wracam do dawki 2 rano i 1 wieczorem. Średnio co tydzień zrzucam 1 kg. Zaczęłam od wagi 83kg. Mam 41 lat i wzrost 166cm. Skutki uboczne: zaparcia od 2 tygodni. Jednak nie rezygnuję. Widzę luz w ubraniach i to mnie motywuje. Widzę też, że się obżerałam. Dosłownie. Wiem, że bez mysimby nie dałabym rady. Jednak trzeba pamiętać, że nie każdy może go stosować i każdy może mieć różne skutki uboczne. Trzeba być ostrożnym. Ja chcę przejść 16 tygodniową terapię. Jeśli ktoś chce się podzielić swoim doświadczeniem z tym lekiem proszę o kontakt: mysimbaija@o2.pl

  Odpowiedz
 14. Dzień dobry,
  Mi ten lek przepisał lekarz rodzinny z powodu nieustannego uczucia głodu. Jest to alternatywa dla zabiegu zmniejszenia żołądka, na którą mnie wysłać chce pani doktor.
  Mam do zrzucenia 30 kg.
  Po 3 tygodniach schudłam 4,5 kg.
  Nie mialam żadnych skutkow ubocznych jak do tej pory.
  W moim przypadku głod nadal jest, ale taki z którym potrafię sobie radzić. Zwiększyła mi sie ochota na ruch, poprawił nastroj, czuję się lepiej psychicznie.
  Wiem ze będzie to dlugie leczenie. Lek jest drogi ale wart swojej ceny, choć uważam ze powinien być refundowany -tylko z powodu – leczenie chorób współistniejących z dużą otyłością jest o wiele bardziej kosztowne.

  Odpowiedz
 15. Brałam to około 2 lata temu . W dwa miesiące schudłam 21 kilo , nie chciało się jeść więc łatwiej z wykluczeniem nie których rzeczy z diety. Oczywiście starałam się jeść dużo warzyw. Wzięłam tylko jedno opakowanie i zaznaczam ,że nie zwiększyłam dawek. Brałam jedną tabletkę dziennie , był efekt więc nie było potrzeby. Schudłam., a dzięki temu jedno opakowanie starczyło na dłużej. Polecam lek ,nie miałam skutków ubocznych. Z czasem oczywiście wróciłam do starych nawyków i po 2 latach przybrałam 10 kilo. Od jutra stosuje znowu, zobaczymy czy tym razem też się uda. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 16. MAMK- zaczęłam brać lek od początku marca br. Pomaga. Na pewno jem mniej i nie mam ochoty na dania tłuste, mięsne itp. Nie wiem ile kg schudłam. Rozpoznaję po ubraniach że nie są już tak obcisłe. Chciałabym szybciej chudnąc, ale zdaję sobie sprawę, że już i wiek ma znaczenie i tęgość, nigdy nie byłam tak gruba , jak teraz. Najgorsze jest to, że budzę się w nocy i nie mogę ponownie zasnąć. Brzuch „dotyka” pleców i to uczucie głodu powoduje, że sięgam po jedzenie. Na początku były to czekoladki, krakersy, paluszki. Teraz jem mało kaloryczne dania np. zupę botwinkę na kefirze. Co robić aby nie czuć głodu nocą?

  Odpowiedz
  • Ja też mam problem, z nocnym jedzeniem. Potrafię w nocy zjeść 2 czekolady, kiełbasę , kotlety. Nie da się tego przezwyciężyć.

   Odpowiedz
 17. Tabletki ograniczaja apetyt,je się mało ,chęci do jedzenia niema.
  Znajoma schudła już 13 kg w pierwszym miesiącu
  Nie chce mi się wierzyć że ktoś pisze że nie chudnie po nich,jeśli jest zdrowy to powinien,pod warunkiem że nie żre jak świnia:) ja jestem dopiero drugi dzień na tym,narazie mogę powiedzieć że apetyt mniejszy jeśli nie mały,bolała głowa w pierwszym dniu,dziś jestem nieco otępiała.Ale to minie .
  Powodzenia

  Odpowiedz
 18. proponuje jeżeli głowa cie boli zacząć od jednej tabletki biorac miesiac czasu po miesiacu 2 tabletki przez miesiac zacznij swój organizm przyzwyczajac a nie stosuj tak jak pisze w ulotce masz sobie wbic to zeby schudnac trzeba troche czasu i bedzie dobrze. i kontrolowac jak sie zachowuje twoj organizm ,zbadaj sobie cisnienie ważne nie każdy moze brac mnie głowa nie bolała zycze wytrwałości

  Odpowiedz
  • Bzdura.
   Wszystko mija nie bierze sie 1 tabl miesiac potem 2 na nast miesiac.
   Kto to wymyslil w ogole.
   Biore tak jak jest na opakowaniu tak samo zalecil lekarz.
   Najlepiej jak sue uwaza ze jest sie madrzejszym od lekarza …

   Odpowiedz
   • masz racje ale w moim wypadku sama dawkowalam ,a wiesz dlaczego bo sa to tabletki o silmym dzialaniu aby nie odczuwac szybkich skutków ubocznych przyzwyczajalam organizm do tych tabletek.schudłam 18 kg w ciagu 11 miesiecy waze 65 kg i dobrze mi to idzie mam nadzieje ze jeszcze 6 kilo mniej ,musze sie podzielic ze od dwóch miesiecy przy tej wadze trace powoli te kg 1 kg w ciagu 2 miesiecy.mam nadzieje ze waga zaczyna sie powoli stabilizowac,jeszcze jedna wazna sprawa zaczeły wychodzic mi włosy musze zbadac hemoglobine i w razie czego zapobiegawczo brac żelazo pozdrawiam ,i zycze wytrwałosci

    Odpowiedz
 19. ośiem mieśiecy brania 16 kg mniej żadnych dolegliwości od szóstego miesiaca chudne po 1kg jezeli chcesz schudnąc pamietaj biorac napoczatku mozesz brac przez dwa miesiace po jednej wrowadz tabletke druga po 3 miesiacach ,pierwszym tygodniu po wzieciu tabletek spałam w trzecim miesiacu zatwardzenie miedzy 3 a 4 miesiacem ciezkoczasami mi sie oddychało wiec wowczas przerywałam na dwa dni i cofałam sie do tabletki birac o jedna .tabletke mniej ,po tygodniu wracałam do swojej dawki od szóstego mieśiaca miałam problem wyproznianiem radze gotowac zupy duzo warzyw.soki nie pomoga,

  Odpowiedz
 20. azja po 6miesiacaach schudam 13 kilo po pierwszej dawce minął mi ból nog przestałam chrapac nie mam zadyszki w nocy nie budze sie w nocy łapiac odech. czuje sie super mniej jem w mniejszych porcjach 3 posilki dzienne czasem 2 posiłki jem dwa razy,nie mam wilczego apetytu. zostało mi jeszcze 10 miesiecy.kuracja droga ale skuteczna. jem w tedy kiedy czuje głod zadnych godz nie stosuje zadnych przerw. przychodzi chec jedzenia takich produktów jak owoce warzywa .przedewszystkim nie najadam sie.organizm przyzwyczail sie do mniejszych porcji jedzenia pozdrawiam wszystkich wytrwałych

  Odpowiedz
 21. azja po 6miesiacaach schudam 13 kilo po pierwszej dawce minął mi ból nog przestałam chrapac nie mam zadyszki w nocy nie budze sie w nocy łapiac odech. czuje sie super mniej jem w mniejszych porcjach 3 posilki dzienne czasem 2 posiłki jem dwa razy,nie mam wilczego apetytu. zostało mi jeszcze 10 miesiecy.kuracja droga ale skuteczna. jem w tedy kiedy czuje głod zadnych godz nie stosuje zadnych przerw. przychodzi chec jedzenia takich produktów jak owoce warzywa .przedewszystkim nie najadam sie.organizm przyzwyczail sie do mniejszych porcji jedzenia pozdrawiam wszystkich wytrwałych

  Odpowiedz
 22. 15lat temu stosowałam meridie schudlam jedna tabletka dziennie,wycofano ja,od września biore mysimbe. musimy sie przyzwyczaic do tych tabletek. nie każdy musi mieć takie dawkowanie.zaczełam od 1 tableki brałam ja miesiac .od nastepnego miesiaca 2 tabletki.po 3 nastepnych tygodniach wprowadziłam 3 tabletke,po nastepnym miesiacu wprowadzilam 4 tabletke.mialam problem w drugim miesiacu z wyproznieniem.troche wiecej sokow i samoczynnie przejdzie. schudlam 10kg.zaznaczam ze po 4 miesiacach stanelam w miejscu..raczej wydaje mi sie ze organizm musi sie przyzwyczaic do tych tabletek, jest styczen 2020 zaczynam chudnac powoli . te pierwsze kilogramy tracimy szybciej .nie musi byc dieta calkowita jemy inaczej zdrowiej. zaznaczm ze w ciagu tych miesiecy pare razy zmniejszalam dawkowanie jak sie gorzej czulam a pozniej zwiekszalam,, ijest okej. zaamierzam brac te leki 16 miesiecy.potym czasie powinna sie waga ustabilizowac. mam juz doswiadczenie po meridzie. i znam swoj organizm.

  Odpowiedz
  • Witaj, ja dzis wzielam pierwsza mysimbe i przez jakies 5 godzin nie wiedzialam co sie dzieje wokol film mi sie jakby urwal. 3x wymioty byłam jak sparalizowana. Już mi przeszło i nie wiem co dalej robić. Czy brać jutro?

   Odpowiedz
    • azja spróbuj jeszcze raz tylko jedna tabletke jezeli zle bedziesz sie czuła odstaw wez ja popołudniu. nie mieszaj tabletek z innymi tabletkami nawet przeciwbolowymi.duzo pij,pamietaj jezeli powtórzy sie to to znaczy ze mozesz miec problem z cisnieniem .i nie ryzykoj zdrowiem,ja na poczatku miałam problem ze spaniem ale przeszlo.na poczatku moze sie lekko krecic w głowie ale organizm sie przyzwyczaja.nie wprowadzaj scisłej diety na poczatku.tabletke bierz po pracy

     Odpowiedz
  • Meridia to narkotyk , a mysimbe stosuje sie max 4 miesiace kobieto co Ty wygadujesz mam nadzieje ze nikt nie wezmie do siebie Twoich rad…

   Odpowiedz
   • Czy tylko meridia? Czy myslisz, ze to nie sa bardzo podobne odczucia? Przeciez to nie sa ziola, ani eco witaminy. Bierzesz na swoja odpowiedzialnosc. Zapytaj znajomych, jak dzialaja narkotyki I porownaj. Wiem co pisze, bralam I meridie I mysimba.

    Odpowiedz
   • M. Co Ty opowiadasz? Musimbe można stosować znacznie dłużej. Jeśli po 4 miesiącach nie ma wystarczających efektów odstawiamy, jeśli są – co 12 miesięcy ewaluacja czy stosować dalej

    Odpowiedz
 23. Podczas wizyty u pani ginekolog po dzień dobry usłyszałam „znowu pani przytyła” (nie była to złośliwa wypowiedź) Choruje na niedoczynność tarczycy i Hashimoto. W ciągu 2 lat przytyłam 15 kg (slodycze, zajadanie stresu). Moja waga początkowa to 75,5 kg przy wzroscie 157 cm. Pani ginekolog zamieniła mi lek na letrox i przepisała mi Mysimbe stwierdziła, że on mi pomoże zahamować chęć podjadania i nie będę miała takiej ochoty na słodycze. Ale muszę też zmniejszyć liczbę spożywanych kalorii i zacząć ćwiczyć/ jeździć na rowerze itp. Zanim go kupiłam przeczytałam forum, gdzie są różne opinie. Zaryzykowałam od 17.06 schudłam 4,5 kg, zmniejszyłam kaloryczność potraw i zaczęłam się ruszać. Nie mam ochoty na słodycze i nie obiadam się, miałam czasami mdłości ale było to kilka razy. Polecam naprawę zderminowanym osobom.

  Odpowiedz
 24. Czy ktos wie jak wytłumaczyc lekarzowi zeby przepisal mi te tabletki? mam 158cm i 96kg do tego haschi , czyli bmi powyzej 38, moja dietetyk jak i endokrynolog stwierdzily ze nie ma przeciwskazan a rodzinny stwierdzil ze mam isc na silownie( jestem po urazie kolana i chodze w ortezie) i to zrzuce;/ na diecie udalo mi sie schudnac 12 kg w 5 miesiecyt ale teraz waga stoi;/ jakies podpowiedzi????

  Odpowiedz
 25. Zamierzam zacząć kurację masimbą …niedawno przestałam brać nasen z powodu problemów z zasypianiem .Proszę mi powiedzieć czy powinnam odczekać i jak długo .

  Odpowiedz
   • nie ćwiczę, bo urwałoby mi się ścięgno. Wcześniej dobrze się odżywiałam ze względu na insulinooporność, mam też niedoczynność. Po jednym opakowaniu zero spadku wagi. Jem mało…czasami cokolwiek by mieć na żołądku do drugiej dawki. Jak dla mnie to kiepskie tabletki na odchudzanie, chyba że dają rezultaty dla osób otyłych, które sobie nie odżywiały się wcześniej prawidłowo. moje BMI 29. Najgorsze, że innych tabletek nie ma. ktoś chyba zrobił sobie niezły biznes na tym badziewiu.

    Odpowiedz
   • Ja ćwiczę 3 razy w tygodniu. Treningi są ciężkie, wyczerpujące. Co do diety generalnie dieta 1300. Insulinoopornosc.
    Zaczęłam trzeci tydzień ..efekty słabiutko. -1kg. Podlamuje się. Efektów ubocznych nie mam spektakularnych. Na początku bardzo mi się chciało spać. Teraz momentami bardzo boli mnie brzuch. No i denerwuje mnie drżenie rąk.

    Odpowiedz
    • generalnie chyba te tabletki to ściema. zrobili sobie monopol, bo innych nie ma i zarabiają kasę. bardzo mało jem przy tych tabletkach, wcześniej zresztą nie objadłam się. skończyłam opakowanie i nic. zaczynam drugie i jestem załamana.

     Odpowiedz
 26. biorę lek od 4 tygodni. Oprócz rozwolnień, suchości w ustach i ograniczonego apetytu nie mam żadnych poważniejszych skutków ubocznych na szczęście. Ale na nieszczęście schudłam a raczej nie bo to ruchome 1 kg. Odżywiam się prawidłowo bo mam insulinooporność. Jestem załamana. Liczyłam na spadek wagi. Kiedy ruszy? może u was było podobnie i ruszyło…wspomóżcie mnie

  Odpowiedz

Dodaj komentarz