Mysimba

W leku Mysimba znajdują się dwie substancje czynne — chlorowodorek naltreksonu i chlorowodorek bupropionu. Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych borykających się z otyłością lub nadwagą. Stosuje się go wraz z dietą o obniżonej kaloryczności i wysiłkiem fizycznym. Celem jest redukcja masy ciała. Lek oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy, a konkretnie na układ nagrody w mózgu oraz na ośrodki głodu i sytości. Są to obszary uczestniczące w sprawowaniu kontroli nad ilością spożywanego pokarmu i ilością wydatkowanej energii.

U osób powyżej 18 lat otyłość definiowana jest jako stan, w którym wskaźnik masy ciała ma wartość równą lub większą od 30 kg/m2. W przypadku nadwagi mieści się on w zakresie od 27 kg/m2 włącznie do mniej niż 30 kg/m2. Wskaźnik masy ciała oblicza dzieląc masę ciała (liczoną w kilogramach) przez wzrost wyrażony w metrach podniesiony do kwadratu, czyli kg/m2.

Produkt wspomagający odchudzanie Mysimba można stosować u pacjentów z początkowym wskaźnikiem masy ciała, który wynosi 30 kg/m2 lub więcej bądź też u osób ze wskaźnikiem masy ciała między 27 a 30 kg/m2. W drugim przypadku musi dodatkowo wystąpić schorzenie związane z nadmierną masą ciała takie jak np.:

 • leczone nadciśnienie tętnicze,
 • cukrzyca typu 2,
 • podwyższone stężenie lipidów (związków tłuszczowych) we krwi.

Jeśli po upływie 16 tygodni masa ciała pacjenta nie uległa obniżeniu o co najmniej 5% początkowej masy ciała, lekarz powinien zadecydować o odstawieniu leku Mysimba. Specjalista może także zadecydować o przerwaniu przyjmowania preparatu, jeśli u pacjenta pojawią się problemy z podwyższonym ciśnieniem krwi lub inne, które związane będą z bezpieczeństwem lub tolerancją tego leku.

Jaki jest skład Mysimba, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są chlorowodorek naltreksonu i chlorowodorek bupropionu.

Każda tabletka zawiera 8 mg chlorowodorku naltreksonu, co odpowiada 7,2 mg naltreksonu, oraz 90 mg chlorowodorku bupropionu, co odpowiada 78 mg bupropionu.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza, laktoza bezwodna, laktoza jednowodna (patrz punkt 2 załącoznej ulotki „Mysimba zawiera laktozę”), chlorowodorek cysteiny, krospowidone, stearynian magnezu, hypromeloza, disodu edetynian, krzemionka koloidalna oraz lak aluminiowy indygotyny (E132). Otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 3350, talk oraz lak aluminiowy indygotyny (E132).

Zobacz listę produktów zawierających substancję: , .

Dawkowanie preparatu Mysimba – jak stosować ten lek?

Jeśli chodzi o dawkowanie, to na początku podaje się zazwyczaj jedną tabletkę leku (8 mg chlorowodorku naltreksonu + 90 mg chlorowodorku bupropionu) raz na dobę rano. Dawka ta jednak będzie stopniowo zwiększana w następujący sposób:

 • jedna tabletka raz na dobę rano – w I tygodniu leczenia,
 • jedna tabletka dwa razy na dobę (rano i wieczorem) – w II tygodniu leczenia,
 • trzy tabletki na dobę (dwie rano i jedna wieczorem) – w III tygodniu leczenia,
 • cztery tabletki na dobę (dwie rano i dwie wieczorem) – w IV i każdym kolejnym tygodniu leczenia.

Zgodnie z ulotką maksymalnie zaleca się zastosowanie dwóch tabletek preparatu dwa razy na dobę. Po 16 tygodniach brania oraz później raz w roku lekarz będzie weryfikował, czy zasadne jest kontynuowanie terapii lekiem Mysimba.

Lekarz powinien dogłębnie się zastanowić, czy w przypadku osób z problemami z wątrobą lub nerkami oraz w wieku powyżej 65 lat, produkt ten będzie odpowiedni. Jeżeli uzna, że pacjent może przyjmować lek, wówczas zaleca się, aby dokładnie kontrolował stan pacjenta pod kątem ewentualnych skutków ubocznych.

Osoby z podwyższonym stężeniem cukru we krwi (chorujące na cukrzycę) oraz w wieku powyżej 65 lat mogą być skierowane przez specjalistę dodatkowo na badania krwi. Wtedy na podstawie ich wyniku lekarz zdecyduje, czy przepisać pacjentowi ten preparat.

Lek przyjmuje się wyłącznie doustnie. Tabletkę połyka się w całości (najlepiej w czasie posiłku), bez przecinania. Nie należy jej żuć ani rozgryzać.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przyjęcie zbyt dużej ilości tabletek leku może zwiększyć wystąpienie skutków ubocznych, jakie opisane są w ulotce. Gdy zaistnieje taka sytuacja, nie należy zwlekać, tylko niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala.

Warto też doczytać, czy stosowanie z alkoholem nie jest szkodliwe dla zdrowia.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Mysimba – czy mogę spożywać alkohol?

Nadmierne spożywanie alkoholu w okresie przyjmowania leku może skutkować zwiększeniem ryzyka napadów padaczkowych, epizodów zaburzeń psychicznych lub zmniejszeniem tolerancji alkoholu. Lekarz może zasugerować pacjentowi, aby ten nie pił alkoholu w okresie przyjmowania leku lub pił możliwie najmniej. Jeśli pacjent obecnie dużo pije, nie powinien nagle przestawać, gdyż może go to narazić na zwiększone ryzyko wystąpienia napadu padaczkowego.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Mysimba w okresie ciąży i karmienia piersią?

Preparat nie jest zalecany kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Jeżeli pacjentka przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna skonsultować przyjmowanie leku z lekarzem lub farmaceutą.

Przed zakupem warto sprawdzić, jaka jest cena leku w różnych aptekach.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Mysimba i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę i dostępność produktu.

Ulotka Mysimba – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Mysimba 8 mg + 90 mg tabletki o przedłużonym uwalnianiu (Chlorowodorek naltreksonu + chlorowodorek bupropionu)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Mysimba m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Mysimba 8 mg + 90 mg tabletki o przedłużonym uwalnianiu (Chlorowodorek naltreksonu + chlorowodorek bupropionu)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Mysimba? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(836 ocen, średnia: 5,75 na 10)

453 OPINIE O LEKU

 1. Jak to jest z mysimbą przy prawidłowym bmi? Potrzebuję schudnąć maksymalnie 8 kg ale jest to dla mnie nie do zrobienia bez pomocy leków. Cierpię na kompuksywne objadanie i praktycznie nigdy nie jestem najedzona. Nikt mi nie chce pomóc bo na pierwszy rzut oka jestem szczupła. Mi jednak strasznie przeszkadzają dodatkowe kilogramy i wszechobecny cellulit. Czy branie leku na własną rękę będzie bezpieczne?

 2. Nikt kto nie walczy lub walczył z nadwagą nie wie jak ciężka to praca. Po urodzeniu drugiego dziecka nie mogłam wrócić do swojej wagi. Chęci były, a jakże. Tylko co zrobić jeśli czuje się niepohamowany głód i ochotę na coś dobrego. I tak minęło mi 15 lat, a kilogramów tylko przybywało. A ja zdawałam się tego nie widzieć… Pewnego dnia lekarz mi powiedział, że „coś chyba ostatnio przytyłam”. Zrezygnowana powiedziałam, że nie mam siły, że sobie nie radzę z napadami głodu. Lekarz powiedział mi o mysimbie. Powiedział że to dość nowy lek, ale może mieć olbrzymie skutki uboczne. Jednak on sądzi, że jestem zdrowa i nie ma przeciwskazań do stosowania. Ale mam przeczytać i sama zdecydować. No i się zdecydowałam. Łykam je 7 tydzień. Do 4 tygodnia zgodnie z harmonogramem. No prawie. Przy maksymalnej dawce nie czułam się dobrze. Po prostu było mi niedobrze. Zadzwoniłam do lekarza (koronawirus, więc wizyt nie ma). Ustalilismy, że wracam do dawki 2 rano i 1 wieczorem. Średnio co tydzień zrzucam 1 kg. Zaczęłam od wagi 83kg. Mam 41 lat i wzrost 166cm. Skutki uboczne: zaparcia od 2 tygodni. Jednak nie rezygnuję. Widzę luz w ubraniach i to mnie motywuje. Widzę też, że się obżerałam. Dosłownie. Wiem, że bez mysimby nie dałabym rady. Jednak trzeba pamiętać, że nie każdy może go stosować i każdy może mieć różne skutki uboczne. Trzeba być ostrożnym. Ja chcę przejść 16 tygodniową terapię. Jeśli ktoś chce się podzielić swoim doświadczeniem z tym lekiem proszę o kontakt: mysimbaija@o2.pl

 3. Dzień dobry,
  Mi ten lek przepisał lekarz rodzinny z powodu nieustannego uczucia głodu. Jest to alternatywa dla zabiegu zmniejszenia żołądka, na którą mnie wysłać chce pani doktor.
  Mam do zrzucenia 30 kg.
  Po 3 tygodniach schudłam 4,5 kg.
  Nie mialam żadnych skutkow ubocznych jak do tej pory.
  W moim przypadku głod nadal jest, ale taki z którym potrafię sobie radzić. Zwiększyła mi sie ochota na ruch, poprawił nastroj, czuję się lepiej psychicznie.
  Wiem ze będzie to dlugie leczenie. Lek jest drogi ale wart swojej ceny, choć uważam ze powinien być refundowany -tylko z powodu – leczenie chorób współistniejących z dużą otyłością jest o wiele bardziej kosztowne.

 4. Brałam to około 2 lata temu . W dwa miesiące schudłam 21 kilo , nie chciało się jeść więc łatwiej z wykluczeniem nie których rzeczy z diety. Oczywiście starałam się jeść dużo warzyw. Wzięłam tylko jedno opakowanie i zaznaczam ,że nie zwiększyłam dawek. Brałam jedną tabletkę dziennie , był efekt więc nie było potrzeby. Schudłam., a dzięki temu jedno opakowanie starczyło na dłużej. Polecam lek ,nie miałam skutków ubocznych. Z czasem oczywiście wróciłam do starych nawyków i po 2 latach przybrałam 10 kilo. Od jutra stosuje znowu, zobaczymy czy tym razem też się uda. Pozdrawiam.

 5. MAMK- zaczęłam brać lek od początku marca br. Pomaga. Na pewno jem mniej i nie mam ochoty na dania tłuste, mięsne itp. Nie wiem ile kg schudłam. Rozpoznaję po ubraniach że nie są już tak obcisłe. Chciałabym szybciej chudnąc, ale zdaję sobie sprawę, że już i wiek ma znaczenie i tęgość, nigdy nie byłam tak gruba , jak teraz. Najgorsze jest to, że budzę się w nocy i nie mogę ponownie zasnąć. Brzuch „dotyka” pleców i to uczucie głodu powoduje, że sięgam po jedzenie. Na początku były to czekoladki, krakersy, paluszki. Teraz jem mało kaloryczne dania np. zupę botwinkę na kefirze. Co robić aby nie czuć głodu nocą?

 6. Tabletki ograniczaja apetyt,je się mało ,chęci do jedzenia niema.
  Znajoma schudła już 13 kg w pierwszym miesiącu
  Nie chce mi się wierzyć że ktoś pisze że nie chudnie po nich,jeśli jest zdrowy to powinien,pod warunkiem że nie żre jak świnia:) ja jestem dopiero drugi dzień na tym,narazie mogę powiedzieć że apetyt mniejszy jeśli nie mały,bolała głowa w pierwszym dniu,dziś jestem nieco otępiała.Ale to minie .
  Powodzenia

 7. proponuje jeżeli głowa cie boli zacząć od jednej tabletki biorac miesiac czasu po miesiacu 2 tabletki przez miesiac zacznij swój organizm przyzwyczajac a nie stosuj tak jak pisze w ulotce masz sobie wbic to zeby schudnac trzeba troche czasu i bedzie dobrze. i kontrolowac jak sie zachowuje twoj organizm ,zbadaj sobie cisnienie ważne nie każdy moze brac mnie głowa nie bolała zycze wytrwałości

  • Bzdura.
   Wszystko mija nie bierze sie 1 tabl miesiac potem 2 na nast miesiac.
   Kto to wymyslil w ogole.
   Biore tak jak jest na opakowaniu tak samo zalecil lekarz.
   Najlepiej jak sue uwaza ze jest sie madrzejszym od lekarza …

   • masz racje ale w moim wypadku sama dawkowalam ,a wiesz dlaczego bo sa to tabletki o silmym dzialaniu aby nie odczuwac szybkich skutków ubocznych przyzwyczajalam organizm do tych tabletek.schudłam 18 kg w ciagu 11 miesiecy waze 65 kg i dobrze mi to idzie mam nadzieje ze jeszcze 6 kilo mniej ,musze sie podzielic ze od dwóch miesiecy przy tej wadze trace powoli te kg 1 kg w ciagu 2 miesiecy.mam nadzieje ze waga zaczyna sie powoli stabilizowac,jeszcze jedna wazna sprawa zaczeły wychodzic mi włosy musze zbadac hemoglobine i w razie czego zapobiegawczo brac żelazo pozdrawiam ,i zycze wytrwałosci

 8. ośiem mieśiecy brania 16 kg mniej żadnych dolegliwości od szóstego miesiaca chudne po 1kg jezeli chcesz schudnąc pamietaj biorac napoczatku mozesz brac przez dwa miesiace po jednej wrowadz tabletke druga po 3 miesiacach ,pierwszym tygodniu po wzieciu tabletek spałam w trzecim miesiacu zatwardzenie miedzy 3 a 4 miesiacem ciezkoczasami mi sie oddychało wiec wowczas przerywałam na dwa dni i cofałam sie do tabletki birac o jedna .tabletke mniej ,po tygodniu wracałam do swojej dawki od szóstego mieśiaca miałam problem wyproznianiem radze gotowac zupy duzo warzyw.soki nie pomoga,

 9. azja po 6miesiacaach schudam 13 kilo po pierwszej dawce minął mi ból nog przestałam chrapac nie mam zadyszki w nocy nie budze sie w nocy łapiac odech. czuje sie super mniej jem w mniejszych porcjach 3 posilki dzienne czasem 2 posiłki jem dwa razy,nie mam wilczego apetytu. zostało mi jeszcze 10 miesiecy.kuracja droga ale skuteczna. jem w tedy kiedy czuje głod zadnych godz nie stosuje zadnych przerw. przychodzi chec jedzenia takich produktów jak owoce warzywa .przedewszystkim nie najadam sie.organizm przyzwyczail sie do mniejszych porcji jedzenia pozdrawiam wszystkich wytrwałych

 10. azja po 6miesiacaach schudam 13 kilo po pierwszej dawce minął mi ból nog przestałam chrapac nie mam zadyszki w nocy nie budze sie w nocy łapiac odech. czuje sie super mniej jem w mniejszych porcjach 3 posilki dzienne czasem 2 posiłki jem dwa razy,nie mam wilczego apetytu. zostało mi jeszcze 10 miesiecy.kuracja droga ale skuteczna. jem w tedy kiedy czuje głod zadnych godz nie stosuje zadnych przerw. przychodzi chec jedzenia takich produktów jak owoce warzywa .przedewszystkim nie najadam sie.organizm przyzwyczail sie do mniejszych porcji jedzenia pozdrawiam wszystkich wytrwałych

 11. 15lat temu stosowałam meridie schudlam jedna tabletka dziennie,wycofano ja,od września biore mysimbe. musimy sie przyzwyczaic do tych tabletek. nie każdy musi mieć takie dawkowanie.zaczełam od 1 tableki brałam ja miesiac .od nastepnego miesiaca 2 tabletki.po 3 nastepnych tygodniach wprowadziłam 3 tabletke,po nastepnym miesiacu wprowadzilam 4 tabletke.mialam problem w drugim miesiacu z wyproznieniem.troche wiecej sokow i samoczynnie przejdzie. schudlam 10kg.zaznaczam ze po 4 miesiacach stanelam w miejscu..raczej wydaje mi sie ze organizm musi sie przyzwyczaic do tych tabletek, jest styczen 2020 zaczynam chudnac powoli . te pierwsze kilogramy tracimy szybciej .nie musi byc dieta calkowita jemy inaczej zdrowiej. zaznaczm ze w ciagu tych miesiecy pare razy zmniejszalam dawkowanie jak sie gorzej czulam a pozniej zwiekszalam,, ijest okej. zaamierzam brac te leki 16 miesiecy.potym czasie powinna sie waga ustabilizowac. mam juz doswiadczenie po meridzie. i znam swoj organizm.

  • Witaj, ja dzis wzielam pierwsza mysimbe i przez jakies 5 godzin nie wiedzialam co sie dzieje wokol film mi sie jakby urwal. 3x wymioty byłam jak sparalizowana. Już mi przeszło i nie wiem co dalej robić. Czy brać jutro?

    • azja spróbuj jeszcze raz tylko jedna tabletke jezeli zle bedziesz sie czuła odstaw wez ja popołudniu. nie mieszaj tabletek z innymi tabletkami nawet przeciwbolowymi.duzo pij,pamietaj jezeli powtórzy sie to to znaczy ze mozesz miec problem z cisnieniem .i nie ryzykoj zdrowiem,ja na poczatku miałam problem ze spaniem ale przeszlo.na poczatku moze sie lekko krecic w głowie ale organizm sie przyzwyczaja.nie wprowadzaj scisłej diety na poczatku.tabletke bierz po pracy

 12. Podczas wizyty u pani ginekolog po dzień dobry usłyszałam „znowu pani przytyła” (nie była to złośliwa wypowiedź) Choruje na niedoczynność tarczycy i Hashimoto. W ciągu 2 lat przytyłam 15 kg (slodycze, zajadanie stresu). Moja waga początkowa to 75,5 kg przy wzroscie 157 cm. Pani ginekolog zamieniła mi lek na letrox i przepisała mi Mysimbe stwierdziła, że on mi pomoże zahamować chęć podjadania i nie będę miała takiej ochoty na słodycze. Ale muszę też zmniejszyć liczbę spożywanych kalorii i zacząć ćwiczyć/ jeździć na rowerze itp. Zanim go kupiłam przeczytałam forum, gdzie są różne opinie. Zaryzykowałam od 17.06 schudłam 4,5 kg, zmniejszyłam kaloryczność potraw i zaczęłam się ruszać. Nie mam ochoty na słodycze i nie obiadam się, miałam czasami mdłości ale było to kilka razy. Polecam naprawę zderminowanym osobom.

 13. Czy ktos wie jak wytłumaczyc lekarzowi zeby przepisal mi te tabletki? mam 158cm i 96kg do tego haschi , czyli bmi powyzej 38, moja dietetyk jak i endokrynolog stwierdzily ze nie ma przeciwskazan a rodzinny stwierdzil ze mam isc na silownie( jestem po urazie kolana i chodze w ortezie) i to zrzuce;/ na diecie udalo mi sie schudnac 12 kg w 5 miesiecyt ale teraz waga stoi;/ jakies podpowiedzi????

 14. Zamierzam zacząć kurację masimbą …niedawno przestałam brać nasen z powodu problemów z zasypianiem .Proszę mi powiedzieć czy powinnam odczekać i jak długo .

   • nie ćwiczę, bo urwałoby mi się ścięgno. Wcześniej dobrze się odżywiałam ze względu na insulinooporność, mam też niedoczynność. Po jednym opakowaniu zero spadku wagi. Jem mało…czasami cokolwiek by mieć na żołądku do drugiej dawki. Jak dla mnie to kiepskie tabletki na odchudzanie, chyba że dają rezultaty dla osób otyłych, które sobie nie odżywiały się wcześniej prawidłowo. moje BMI 29. Najgorsze, że innych tabletek nie ma. ktoś chyba zrobił sobie niezły biznes na tym badziewiu.

   • Ja ćwiczę 3 razy w tygodniu. Treningi są ciężkie, wyczerpujące. Co do diety generalnie dieta 1300. Insulinoopornosc.
    Zaczęłam trzeci tydzień ..efekty słabiutko. -1kg. Podlamuje się. Efektów ubocznych nie mam spektakularnych. Na początku bardzo mi się chciało spać. Teraz momentami bardzo boli mnie brzuch. No i denerwuje mnie drżenie rąk.

    • generalnie chyba te tabletki to ściema. zrobili sobie monopol, bo innych nie ma i zarabiają kasę. bardzo mało jem przy tych tabletkach, wcześniej zresztą nie objadłam się. skończyłam opakowanie i nic. zaczynam drugie i jestem załamana.

 15. biorę lek od 4 tygodni. Oprócz rozwolnień, suchości w ustach i ograniczonego apetytu nie mam żadnych poważniejszych skutków ubocznych na szczęście. Ale na nieszczęście schudłam a raczej nie bo to ruchome 1 kg. Odżywiam się prawidłowo bo mam insulinooporność. Jestem załamana. Liczyłam na spadek wagi. Kiedy ruszy? może u was było podobnie i ruszyło…wspomóżcie mnie

 16. Ja kończę 3 opakowanie,niby 10 kg mniej ale jestem sceptyczna co do tego leku , fakt nie chce się jeść ale dzisiaj np dostałam „napadu na słodkie”… mam już receptę na kolejne opakowania – nie mam pojęcia co zrobić bo kasa już poważna przy 4 opakowaniu.W zasadzie od tygodnia waga stanęła:-(

 17. Hejka biore 2 opakowanie i mam -22kg haha ;D
  w ogóle nie mam apetytu a jestem z natury ogromnym łasuchem.
  Ostatnio w sobotę i niedzielę odstawiam lek żeby móc zjeść coś smaczenego chociaż w weekend.

 18. Lek już wykupiony- jutro zaczynam stosowanie- czytam Wasze komentarze i staram się wyciągnąć wnioski dla siebie. Oczywiście od tabletek się nie chudnie-one maja tylko ograniczyć apetyt- a ja dzieki temu zastosuje dietę niskoweglowodanową o kaloryczności do 1200 dziennie. Zaczynam z 78 kg przy 165.
  Może stworzmy jakaś grupę sparcia- bu tu masa hejterów.

  • Masz podobne do moich parametry wagowo-wzrostowe :) Ja wystartowałam 1 marca z wagą 76kg przy wzroście 164cm. Na dzień dzisiejszy -6kg, więc jestem zadowolona. Też stosuję dietę niskowęglowodanową. Samopoczucie do tej pory kiepskie: częste bóle głowy i nudności, które skutecznie ograniczały chęć do jedzenia. Dopiero od 2 dni czuję się w miarę normalnie.

 19. Witam dzisiaj rozpoczęłam 3 tydzień brania tabletek. Nie jestem wogole głodna Ale staram.sie jeść jednak Ale widzę że dużo dużo mniej. Chleba nie jem, na slodycze mnie nie ciągnie. Czuje się bardzo dobrze. Startuje od wagi 95 kg. Mam 179 cm wzrostu. Jeszcze się nie ważyłam zostawiam to na koniec trzeciego tygodnia.

  • Moi kochani zważyłam się dzisiaj. 91 kg. Czyli 4 kg spadek masy. Jest to efekt diety, braku chleba i słodyczy. Dzisiaj powinnam zacząć dwie rano dwie wieczorem. Jednak myślę że nie mam problemów wieczorem, więc zostanę przy jednej. Jestem bardzo zadowolona. Kolejne ważenie za 3 tygodnie. Jutro tłusty czwartek – zjem na pewno 1 pączka, nie będę świrować.

 20. Stosuję lek drugi tydzień i nic. Nie odczuwam żadnych dolegliwości ale też żadnych efektów nie ma. W dalszym ciągu mam ochotę na węglowodany więc nie widzę sensu tyle płacić. Dieta 1200 kcal i ćwiczenia zdziałają cuda bez leku.

 21. Lek zaczęłam stosować w grudniu, kupiłam od razu trzy opakowania, w pierwszych dwóch tygodniach schudłam 4 kg ale to podobno woda zeszła z organizmu, poza tym nic nie jadłam, taki miałam jadłowstręt Czuję się koszmarnie, zawroty głowy, wymioty co rano i nudności w ciągu dnia, zapominam co chciałam powiedzieć, nie mogę skupić się na niczym, brakuje mi słów, brak chęci do robienia czegokolwiek, jestem tak otumaniona, że się nie poznaje. Przerwałam lek na tydzień, zawroty minęły, wymioty również, wróciłam po tygodniu i wzięłam jedną tabletkę, wszystkie niepożądane objawy wróciły a waga się nie zmniejsza.

  • Hej
   Dzisiaj rano wziełam pierwszą tabletkę i czułam.sie koszmarnie, dokładnie tak jak to opisałaś powyżej. Wziełam zwolnienie z pracy bo nie byłam.wstanie funkcjonować normalnie aż do wieczora.
   Probowałam.znaleźć info czy te skutki uboczne mijają po jakimś czasie ale bez skutku. Liczyłam.na ten lek bardzo ..jak na ostatnią deskę ratunku i jestem ogromnie załamana, poza tym koszt jej jest dość spory jak dla mnie. Jak sobie radziłas przez tyle tygodni ze skutkami ubocznymi? Czy one się zmniejszają, znikają po jakimś czasie? Chciałam sprobowac ponownie ale na samą myśl jak się czułam boję się …chyba, że w trakcie urlopu.

   • Zmiana godzin przyjmowania spowodowała, ze większość skutków ubocznych mnie ominęła. Przyjmowałam w nocy koło 4.00 i później spałam kilka godzin. Następna wieczorem koło 20.00. Po dwóch tygodniach wszystkie skutki uboczne poszły sobie. Zaburzenie ostrości widzenia i sporadyczne bóle głowy głównie dokuczały. Najtrudniejszy był pierwszy tydzien. Teraz po 10 tygodniach mam -8 kg. Narazie waga stoi już tydzien. Nie stresuje się ?? Wiem ze organizm ma pamięć metaboliczna i blokuje na dłużej z rzucanie kg przy wadze kora podczas żywota na dłużej zagościła- mówiąc tak prostym językiem. ?Życzę wszystkim powodzenia. Ps. Picie wody zmniejsza skutki uboczne.

 22. Uczciwie brałam Mysimbę według zaleceń. Nic nie schudłam. Natomiast dostałam 16 tygodni cudownego życia bez bólu nóg, bólu kręgosłupa, bez siniaków i żylaków. Trudno uwierzyć, ale jest to prawda. Nadmieniam, że jestem po zakrzepicy i zatorowości płucnej. Od kilku lat mam kłopoty z chodzeniem ( operacja nogi). Nogi nie zachowywały się jak szczudła.Po zaprzestaniu brania leku ból wrócił.

 23. Skończyłam pierwsze opakowanie i waga nie drgnęła nawet o gram. Biore ściśle według wskazań, nie miałam i nie mam żadnych skutków ubocznych. Niestety też nie działa. Chyba pozostanie mi tylko operacja bariatryczna, bo mam otyłość olbrzymią, zagrażającą życiu (BMI ponad 44).

  • Witam ja dziś biorę 5 dzień ,schudłam 1kg, pierwszy dzień był najgorszy mdłości i wstręt do jedzenia. natomiast od drugiego dnia zero skutków u obocznych tylko mniejszy apetyt. Jestem przed miesiączką i naprawdę potrafiłam wtedy mieć napady obżarstwa. teraz tego nie odczuwam. Czekam na kolejne dni i utratę wagi. Pozdrawiam

   • Witam, ja jestem drugi dzień na mysimbie. Od wczoraj kręci mi się w głowie, ale mam mniejszy apetyt. Jem zdecydowanie mniej i jem zdrowo, chociaż nie stosuję „specjalne” diety. Staram się jeść racjonalnie. Lek przepisała mi doktorka, bo sporo przytyłam, najpierw stopniowo zaczęłam tyć tak do około 10 kg, a później w niecałe 2 miesiące jeszcze około 20 kg. Zdiagnozowano u mnie niedoczynność  tarczycy i początki insulinooporności. Samodzielna walka z wagą nie przyniosła skutków. Mam nadzieję, że ten lek pomoże.

 24. Minął miesiąc. Zrzucilam 4kg mocno ograniczając jedzenie i zmuszając się do cwczen. Działanie leki oceniam jako słabe,nie warte pieniędzy. Tylko pierwszego dnia tak naprawde nie chciało mi się jeść,a potem to ograniczanie i własne niedojadanie.

 25. Witam. Dziś mija mój 5 dzień . Pierwszy dzien byl najgorszy nudnosci i ból głowy. Kolejne dni suchość w ustach . Apetyt mniejszy ale inaczej niż było przy meridii. Moja waga wyjściowa to 68 kg ( BMI 28).

 26. Biore dalej 2 opakowanie mysimby i waga ani drgnie. 3 miesiac i -3 kg. W porownaniu pare lat temu schudlam z reductilem20 kg przy takim samym trybie zycia. Jak dla mnie to te tabletki to nie wypal. Kosztuja majatek i jeszcze nie ma efektow. Moze na innych dzialaja ale dla mnie sa przereklamowane.

 27. Witam kupiłam lek jeszcze go nie brałam mam pytanie do osób ,które już biorą dłuższy czas jak z alkoholem czy pijecie wiem ,ze nie wolno pytam bo niedługo mam wesele i sami wiecie jak to jest

 28. Biore mysimbe od polowy stycznia tak jak zalecono. Teraz jestem na 2gim opakowaniu. Waga drgnela o 2 kg. To moje ostatnie ooakowanie bo nie widze rezultatow ?

  • A start w styczniu z jakich parametrów? Jaka waga przy wzroście? Nie wystarczy brać tylko tabletki ale również wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe ( mniejsze porcje, regularne posiłki 4/5 w ciągu dnia) ale przede wszystkim wysiłek fizyczny- o czym Panie bardzo często zapominają, i opierają się tylko na przyjmowaniu tabletek licząc na cud.
   U mnie spadek w ciągu 7 tyg 7 kg, start- 79kg/ 165cm.

  • Wytrzymaj. Czasami trzeba cierpliwości, żeby organizm zareagował. Przeanalizuj kaloryczność posiłków. Ja jestem 38 dzień na mysimbie. Waga stoi na 87,2 ( czasami parę deko więcej lub mniej- raz trafiło się 86,2, ale to może błąd wagi) od ponad tygodnia, ale płaszyk luźniejszy?. Muszę wytrwać.

  • Ewcia….Witam wszystkich proszę o poradę biorę Mesimba od 9 grudnia 2017 czyli 4 miesiące,mam już następne opakowanie za 502zl ale mimo tego ze jem mało zawsze byłam nie jadkiem to niestety waga ani drgnie wręcz jak bym miała więcej nawet się już nie ważne. Doradzcie mi proszę co robić lekarka mówi że kuracja może trwać 6 miesięcy więc zostało mi 2 ale nie wierzę a kasy już brakuje jeszcze mam w nocy straszne poty i źle sypiam. Pomóżcie proszę.

   • A masz moze nietolerancje laktozy?? Posiłki regularne?? Pijesz dużo wody?
    Moja lekarka powiedziała ze jeśli po 1 opakowaniu nie ma choć minimalnego efektu to nie ma sensu tego brać zresztą w ulotce tez pisze że po ok 16 tyg jeśli nie ma co najmniej 5% obniżonej początkowej masy ciała to należy odstawić.

     • Po pierwsze – zmienić lekarza, lekarz jest od tego by pomagać, nie ma w tym żadnej łaski.
      Po drugie- odstawić z dnia na dzień. Przynajmniej ja taką dostałam informację od mojego lekarza.
      Przytyłaś- a prócz brania tabletek , ćwiczyłaś?

 29. Mysimba jest świetnum lekiem. Jednak ten lek zawiera laktozę. Jeśli ktoś cierpi na njetolerancję laktozy to po prostu nie schudnie. Takich ludzi jest bardzo dużo, czasem ktoś o tym nie wie. Dlatego niektórzy nie schudną na Mysimbie. Czy firma może zmienić skład. Przecież to tylko substancja wypełniająca.

 30. Ja nie mogę tego leku brać po 4 dniach miałam taki wstręt do jedzenia że nie mogłam nic dosłownie wziąć do ust . Miałam suchość w ustach a nie mogłam nic przełknąć nawet wody Okropne uczucie. no i oczywiście nudności co powodowało że się pokładałam. Byłam również senna. Nie byłam w stanie pracować. Wobec czego więcej nie brałam.

 31. Witajcie. Dzisiaj 22 dzień. Nadal na 1 tabletce ( z oszczędności i na razie wystarcza?). Rano ważenie 87,9. Jest postęp. Wczoraj w pracy walczyłam z pokusą poczęstowania się pysznymi babeczkami z kremem cytrynowym i innymi słodkościami. Udało się! W domu nie mam nic słodkiego, więc spokój ducha. A jak Wam idzie?

 32. Witam. Ja 19 dzień na mysimbie. Biorę nadal 1 tabletkę. Start 92 kg przy 166 wzrostu. Dzisiaj 88,6. No cóż, nie jest łatwo trzymać reżim diety. Moją słabością są słodycze, a raczej uzależnieniem. Od miesiąca jestem na „detoksie”. Łykami chrom i złamałam się tylko 2 razy – w tłusty czwartek i we wtorek przed środą popielcową. Mysimba mi pomaga, nie myślę tak często o jedzeniu. Każdy, kto wielokrotnie się odchudzał wie, że im dłużej trwa dieta, tym trudniej oprzeć się pokusie. Trzymajmy się. Pozdrawiam ciepło.

  • Mam podobnie, uzależnienie od słodyczy…a dodam, że mam już 51 lat, i gdzie te czasy gdy ważyłam 70 kg…
   A więc jutro zaczynam po raz kolejny potyczkę z moimi słabościami.
   Startuję od 104,9 kg ( 3,5 kg schudłam sama przez miesiąc ) i 170 cm.
   Mam nadzieję, że dzięki lekowi uda mi się zapanować nad uzależnieniem od słodyczy, które głównie przyczyniają się do mojego wzrostu wagi. Boję się trochę skutków ubocznych ale mam nadzieję, że uda mi się je przetrwać.
   O postępach będę Was informować na bieżąco :)

   • dzień 1 – zażyłam tabletkę o 7, jest ósma, jestem jak na haju, kręci mi się w głowie, suchość w ustach, wszystko jest spowolnione, jechałam samochodem nie polecam, zwolniona reakcja…na pewno żadnej kawy dzisiaj

   • Witam, pierwszy tydzień po prostu koszmar. Mdłości, zaburzenia równowagi, zaburzenia widzenia. Waga minus 1 kg. Co dziwne jednego dnia nie chce mi się nic jeść, drugiego zjadłam tonę lodów. Jutro teoretycznie powinnam przejść na 1+1 tabletka ale boję się zwiększenia skutków ubocznych.

  • Ja po 8 dniach 1,7 kg mniej. Myślałam, że będzie więcej, ale dobre i to. Na początku apetyt maleje, ale z czasem lekko rośnie. Spadek apetytu jest spowodowany otumanieniem i mdłościami-to chyba najgorsze uboczne skutki tego leku. Trzeba też brać probiotyk i pić sok z kapusty lub tłoczony z jabłek, bo pojawiająsię zaparcia.Pozdrawiam wszystkich odchudzających się.

  • Dziewczyny ja biorę 9 dni nie schudłam wręcz przytyłam .Jestem spuchnięta nie mogę się załatwić .Zaczyna mnie to martwić dlaczego nie chudnę ?

   • Agnieszko mam podobnie, 10 dni brania mysimby za mna,babskie dni sprawily, ze w dwa dni na wadze wrocilo wszystko co stracilam w pierwszym tygodniu, jest to rowniez powod mojej wodnej opuchlizny.. a co do pracy jelit… sok z kapusty kiszonej lub z ogórkow pomaga, mozna tez sprobowac z herbatkami xenny.. soki warzywne stymuluja prace jelit, wystarczy zwykly domowej roboty sok z jablka i marchewki… a co do chudniecia – to bardzo indywidualna sprawa, niektore z nas zaczely gubic wage juz w pierwszym tygodniu, inne czekaly na pierwsze rezultaty duzo dluzej, nie zniechecaj sie. Co do gromadzenia wody – czy masz zdrowe nerki? Moze powinnas sprawdzic? Czy właczylas zdrowa diete lub w jakikolwiek sposob ograniczylas spozywane jedzenie? Trzymam kciuki za spadki i pozdrawiam :)

 33. mam duzy problem z nadwaga , a raczej już z otyłością , ważę 92 kg przy 165 cm, czy jest ktoś kto stosuje MYSIMBA tabletki , i ma niedoczynnsć tarczycy lub jest po operacji zastawki

  • Witam
   Jeśli chodzi o niedoczynność tarczycy to tak ,a zastawki musisz koniecznie uzgodnic z lekarzem czy można,
   bo podczas brania tego leku są dni kiedy masz wrażenie, że dostajesz zawalu -każdy reaguje inaczej.
   Trzeba ściśle stosować się instrukcji zażywania leku.
   W moim przypadku 130 kg 170 wzrostu 23 dni brania i tak jak przekazało zaczęłam od 1 tabletki .
   Pirewszy dzień i drugi tragedia głowa boli jak diabli ,następne dni ok z jedzeniem troszkę mniejszy apetyt – waga nic,2 tydzień 2 tabletki dwa dni bóle w podbrzuszu później ok waga 1 kg mniej,3 tydzień 3 tabletki bóle klatki piersiowej tak jakby zawał znowu 2 dni później ok mniejszy apetyt – mniej 2 kg. Dziś łącznie 4 kg bez głodu.
   Tak jak inne panie piszą wysterują też inne dolegliwości ale jestem na tyle zdeterminowana ,że idę dalej .Dziś zaczynam 4 tabletki .
   Drogie panie nie czarujmy się trzeba zacząć mądrze jeść, ta tabletka ma za zadanie nauczyć nas systematycznego zdrowego jedzenia,ma ograniczyć nasz apetyt oraz zatrzymać podjadanie byle czego aby po odstawieniu tabletek nasz mózg był odpowiednio nauczony żywienia, w innym przypadku waga wróci. Dieta z regularnym posiłkami,
   Tak jak było jeszcze 20 lat temu 5 posiłków – sniadanie ,2 śniadanie, obiad ,podwieczorek i kolacja,nie było wtedy ludzi otyłych a dziś pogoń za pieniądzem i brak czasu na jedzenie i fast food.
   A co do zaparć i suchość pij bardzo dużo, jedz lekko -jogurty, maślanka, to pomaga !
   Ewentualnie ,przynajmniej to zawsze na mnie działało rano przed posiłkiem 1/2 łyzeczki kawy naturalnej ,zalej wodą okolo50ml i tyle samo mleka zimnego ,podobno działa tak samo z herbatą .
   I WYTRWAŁOŚCI

   • Zgadzam się z tobą w 100 %. Zrównoważona dieta, to podstawa, ale życie pisze inne scenariusze. Ja całe życie zajadam stresy, no i kilogramy rosły?

  • Biorą mysimbe od 20 września i schudłam 24 kg.Żaden lęk nie pomógł mi tak jak ten.W moim przepadku rewelacja.Lek zapisał mi endokrynolog i będę mu za to bardzo wdzięczna.Stosowalam już różne środki i przerabialam tysiące diet chudłam pod opieką dietetyków ałe nie w takich ilościach.Biorąc ten lęk czuję się bobrze, bez żadnych środków ubocznych.Nadmninam,że do tego włączyłam dietę ,chodzę na basen,saunę i ćwiczenia 3 razy w tygodniu.Zarówno znajomi jak i rodzina patrzą na mnie z podziwem,bo wyglądam świetnie jak na moje bardzo dojrzałe lata.Jestem szczęśliwa i chcę mi się żyć.Na pewno nie jest to lęk dla wszystkich ba każdy z nas ma inny organizm ałe na mnie działa W 100%.Życzę wszystkim wytrwałości W dążenia do celu.

 34. Witam.Zjadłam jedno opakowanie mysimby,zaczęłam od 1 tabletki….faktycznie na poczatku trochę mnie mdliło,a co za tym szło…. mniej jadłam.(BRAK APETYTU)
  Lekarz zalecił jedzenie systematyczne co 3 godziny ,by nie dopuścić do uczucia głodu,po 2 tyg. 2 tabletki(czyli rano i wieczorem) i tu sie zaczęły skutki uboczne:drżenie kończyn,suchość w gardle i najgorsze…. bóle głowy.
  W trzecim tygodniu potworne zaparcia!!!NIE ODWAŻYŁAM SIĘ ZWIĘKSZYĆ JUŻ DAWKI:(
  Rezultat 2 kg mniej,poczucie zmarnowanej kasy i hemoroidy.
  Ocenę zostawiam Wam miłe Panie:)
  Dodam ze Mysimbe poleciła mi koleżanka, która była zachwycona nią.
  Jak widać….. każdy z nas jest inny .

  • Pozytywnie myśl, ja chciałam już po 1 dniu odstawić.
   Dlatego zaczyna się od takiego dawkowania, by organizm przyzwyczaić, później tylko lepiej nie ma już skutków ubocznych.

 35. Czesc. Wczoraj wzielam pierwsza tabletke. Troche sie balam tych skutkow ubocznych ale nic mi nie bylo. Dziwnie sie czulam nie majac na nic ochoty. Zladlam jogurt, zupe i salatke z kurczaka. Czulam sie bardzo pelna. Startuje ze 100kg i mam nadzeje ze ten lek mu pomoze. Pozdrawiam

 36. Moje koleżanka stosowała i nie polecam trochę pomogło w utracie kilogramów ale gdy przerwała stosowanie kilogramy wróciły z nadmiarem..efekt jojo ,tak właśnie działają leki na odchudzanie. Ja korzystając z tej diety dieta-lux schudłam 9 kg w ciągu 2 miesięcy,przede wszystkim dieta jest tania i posiłki są zdrowe i smaczne.

  • lek wywołuje efekt jojo , umarłam ze śmiechu. Monika, ile ci płacą z tej diety żebyś pisała takie bzdury?:)
   Pani doktor mi wytłumaczyła, że lek powoduje spadek apetytu i uczucia głodu czyli mniej mi się chce jeść ale mam przy tym mam patrzeć na to co jem i zacząć aktywność – i to właśnie robię! zapisałam się na siłownię i wychodzę z psem. Dlatego jak zdecydujemy razem, że przerywam branie leku to nie będe miała efektu jojo bo bedzie aktywnosc i zdrowa dieta….

 37. Biorę Mysimbe czwarty tydzień.Nie ważyłam się znam mniej więcej swoją wagę.Za to zmierzyłam wszystko brzuch,uda itd.
  Powiem tak nie miałam żadnych skutków ubocznych ,więcej piłam -pije.Jem normalne jedzenie nie stosuje diet zmniejszyłam natomiast o więcej niż polowe porcję.Nie ćwiczę -nie mogę..kręgosłup.I widzę,że jest efekt brzuch -11 cm,uda-4cm itd.
  Przed okresem miałam napady głodu i na słodkie ochotę-jadłam.Tu bez zmian.Uważam,że działa ale ja nie oczekuję utraty w miesiąc 20 kg i efektu jojo ,to szansa schudnąć powoli i wagę utrzymać.Zmienić nawyki,wielkość porcji.Jem więcej owoców które uwielbiam.Nie mam problemów z zaparciami,bólami głowy itp.Duzo piję w sumie nie ruszam się bez butelki wody.Wydaje mi się ,że tabletki najlepiej działały pierwsze dwa tygodnie w czwratym tygodniu mam wilczy apetyt ale się kontroluję może to przez okres

  • Dzis zaczęłam kurację Mysimba.Najpierw po jakimś czasie ( 1-2 godz ) zaczęło kręcić mi sie w głowie, poczulam mdłości i dretwienie ust,ból glowy.Teraz ustępują objawy w obrębie głowy, tylko czuję jeszcze mdłości, ale moze tez mina.Jestem zdeterminowana do zrzucenia zbędnych kilogramów, bo mam ich duzo za duzo i juz dorobilam sie cukrzycy.Zobaczę, jak będę czuła sie po kolejnych dniach brania leku

  • Witam również mam tak już drugi miesiąc podczas okresu ochota na słodycze i muszę się skusić ale po okresie to mija i znowu wracają mdłości i brak apetytu zaparcia też bywają biorę mysimbe od 12 stycznia mam cukrzyce typu 2 i polecił mi lek diabetolog zaczęłam od wagi 103.5 kg. wzrost 160 wiecznie byłam śpiąca i zmęczona dziś ważę 92 kg. czuję się pełna energi tylko te mdłości trochę uciążliwe boję się co będzie jak odstawie bo niestać mnie co miesiąć wydawać 400zł. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

 38. Komentarz dla niezdecydowanych co do rozpoczęcia kuracji: Mysimbę brałam od 15 maja 2017 r. do 15 września 2017 r. Schudłam dokładnie 15 kg (z 79 kg na 64 kg). Pierwsze dwa tygodnie brania leku były okropne – nudności, zawroty głowy, ogólne złe samopoczucie – które jednak z dnia na dzień ustąpiły. Mysimba pomogła mi zahamować wieczorne i nocne podjadanie (mimo że przez cały okres kuracji brałam tylko 1 tabletkę dziennie, zgodnie z zaleceniem lekarza). Obecnie po odstawieniu leku nie odczuwam żadnych negatywnych skutków i staram się dalej prowadzić zdrowy tryb życia (nie jest tak ciężko, bo przez 4 mies. zdążyłam się przestawić na zdrową dietę). Wszystkim, którzy nie mogą schudnąć – serdecznie ten lek polecam.

 39. Mi przez 2 miesiące brania zeszło 7kg. Ćwiczę intensywnie 3x w tyg, unikam słodyczy, fast-foodów, słodzonych napojów. Mysimba pomaga mi w nieobjadaniu się wieczorem. Nie działa codziennie tak samo, ale generalnie działa. Efekty uboczne jak nudności, ból głowy, rozkojarzenie, uderzenia gorąca, drżenie rąk mam codziennie, ale są do zniesienia. Odczuwam je najsilniej po 1,5-2h po zażyciu. Częściej rano niż wieczorem. Biorę 1 tabletkę rano, bo tyle mi wystarcza, a późnym popołudniem 2.

  • A jakie masz objawy? Bo ja nie mam żadnych i aż się zastanawiam czy coś źle nie robię. Czuje się super, lepiej śpię, mam więcej energii. Jedyna zmiana to jak nie zjem rano śniadania to mi niedobrze – ale pewnie dlatego że często nie jem kolacji, i najpóźniej o 19.

   • Ja biorę od miesiąca i kompletnie nic się nie dzieje, żadnych skutków ubocznych ale też zero efektu na wadze , żeby chociaż trochę niechęć do jedzenia czy brak apetytu…nic. wezmę jeszcze jedno opakowanie i jesli nadal nic się nie zmieni zakończę branie Mysimby

     • Zaczynam brać mniejszą dawkę 2×1 i kończę opakowanie. Trochę za drogie żebym kupowała drugie bez najmniejszego poczucia,że cokolwiek działa

    • Witaj tylko gdzie ją zakupisz skoro nawet na hurtowni nie ma jest problem ,dzwonię po Aptekach i nigdzie nie ma.A na dodatek ani zamówic nie mogą , bo brak na hurtowniach ciekawe???

    • Dokładnie mam tak samo. Terapia ponad miesiac i jestem jeszcze grubsza!!!
     Lek hamuje łaknienie. Jem mniej. Brak zainteresowania słodyczami. I na tym koniec…
     Moje BMI jest powyżej 30. I śmiać mi się chce gdy pomyślę ze po Therm Line Fast sludlam ok 4 kg a to tylko suplement diety za ok 30 zł.
     Jestem farmaceuta i chciałabym ostrzec wszystkie osoby które mają jakiekolwiek problemy z nerkami lub wątroba. UWAGA lek nawet prawidłowo pracujaca nerke czy watrobe mocno obciąża !!! Mocz jest bardzo metny i ma intensywny zapach a w okolicach wątroby odczuwam klucie i jak by mi ktos spinaczem przyszczypal tkankę.
     Dla mnie osobiście najbardziej dokuczliwy jest ból żołądka, który nie mogę niczym załagodzić. Z tym że mój żołądek jest nadwyraz delikatny zżarty przez nerwy.
     Lek poprawia wydolność w pracy ale zauważyłam że częściej się mylę albo o czymś zapominam. Mam też lepszy humor.
     Zastanawiam się czy warto jest się dalej katować skoro po miesiącu brak jest efektów a mój brzuch przy tym leku jest jak balon.
     Pozdrawiam wszystkich i zazdroszczę efektów.
     PS. Moja nadwaga spowodowana jest 9 mies. kuracja sterydami :(

 40. Witam Wszystkich
  Od wczoraj zaczęłam stosowanie leku mysimba. Długo nosiłam się z zakupem, bo nie wierzę w cudowne tabletki na odchudzanie, a poza tym boję się skutków ubocznych, przede wszystkim efektu jo-jo. Ale zdecydowałam się, ponieważ chcę oprócz około 15 kg także rzucić definitywnie palenie – a oczywiście boję się przytyć (nawet jak nie schudnę, ale rzucę palenie i nie przytyję, to będzie to mój sukces) i jak powiedział mój endokrynolog – nie ma co czekać i z odchudzaniem i z rzucaniem palenia, lepiej szybciej niż później. Nie mam dużej nadwagi, 78 kg przy 175 cm wzrostu. Po drugiej tabletce (przyjmuję je w trakcie posiłku) czuję się dobrze, chociaż mam lekkie wrażenie odrealnienia, lekkie ciśnienie u nasady nosa. Nie mam jadłowstrętu, ale nie myślę też obsesyjnie o jedzeniu, a wcześniej był to mój sposób na odwrócenie uwagi od nudnych zadań w pracy. Pilnuję się, żeby jeść co 3 godziny i dużo pić. Staram się nie sięgać po e-papierosa – co wcześniej robiłam praktycznie stale. Zobaczymy jak będzie szło. Aha – i ja nastawiam się, na branie tabletek przez 6 miesiecy – tak jak jest napisane w informacjach na temat leku. Zakładam, że mam 6 miesięcy – nie na schudnięcie, ale na zmiane nawyków :-)

  • Witam! Mam pytanie, czy udało się Pani rzucić palenie na Mysimbie? Też chcę odstawić nikotynę i ograniczyć podjadanie i zastanawiam się, czy ten lek jest dla mnie. Będę ogromnie wdzięczna za jakąkolwiek podpowiedź, jak to zrobić ;-) Czy Pani już zakończyła leczenie? Łatwo odstawić sam lek? Czy są jakieś objawy? Pozdrawiam

  • Też się długo wahałam, około 2,5 – 3 miesiące od momentu kiedy lekarz mi o tym powiedział. Przez dłuższy czas śledziłam fora i opinie, też zagraniczne. W końcu sie zdecydowałam na zasadzie – co mi szkodzi spróbować. Najbardziej boję się efektu jo-jo, ale liczę tu na mój rozsądek (tyje się od jedzenia, nie od zaprzestania brania tabletek), na to że w 6 miesięcy zmienię nawyki. Własnie – bo z tego co wiem, to po 16 tyg jest weryfikacja zasadności brania – jeśli waga nie spadnie wcale. Ale lek należy brać przez min. 6 miesięcy. 16 tygodni to absolutne minimum, jeśli nie ma tych ciężkich skutków ubocznych (niektóre wypowiedzi o łykaniu tego przez miesiąc, zeby schudnąc 5 kg są dla mnie co najmniej zaskakujące).

  • Jeżeli , jak piszą jest dobra to można kupić. Ja kupiłam w poniedziałek i wczoraj wzięłam tabletkę ale niestety jestem na jeden składnik uczulona i po telefonicznej konsultacji lek natychmiast odstawiłam. (Uwaga! Fragment dotyczący sprzedaży leku został usunięty)

 41. Kończę pierwszy tydzień i nie czuję działania leku.
  Jedynie pobudzenie, drżenie rąk. Czułam się jak przed okresem ?
  Może zacznie działać dopiero po drugim tygodniu.
  Od kąd biorę te leki śpię jak kamień i trudniej mi wstać
  Obawiam się, że kiedy zacznę brać na wieczór to trudniej będzie mi zasnąć i jeszcze gorzej wstać.
  A jak u was? Czy cześć osób też odczuwała działanie dopiero w drugim tygodniu?

  • BIORĘ MYSIMBĘ 3 tydzień zaczynam czwarty, początkowa moja waga 105 kg przy wzroście 164-obecnie 94 kg fakt jestem zaganiana czasami zapominam coś zjeść albo jem rano jajecznicę na boczku z pomidorami i śmietana z jednego jajka i 5 plastrów boczku. Z mysimbą później nie czuję głodu przez cały dzień. Fakt zdolność koncentracji leży całkowicie, dlatego dla zaczynających powinien być zakaz prowadzenia samochodu. Po tygodniu objawy przeszły czuję się normalnie.
   ja inaczej dawkowałam ten lek
   I tydzień normalnie 1 tabletka
   2 rydzień dwie rano i dwie wieczorem.
   3 tydzień trzy rano i trzy wieczorem
   efekt piorunujący.

   • Czy Twój post to nie jest podpucha? Raz ze na opakowaniu jest napisane dawkowanie i żeby robić to ściśle pod kontrolą lekarza. Dwa – do czego ma prowadzić opychanie się boczkiem na diecie i śmietaną? Jaki jest sens tego co piszesz? Nabrać dziewczyny, które naprawdę pragną schudnąć i sięgają juz po pomoc farmakologiczną w drodze ostateczności, żeby wyrzuciły pieniądze, rozwaliły sobie zdrowie a nawet jak schudną z powrotem nabrały kilogramów??

 42. 1 opakowanie i 4 kg mniej! Pierwszy tydzień to bóle głowy i senność. Pote było lepiej. Jest to dla mnie olbrzymi wydatek więc oszczędność na jedzeniu he, he…. ;-)
  Jeste wdzięczna za ten lek. 6 lat walki, wreszcie odrobina szczęścia. Ćwiczę na siłowni 2 x w tygodniu i zaczęłam się czuć dobrze.
  Walka trwa dalej. Zostało jeszcze 15.
  Pozdrawiam wszystkie Mysiowe

 43. Witam! Biore tabletki od 6 tyg, schudłam 8kg, czuje sie dobrze, jedyny problem to zaparcia, jeśli bym raz w tyg.nie zażywała leków przeczyszczających to wogole bym miała problem z wypróżnieniem… Dodam, ze jem warzywa i pije ok 1,5l. dziennie.

 44. Po trzech miesiącach stosowania 11 kg mniej , jak dla mnie rewelacja , fakt nie są to tanie tabletki- ale skuteczne ( na mnie działają cudownie , bez większych skutków ubocznych ) . To ,że tracę wagę motywuje mnie do aktywnego spędzania czasu ,
  fantastyczne jest to ,że nie ma ciągutek na słodycze . Moja pani doktor , na tym leku prowadzi jeszcze 4 osoby , wszyscy zastosowali się do zaleceń i efekty widać gołym okiem . Pijcie wodę , podmianka słodyczy na owoce , spacery – rower czy basen czyli jednym słowem ruch i cierpliwość , to co nagromadziło się w kilka lat nie zrzuci się w kilka tygodni , trzeba cieszyć się z każdego kilograma mniej i nie zniechęcać . Trzymam kciuki za wszystkich i oczywiście co jakiś czas zostawię notatkę . Walczymy o swoje zdrowie i to jest w tej walce priorytetem, a skutek uboczny to mniejsza waga -lepsze samopoczucie i oczywiście zadowolenie z siebie . Nie robimy tego dla mężów , chłopaków czy znajomych – tylko dla siebie . Pozdrawiam serdecznie .

 45. Minęło właśnie 14 tygodni stosowania Mysimby przeze mne. Schudłam 16 kg i z rozmiaru ubrań 48 spadłam do rozmiaru 40 (aczkolwiek ostatnio gubię się jaki mam rozmiar, ale sprzedawczyni w Monmari zdiagnozowała mnie dzisiaj na 40 i w sumie ,,siadło” bo w reszcie sklepów kupowałam dziś rozmiar ,,M” super uczucie, polecam!). Z BMI 35 spadłam do 29 – tak że mam nadwagę, nie otyłość już. Ostatnio biorę jedną – dwie tabletki dziennie, a dalej chudnę, aczkolwiek powoli bardzo. Przyznam się jednak, że podczas stosowania Mysimby ,,wyprałam sobie mózg” tak, że prawie wszystko co można kupić w sklepach spożywczych ma za dużo kalorii moim zdaniem. Jak za dzieciaka ( a niejadkiem byłam do czasu dojrzałości) prawie nic mi nie smakuje. Jak popatrzę na słodkości, tłustości i alkohol, to mnie mdli. Wlaściwie to trudno moim zdaniem kupić w polskich sklepach prawidłowe rzeczy do jedzenia. Patrzę na półki i co widzę? Soki = kalorie, pieczywo = fuj, kalorie, słodkości – niedobrze mi się robi na samą myśli, warzywa – o.k. ale same surowe, nikt nie tworzy gotowych niskokalorycznych dań do kupienia w sklepie! Kupiłam dietę pudełkową 1500 kalorii przez tydzień, Nie schudłam wtedy nic a nic, bo za smaczna była i apetyt zaostrzała, więc wszystko z pudełek zjadałam. Myślę więc , że po Mysimbie mniej niż te 1500 kalorii dziennie jadam, ale w lodówce zazwyczaj same niesmaczne rzeczy leżą. Do prawidłowego BMI (rozmiar ,,S”) powinnam schudnąć jeszcze 9 – 10 kg, ale chyba póki co odpuszczę to sobie to. Zaczynam być zmęczona, osłabiona i senna wcześniej niż zwykle. Myślę, że po 14 tygodniach nie Mysimbą, a ograniczaniem kalorii . Jak sądzicie zastopować powinnam, czy walczyć do końca, skoro tak dobrze mi idzie? Proszę o porady.

 46. Hej,witam wszystkich.Wczoraj zaczelam przygode z mysimba.Dzis wzielam drugą tabletke i nieradze sibie z bolem glowy.Czy wie ktos moze czy mozna wziac cos przeciw bolowego?

 47. Witam. zaczęłam wczoraj brać mysimbe . Bardzo się obawiałam skutków ubocznych tego leku- mam nadciśnienie, biorę leki. Nie jest źle trochę jak by splątana ale i wyciszona co przy moim usposobieniu działa na + na razie nie czuje jakiś efektów ale może potrzebuję kilku dni. wypadało by zrzucić ok 25kg ale i z 10kg będę się cieszyć. Zobaczymy jak bedzie? Są może osoby z Lublina ? Gdybyśmy nawiazaly kontakt byloby nam łatwiej a i wymieniać się spostrzeżeniami warto by bylo.

 48. Pierwszy dzień brania, wzięłam ok godziny 15, bo wróciłam z pracy, a bałam się bać od rana. Poczułam działanie po ok 2-3 godzinach. byłam splątana, taka jakaś zadżumiona, potem pojawiła się jadłowstręt (w tv leciała gesslerowa, a ja nie mogłam patrzeć na te dania, na widok których zawsze robiłam się głodna), no i pojawiła się mega sraczka.
  Oby jadłowstręt utrzymał się jak najdłużej, ale mam pewne obawy czy tak będzie, jak czytam niektóre komentarze…
  mam do zrzucenia ponad 20 kg

  • Dzień drugi jakiś taki nijaki. Po pierwszym nie mogłam długo zasnąć, walalam się z boku na bok. Drugiego dnia znów wzięłam o 15 po pracy u po dotarciu do domu zasnęłam. W sumie nie było jadlowstretu, ale udało się trzymać na diecie. Dzień trzeci i prawie nic nie czuje. Znów lekka sraczka ale to dobrze bo miałam zaparcia. Te tabletki pomagają racjonalnie myśleć o jedzeniu

 49. Dzisiaj pierwszy dzień. do zrzucenia bardzo dużo (ok 60kg)
  Rano tabletka.
  efekty:
  ogólne roztrzęsienie, zwroty głowy, pocenie się, brak skupienia.
  szczerze nie spodziewalam sie aż takich efektów ubocznych.

 50. Witam ponownie pislam tu jako jedna z pierwszych osób (komentarz z 23 lutego 1 tydzień -3,1 kg niestety nie udało mi sie schudnąc tyle ile chcilam mianowicie na mysimbie stracilam moze 5-7 kg zuzylam 3 opakowania i nie bylo dalszego sensu stodowania lek przestał działać mialam znów duzy apetyt jedynie co to mialam po nim zupełny brak wyrzutów sumienia gdy zjadlam cos niedzwolonego. Wczesniej nie powiem dzialal super moglam wcale nie jesc niestety wszystko co dobre szybko się konczy. Już nie wierzę w zadne tabletki .wszystko jest w naszej glowie i tylko my mozemy miec wpływ na to czy zjemy batonok czy nie zjemy.

  • Kobiety! Same tabletki nie odchudzają… nie wiem na co Wy liczycie. W tych tabletkach chodzi o to , że wpływają na obszar mózgu, który jest odpowiedzialny za odczuwanie głodu- tak ja to rozumiem. Więc tabletki mają pomóc nie strikte odchudzić – a dać czas by wykształlcić w sobie zdrowe nawyki. Ja jestem zadowolona. Zaczęłam ok tydzień póżniej od Ciebie. Ale przez ten czas nauczyłam się jeść mniejsze porcje, systematycznie. i przynajmniej 4/5 razy w ciągu dnia. Efekty są znakomite- jestem na 3 opakowaniu.
   Nie wierzę, że przez 3 miesiące ktoś nie jest w stanie wykształcić w sobie dobre nawyki… Chyba, że liczyłyście na to, że „one odchudzają”.
   I ja nie cieszyłam się, bo miałam jadłowstręt- bo to nie tędy droga. Mimo wszytsko zmuszałam się do małych kilku posiłków. Bo to nie ma być głodówka, tylko zmiana nawyków.
   Moja historia z mysimbą- jest opisana w tym forum. Jeśli ktoś nie ma nieustających skutków ubocznych – to zedcydowanie polecam.
   Iga

  • Szkoda zrezygnowalaś. Ja biorę juz 4 opakowanie. Pierwsze 10 tyg. Schudłam 8 kg. Kolejne 3 nic. Pytałam lekarza mówi ze tez to normalne organizm się broni. Ja mam otyłość dużą. Teraz waga zaczęła spadać dalej na dzień dzisniej szybko mam-9,2 kg. W pasie ( opona ) -15 cm. Biust -12, biodra -7, talia -14, udo -6. Mój poprzedni rozmiar to opięty 54 ,a teraz 50. Trzymam kciuki.

   • Cześć sporo diet za mną obecnie systematycznie chodzę na siłownię z wagi 105kg zeszłego na 88 w 2 miesiące ale przy diecie bialkowej plus białko, środki termo z Olimpu oczywiście badania na zakwaszenie nerek po tygodniu stosowania diety rezultat super i waga codziennie zmieniała się na moją korzyść i to mnie mobilizowalo obecnie ważę 94kg ale nie jestem za tłuszczony jak potrzebujecie szczegółów 536169063 możecie pisac

  • To chwilowe. Ja też tak miałam w 4 i w 6 tygodniu. Trzeba przeczekać nawet kila razy zdarzyło mi się wrócić do starych „złych nawyków” czyli sporo słodyczy po obiado-kolacji ale w głowie układam sobie na nowo po co to robię i jaki jest mój cel i wszystko wraca do normy a czasem mały grzeszek nie powoduje wzrostu wagi wiec motywacja nie spada:) Będzie dobrze pamiętaj wszystko siedzi u nas w głowie…… powodzenia

 51. Uwaga! Chwalę się! ;-)
  Po ok. 6 tyg. i zużytym całym opakowaniu……… 7,5 kg mniej! :-D
  Jeszcze 20 i będzie GIT! Hehehe!
  Skutków ubocznych BRAK! Głodu BRAK! :-)
  Pozdrawiam wszystkie Mysimbeczki :-)

 52. Córka bież Mesimbe i brdzo kręci się jej w głowie jest to pierwszy tydzień i źle prowadzi się jej samochód czy taka reakcja na lek minie czy będzie musiała go odstawic

    • Życzę wytrwałości. Oprócz leku polecam rozważenie wprowadzenia schematów:
     5 posiłków dziennie – faktycznie co 3 godziny: 7, 10, 13, 16, 19. Z zegarkiem w ręku – jak głód jest wcześniej – woda, herbata + … odwrócenie uwagi – czymś trzeba się zająć – ale najlepiej czymś z wysiłkiem umysłowym czy fizycznym (nie sprzątanie, wyjście z psem, krótki spacer).
     Odrzucić co do zasady słodycze i pokrewne (cukier, za dużo owoców, soków itp.)
     Usunąć z domu potencjalne przekąski („airfood – jedzenie w „powietrzu”)
     Poprosić otoczenie, żeby pomagało, a nie sabotowało nasze wysiłki.
     itp. to kilka porad na szybko.

    • Proponuje wykonac potrojną krzywą cukrową.Moze po prostu cierpisz na insulinoopornosc?
     Wtedy dieta typu 5 posiłkow dziennie nie da pożadanego efektu,trzeba przejsc na dietę niskowęglowodanowa lub wrecz ketogeniczną

  • Po miesiącu stosowania leku jego skuteczność maleje i apetyt wraca. Bezpośrednio po zażyciu , nie myśli się o jedzeniu , jednak stan ten trwa zdecydowanie krócej. Mam niedoczynnosc tarczycy, wiec może dlatego efekty nie są spektakularne. Startowałam z wagi 68 kg i odnotowuje ubytek ok. 0.5 kg tygodniowo ćwicząc i nie objadając się. Zaniepokoił mnie bardzo silny atak migrenowy, którego doświadczyłam po kilku tygodniach zażywania misymby. Mam wiec bardzo mieszane uczucia i zastanawiam się czy nie zrezygnować z leku.

   • Może to wysokie ciśnienie ? Mierzyłaś?
    Trochę mnie martwi to że lek przestaje działać: ( ja liczę na 10 kg po leku ,jem mało ok 600/800kal nagle jestem syta po warzywach :) wystarczy że coś wpadnie do żołądka i człowiek syty. A to nasza kwestia co to będzie czy batonik czy pomidor objętościowo to samo kalorycznie już nie mam nadzieję że obkurczenie żołądka sprawi że potem będę jeść malutko

   • Kama tylko mi się nie poddawaj! Też mam niedoczynność tarczycy a jeśli walczysz z bólem głowy to powiem szczerze mi pomaga picie wody z imbirem już piję od miesięcy i zauważyłam że właśnie od tego, bo nic innego nie brałam. Polecam bo migreny mnie wykańczały. Ja zaczynałam od 89kg teraz po 2 tygodniach mam 87 to żadna rewelacja ale cieszę się chociaż z tego bo będąc na diecie od dietetyka waga już nic nie spadała od 2 miesięcy, a teraz po mysimbie coś poszło ?. Jestem z Wami , piszcie co u Was

 53. Po trzech i pół tygodnia – 4,5kg! Jest super! Biorę 2×2 i nic mi się nie dzieje.
  Wiecie może jakie badania trzeba wykonywać w trakcie brania Mysimby?
  Wczoraj mi lekarz kazał sprawdzić w ulotce. ;o/

  • A z jakiej wagi startujesz? Efekt fajne ja dopiero 3 dzień więc nic się nie zmienia ,tylko dziś jakbym przeszkadzała z kawą :/ ale przeszło :) czujesz ile działa tabletka ,czy odrazu zaczęło działać czy jak organizm się nasyci to wtedy?

    • Co do kawy, to zachęcam do przeczytania artykuł z „Polityki”. Ostatnie badania wskazują, że pozytywny efekt metaboliczny ma kilka kaw dziennie (optymalnie 4). W tym zakresie wypowiedział się nie byle kto, tylko Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej USA.
     Jednak pamiętajcie! Bez cukru (słodziki są mniej szkodliwe) i tylko odrobiną mleka.

  • Uprzejmie informujemy, że wszystkie oferty kupię / sprzedam lek Mysimba, zostały usunięte. Kolejne wpisy tego typu będą sukcesywnie usuwane.

 54. Dzień dobry, wie może ktoś jak długo trzeba brać ten lek? Co zrobić gdy już osiągniemy wagę jaką chcieliśmy? Czy wtedy odstawiamy tak po prostu, czy nie ma efektu jojo?

  • Badania wskazują, że powinno się stosować przez 4 miesiące – tzn wtedy powinna nastąpić weryfikacja skuteczności. W charakterystyce leku napisano: Mysimbę należy po 16 tygodniach stosowania odstawić, jeśli masa ciała pacjenta
   nie uległa obniżeniu o co najmniej 5% początkowej masy ciała. Jeśli nastąpi zmiana ponad 5% należy kontynuować terapię przynajmniej przez 6 miesięcy.
   Należy pamiętać, że stosowanie leku musi być wstępem do zmiany zwyczajów żywieniowo-ruchowych. Bez nich po odstawieniu leku i powrocie do starych przyzwyczajeń ryzyko „joja” jest bardzo duże.
   Przy czym, z doświadczeń własnych oraz pacjentów, zaświadczam, że ta zmiana, choć na początku wydaje się trudna i nie do akceptacji, z czasem staje się czymś zupełnie naturalnym. Choć chęć przekąszania nadal pozostaje…

 55. Witam!
  Bardzo dziękuje za wysłanie mi propozycji ale ja już zakupiłam ten lek co chciałam i już wiecej mi nie trzeba i bardzo proszę żeby nie pisać.

 56. Biorę Mysimbe od tygodnia. Czuje sie fantastycznie. Nie palę i nie mam ochoty. Nie mam w ogole laknienia – jem bo musze. Nie wazylam sie jeszcze. Pierwszy dzien bol glowy i mdlosci. Po ciuchach czuje ze sie ruszulo. Mam chęc zyc. Nie mowilam facetowi ze biorę – widzi zmiane w moim zachowaniu na plus- przestaje sie wszystkiego czepiac;)

  • Dziewczyny już opisałam swoją drogę z Masimba nie mam nic co by mnie ucieszyło biorę 2 ×2 Ale nie wiem jak brać po jedzeniu przed .Pomóżcie ?pozdrawiam serdecznie od grudnia nic utrata ale w portfelu no ale jadę dalej i wam życzę powodzenia i spadku wagi ?

 57. Hej. Jestem pierwszy raz na forum ?
  Proszę o pomoc- od dwóch dni jestem na etapie 3 tabletek. Przez ten czas 2 kg mniej. Wczoraj ok, dziś tragedia: mdli mnie, strasznie się pocę, zawroty głowy. Jestem rozedrgana i osłabiona. Wcześniej odczuwałam tylko suchość w ustach. Czy możecie doradzić – dalej mam brać 3 tabletki czy zejść znów do 2? W sobotę czeka mnie długa podróż i boję się, że nie podołam w tym stanie. Jak długo takie „efekty” mogą trwać? Poza tym cieszę się, że się odważyłam napisać i gratuluje wszystkim, którzy próbują coś dla siebie zrobić i zmniejszyć obwody ?

  • Słyszałam od lekarza, że czasami zaleca mniejszą dawkę niż przepisowe cztery tabletki, jesli skutki uboczne są nasilone. Może powinnaś więc pozostać przy trzech tabletkach dziennie? Ja stosuję cały czas tylko dwie tabletki – po jednej rano i wieczorem, w sumie boirę Mysimbę siedem tygodni. Schudłam na dzień dzisiejszy 11 kg od wagi wyjściowej i nareszcie mogę kupować ciuchy w każdym sklepie! Obecnie pasuje na mnie rozmiar L, a startowałam z XXL. Niesamowicie mnie to cieszy i pozytywnie dziwi! Jem 4-5 razy dziennie małe, niskokaloryczne porcje, ale absolutnie nic słodkiego i nic tłustego nie jem. Może nie zwiększaj więc dawki, tylko zweryfikuj dietę? Na podróż, która mnie czeka w przyszłym tygodniu(a będę prowadzić), planuję nie brać wieczornej tabletki. Właściwie obecnie nie mam żadnych skutków ubocznych, poza zwiększonym pragnieniem (ale to dobre, bo piję minimum dwa litry niesłodzonej herbaty owocowej dziennie, co przy odchudzaniu pomaga), ale na trasie wolałabym nie ryzykować jadąc po Mysimbie. Powodzenia Dorris!

   • Dziękuję Ktosia za radę. Tak zrobię! Fajnie, że tak dużo udało Ci się zrzucić balastu. Mam nadzieję, że mi również sie uda. Startuje z 98 kg. Na razie -2. Diety staram się pilnować. Z niecierpliwością czekam na dalsze efekty, gdyż wcześniej samą dietą nic nie zdziałałam…

    • Proszę bardzo, Dorris. Oj, jest baardzo pozytywna różnica i ulga po zrzuceniu balastu niesamowita. Mogłabym pisać o tym długo, ale nie chę zanudzać. Co do diety, przypilnuj tego jedzenia 4-5 razy dziennie, a jak nie idzie Ci z liczeniem kalorii, może kup jednak pudełka, bo nie ma siły by nie chudnąć, jeśli kalorii je sie mało a często. Ja zaś zaczynam się stresować, że za szybko chudnę. Dzisiaj znów o 0,5 kg mniej na wadze niż wczoraj o tej samej porze. Chciałabym jednak zrzucić jeszcze 9kg, ale może trochę wolniej.

    • Robię porządki w szafie i zaczynają pasować na mnie piękne, markowe rzeczy, w które nie wchodziłam ostatnich 9 lat! Bez Mysimby nie umiałam schudnąć (a próbowałam ćwiczeń, Dukana, Gacy, Orlistatu – wszystko na nic). Trochę głupio, że aż taką reklamę robię Mysimbie, ale jestem happy! W siedem i pół tygodnia bez wysiłku to, co 9 lat nie wychodziło jest dla mnie cudem! Mogę dziś tańczyć i kolano mnie nie boli! Mogę schylić się i brzuch nie zawadza! Mogę z łatwością i przyjemnością założyć nogę na nogę (kto jest gruby, jak ja jeszcze tak niedawno, ten zrozumie co mam na myśli). Miałam nie zanudzać pozytywami jakie odczuwam po schudnięciu, ale nie wytrzymałam! Musiałam napisać to tutaj, bo na innym forum zapewne miałabym odpowiedź, że to fe i niefajnie, iż chudnę biorąc lek, nie samą silną wolą!

   • Witam. Mam pytanie. .czy tabletki działały na Panią od początku? Biorę 4 dzień i jakiegos wielkiego zmniejszenia uczucia głodu nie odczuwam. Zastanawiam się czy z czasem zwiększania dawki będzie lepiej? Pozdrawiam

 58. Po pierwszym tyg. 1 kg mniej! Jedyne co mam to czasem uczucie ciepła – szczególnie w okolicach twarzy i głowy. Od wczoraj biorę 2 tabletkę wieczorem. Naprawdę nie myślę stale o jedzeniu! Fajne uczucie!
  Oby tak dalej było! Nie spinam się, nie walczę ze soba, a chudniecie przychodzi w zasadzie… samo. :-)

 59. biorę mysimbe od miesiąca, z przerwa na swieta. Schudłam 6 kg i mam nadzieje dalej chudnąc. To pierwszy lek , który mi pomaga. Meridia i xenical nie działały. Nie mówię juz o tych bez recepty, których tez troche przetestowałam. Jestem zachwycona tym cudem. Hania.

 60. Drugi dzień był o niebiosa lepszy od pierwszego! Na szczęście zero bólu głowy! Senność była ale mniejsza. „Rozbicie” też mniejsze.
  Zaczynam trzeci dzień z lekkim drganiem mięśnia w szyi. :-D
  Jedzenie… nie mam gwałtownej niechęci, ale też nie myślę natrętnie. Jem mniej i nawet kiedy najdzie mnie ochota, to mówię sobie, że po to łykam ten syf, żeby się hamować i staram się sobie odmawiać. :-)
  Ale to dopiero początki…

 61. Jestem po 5 tyg. stosowania leku. 7 kg mniej na wadze ale większe efekty wizualne.
  Skutki uboczne :
  – lekki ból głowy
  – szum w uszach, praktycznie przez cały czas
  – czasami odczuwam drgania mięśni- lekkie.
  Wszystko w moim przypadku jest do zniesienia. Jestem zadowolona z efektów.
  Pozdrawiam

   • Dieta:
    – przestałam kupować gotowe dania ( np gotowe kanapki), mocno przetworzone produkty, staram się sama gotować na kilka dni, to mi ułatwia życie
    – zaczęłam jeść 4/5 posiłków, a nie tak jak dotychczas 1/2 duże
    – staram się jeść o stałych porach ( o ile życie zawodowe na to pozwala :))
    – zmniejszyłam porcje posiłków, realnie nie chce się jeść po tych tabletkach co ułatwiło sprawę
    Aktywność fizyczna:
    – prowadzę raczej leniwe życie :) , więc jeśli max 30 min na rowerku stacjonarnym to aktywność fizyczna, to tak to u mnie wygląda :)
    Skutki uboczne/ uzupełnienie:
    – przez pierwsze 2tyg podwyższone ciśnienie i puls. Po ok 2 tyg wróciło do normy.
    Pozdrawiam

    • Ciąg dalszy życia z mysimbą :)
     Jestem przy końcu 10 tyg. stosowania leku. Na wadze mniej o 12 kg. Jestem bardzo zadowolona. Od 5 tyg. jestem na 3 tabletkach, rano 2, wieczorem 1. Ta dawka jest dla mnie wystarczająca.
     Dolegliwości- ustąpiły. Czasami lekki ból głowy i szum w uszach.
     Aktywność fizyczna- 1 godzina dziennie na rowerku stacjonarnym
     Apetyt- utrzymuje się uczucie sytości, jednak wcześniej było łatwiej.
     Waga/ wzrost – początek: 77/ 167
     aktualnie: 65/167
     Osobiście polecam, jeszcze chwila i wrócę do poprzednie wagi z przed 5 lat :)
     Pozdrawiam

     • Ciąg dalszy.
      Jestem przy końcu 15tyg. Na wadze mniej o 16 kg od wagi początkowej.
      Jestem bardzo, bardzo zadowolona, choć to nie jest mały wydatek.
      Jedna ważna rzecz- nigdy podczas tych 15 tyg nie głodziłam się, wręcz przeciwnie stałe posiłki – małe porcje 4/5 dziennie. Pamiętając o tym, że np jabłko, truskawki- to też posiłek. Często musiałam się zmuszać, pilnować godzin- bo nie miałam ochoty na jedzenie, nie czułam głodu. To istotne, by później nie było efektu jo-jo.
      Dolegliwości- czasami szum w uszach, powróciły lekkie drganie mięśni, wszystko jest do zniesienia, nawet przy intensywnym życiu zawodowym.
      Aktywność fizyczna- przynajmniej godzina dziennie na rowerku, już wpadłam w rutynę, a i ciało wygląd dużo lepiej ( nogi, tyłek, brzuch- POLECAM) :-)
      Apetyt- nie ma śladu po kryzysie między 9-10 tyg.
      Dawki- od 12tyg- 1 rano, 1 wieczorem- w zupełności wystarczy.
      WAŻNE- nie głodziś się , mimo że pokusa jest wielka, bo nie czuje sie głodu. Ale nie tędy droga, trzeba nauczyć sie zdrowych nawyków. Jestem przykładem, że jak rozsądnie podejdzie się do tematu- MOŻNA ( oczywiście, jeśli nie ma sie uciążliwych dolegliwości).
      Waga/wzrost- początek: 77/167
      aktualnie: 61/167
      Pozdrawiam
      Iga

  • U mnie 3 tyg stosowania i 2 kg mniej, przy czym zauważam ze w miarę stosowania leku , waga szybciej spada: 1 tydzień-40 dag, 2 tydzień- 70 dag, 3 tydzień – 1 kg. Patrząc na to jak lek oszukuje mózg i jak szybko jestem syta , nie byłabym w stanie aż tak bardzo ograniczać się i jeść tak małe porcje. Teraz waga-64.7 i wiem ze z takiej wagi schodzić w dół to trudna sprawa, zwłaszcza przy niedoczynnosci tarczycy. Skutki uboczne dopiero dziś odczułam – pierwszy raz 2 tabl wieczorem, trochę się w głowie kręci i lekko mdli , ale dziś było dużo ruchu i mało jedzenia. Fitness 4-5 razy w tyg po 2 godz, bez tego byłoby trudniej. No, cóż walczę dalej. Chce dobić do 60 kg.

 62. Po 2 tygodniach 3 kg mniej – może nie jakoś spektakularnie, ale jestem zadowolona – po drodze przecież były jeszcze święta i dodatkowo jestem przed miesiączką. Nie ciągnie mnie do słodyczy, a to duży plus.

 63. Hej Kobietki!
  A jak u Was z ciśnieniem? Wczoraj miałam zażyć pierwsza tabletkę, ale od trzech dni bolała mnie głowa, wiec wolałam poczekać. Popołudniu u babci zmierzyłam ciśnienie – 160/100(impreza rodzinna, wiec miało prawo skoczyc). Dobrze zrobiłam, że nie łyknelam jej rano…
  Dziś kupuje swój cisnieniomierz i będę sprawdzała. Zazwyczaj nie mam więcej niż 145/90.
  Postanowiłam tez odstawić plastry antykon. żeby dodatkowo jeszcze nie podwyższać tego ciśnienia.

  • Jeśli często miewasz ciśnienie 145/90 , powinnaś zgłosić to lekarzowi rodzinnemu, bo jest to już nadciśnienie kwalifikujące się do leczenia. Ja przy Mysimbie mam przez lekarza troszeńkę zwiększoną dawkę leków na nadciśnienie. Prawidłowo nie powinno być wyższe niż 130/80.
   Niestety po początkowym szybkim tempie chudnięcia, obecnie waga mi się zatrzymała, ale nie chcę zwiększać dawki Mysimby. Bardzo kontroluję to co jem, a po majówce pomyślę o Lunch boxach, bo samemu liczyć kalorie jest trudno. Nie mogę biegać, ani skakać, bo mam uszkodzone kolano (to jeden z powodów dlaczego muszę schudnąć), na rower za zimno, a po basenie zawsze jestem chora. Zostaje dieta i oczekiwanie na cieplejsze dni!

  • Z ciśnieniem nie mam problemów. Utrzymuje się tylko suchość w ustach. Zaczęłam trzeci tydzień , waga spada bardzo wolno Ok 0.5 kg na tydzień , obecnie 65.5. Nie narzekam jednak bo przy trudnościach z tarczyca miesiąc ciężko walczyłam zaledwie o utrzymanie wagi. Tak wiec trzeba uzbroić się w cierpliwość. Zainteresowanie jedzeniem na mysimi w wyraźnie spada, nie ma wilczego głodu i ochoty na słodkości.

  • :) 3 kg to tez niezły wynik, w zależności od wagi startowej organizm zdaje się sam wybiera sobie tempo chudnięcia. W mojej głowie tez podczas jedzenia czasami pojawia się chęć więcej więcej, oczy jedzą a do tego przyzwyczajenia i dlatego ostatni miesiąc muszę mocno się skupiać i pilnować sama siebie Lek bardzo w tym pomaga. Nie ma co walczymy dalej…… ;)

   • Hejka dziewczyny! Ja na mysimbie tydzień i dopiero po tygodniu 1 kg w dół. Bardzo się cieszę bo przez 2 miesiące waga mimo diety stała jak zaczarowana, teraz ruszyło, oby tak dalej. Niestety jestem dużo cięższe od dziewczyn tutaj zaczynałam od 98 kg, 10 udało się przez 3 miesiące, ale jak wspomniałam 2 miesiące niestety waga raz w górę raz w dół, huśtawka. No i padło ma lek z czego się cieszę bo już nic nie dawało rady. Do tego niedoczynność. Mam cichą nadzieję że znalazłam z moim lekarzem drogę wyjścia. Pozdrawiam i śledzę dalej Wasze wywody. Wytrwałości do celu!

 64. Biore Mysimbe od 12 dni. Samopoczucie ok. Nie mam nawet suchosci w ustach. Ale od kilku dni bola mnie oczy jskby byly bardzo przemeczone. Czy to moze byc od tabketek? Czy ktos tez tak mial? Przeczekac czy odstawic? Bo nie ukrywam, ze trocho sie boje o oczy. Jednak zdrowie wazniejsze niz szczupla figura

   • Kama – nie wiem, bo postanowiłam się na razie nie ważyć, aby się nie zniechęcić jeśli za szybko nie będzie efektów, ale wydaje mi się, ze chudnę, oponka i brzuch się nieco zmniejszyły, twarz wysmuklała, przy czym oprócz pilnowania tego co jem staram się też więcej ruszać – cwiczę w domu. Wydaje mi się, że apetyt mi nie zmalał – jak mało zjem, albo nie zjem posiłku o czasie, to jestem głodna, ale faktycznie udaje mi się nie podjadać i nie mam takiej ciągoty na słodycze jak kiedyś. Ptasie Mleczko leży w lodówce od tygodnia, a wokół jakieś czekoladowe jajeczka i zajączki (dziecko podostawało :-)), a wcale nie mam na nie apetytu.
    A dużo masz nadprogramowych kilogramów?
    Ja sie martwię tymi moimi oczyma, ale umówiłam się na jutro do okulisty – przy czym będę mu się musiała przyznać, że biorę te tabletki, aby się dowiedzieć czy to może byc od tego. Ja nie mam wielkiej nadwagi, więc trochę się krępuję przyznawać, ze biorę ten lek – ale będę musiała.

    • Okulista powiedział, że to nie od leków, tylko mam oczy przemęczone i zaczynają mi ropieć. Zapisał krople i juz czuje poprawę :-) Od poniedziałku będę brać 3 tabletki.

    • Ja, podobnie , nie mam dużej nadwagi. W lutym było 72 kg przy wzroście 164 cm. Wtedy odważyłam się wejść na wagę ,ale już jakiś czas walczyłam ćwicząc i stosując dietę. Sadze wiec, ze mogło być więcej kilogramów na starcie. Zdziwiłam się jednak, ze przy dużym zaangażowaniu waga tak wolno leci w dół lub wręcz stoi w miejscu. Gdy zdiagnozowano niedoczynnosc nie byłam zdziwiona, ale jej leczenie tez nie przyniosło wielkich efektów. Analiza składu ciała wykazała , ze moja idealna waga to 58 kg, wiec chcąc ja osiągnąć mam dużo pracy. Dziś waga pokazała 65.2 , lecz to efekt wielkiej dyscypliny. Od jutra 2 tabletki mysimby rano. Z efektów ubocznych lekka suchość w ustach. Uczucie głodu rzeczywiście łatwiej znosić , ale tabletki te nie załatwia za nas odchudzania, jeśli ktoś ma takie oczekiwania. Zdecydowanie łatwiej jest jednak z mysimba , niż bez niej.

     • Dokladmie tak jak piszesz – odchudza dieta i ruch, a nie tabletki. Zadaniem Mysimby jest zmniejszenie apetytu i checi na slodkie. Ponadto u niektorych zauwazalne sa skutki juz przy 1 tabletce, a u innych dopiero przy 3 czy 4 dziennie.

    • Ja, podobnie , nie mam dużej nadwagi. W lutym było 72 kg przy wzroście 164 cm. Wtedy odważyłam się wejść na wagę ,ale już jakiś czas walczyłam ćwicząc i stosując dietę. Sadze wiec, ze mogło być więcej kilogramów na starcie. Zdziwiłam się jednak, ze przy dużym zaangażowaniu waga tak wolno leci w dół lub wręcz stoi w miejscu. Gdy zdiagnozowano niedoczynnosc nie byłam zdziwiona, ale jej leczenie tez nie przyniosło wielkich efektów. Analiza składu ciała wykazała , ze moja idealna waga to 58 kg, wiec chcąc ja osiągnąć mam dużo pracy. Dziś waga pokazała 65.2 , lecz to efekt wielkiej dyscypliny. Od jutra 2 tabletki mysimby rano. Z efektów ubocznych lekka suchość w ustach. Uczucie głodu rzeczywiście łatwiej znosić , ale tabletki te nie załatwia za nas odchudzania, jeśli ktoś ma takie oczekiwania. Zdecydowanie łatwiej jest jednak z mysimba , niż bez niej.

 65. Biorę Mysimbę 4 tygodnie. Początkowo przez dwa tygodnie po jednej tabletce dziennie, a obecnie po jednej rano i wieczorem. Schudłam 7 -8 kg (wahania dobowe 1 kg to norma). Nie mam takiej potrzeby podjadania jak wcześniej miałam, szczególnie poźnym wieczorem, po pracy. Nie liczę kalorii, ale ograniczyłam pieczywo do znikomych ilości, nie jadam nic tłustego (nawet ulubionego wcześniej sera żółtego), na obiad tylko grilowane mięso i warzywa, ew. + ziemniak w mundurku. Nie piję słodzonych napoi. Czuję się bardziej zmęczona niż zwykle i mam napięte mięśnie pleców i szyi. Nie wiem, czy to przez Mysimbę, czy przez ograniczenie kalorii? Zamierzam jednak kontunuować, bo nigdy wcześniej nie udało mi się tak szybko schudnąć, gdyż mimo prób podejmowania diet, podjadanie mnie gubiło. Niestety rok po roku kilogramów przybywało. Obecnie po schudnięciu noszę rozmiar 44, a był już 46-48. W trakcie Świąt zebrałam pochwały, bylo mi bardzo miło. Mam nadzieję schudnąć jeszcze o 15 kg. Może się uda! Kłopotów ze snem nie mam i nigdy nie miałam, ale z natury jestem ,,sową” . Właśnie idę spać. Dobranoc.

  • Wykluczenie węglowodanów powoduje zmęczenie. Organizm może spalać mięśnie a nie tłuszcz. Warto czasami pójść do dietetyka i zrobić badanie składu ciała. Wtedy wiemy co spalamy.

   • Bez ograniczenia węglowodanów trudno schudnąć, Kama. Mnie w ciągu pierwszych dwóch tygodni stosowania Mysimby, waga spadała najszybciej (pierwsze 5 kg). Może też powinnaś ograniczyć węglowodany? U dietetyka byłam, ale nie mam czasu gotować frykasów wymyślonych przez niego. Po prostu – zamiast żółtego sera, jem chudy biały, a zamiast połowy chleba na kolację – jedną kromkę, zamiast tłustych wędlin i kiełbasek, jem szynkę z kurczaka, zamiast całej porcji na obiad – pół drugiego dania i dużo warzyw, a zero owoców oprócz jabłka od czasu do czasu. Mysimba za nikogo nie schudnie, tylko pozwala zmienić nawyki żywieniowe.

    • Fajnie, ze masz takie efekty. U mnie w ciągu 1.5 tygodnia niecały kg. Walczę dalej, dieta , ćwiczenia , ale niedoczynnosc tarczycy bardzo spowolniła metabolizm stad sugestia lekarza o mysimbie. Apetyt rzeczywiście mały. Od poniedziałku 2 tabletki rano. Dam znać.

  • Mi też w niedziele mijają 4 tygodnie brania Mysimby czyli jestem na etapie 2 rano i 2 wieczorem. Pierwszy tydzień brania genialny żadnych negatywnych skutków ubocznych a do tego mega przypływ energii. Drugi tydzień koszmar zawroty głowy, mdłości, problemy z koncentracją zaburzenia widzenia. Trzeci tydzień lepiej lekkie zawroty głowy i znowu chęć do działania i w końcu czwarty tydzień samo poczucie wraca do normy poza ciągłym uczuciem swędzenia dłoni szyi i głowy -4 dni trudny czas :) A jeżeli chodzi o efekty; 5,5 kg mniej (myślę że na miesiąc wynik ok) jedzenie przestało być funkcją wokół której kręci się dzień. 3-5 posiłków dziennie, porcje o 3/4 mniejsze niż zwykle, absolutny brak potrzeby podjadania, natomiast przyzwyczajenia czyli po obiedzie odrobina słodyczy nadal została choć ilość ewidentnie zmniejszyłam. BMI ponad 40 wiec w perspektywie jeszcze z 5 miesięcy stosowania leku. Czytając niektóre posty widzę ze ten lek nie jest dla każdego natomiast mam nadzieje ze jest dla mnie….. Pozdrawiam i Życzę pozostałym powodzenia :)

 66. Mam niedoczynnosc tarczycy. Mysimbe zażywam drugi tydzień. Na razie waga stoi w miejscu. Jestem osoba aktywna fizycznie i stosuje niskokaloryczna dietę. Mam wrażenie , ze obwody zmniejszają się lecz waga się nie zmienia. Zażywam letrox75.

 67. Dzisiaj kończę 4 tydzień z tym lekiem , samopoczucie nadal super , zaobserwowałam od wczoraj lekkie mrowienie wokół ust , stosuje lek zgodnie z zaleceniem lekarza -jestem na 4 tabletkach dziennie.

 68. Cześć biorę już ostatni listek z pierwszego opakowania 2 kg mniej ale nie widzę takiego rezultatu jak opisywał mi lekarz nic mi nie dolega czuje się dobrze A palić też nie przestałam więc nie wiem czy to jeszcze zażywać

  • Aniu czy nadal bierzesz tabletki ? Ja również schudłam 2 kg w ciągu 5 tygodni i czuję się dobrze jedynie zauważyłam iż bardziej się pocę. Nie wiem czy nadal powinnam je łykać. 400 zł i tylko 2 kg mniej. Pamiętam jak kiedyś stosowałam MERIDIĘ to szybciej chudłam i nie miałam skutków ubocznych ale niestety już jej nie ma a szkoda

 69. Jestem w trzecim tygodniu , faktycznie suchość w ustach i lekki ból głowy – z czynników ubocznych . Straciłam 4 kg – po dwóch tygodniach . Więcej piję zdecydowanie i nie mam ochoty na słodycze – z czego jestem bardzo zadowolona .
  Stosuję się do zaleceń lekarza i wierzę ,że z tym lekiem się uda .Serdecznie pozdrawiam .

  • Ja właśnie zaczęłam 4 tydzień, po 3 tygodniach – 5.2 kg, wiec najgorzej nie jest. Samopoczucie wciąż dobre, chociaż bardzo trudno jest mi jeść, bo najzwyczajniej nie chce mi się i nie czuje w ogóle głodu ani apetytu.

 70. Witam serdecznie . Biorę już trzeci tydzień i jestem bardzo zadowolona z efektu – po pierwszych dwóch tygodniach 4 kg mniej . Czuję się świetnie :) Brak apetytu na słodycze , jem 5 posiłków dziennie . Jedyny skutek uboczny jaki wystąpił to suchość w ustach .

  • Ja biorę 3 dzień. Nie mam żadnych skutków ubocznych. Nawet nie mam suchości w ustach. Jedno jest dobre że nie jem aż tak dużo slodyczy. Bo tu jest duży problem. Mam nadzieję że z czasem będzie lepiej

 71. Ja się bardzo źle czuję, silne nudności, bóle głowy, bardzo niski puls, bardzo niskie ciśnienie, biorę leki na obnizenie ciśnienia. Tak bardzo źle się czuję, ze nie mogę pracować. Dzisiaj wziłęłąm drugą tabletkę i nie wytrzymam trzeciego dnia. Kupiłam dwa opakowania, niepotrzebnie. Muszę jakos dac radę bez tabletek.

 72. Biore drugi miesiac 2 x dziennie po 1 tab ( tak mi zalecil moj lekarz) schudlem ok 7 -8 kg. Zobaczymy jak dalej bedzie.Chcialbym jeszcze schudnac klolejne 7 -8 kg.

 73. Witam , ja biorę o 3 dni i czuje się rewelacyjnie mam 1kg mniej , ale widzę że woda mi schodzi, mam niedoczynność tarczycy i hashimoto . Nie chce mi się palić, wręcz źle się czuję po zapaleniu papierosa

 74. witam jestem po pierwszym tygodniu stosowania leku, wydaje mi się ze dawka 1 tabletka rano mi wystarcza czy musze koniecznie zwiekszac dawki jak w ulotce? czy moge pozostać przy 1 dziennie ??????

  • Na poczatku jedna wystarcza ale potem organizm sie przyzwyczaja i czujesz głód dlatego trzeba brac zgodnie z ulotką, ja tez chcialam ,,zaoszczędzić,, i niestety zaczęłam podjadac bo lek nie działał jak powinien waga stanęła na 3 tygodnie teraz biorę 4 i znowu chudnę.

 75. Biorę 3tydz. O ile w pierwszych 2tyg samopoczucie było ok, o dziwo brak skutków ubocznych – opisywanych w komentarzach, to teraz zaczyna coś się dziać. Samopoczucie siada, bóle głowy, brak chęci do wysiłku. Jedyny pozytyw- utrzymuje się uczucie sytości i waga zleciała o 4kg.

 76. Jutro zaczne drugi miesiac schudlam w sumie 4,5 kg w pierwszych dwoch tygodniach teraz waga stoi a nawet lekko wzrosla zauwazylam, ze tabetki dzialaja jakby slabiej, znow mam ochotę na podjadanie, trudniej mi utrzymac dietę, biorę dwie rano i dwie wieczorem . Czy to możliwe, ze organizm przyzwyczaił się juz do tabletek?

  • Mam identycznie jak Ty. Ja biorę 6 tydzień i mam 5 kg mniej. Waga stoi teraz w miejscu. I faktycznie zaczyna sie chcieć jeść. Mimo silnej woli i 5 razy w tygodniu po 45 min orbitreka waga nie spada:(

  • Witam zaczynam drugie opakowanie 8 kg mniej ale pojawiły się zawroty głowy i wzrosło mi ciśnienie nie wiem co dalej ?trochę się obawiam bo na początku miałam tylko suchość w ustach :(

 77. Witam serdecznie dziewczyny , mysimbe biorę od 8 dni , mam niedoczynnosc tarczycy i jem letrox 150 .
  Musze zgubić 20 kg , skutki uboczne to zawroty glowy i bezsennosc , ale mam nadzieje,ze to minie . Po 5 dniu , stwierdzam mniejsze łaknienie i suchość w ustach . Za mysimbe w Gdyni , zaplacilam 430 zł . W ulotce jest napisane aby lek brac 16 tyg i taki mam zamiar , jeśli po 4 mies nie schudnę , to odstawiam . p.s. wypilam lamke wina bialego i mialam zawroty glowy więc alkohol nie dla mnie terazu . Sama jestem ciekawa jaki będzię efekt brania mysimby . W 5 mieciecy przytylam 20 kg i daje sobie czas na zrzuceie wagi do lipca :) Uwielbiam jeść i praktycznie non stop bylam glodna . ciesze sie ,ze teraz mniej mysle o jedzeniu . Pozdrawiam i życze Wam cierpliwosci :)

  • Witam wszystkich:-) wczoraj rozpoczęłam walkę z nadmiarem kilogramów. Przy wzroście 160 waga 79kg :-( Pierwszy dzień z mysimbą minął właściwie bez żadnych problemów, oprócz atrakcji w mojej głowie- tzn zupełny brak jakiejkolwiek myśli o jedzeniu. A tego stanu nie odczuwałam od szkoły podstawowej( ponad trzydzieści lat). Może trochę więcej wody wypiłam, rano zjadłam z przyjemnością lekkie śniadanie, połknęłam niebieską tabletę mysimby a po południu moją ulubioną (kiedyś) sałatkę z kurczakiem która mi już niespecjalnie smakowała i to by było na tyle…A potem pojawiło się dziwne uczucie braku głodu, ale sympatyczne. Dodam, że kocham jeść, gotować i eksperymentować w kuchni no i to hobby doprowadziło mnie do takiego stanu w którym nie było dnia ani godziny żebym nie myślała o żarełku. Będę pisać na bieżąco, pozdrawiam wszystkich wiosennie.
   Pytanie do Marty- czy widzisz już jakieś efekty na wadze?

   • U mnie we wtorek stuknął tydzień odkąd biorę Mysimbe, wcześniej pisałam już komentarz na temat samopoczucia, które nadal jest fantastyczne. Chociaż nie powinno się tak szybko wchodzić na wagę, to nie mogłam oprzeć się pokusie, żeby sprawdzić. Byłam mocno zdziwiona, kiedy zobaczyłam -3kg na wadze a to dopiero tydzień. Jadłam rzeczywiście mniej, wręcz jedzenie nawet nie smakowało specjalnie ani nie miałam ochoty na nic, a zdarzało sie, ze miałam zachcianki. Odstawiłam slodycze w każdej możliwej postaci, jem śniadanie, obiad i staram się jakieś owoce zjesc, kolacji praktycznie nie ma. Naprawdę przychodzi mi z trudem wciskanie w siebie jedzenia coraz bardziej, ale jem z rozsądku. Jeśli chodzi o ruch, jeździłam na rowerze stacjonarnym 25 minut, ale nie codziennie. Mam nadzieje, ze te 3kg to dopiero obiecujący początek :) pozdrawiam!

 78. Witam.stosuje lek 3tydz.jestem mile zaskoczona bo startowalam z 91kg? w chwili obecnej 81/82kg.CEL ok75kg?? samopoczucie bez szału tzn.nie mam jakiegos powera czy wniebowzięcia czuje sie normalnie a nieraz wrecz podminowana? ale apetytu brak jem 3posilki w ciagu dnia i cwicze ok godz.na tzw.narciarzu.aha i biore po 2tab.mimo ze zaczynam 4tydz.i co dziwne biorac 2gą tabl.na noc zaczynam byc glodna? ale zasypiam i jest ok.efekty sa ja polecam!!!!! Boje sie ze w tym 4tyg.waga zrobi STOP bo za szybko mnie ubyło ale zobaczymy.POZDRAWIAM i trzymam za Was kciuki??

 79. Mam otyłość II stopnia wg BMI ważę 104 kg przy wzroście 170. Miałam zacząć brać mysimbę od dzisiaj ale jakoś po przeczytaniu ulotki mam obawy, boję się tych napadów padaczkowych czy innych skutków. Czy słusznie czy jednak powinnam stosować? Ktoś, coś?

 80. Dzień dobry. Panie Macieju. Dziś wziąłem pierwszą tabletkę misymby. Biorę także leki na depresję – brintellix. Czy powinienem odstawić któryś z nich?

 81. Dzisiaj wzięłam trzecia tabletkę, czytając opinie byłam przerażona, ale zupełnie szczerze jestem zaskoczona. Czuje się bardzo dobrze, zadnych mdłości, zawrotów głowy ani nic podobnego. Na pewno to co zauważyłam, to więcej energii, lepszy nastrój, i rzeczywiście kwestia jedzenia. Głód jest nieodczuwalny, w ogóle nie myśli się o jedzeniu i średnio nawet chce się jeść. Za to, dużo chce sie pic. Nie wiem tez, czy ma to związek z tabletkami, ale ubywa mi mnóstwo wody z organizmu, bo biegam do łazienki oddawać mocz częściej niż zwykle, chociaz zawsze miałam problem z nadmiarem wody w organizmie. Mam nadzieje, ze to samopoczucie się utrzyma, na pewno napisze jak z upływem czasu będzie wyglądała sprawa samopoczucia i wagi, zwłaszcza, ze zamierzam wrocic do treningów :)
  Dodam tylko, ze mam niedoczynnosc tarczycy i Hashimoto. Dlatego trzymajcie kciuki, bo zamierzam wrócić do swojej najlepszej formy ;)

 82. Witam jestem po pierwszej nabletce i czuje sie okropnie . Mam zawroty glowy ,mdłości coś okropnego bo nie wiem co mam dalej robi brać drugą tabletkę ? Proszę napiszcie.

  • Sugeruję 2-3 dniach spróbować jeszcze raz, najlepiej wieczorem. Jesli objawy wrócą – trzeba to skonsultować z lekarzem, który przepisał lek

 83. Czy do objawów, które mijają po 4 tygodniach zalicza się też wzrost ciśnienia? Biorę tabletki 3 tydzień, jestem zadowolona z efektów, ale od wczoraj boli mnie głowa i zmierzyłam sobie ciśnienie i wynik jest bardzo wysoki, jak w III stopniu nadciśnienia. Dodam, że nie biorę żadnych leków, a czy te tabletki można łączyć z lekami obniżającymi ciśnienie?

 84. U mnie po 5 tygodniach 12kg mniej…troszkę pobolewała mnie głowa i cały czas suchośc w ustach ale w sumie to na plus bok 3-4l wody dziennie…do zgubienia jeszcze 10 ale to już chyba ćwiczeniami bo dla mnie to za szybko :)

 85. U mnie po 5 tygodniach 12kg mniej…troszkę pobolewała mnie głowa i cały czas suchośc w ustach ale w sumie to na plus bok 3-4l wody dziennie…do zgubienia jeszcze 10 ale to już chyba ćwiczeniami bo dla mnie to za szybko :)

 86. Biorę 2 opakowanie . Na początku miałam zawroty i mdłości ale minęły po 4 tygodniu zgodnie z tym co mi pani doktor powiedziała . Czytają komentarze widzę ze macie słabych lekarzy albo ulotki nie umiecie przeczytać .Jak ktoś po pierwszej tabletce odstawia bo go główka boli :):)

 87. Biorę czwarty dzień.W pierwszym dniu biegunka ale teraz stabilizacja.Po spożyciu luźniejszy stolec,lekko osowiała..Mam niedoczynność tarczycy i cukrzycę .

 88. Biorę drugi tydzień, prawie 4 kg mniej, nie myślę o jedzeniu, bardzo ograniczyło się uczucie głodu, to jest lek, suplementy się do niego w tym zakresie nie umywają. Co do skutków ubocznych to na początku suchość w ustach i może lekkie zawroty w pierwszych dwóch dniach, taka osowiałość, teraz w drugim tygodniu stosowania czuje się bardzo dobrze, pełna energii. Wydaje mi się, że w przypadku tego leku nie ma co patrzeć na opinie, tylko trzeba się przekonać na własnej skórze, jeśli ktoś oczywiście chce, bo jak widać każdy inaczej reaguje. Mam nadzieje, że u mnie nic się nie zmieni bo chciałabym go stosować przez dłuższy czas.

 89. Lek poza wysoka ceną nic sobą nie reprezentuje nabija jedynie kabze firmie farmaceutycznej skuteczność działania poza bólami i zawrotami głowy zerowa nie polecam

 90. Biorę 12 dni ,waga o 1,8kg mniej ale ciągle odczuwam głód,musze sie bardzo kontrolowac ,może jak zacznę przyjmowac dwie rano ,dwie wieczorem apetyt sie zmniejszy,skutków ubocznych nie mam żadnych z wyjatkiem kilku bezsennych nocy w pierwszych dniach przyjmowania.

 91. Witam. Po zażyciu jednej tabletki czułam się strasznie. Myślałam, że umrę. Miałam straszny ból głowy, mówienie na głowie, zawroty głowy, zdrętwiałe mięśnie, nie mogłam chodzić, miałam światłowstręt, koła tanie serca. Te wszystkie objawy trzymały mnie przez trzy dni po zażyciu jednej tabletki z opakowania. Nie wzięłam od tamtej pory ani jednej. Boję się. Choruje na niedoczynność tarczycy i chorobę haszimoto. Biorę leki eutyroks 150. Kiedyś zażywałam meridie i czułam się dobrze i super efekty miałam na wadze. Proszę o radę co mam dalej robić z tymi tabletkach czy zaryzykować i spróbować jeszcze raz?

  • Witam ja też mam niedoczynność tarczy biorę eutyroks 175 i biorę leki na nadciśnienie i puls.Osobiście jestem zadowolona a biorąc kilka lat temu meridie musiałam zrezygnować po tygodniu.powód wysokie ciśnienie i fatalnie samopoczucie.Dobrze by było skonsultować się z lekarzem który lek przepisał.powodzenia

  • Miałam podobnie ale lekarka powiedziała mi ze takie objawy mogą się utrzymywać do 4 tygodni i faktycznie jestem drugi tydzień na 4 tabletce i minęło

 92. Witam, ja odstawiłam w 4 tyg brania , b złe się czułam , mdłości , suchość j ustnej , zaparcia bóle brzucha , bezsenność . Nie biorę od czwartku ,lepiej się czuje , apetyt nie wrócił , ale mam dreszcze , gorączka (38′), zwiększone pragnienie , zaparcia , mdłości , a i dodam ze przez 2dni po odstawieniu miałam rano omdlenia . Mam nadzieje ze to przejdzie .

 93. od dzis biore dawke 2x rano, 1x wieczorem, jest ok…lekki ból błowy ale jeden minus – jest mi ciagle bardzo gorąco . Bede brała tak jak zaleca ulotka – po to jest takie dawkowanie, by efekty były. Nie wchodze na wagę ale czuje , ze jest mnie mniej…wejde na koniec opakowania.
  Lekarz zaleca branie 6 miesięcy i tyle zamierzam brac, nie wierzę w cuda, ze po miesiącu będe szczuplutka…to jakiś proces, który wymaga czasu….będe cierpliwa

 94. Dzisiaj wzięłam 3 tabletkę, Samopoczucie dobre, chyba, bo nie wiem czy niewielkie dolegliwości gastryczne są skutkiem brania mysimby, czy też po prostu mi się przytrafiły. Z Zybanem (zawiera jeden ze składników Mysimby) 3 lata temu rzuciłam palenia, niestety przybyło mi 20 kg, oczywiście nie tak z nieba , tylko usilnie na te kg zapracowałam, więc teraz , znowu z prochami mam zamiar zrzucić tę nadwyżkę..
  1. Pierwsze co zauważyłam po przyjęciu tabletek to zmniejszenie myślenia o jedzeniu, co łączy się z mniejszą częstotliwością spożywania posiłków. (nie jem bez przerwy szczególnie wieczorem).
  2. Szybciej się zasycam i jestem w stanie przerwać objadanie się słodyczami, co nie znaczy, że ich nie jem (szczególnie dzisiaj) ale nie tyle na raz ile dotychczas.
  Jak tylko obrobię się z pracą , rozpiszę dietę i ćwiczenia i dołączę którąś z licznych książek o odchudzaniu do czytania i zwiększenia motywacji. Tak zrobiłam przy rzucaniu palenia, wtedy poskutkowała, więc i teraz powinno.
  Pozdrawiam resztę tabletkowiczek.

 95. Witam, dziś mija trzeci tydzien z mysimba na wadze 4,4 mniej czyli 85,4 przez ostatni tydzień spadło 0,6 ale bylam przed miesiączką i niestety podjadalam slodycze, na razie jestem bardzo zadowolona, skutków ubocznych brak, zreszta najgorszą rzeczą jest wczytać sie za bardzo w ulotke człowiek od razu ma wszystkie skutki uboczne.

  • Hej Kama, mam pytanko ja też przed okresem tylko jakoś go nie dostałam, podejrzewam że to u mnie skutek uboczny, czy tak poza tym czujesz się dobrze? Na mnie lek zaczął działać po tygodniu i mam nadzieję że dalej pójdzie waga w dół, zaczynałam od 89 kg. Pozdrawiam

 96. ja schudłam 6kg. Jestem na 4 tabletce..i idę zgodnie z dawkowaniem bo tak mi lekarz kazal. nie rozumiem sytuacji w ktorych ktos bierze 1 tabletke przez kilka tygodni i oczekuje zmian. po to jest opisane dawkowanie aby sie stosowac.
  na poczatku mialam suchosc w ustach ale minelo. zobaczymy co bedzie dalej…

  • Hey u mnie dziwnie bo pierwszy tydzień brałam z zaleceniem 1×1 i po tygodniu miałam 3,5kg mniej . Objawy suchość w ustach i lekkie zawroty. Teraz 2tydzien i na razie brak objawow ubocznych

   • Takim spadkiem wagi bym się nie podniecał, bo nie miał zapewne nic wspólnego z działaniem leku, ale zapewne z przyjmowaniem mniejszej ilości kalorii. Jak człowiek zaczyna robić coś nowego (np. odchudzanie) zwykle na początku duży entuzjazm pomaga – być może to kwestia jednego posiłku mniej i uwunięcie naturalną drogą nadmiaru zawartości jelitowej, która wcześniej stale zalegała. Pamiętajmy o tym, że jedzenie wiąże wodę, czasem nawet 3-krotność jego suchej masy.
    Zmierzam do tego, że po takim szybkim spadku na początku nastąpi stagnacja – tzn waga może się nie zmieniać przez 1-2 tygodnie. W tym czasie należy stosować leki oraz bez czego nic z tego nie wyjdzie ograniczać ilość przyjmowanych pokarmów.
    I ten okres jest kluczowy, bo jeśli go wytrzymacie, to apetyt mniej Was będzie atakował. Ważne, aby starać się w tym czasie nie głodzić. Dlatego zróbcie wszystko, aby zapewnić sobie nawet niewielki posiłek co ok 3 godziny. Wyrzucamy:
    – słodycze
    – kolorowe napoje i kolorowe przetwory mleczne
    – wszystko co chrupie – panierki, chipsy, paluszki itp
    – ograniczamy pieczywo
    Co w zamian:
    – chude mięso, najlepiej drób
    – z mlecznych – tylko te białe (serek wiejski, kefir, jugort)
    – warzywa we wszelkiej postaci (chipsy z surowej marchewki, rzodkiew itp)
    – małokaloryczne wypełniacze (ponizej 150 kcal/100g)
    – dużo płynów, w tym z kolorowych niesłodzona herbata lub kawa (można używać słodzika)
    Walka / Leczenie otyłości to duże wyzwanie. Nie będzie łatwo, ale wytrzymajcie kilka tygodni, potem będzie łatwiej. Naprawdę warto. Człowiek nie dość, że jest zdrowszy, to jeszcze ładniejszy. I nie ma problemu z ciuchami i na 4 piętro wejdzie bez problemu
    Choć do końca życia musicie uważać i nie zapominać o zasadach. Tu jest sytuacja bardzo podobna do alkoholizmu – alkoholik trzeźwy nawet po wielu latach może stracić kontrolę. Mnie się to zdarzyło po 3 latach. Na szczęście przyszło opamiętanie. A i Mysimba trochę pomogła ;-)

    Polecam ostatnią stronę mojego Poradnika – link parę postów niżej – tam zawarłem kompendium odchudzacza.

  • Cześć ja kupiłam tabletki ale jakoś się boje wziąść jak czytam wasze opinie napiszcie z jakiej wagi startujecie i ile stracilyscie przez te tabletki ja jeszcze tego typu tab na odchudzanie nie brałam

  • Witam ja od jutra zaczynam brać 2tabletki jak do tej pory waga stoi w miejscu.Jeżeli chodzi o skutki uboczne to tylko trochę ciśnienie przez pierwsze dni miałam podniesione.

 97. Panie Macieju….jesli ten lek dobrze na mnie dziala…czuje sie radosna i pelna energii….to potem jak odstawie mysimba jaki lek na depresje mam brac?….kiedys cital…potem seronil…….teraz ten lek na odchudzanie jest super dla mojej psychiki…a potem?

  • Trudno tak przez neta odpowiadać nie znając historii oraz aktualnej sytuacji. Trzeba to wyjaśnić najlepiej z lekarzem psychiatrą, który ma dostęp do wszystkich danych.

 98. wydalam 450 zl za lek który nie działa !!! jedyne działanie to notoryczne bóle głowy zawroty po tygodniu odstawiłam zdecydowanie odradzam

  • proponuję zredukować dawkę, być może potrzebuje Pani więcej czasu na adaptację do tego leku, czyli nie zwiększamy dawek co tydzień tylko co 2. To się zdarza w przypadku innych leków psychotropowych i taka metoda działa.

 99. W pierwszym tygodniu brania budziłam się w nocy z napadami głodu na czekoladę, wcześniej tak miałam gdy urodzilam(kilka dni po porodzie). Wystarczyła tylko czekoladka Kinder. Jakby brakowało mi cukru. Biorę 3 tydzień, 3 kilo mniej. Teraz czasami muszę zjeść kawałek czekolady w ciągu dnia i lepiej się czuje. Mimo posiłków wymuszanych ,które mogłyby nie istnieć,bez czekolady bym nie dała rady. Dziwne ale tego domaga się mój organizm

  • Głód czekolady – to nie żadna naturalna potrzeba organizmu, tylko swego rodzaju uzależnienie od słodyczy. Trzeba to przerwać – nic się Pani nie stanie. Jak przychodzi głód – trzeba go oszukać. Albo napić się czegoś (nie słodzonego) – herbata, kawa, albo niskokaloryczne zamienniki: np. marchewka w plastrach, serek wiejski ze słodkim warzywem np. pomidorem. To uczucie będzie słabnąć z każdym dniem – ale uwaga w momentach zmęczenia (wieczory), stresu – siła woli słabnie – wtedy trzeba szczególnie uważać. Ta czekolada to taki agent otyłości, który chce człowieka oszukać i sprowadzić znowu na złą drogę.
   O innych zamiennikach i sposobach radzenia sobie piszę w poradniku – link jest w którymś z postów poniżej.

 100. W pierwszych dniach brania tez odczuwalam mrowienie w glowie i czulam sie jak na haju…w miare brania tabletek odczucia ustapily a apetyt zmniejszal sie stopniowo .do dwòch tygodni

 101. wzięłam 1 tabletkę i zrobiło mi się po kilku godzinach bazo słabo. Dziwne uczucie, nie umiem opisać. ponowię próbę w weekend jak nie będę w pracy

 102. Panie Macieju….dzisiaj rozpoczelam czwarty tydzien kuracji…po obszernym zapoznaniu sie z ulotka stwierdzilam ze jest to dla lek dla mnie..razem z mysimba rzucilam palenie…czwarty tydzien nie pale…odrzucilam seronil…..i czuje sie swietnie….na razie 1kg schudlam….jem obfite snadanie…..obiad biedniejszy a kolacji staram sie unikac….miedzy posilkami jem jablko lub jogurt naturalny..czasami chce mi sie cos slodkiego…skubne gorzka czekolade..nie cwicze ale jestem caly czas w ruchu…skutki uboczne jesli mozna tak nazwac to notoryczne pocenie sie…w nocy ..w dzien….tabletki te spowodowaly iz w koncu zaakceptowalam siebie i swoj wyglad co nieznaczy ze nie chce schudnac…jestem wesola pelna energi i pomyslow…juz sie balam ze obojetnosc mnie pochlonie…pytanie zasadnicze….o jakich kilogramach mowimy?…..nikt nie pisze ile wynosila waga na poczatku brania tabletek….z wiekszej masy kilogramy spala sie szybciej…ja wazylam 82 kg przy wzroscie 165…fajne jest uczucie nie myslec o jedzeniu a tak sie zadzialo po tabletkach….jeszcze jedno….duzo chce sie pic….jestem wytrwala i poczekam oraz kupie drugie opakowanie..biore Eltroxin 100 na50 przemiennie…no i mam 46 lat wiec klimakterium sie klania….ciezko jest zejsc mi z wagi….ale probuje…..pozdrawiam

  • Pani Magdaleno, Cieszę się, że ma Pani dobry humor. Ja uważam, że pozytywne nastawienie do siebie i świata to duże wsparcie w procesie odchudzania. Przy tym, należy pamiętać, że 1 skłądnik leku – bupropion ma zastosowanie jako lek przeciwdepresyjny, ale też w terapii nikotynizmu (nie chce się zapalić). Z kolei naltrekson pomaga zmniejszyć ilość wypijanego alkoholu. Oba reguluje funkcję układu nagrody, a dodatkowo pierwszy poprawia nastrój i aktywność (o ile były obniżone).
   Aczkolwiek powtórzę to o czym piszę w moim Poradniku (link niżej) – ten lek ma swój początek i koniec stosowania (np. za 2-4 miesiące) – to jest czas, w którym należy zmienić swoje zwyczaje żywieniowe i wprowadzić do życia ruch. Oczywiście, że samą dietą może Pani osiągnąć i utrzymać sukces, ale jest to bardzo trudne.
   Z tyciem i odchudzaniem sprawa jest tak naprawdę prosta. Bilans kaloryczny musi być na zero lub ujemny. Dzięki ruchowi można paradoksalnie więcej zjeść. 2-ga kwestia to to, że mięśnie to jedyny element organizmu, który można dosłownie rzeźbić. Tzn wpływać na ich wielkość w określonych częściach ciała. Dodatkowo więcej mięśni to większa podstawowa przemiana materii – znowu możemy ciut więcej zjeść – np. od czasu do czasu słodka przekąska.
   Proszę pamiętać – tłuszcz przyrasta zupełnie poza naszą kontrolą i zwykle nie tam gdzie byśmy chcieli.

   • Chciałbym uściślić moją myśl z posta powyżej. Pisałem o 2-4 miesiącach – mając na myśli czas na zmianę nawyków (dieta i aktywność fizyczna). Bo Mysimba wg zaleceń ekspertów powinna być stosowana minimum 6 miesięcy.

    Przy tej okazji, chciałbym zwrócić uwagę, że w przypadku spadku masy ciała nie należy oczekiwać natychmiastowych efektów. Jeśli przez lata pracowało się na aktualną wagę, nie ma co oczekiwać, że po kilku tygodniach, nastąpi zmiana… A więc trochę cierpliwości.

   • Witam serdecznie problem mój polega 6 miesiecy temu przestałam palić waga do góry 12kg po drodze w miesiącu styczniu złamane kostki u jednej nogi operacje itd druga noga też chora więc poruszam się na wózku ,w związku z tym brak ruchu i spalanie kalorii brak do tego stany depresyjne siedzenie w domu okropieństwo zawsze 20godz poza domem pracoholizm -pytanie moje brzmi czy siedząc na wózku mam szanse proszę o odpowiedz dzisiaj 1 tabletka pierwsza pozdrawiam Jolita

  • Pani Magdo dzisiaj jest 17 marca mam pytanie jak waga? Mam podobne parametry waga i wzrost i wiek więc jestem ciekawa jak lek dalej dziala na Panią?

 103. Ja zaczelam walke z tabletkami w sobote (25,02) na dzień dzisiejszy już mam 2kg, ale jem tylko sniadanie i obiad, Duzo wody. Fakt jest mi się wogole nie chce, nie burczy w brzuchu nie mam ochoty na słodkie. Minus jest taki ze ma lekkie zawroty glowy , ale da się przeżyć. Zobacze jakie będą efekty dalej

  • Sugeruję jednak przyjąć 4-5 posiłków dziennie. Niech to będzie mała (zdrowa) przekąska, np. sałatka warzywna, jakas zupa, serek wiejski itp. Takie drastyczne ograniczenie jedzenie może być groźne dla zdrowia – np. z powodu uszkodzenia wątroby.
   Poza tym na dłuższą metę, zabraknie samozaparcia, siła woli to mięsień, który się bardzo męczy. Mówię z doświadczenia własnego i pacjentów.
   Zachęcam do zapoznania się z poradnikiem, który swego czasu napisałem – piszę tam o tym jak wspomóc odchudzanie (także przy pomocy leków), co zrobić, aby motywacja się utrzymała, a potem jo-jo nie zabiło efektu.

   • Dziękuję za słuszną uwagę :) Tylko mój tym człowieka jest że nie pamiętam o tych regularnych posiłkach . WOlałam np. jesc czekolade, ciastka zamiast zdrowej przekąski. Teraz przy braniu tabletek Mysimba nie ciągnie mnie do nich.

 104. Witajcie, jestem lekarzem psychiatrą, ale zajmuję się też leczeniem otyłości. Nie mam jeszcze dużych doswiadczeń z tym lekiem – krótko na rynku – Jestem ciekaw czy jest tu ktoś, kto stosuje ponad 2 miesiące? Jak ze skutecznością i ewentualnymi objawami niepożądanymi?
  Z góry dziękuję, Maciej Matuszczyk mm(małpka)psychiatria.pl

  • Maciej, pytanie do Ciebie (jak wskazałeś – jesteś psychiatrą). Czy możesz wyrazić swoją opinię o połączeniu leku mysimba z Asentrą (w dawce 100 mg/dziennie)?
   Będę wdzięczna za informację. A.

   • Odradzam. Już pisałem o tym poniżej – a propos Brintellixu. Jednym ze składników Mysimby jest bupropion, który jest m.in. lekiem przeciwdepresyjnym (w PL Wellbutrin, a jako Zyban jest lekiem stosowanym w nikotynizmie).
    Co prawda mechanizm działania trochę innym niż Asentry (= sertralina, grupa SSRI), jednak potencjał wywoływania działań niepożądanych duży. Zachęcam do wpisania obu leków: http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/list?who=patient
    Ale…. bupropion wchodzący w skład Mysimby jest w tym leku w dawce przeciwdepresyjnej – więc przynajmniej teoretycznie może być „zamiennikiem” Asentry. Aczkolwiek tu odsyłam do lekarza, który wypisał Asentrę – niech oceni czy odstawienie (z opcją zamiany na M.) tego leku jest w tym momencie wskazane i bezpieczne.

 105. Od samego brania tabletek na pewno nie schudniecie, trzeba stosować dietę niskokaloryczną i minimum ćwiczeń.Mi łatwiej przy nich utrzymać dietę, nie podjadam, Jutro minie 2 tygodnie dziś mam 3,5 kg mniej.

    • Jaką ma pani dietę? Ja ponad 2 tyg. Dokładnie 16 tab. wzięłam (1×1)boję sie zwiększyć bo mam bole głowy i bole w klatce piersiowej. Ciśnienie ok. Nawet za niskie 94/52.bardzo slabsa jestem. A jak u was ?

     • Mam taką swoja diete, rano 2 kanapki lub owsianka potem owoce jogurt naturalny ok 15.30 obiad i 18 kolacja tez 2kanapki lub serek wiejski, jajka, ogolnie nie jem w ogóle słodkiego, ciemne pieczywo, makarony woda do picia, kawa i zielona herbata. Na pewno zmniejszylam porcje szybciej sie najadam, nie jestem juz taka łakoma na jedzenie. Jem po jednej tabletce 2 razy dziennie, na razie nie zwiększam dawki, bo lek dziala, ze skutków ubocznych to tylko mdlosci i bole glowy w pierwszym tygodniu, mysle, ze mysimba bardziej dziala na psychike bo nieraz czuję głód, ale potrafie sie powstrzymac bez problemu od jedzenie.

 106. Ja stosuje juz 12dzień i ani grama mniej. Na początku zle sie czułam, teraz ok. Mam zamiar zacząć brac po 2. Tylko trochę sie boję czy znów nie będzie kolatania serca. Moze jak bede łykać 2 tab.to w końcu schudnę. Chociaż powiem ze prawie nie jem. Moze z 600kcl. A, waga ani drgnie. Rzuciłam tez palenie. Moze dlatego?

 107. Rozumuje iz po skonczeniu czwartego tygodnia..czyli 4 dziennie bierzemy je w takiej dawce do konca opakowania…a nastepne opakowanie zaczynamy od 4tabletek i kontynuacja…czy znowu od 1?…moze mi ktos odpowie…

 108. Ja mam niedoczynnosc która pomału sie stabilizuje. Letrox 100 i wcale nie tryskam energia. Organizm po zwiększonej dawcę funkcjonuje ok przez 2 tyg. Potem znowu zmęczenie. Skusilam sie na mysimba i biorę 2 tydzień 2 kg mniej. Lepiej sie czuje i nie mam ochoty na jedzenie. Jem mniej. Efekt uboczny to były zawroty głowy-przeszły po 4 dniach. Zbyt krótki okres bym mogła polecić. Po ćwiczeniach nie ma zakwasow i mam wrażenie, ze nie potrzebuje okularów :)

 109. Zanetka…wstrzymaj sie ja mam niedoczynnosc tarczycy…mam duzo energii po tabletkach…z waga gorzej…ciezko schodzi tluszczyk he he…mam wrazenie ze troche sie kurcze…ale waga roznie..

 110. Nie cwiczę, jem 5 lekkich posiłków jak w standardowej diecie odchudzajacej, zero slodkiego bo nawet sie nie chce, bardzo polecam ,bo jest latwiej utrzymać diete, ale one chyba muszą dodatkowo wplywac na spalanie tluszczu, wczesniej na identycznej diecie chudlam 0,3 kg na tydzień

  • Witajcie. Ja stosuję lek Mysimba od tygodnia w schemacie jedna tabletka rano, póki co waga spadła o 1 kg przy jednoczesnym zmniejszeniu kaloryczności posiłków. Aktywności fizycznej nie zwiększyłam i żadnych niepokojących działań niepożądanych też nie mam.

 111. Biore od 2 tygodni…w koncu nie mysle tyle o jedzeniu….jem jak mi zoladek sciska…jednoczesnie przestalam palic…ale psychicznie czuje sie super…seronil wysiada przy mysima

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.