Mysimba

W leku Mysimba znajdują się dwie substancje czynne — chlorowodorek naltreksonu i chlorowodorek bupropionu. Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych borykających się z otyłością lub nadwagą. Stosuje się go wraz z dietą o obniżonej kaloryczności i wysiłkiem fizycznym. Celem jest redukcja masy ciała. Lek oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy, a konkretnie na układ nagrody w mózgu oraz na ośrodki głodu i sytości. Są to obszary uczestniczące w sprawowaniu kontroli nad ilością spożywanego pokarmu i ilością wydatkowanej energii.

U osób powyżej 18 lat otyłość definiowana jest jako stan, w którym wskaźnik masy ciała ma wartość równą lub większą od 30 kg/m2. W przypadku nadwagi mieści się on w zakresie od 27 kg/m2 włącznie do mniej niż 30 kg/m2. Wskaźnik masy ciała oblicza dzieląc masę ciała (liczoną w kilogramach) przez wzrost wyrażony w metrach podniesiony do kwadratu, czyli kg/m2.

Produkt wspomagający odchudzanie Mysimba można stosować u pacjentów z początkowym wskaźnikiem masy ciała, który wynosi 30 kg/m2 lub więcej bądź też u osób ze wskaźnikiem masy ciała między 27 a 30 kg/m2. W drugim przypadku musi dodatkowo wystąpić schorzenie związane z nadmierną masą ciała takie jak np.:

 • leczone nadciśnienie tętnicze,
 • cukrzyca typu 2,
 • podwyższone stężenie lipidów (związków tłuszczowych) we krwi.

Jeśli po upływie 16 tygodni masa ciała pacjenta nie uległa obniżeniu o co najmniej 5% początkowej masy ciała, lekarz powinien zadecydować o odstawieniu leku Mysimba. Specjalista może także zadecydować o przerwaniu przyjmowania preparatu, jeśli u pacjenta pojawią się problemy z podwyższonym ciśnieniem krwi lub inne, które związane będą z bezpieczeństwem lub tolerancją tego leku.

Jaki jest skład Mysimba, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są chlorowodorek naltreksonu i chlorowodorek bupropionu.

Każda tabletka zawiera 8 mg chlorowodorku naltreksonu, co odpowiada 7,2 mg naltreksonu, oraz 90 mg chlorowodorku bupropionu, co odpowiada 78 mg bupropionu.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza, laktoza bezwodna, laktoza jednowodna (patrz punkt 2 załącoznej ulotki „Mysimba zawiera laktozę”), chlorowodorek cysteiny, krospowidone, stearynian magnezu, hypromeloza, disodu edetynian, krzemionka koloidalna oraz lak aluminiowy indygotyny (E132). Otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 3350, talk oraz lak aluminiowy indygotyny (E132).

Zobacz listę produktów zawierających substancję: , .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Mysimba – jak stosować ten lek?

Jeśli chodzi o dawkowanie, to na początku podaje się zazwyczaj jedną tabletkę leku Mysimba (8 mg chlorowodorku naltreksonu + 90 mg chlorowodorku bupropionu) raz na dobę rano. Dawka ta jednak będzie stopniowo zwiększana w następujący sposób:

 • jedna tabletka raz na dobę rano – w I tygodniu leczenia,
 • jedna tabletka dwa razy na dobę (rano i wieczorem) – w II tygodniu leczenia,
 • trzy tabletki na dobę (dwie rano i jedna wieczorem) – w III tygodniu leczenia,
 • cztery tabletki na dobę (dwie rano i dwie wieczorem) – w IV i każdym kolejnym tygodniu leczenia.

Zgodnie z ulotką maksymalnie zaleca się zastosowanie dwóch tabletek preparatu dwa razy na dobę. Po 16 tygodniach brania oraz później raz w roku lekarz będzie weryfikował, czy zasadne jest kontynuowanie terapii lekiem Mysimba.

Lekarz powinien dogłębnie się zastanowić, czy w przypadku osób z problemami z wątrobą lub nerkami oraz w wieku powyżej 65 lat, produkt ten będzie odpowiedni. Jeżeli uzna, że pacjent może przyjmować lek, wówczas zaleca się, aby dokładnie kontrolował stan pacjenta pod kątem ewentualnych skutków ubocznych.

Osoby z podwyższonym stężeniem cukru we krwi (chorujące na cukrzycę) oraz w wieku powyżej 65 lat mogą być skierowane przez specjalistę dodatkowo na badania krwi. Wtedy na podstawie ich wyniku lekarz zdecyduje, czy przepisać pacjentowi preparat Mysimba.

Lek przyjmuje się wyłącznie doustnie. Tabletkę połyka się w całości (najlepiej w czasie posiłku), bez przecinania. Nie należy jej żuć ani rozgryzać.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przyjęcie zbyt dużej ilości tabletek leku może zwiększyć wystąpienie skutków ubocznych, jakie opisane są w ulotce. Gdy zaistnieje taka sytuacja, nie należy zwlekać, tylko niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala.

Warto też doczytać, czy stosowanie z alkoholem nie jest szkodliwe dla zdrowia.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Mysimba – czy mogę spożywać alkohol?

Nadmierne spożywanie alkoholu w okresie przyjmowania leku może skutkować zwiększeniem ryzyka napadów padaczkowych, epizodów zaburzeń psychicznych lub zmniejszeniem tolerancji alkoholu. Lekarz może zasugerować pacjentowi, aby ten nie pił alkoholu w okresie przyjmowania leku lub pił możliwie najmniej. Jeśli pacjent obecnie dużo pije, nie powinien nagle przestawać, gdyż może go to narazić na zwiększone ryzyko wystąpienia napadu padaczkowego.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Mysimba w okresie ciąży i karmienia piersią?

Preparat nie jest zalecany kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Jeżeli pacjentka przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna skonsultować przyjmowanie leku z lekarzem lub farmaceutą.

Przed zakupem warto sprawdzić, jaka jest cena leku w różnych aptekach.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Mysimba i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Mysimba – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Mysimba. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Mysimba 8 mg + 90 mg tabletki o przedłużonym uwalnianiu (Chlorowodorek naltreksonu + chlorowodorek bupropionu)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Mysimba m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Mysimba 8 mg + 90 mg tabletki o przedłużonym uwalnianiu (Chlorowodorek naltreksonu + chlorowodorek bupropionu)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Mysimba? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 1000 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(832 ocen, średnia: 5,75 na 10)

441 OPINIE O LEKU

 1. proponuje jeżeli głowa cie boli zacząć od jednej tabletki biorac miesiac czasu po miesiacu 2 tabletki przez miesiac zacznij swój organizm przyzwyczajac a nie stosuj tak jak pisze w ulotce masz sobie wbic to zeby schudnac trzeba troche czasu i bedzie dobrze. i kontrolowac jak sie zachowuje twoj organizm ,zbadaj sobie cisnienie ważne nie każdy moze brac mnie głowa nie bolała zycze wytrwałości

 2. ośiem mieśiecy brania 16 kg mniej żadnych dolegliwości od szóstego miesiaca chudne po 1kg jezeli chcesz schudnąc pamietaj biorac napoczatku mozesz brac przez dwa miesiace po jednej wrowadz tabletke druga po 3 miesiacach ,pierwszym tygodniu po wzieciu tabletek spałam w trzecim miesiacu zatwardzenie miedzy 3 a 4 miesiacem ciezkoczasami mi sie oddychało wiec wowczas przerywałam na dwa dni i cofałam sie do tabletki birac o jedna .tabletke mniej ,po tygodniu wracałam do swojej dawki od szóstego mieśiaca miałam problem wyproznianiem radze gotowac zupy duzo warzyw.soki nie pomoga,

 3. azja po 6miesiacaach schudam 13 kilo po pierwszej dawce minął mi ból nog przestałam chrapac nie mam zadyszki w nocy nie budze sie w nocy łapiac odech. czuje sie super mniej jem w mniejszych porcjach 3 posilki dzienne czasem 2 posiłki jem dwa razy,nie mam wilczego apetytu. zostało mi jeszcze 10 miesiecy.kuracja droga ale skuteczna. jem w tedy kiedy czuje głod zadnych godz nie stosuje zadnych przerw. przychodzi chec jedzenia takich produktów jak owoce warzywa .przedewszystkim nie najadam sie.organizm przyzwyczail sie do mniejszych porcji jedzenia pozdrawiam wszystkich wytrwałych

 4. azja po 6miesiacaach schudam 13 kilo po pierwszej dawce minął mi ból nog przestałam chrapac nie mam zadyszki w nocy nie budze sie w nocy łapiac odech. czuje sie super mniej jem w mniejszych porcjach 3 posilki dzienne czasem 2 posiłki jem dwa razy,nie mam wilczego apetytu. zostało mi jeszcze 10 miesiecy.kuracja droga ale skuteczna. jem w tedy kiedy czuje głod zadnych godz nie stosuje zadnych przerw. przychodzi chec jedzenia takich produktów jak owoce warzywa .przedewszystkim nie najadam sie.organizm przyzwyczail sie do mniejszych porcji jedzenia pozdrawiam wszystkich wytrwałych

 5. 15lat temu stosowałam meridie schudlam jedna tabletka dziennie,wycofano ja,od września biore mysimbe. musimy sie przyzwyczaic do tych tabletek. nie każdy musi mieć takie dawkowanie.zaczełam od 1 tableki brałam ja miesiac .od nastepnego miesiaca 2 tabletki.po 3 nastepnych tygodniach wprowadziłam 3 tabletke,po nastepnym miesiacu wprowadzilam 4 tabletke.mialam problem w drugim miesiacu z wyproznieniem.troche wiecej sokow i samoczynnie przejdzie. schudlam 10kg.zaznaczam ze po 4 miesiacach stanelam w miejscu..raczej wydaje mi sie ze organizm musi sie przyzwyczaic do tych tabletek, jest styczen 2020 zaczynam chudnac powoli . te pierwsze kilogramy tracimy szybciej .nie musi byc dieta calkowita jemy inaczej zdrowiej. zaznaczm ze w ciagu tych miesiecy pare razy zmniejszalam dawkowanie jak sie gorzej czulam a pozniej zwiekszalam,, ijest okej. zaamierzam brac te leki 16 miesiecy.potym czasie powinna sie waga ustabilizowac. mam juz doswiadczenie po meridzie. i znam swoj organizm.

  • Witaj, ja dzis wzielam pierwsza mysimbe i przez jakies 5 godzin nie wiedzialam co sie dzieje wokol film mi sie jakby urwal. 3x wymioty byłam jak sparalizowana. Już mi przeszło i nie wiem co dalej robić. Czy brać jutro?

    • azja spróbuj jeszcze raz tylko jedna tabletke jezeli zle bedziesz sie czuła odstaw wez ja popołudniu. nie mieszaj tabletek z innymi tabletkami nawet przeciwbolowymi.duzo pij,pamietaj jezeli powtórzy sie to to znaczy ze mozesz miec problem z cisnieniem .i nie ryzykoj zdrowiem,ja na poczatku miałam problem ze spaniem ale przeszlo.na poczatku moze sie lekko krecic w głowie ale organizm sie przyzwyczaja.nie wprowadzaj scisłej diety na poczatku.tabletke bierz po pracy

 6. Podczas wizyty u pani ginekolog po dzień dobry usłyszałam „znowu pani przytyła” (nie była to złośliwa wypowiedź) Choruje na niedoczynność tarczycy i Hashimoto. W ciągu 2 lat przytyłam 15 kg (slodycze, zajadanie stresu). Moja waga początkowa to 75,5 kg przy wzroscie 157 cm. Pani ginekolog zamieniła mi lek na letrox i przepisała mi Mysimbe stwierdziła, że on mi pomoże zahamować chęć podjadania i nie będę miała takiej ochoty na słodycze. Ale muszę też zmniejszyć liczbę spożywanych kalorii i zacząć ćwiczyć/ jeździć na rowerze itp. Zanim go kupiłam przeczytałam forum, gdzie są różne opinie. Zaryzykowałam od 17.06 schudłam 4,5 kg, zmniejszyłam kaloryczność potraw i zaczęłam się ruszać. Nie mam ochoty na słodycze i nie obiadam się, miałam czasami mdłości ale było to kilka razy. Polecam naprawę zderminowanym osobom.

 7. Czy ktos wie jak wytłumaczyc lekarzowi zeby przepisal mi te tabletki? mam 158cm i 96kg do tego haschi , czyli bmi powyzej 38, moja dietetyk jak i endokrynolog stwierdzily ze nie ma przeciwskazan a rodzinny stwierdzil ze mam isc na silownie( jestem po urazie kolana i chodze w ortezie) i to zrzuce;/ na diecie udalo mi sie schudnac 12 kg w 5 miesiecyt ale teraz waga stoi;/ jakies podpowiedzi????

 8. Zamierzam zacząć kurację masimbą …niedawno przestałam brać nasen z powodu problemów z zasypianiem .Proszę mi powiedzieć czy powinnam odczekać i jak długo .

   • nie ćwiczę, bo urwałoby mi się ścięgno. Wcześniej dobrze się odżywiałam ze względu na insulinooporność, mam też niedoczynność. Po jednym opakowaniu zero spadku wagi. Jem mało…czasami cokolwiek by mieć na żołądku do drugiej dawki. Jak dla mnie to kiepskie tabletki na odchudzanie, chyba że dają rezultaty dla osób otyłych, które sobie nie odżywiały się wcześniej prawidłowo. moje BMI 29. Najgorsze, że innych tabletek nie ma. ktoś chyba zrobił sobie niezły biznes na tym badziewiu.

   • Ja ćwiczę 3 razy w tygodniu. Treningi są ciężkie, wyczerpujące. Co do diety generalnie dieta 1300. Insulinoopornosc.
    Zaczęłam trzeci tydzień ..efekty słabiutko. -1kg. Podlamuje się. Efektów ubocznych nie mam spektakularnych. Na początku bardzo mi się chciało spać. Teraz momentami bardzo boli mnie brzuch. No i denerwuje mnie drżenie rąk.

    • generalnie chyba te tabletki to ściema. zrobili sobie monopol, bo innych nie ma i zarabiają kasę. bardzo mało jem przy tych tabletkach, wcześniej zresztą nie objadłam się. skończyłam opakowanie i nic. zaczynam drugie i jestem załamana.

 9. biorę lek od 4 tygodni. Oprócz rozwolnień, suchości w ustach i ograniczonego apetytu nie mam żadnych poważniejszych skutków ubocznych na szczęście. Ale na nieszczęście schudłam a raczej nie bo to ruchome 1 kg. Odżywiam się prawidłowo bo mam insulinooporność. Jestem załamana. Liczyłam na spadek wagi. Kiedy ruszy? może u was było podobnie i ruszyło…wspomóżcie mnie

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.