Octeangin

Octeangin zawiera substancję czynną oktenidyny dichlorowodorek. Jest to substancja antyseptyczna, która skutecznie zwalcza mikroorganizmy chorobotwórcze niszcząc ich czynność komórkową.

Octeangin jest stosowany do krótkotrwałego uzupełniającego leczenia zapalenia błony śluzowej jamy ustnej i gardła z typowymi objawami, takimi jak ból, zaczerwienienie i obrzęk.

Octeangin jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku od 12 lat.

Jaki jest skład Octeangin, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną jest oktenidyny dichlorowodorek. Jedna pastylka twarda zawiera 2,6 mg oktenidyny dichlorowodorku.

– Pozostałe składniki to: izomalt (E 953), kwas winowy, aromat (zawiera glikol propylenowy, ekstrakt z kawy i kwas 4-(2,2,3-trimetylocyklopentylo) butanowy), olejek eteryczny anyżu gwieździstego, olejek eteryczny miętowy, sukraloza (E 955).

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Octeangin – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to:
Dorośli i młodzież w wieku od 12 lat powinni jedną pastylkę twardą powoli rozpuścić w jamie ustnej co 2 – 3 godziny, chyba że zalecono inaczej.
Maksymalna dawka wynosi 6 pastylek twardych na dobę.

Droga podania:
Powoli rozpuścić pastylkę twardą w jamie ustnej (podanie na błonę śluzową jamy ustnej).

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W mało prawdopodobnym przypadku przedawkowania, mogą nasilić się opisane działania niepożądane. W takim wypadku należy zwrócić się do lekarza, aby rozpocząć leczenie objawowe.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Octeangin – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Octeangin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Badania na zwierzętach nie wykazały szkodliwego wpływu na zarodek ani powodowania wad u płodu.
Ze względu na niewystarczające informacje, nie można całkowicie wykluczyć zagrożenia dla płodu. W związku z powyższym kobiety w ciąży powinny poradzić się lekarza przed zastosowaniem leku Octeangin.

Karmienie piersią
Brak wystarczających informacji na temat przenikania dichlorowodorku oktenidyny do ludzkiego mleka.
Nie można całkowicie wykluczyć zagrożenia dla dziecka karmionego piersią. Z tego względu nie należy stosować Octeangin w okresie karmienia piersią.

Płodność
Nie przeprowadzono żadnych badań.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Octeangin i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Octeangin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Octeangin. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

OKTASEPTAL®, (0,10 g + 2,00 g)/100 g, aerozol na skórę, roztwór (Octenidinum dihydrochloridum + Phenoxyethanolum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Octeangin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

OKTASEPTAL®, (0,10 g + 2,00 g)/100 g, aerozol na skórę, roztwór (Octenidinum dihydrochloridum + Phenoxyethanolum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Octeangin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(52 ocen, średnia: 5,79 na 10)

17 OPINIE O LEKU

 1. Używałam ten lek przez 2 doby, bolał mnie brzuch więc odstawiłam na parę dni. Lekarz mówił że lek jest skuteczny, więc wiedząc ze on jest dobrym specjalistą kontynuje stosowanie leku lecz jem więcej żeby nie było gorzej z brzuchem jak na początku i teraz jest dobrze. ..Ale! Tym razem z powodu okropnego przysmaku ktory sie zostaje po spożyciu nie mogłam spać i w środku nocy musiałam wstać żeby chociaż coś popic żeby nie czuć okropnego smaku i suszenia gardła.
  Jeśli mówić o działaniu – trochę chyba działa. Ale nie chciałabym komuś ten lek polecać, bo nie wiem jakie będą skutki

 2. Znowu tanim kosztem testują na nas pseudo lek.Podzielam opinie moich poprzedników,ze bardzo szkodliwy.Miałam brać przez pięć dni po cztery tabletki.Już po pierwszej czułam dziwna gorycz w ustach.Smak ten utrzymywał się bardzo długo i miałam suchość w ustach.Na drugi dzień dostałam silnej biegunki.Odstawiam lek i zapisuje na czarną listę.Straciłam chyba zaufanie do lekarza,który mi to świństwo przepisał

 3. Do poprzedniej opinii dodaję, że pierwszego dnia użyłam 4 pastylek, a drugiego dnia tylko 1 z rana. Owszem ból gardła minął, ale okropnie rozbolał mnie żołądek, doszły silne nudności i totalne osłabienie. Dziś trzeciego dnia keku nie brałam, a nadal czuję się fatalnie,tj. ból żołądka, nudności, totalne osłabienie i niemoc. Jednak gdybym o tym wiedziała, to nie zdecydowałaby się na ten lek. Nigdy więcej.

 4. Bardzo skuteczny lek na opuchnięte, bolące i lekko ropne migdały. Smak anyżowy mi osobiście odpowiada, ale faktycznie po jakimś czasie w ustach pojawia się dość nieprzyjemny, niemiły posmak. Trwa jakiś czas i na szczęście mija nieco po zjedzeniu czegoś. Bólu brzucha nie miałam.
  Jest to pierwszy tak fantastycznie skuteczny lek na gardło. Po wyssaniu dwóch pastylek poczułam niesamowitą poprawę. Jednak trzy, cztery tabletki na dzień to maksymalna dawka biorąc pod uwagę ten dziwny posmak w ustach.

 5. Również zauważyłem u siebie niepokojące objawy po zażyciu octeanginu… Okropny posmak, który utrzymuje się wiele godzin po zażyciu, ból faktycznie przechodzi ale pozostawia uczucie okropnie wysuszonego napuchniętego gardła co u mnie powodowało wręcz wrażenie duszności, do tego po 2 dniach stosowania okropny ból brzucha. Nie polecam! Lepiej kupić sobie hallsy…

 6. Smak rzeczywiście średni. Uczucie metalicznego utrzymuje się długo. Ale działanie przebija smak. Dwa razy brałam kiedy zaczynało mnie boleć gardło. Po 2/3 tabl już nie musiałam stosować niczego więcej bo gardło przestawało bolało. Jak dla mnie mega spoko. Wole się przemęczyć ze smakiem a mieć coś co zadziała w kilka godzin na dobre.

 7. Coś okropnego
  Po drugiej tabletce okropny posmak metalu w ustach i jakby język piekł. W brzuchu też jakoś dziwnie . Po czwartej tabletce odstawiłam bo smak w ustach był nie do wytrzymania. Niczym nie idzie się pozbyć tego dziadostwa.
  Faktycznie powinni tego zakazać, a nie testować na nas jak na królikach.

 8. W moim przypadku lek sprawdza się , biorę drugi dzień i zauważyłam ulgę. Mam okropny ból gardła obrzęk języka i uczucie guli w przełyku. Po zastosowaniu pastylek octeangin naprawdę ulżył mi w tym okropnym bólu. Stosowałam inne preparaty, ale po ich zastosowaniu nie było aż tak dużej poprawy.Nie mam jak do tej pory skutków ubocznych typu ból brzucha lub innych rewolucji.Jest ok.Ale każdy organizm reaguje inaczej, być może przedmówcy są na jakiś składnik uczuleni, dlatego pojawiają się niezbyt fajne odczucia i reakcje organizmu. W moim przypadku lek się sprawdza i pomaga.

 9. A ja powiem, że same pozytywy. Mam 21 lat i często łapie mnie infekcja gardła. Próbowałam mnóstwa pastylek, które są na rynku, ale wszystko działa na mnie tak samo jak landrynki (czyt. wcale). Doraźnie sprawdza się tylko Strepsils Intensive w spray’u, ale wiadomo – tabletki są wygodniejsze i higieniczniejsze, więc spray zostaje w domu. Co do Octeanginu – jestem pozytywnie zaskoczona. W grudniu 2019 po silnej infekcji gardła przepisała mi go lekarka POZ. 2 tabletki i ból znika, nie mam żadnych efektów ubocznych, a anyżem jestem zachwycona. No ale cóż, nikt normalny nie lubi anyżu ani lukrecji ;) 2 dni temu chwycił mnie ból gardła – zwykle infekcja szybko się rozwija, nic nie pomaga i kończy się to zaniemówieniem/anginą/przeziębieniem/silnym bólem gardła przez kilka dni. Od razu wzięłam Octeangin i dziś (w sumie po 6 tabletkach od pierwszej dawki) gardło mnie nie boli, nie jest przesuszone, a kolor z krwawoczerwonego zmienił się na czerwonawy, więc wszystko SZYBKO wraca do normy. Osobiście jestem tym lekiem zachwycona, nie chcę nic innego na gardło i żałuję, że -naście lat zajęło mi znalezienie czegoś, co serio leczy infekcję, a nie tylko ją maskuje czy łagodzi. Nie, nie zapłacili mi za pisanie samych dobrych rzeczy, nie, nie jestem powiązana z producentem – szczera opinia człowieka, któremu lek pomógł.

 10. Dla mnie lek skuteczny,żadnych nieprzyjemnych skutków ubocznych,które opisywano powyżej. Ma bardzo silny smak i zapach anyżu. Nie wszyscy to lubią.

 11. Dziwny posmak w ustach, o którym wspominają poprzednie opinie, to pomieszanie goryczy, suchości i posmaku metalicznego, utrzymujące się po ssaniu Octeanginu ok. 8 godzin. Przez kilka pierwszych godzin nie pomaga nawet jedzenie potraw takich jak różne owoce (kiwi, jabłka surowe i gotowane, banany), ryż, pieczywo, mleko.

  Po niedługim czasie podobne uczucie, jak w jamie ustnej, mam w żołądku.

  Po dwóch tabletkach, zastanawiając się nad trzecią, sprawdziłam opinie w Internecie. W obawie o własne zdrowie podziękowałam za kolejną dawkę leku.

 12. Dwie lekarki mi to zleciły ,aby zmniejszyć ból gardła .Po każdej tabletce zastanawiałam się czy powinnam brać kolejną.Coś potwornego!!!!!Wzięłam trzy tabletki i nie biorę więcej ,bo to z działaniem jest bardzo podejrzane.Potrują nas a my jeszcze za to świństwo płacimy !!!!

 13. Komu dali w łapę producenci tego syfu żeby go dopuścić do handlu?. Zażywałem go niecałą dobę, może z 6 tabletek a jestem drugi dzień po odstawieniu i nie mogę normalnie funkcjonować. Ból wątroby, żołądka, nudności, zgaga… Nie polecam to mało powiedziane… I tak jak opisane powyżej, ohydny smak utrzymujący się godzinami po ssaniu.

 14. Zaczęłam stosować przy bardzo bolesnym zapaleniu gardla, tchawicy i krtani. Ból byl nie do opisania, nie moglam jesc, otwierac ust, mowic. Po dwoch tabletkach ból zdecydowanie zelżal, przy czym wczesniej nie poradzily sobie z nim tabletki z lidokaina oraz te z flurbiprofenem. Co do smaku to dla mnie zupełnie jak inne tabletki do ssania – szalu nie ma ale da sie ssać. Lekko mietowe. Byc moze silny katar zaburza u mnie odczucia smakowe. Mimo to działanie jest tak trafione ze smak moglby byc po stokroć gorszy, wychodze z zalozenia ze lek ma leczyc a nie smakowac. Bardzo polecam na okrutny bol gardla.

 15. Coś okropnego! Syf, który pozostawia na wiele godzin metaliczny posmak w ustach. Do tego uczucie suchego bólu gardła. Silne bóle żołądka, nudności. A użyłam tego bardzo mało, bo pierwszego dnia ze 3-4 pastylki, na drugi ze 2, potem tak samo i piątego dnia tylko 1. Minęła doba po odstawieniu tego i nie ustaje ból żołądka i wracają silne nudności. Boli mnie wątroba. Głowa. Nie wiem kto i jakim cudem przeforsowal dopuszczenie tego „leku” do sprzedaży. To się nadaje do prokuratury, a nie do oferowania ludziom do leczenia! Ja się teraz boję, czy to g… o mi czegoś nie uszkodziło w organizmie, nie mogę jeść już drugi dzień! Nie wyobrażam sobie podać tego nieświadomym nastolatkom i kazać stosować wg tego, ile jest w ulotce. Nie miałam ŻADNYCH problemów z żołądkiem dopóki lekarz nie przepisał mi tego dziadostwa wmawiając jakie to dobre. Nigdy więcej!

 16. Tylko dwa dni stosowałam ten lek i musiałam przerwać
  – po stosowaniu leku pozostaje dziwny posmak w ustach który bardzo długo się utrzymuje i dodam że jest nieprzyjemny
  – dziwnie kręci i przewraca się w brzuchu
  – pojawiła się biegunka
  Wiem że lek nie ma być smaczny i sprawiający przyjemność ma leczyć ale wszystkie razem objawy to za dużo złego.
  Dla mnie nie był dobry.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.