Konsultacja merytoryczna:

Linoseptic

Linoseptic zawiera substancje czynne chlorowodorek oktenidyny, środek antyseptyczny i dezynfekujący, i fenoksyetanol, środek bakteriobójczy.

Stosuje się go na skórę do wielokrotnego, ograniczonego czasowo wspomagającego leczenia antyseptycznego małych ran powierzchniowych u pacjentów wszystkich grup wiekowych.

Jaki jest skład Linoseptic, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są oktenidyny dichlorowodorek i fenoksyetanol. 1 g aerozolu na skórę, roztworu zawiera 1 mg oktenidyny dichlorowodorku i 20 mg fenoksyetanolu.

Pozostałe składniki to: betaina kokamidopropylowa, 38% aktywności (zawiera sodu chlorek) sodu glukonian, glicerol 85%, sodu wodorotlenek 0,4% roztwór, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Linoseptic – jak stosować ten lek?

Produkt leczniczy przeznaczony do podania na skórę. Lek należy nanosić dokładnie na obszar przeznaczony do leczenia aż do całkowitego nawilżenia rany. Odczekać co najmniej 1 lub 2 minuty przed podjęciem następnych działań, takich jak założenie opatrunku, umożliwiając nieznaczne osuszenie rany. W celu skutecznego działania leku konieczne jest dokładne przestrzeganie niniejszych instrukcji. Nie stosować tego leku przez okres dłuższy niż 2 tygodnie bez konsultacji z lekarzem.

Stosowanie u dzieci
Ze względu na stosowanie miejscowe lek Linoseptic jest stosowany w taki sam sposób u dorosłych i u dzieci. U dzieci w wieku poniżej 6 lat czas stosowania powinien być ograniczony do kilku dni..

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku leków miejscowych bardzo mało prawdopodobne jest przedawkowanie leku. Jeśli pacjent jest jednak zaniepokojony, powinien poradzić się lekarza lub farmaceuty. W razie przypadkowego połknięcia leku Linoseptic należy niezwłocznie poradzić się lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Linoseptic – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Linoseptic w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Leku Linoseptic nie stosować w okresie ciąży.

Karmienie piersią
Jest mało prawdopodobne, aby lek ten przenikał do mleka matki. Leku Linoseptic nie należy stosować w okolicy piersi kobiet karmiących piersią.

Ulotka Linoseptic – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Linoseptic, 1 mg/g + 20 mg/g, aerozol na skórę, roztwór (Octenidinum dihydrochloridum + Phenoxyethanolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 26 razy

Rozmiar plku 213.07 KB


Linoseptic, 1 mg/g + 10 mg/g, żel (Octenidinum dihydrochloridum + Phenoxyethanolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 16 razy

Rozmiar plku 212.22 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Linoseptic m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Linoseptic, 1 mg/g + 20 mg/g, aerozol na skórę, roztwór (Octenidinum dihydrochloridum + Phenoxyethanolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 19 razy

Rozmiar plku 236.66 KB


Linoseptic, 1 mg/g + 10 mg/g, żel (Octenidinum dihydrochloridum + Phenoxyethanolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 239.08 KB

Cena - ile kosztuje Linoseptic?

Cena Linoseptic i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Linoseptic.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Linoseptic? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Paracetamol Filofarm (Opakowanie: 20 )Paracetamol Filofarm (Opakowanie: 20 ) to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Stosuje się go w leczeniu bóli o różnej etiologii: bóle głowy, mięśni, zębów, stawów, nerwobóle, bóle miesiączkowe, a także w gorączce, np. w przebiegu przeziębienia lub grypy. Lek ten jest przeznaczony dla pacjentów w wieku powyżej 12 lat.
Efekt działania…

3.29 

Zastosowanie Vichy Idealia energetyzujący krem wygładzający skóra sucha (Opakowanie: 50 ml)Laboratorium Vichy opracowało specjalistyczną gamę preparatów pielęgnacyjnych z myślą o kobietach, na których skórze pojawiły się skutki intensywnego trybu życia. Codzienny pośpiech, stres, problemy z zaśnięciem czy zbyt krótki odpoczynek mają bardzo negatywny wpływ na kondycję naszej skóry.
Vichy Idealia energetyzujący krem…

111.99 

Jowae energiespendendes Duschgel Ingwer (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

27.99 

Zastosowanie Duphavit Pregna kapsułki (Opakowanie: 30 )Duphavit Pregna kapsułki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety przeznaczony dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Zawiera foliany, które wpływają pozytywnie na rozwój dziecka w życiu płodowym oraz po porodzie. Żelazo wspiera produkcję czerwonych krwinek, co jest szczególnie istotne w okresie okołoporodowym.
Efekt działania Duphavit Pregna kapsułki (Opakowanie: 30 )Duphavit Pregna kapsułki (Opakowanie: 30 ) zawiera…

40.09 

Zastosowanie Leukosilk plaster 5m x 2,50cm (Opakowanie: 1 szt.)Skaleczyłeś się, zraniłeś? Musisz szybko założyć opatrunek, który uchroni Cię od dostania się bakterii i zarazków do Twojej rany. Leukosilk plaster 5m x 2,50cm (Opakowanie: 1 szt.) to plaster, który pomoże Ci wykonać opatrunek, przede wszystkim zabezpieczy go, dzięki czemu nie będzie on się odwijał czy deformował. Kiedy jesteś zraniony musisz reagować szybko…

32.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief