Konsultacja merytoryczna:

Bupropion Neuraxpharm

Bupropion Neuraxpharm jest przepisanym przez lekarza lekiem do leczenia depresji. Oddziałuje on z substancjami chemicznymi w mózgu nazywanymi noradrenaliną i dopaminą, których działanie jest związane z depresją.

Jaki jest skład Bupropion Neuraxpharm, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest bupropionu chlorowodorek.

Bupropion Neuraxpharm, 150 mg
Każda tabletka zawiera 150 mg bupropionu chlorowodorku (co odpowiada 130,20 mg bupropionu).

Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: powidon K 90, sodu stearylofumaran.
Otoczka: etyloceluloza, hydroksypropyloceluloza, kwasu metakrylowego i akrylanu etylu kopolimer (1:1) typ A, krzemionka koloidalna bezwodna, makrogol 1500, trietylu cytrynian, hypromeloza, makrogol 400, makrogol 8000.

Bupropion Neuraxpharm, 300 mg
Każda tabletka zawiera 300 mg bupropionu chlorowodorku (co odpowiada 260,40 mg bupropionu).

Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: powidon K 90, cysteiny chlorowodorek jednowodny, krzemionka koloidalna bezwodna, glicerolu dibehenian, magnezu stearynian.
Otoczka: etyloceluloza 100 mPas, powidon K 90, makrogol 1450, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), dyspersja 30% zawierający sodu laurylosiarczan i polisorbat 80, krzemionka koloidalna uwodniona, trietylu cytrynian.
Tusz: szelak, żelaza tlenek czarny(E 172) i glikol propylenowy.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Bupropion Neuraxpharm – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. Lekarz prowadzący zaleca dawkę indywidualnie dla pacjenta. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Poprawa samopoczucia pacjenta może nastąpić dopiero po pewnym czasie. Pełne działanie leku może ujawnić się dopiero po upływie kilku tygodni lub miesięcy. Nawet gdy pacjent zacznie czuć się lepiej, lekarz prowadzący może zalecić dalsze stosowanie leku Bupropion Neuraxpharm, aby zapobiec nawrotowi depresji.

Jakie dawki należy przyjmować
Zazwyczaj zalecana dawka dla dorosłych to jedna tabletka 150 mg jeden raz na dobę.

Lekarz prowadzący może zalecić zwiększenie dawki do 300 mg jeden raz na dobę, jeżeli po kilku tygodniach leczenia u pacjenta nie następuje poprawa.

Dawkę leku Bupropion Neuraxpharm należy przyjmować rano. Nie należy przyjmować leku Bupropion Neuraxpharm częściej niż raz na dobę.
Butelka zawiera mały szczelnie zamknięty środek zawierający węgiel drzewny i żel krzemionkowy, aby tabletki były suche. Przechowywać środek w butelce. Nie należy połykać.

Tabletka pokryta jest otoczką, która powoli uwalnia lek do przewodu pokarmowego. Pacjent może zauważyć w stolcu coś, co wygląda jak tabletka. Jest to pusta otoczka, która została wydalona z organizmu.

Tabletki leku Bupropion Neuraxpharm powinny być połykane w całości. Nie należy ich żuć,
rozkruszać ani dzielić – jeżeli do tego dojdzie, istnieje niebezpieczeństwo przedawkowania, ze względu na zbyt szybkie uwolnienie się leku do organizmu. Może to zwiększyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, w tym napadów drgawkowych.

Dla niektórych pacjentów dawka 150 mg jeden raz na dobę jest wystarczająca przez cały okres leczenia. Lekarz prowadzący może zalecić takie dawkowanie, jeśli pacjent ma chorą wątrobę lub nerki.

Jak długo stosować leczenie
Tylko lekarz wspólnie z pacjentem może zadecydować, jak długo stosować leczenie lekiem Bupropion Neuraxpharm. Mogą minąć tygodnie lub miesiące, zanim zaobserwuje się jakąkolwiek poprawę. Pacjent powinien regularnie konsultować z lekarzem prowadzącym objawy depresji, aby można było zadecydować, jak długo powinien być leczony. Jeżeli pacjent poczuje się lepiej, lekarz prowadzący może zalecić dalsze stosowanie leku Bupropion Neuraxpharm, aby zapobiec nawrotowi depresji.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Zażycie zbyt wielu tabletek może wywołać drgawki lub napad drgawkowy. Nie zwlekać. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub z najbliższym szpitalnym oddziałem ratunkowym.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Bupropion Neuraxpharm – czy mogę spożywać alkohol?

Alkohol może wpływać na działanie leku Bupropion Neuraxpharm i ich jednoczesne przyjęcie może, choć rzadko, powodować nerwowość lub zmieniać stan psychiczny. Niektórzy pacjenci stają się bardziej wrażliwi na alkohol podczas przyjmowania leku Bupropion Neuraxpharm. Lekarz może zalecić rezygnację z picia alkoholu (piwa, wina, wódki) albo znaczne ograniczenie jego spożycia podczas przyjmowania leku Bupropion Neuraxpharm. Jeżeli pacjent pije aktualnie duże ilości alkoholu, nie należy nagle zaprzestawać picia, gdyż może to wywołać napad drgawkowy.

Należy porozmawiać z lekarzem o piciu alkoholu przed rozpoczęciem przyjmowania leku Bupropion Neuraxpharm.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Bupropion Neuraxpharm w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy przyjmować leku Bupropion Neuraxpharm w czasie ciąży, gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży lub gdy planuje ciążę, chyba że lekarz zaleci inaczej. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w ciąży należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Niektóre, ale nie wszystkie, badania wskazują na zwiększone ryzyko wad wrodzonych, szczególnie wad serca, u dzieci, których matki stosowały lek Bupropion Neuraxpharm. Nie wiadomo, czy było to spowodowane stosowaniem tego właśnie leku.

Składniki leku Bupropion Neuraxpharm mogą przenikać do mleka matki. Przed zastosowaniem leku Bupropion Neuraxpharm należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Bupropion Neuraxpharm – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Bupropion Neuraxpharm, 150 mg, tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu (Bupropioni hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 264.85 KB


Bupropion Neuraxpharm, 300 mg, tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu (Bupropioni hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 264.65 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Bupropion Neuraxpharm m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Bupropion Neuraxpharm, 150 mg, tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu (Bupropioni hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 377.18 KB


Bupropion Neuraxpharm, 300 mg, tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu (Bupropioni hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 372.90 KB

Cena - ile kosztuje Bupropion Neuraxpharm?

Cena Bupropion Neuraxpharm i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Bupropion Neuraxpharm.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Bupropion Neuraxpharm? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Solgar Naturalna Witamina E znana również jako „witamina młodości” pomaga w ochronie komórek przed
stresem oksydacyjnym. Dzięki wygodnej formie żelowych kapsułek jest łatwa i bezpieczna w stosowaniu.

Bardzo trudno jest zerwać z nałogiem nikotynowym, dlatego należy stosować każdą możliwą pomoc. Jednym ze sposobów na walkę z paleniem papierosów jest produkt leczniczy Nicorette Fruit 4mg w postaci tabletek do ssania z nikotyną.

Linex Forte suplement diety zawierający w składzie dwa szczepy bakterii kwasu mlekowego oraz inulinę i oligofruktozę - składniki te stanowią naturalne źródło energii dla bakterii. Zawarte w preparacie składniki pomagają uzupełnić florę bakteryjną…

Owoce palmy sabałowej to składniki pożądane w diecie każdego mężczyzny. Suplement diety Now Foods Palma sabałowa 550mg uzupełnia codzienną dietę w naturalny składnik, który jest bogatym źródłem m.in…

Apetiblock pomarańcz-limonka to preparat, który skutecznie zmniejsza apetyt i chęć podjadania. Normalizuje poziom glukozy we krwi i ogranicza proces odkładania tłuszczów. Przyczynia się do zachowania szczupłej sylwetki.

SWANSON Aloe Vera stanowi źródło dobroczynnych substancji, które działają przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Łagodzą dolegliwości bólowe i wspomagają trawienie. Wyraźnie wzmacniają odporność.

Potrzebujesz skutecznej ochrony przed kleszczami, komarami i meszkami? Oto produkt dla Ciebie – Arox Spray na komary, kleszcze i meszki Medium! Preparat zawiera DEET (25%), dzięki czemu zabezpiecza skórę przed komarami nawet do 8 godzin.

Doustny probiotyk nowej generacji Lactinova Femina został stworzony dla kobiet powyżej 12. roku życia. Suplement diety zawiera zawiera starannie skomponowany zestaw bakterii kwasu mlekowego, który odpowiada naturalnej mikroflorze kobiet.

Ekologiczna herbatka ziołowa EcoBlik Nagietek lekarski to produkt polecany dla miłośników delikatnych naparów ziołowych. Polecana zwłaszcza jako wsparcie dla organizmu w okresach zwiększonego wysiłku i nadmiernego stresu.

LOVI Butelka szklana Diamond Glass Marine to wyrób medyczny stworzony z myślą o bezpiecznym (zbliżonym do naturalnego) karmieniu noworodków i niemowląt. Jest trwały i wygodny w użyciu.

Marka Veera to specjalista od profilaktyki zmian żylakowych nóg. Rajstopy przeciwżylakowe 70 DEN o profilaktycznej kompresji wspomagają krążenie krwi, zapobiegając zastojom żylnym, które odpowiadają za ból i opuchliznę nóg.

Kapsułki Gripex Zatoki Caps to produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym oraz przeciwgorączkowym. Za jego działanie odpowiadają zawarte w nim trzy substancje czynne – paracetamol, kofeina oraz fenylefryna.

Łatwa do połknięcia żelowa kapsułka z unikalnym kompleksem witaminowym. Suplement diety Naturalna Witamina K2 100mcg (MK-7) + D3 1000j.m. dostarczy organizmowi optymalną porcję witamin, które wspomogą funkcjonowanie układu kostnego i układu krążenia.

Pokrzywa ma szerokie zastosowanie w ziołolecznictwie. Jest ceniona szczególnie za swe działanie moczopędne, oczyszczające i wzmacniające. Polecana również wszystkim, którzy chcą zadbać o włosy, skórę i paznokcie.

Wyrób medyczny Femannose N zawiera 2g D-mannozy w każdej saszetce. Preparat przeznaczony do stosowania zarówno w profilaktyce, jak i wspomagająco w leczeniu zapalenia pęcherza moczowego (cystitis) oraz innych infekcji dolnych dróg moczowych.

Płyn przeciw insektom dla dzieci Antybzzz zawiera substancję odstraszającą kleszcze, komary i meszki, czyli IR 3535. Preparat ma łagodną formułę, którą wzbogaca D-panthenol. Do stosowania u dzieci powyżej 12. miesiąca życia.

Lek przeznaczony do stosowania u dzieci od 2. do 11. roku życia. Produkt leczniczy Xylometazolin Apteo Med 0,5mg/ml jest wskazany do stosowania w łagodzeniu nadmiernego przekrwienia błony śluzowej nosa. Lek zawiera ksylometazoliny chlorowodorek.

Krem intymny Prurifem polecany jest w szczególności kobietom, które odczuwają dyskomfort okolic sromu lub odbytu. Krem działa przeciwbólowo i przeciwświądowo. Jest to preparat odpowiedni również do stosowania u dzieci.

Wysoka dawka witaminy D3 w połączeniu z naturalną witaminą K to skład kapsułek Olimp Gold-Vit D3 + K2. Jest to suplement diety wyprodukowany w unikalnej technologii Flow Caps, która zapewnia wysoką jakość składników oraz ich…

Zawarta w produkcie leczniczym Metafen rozkurczowy 40mg substancja czynna to drotaweryna. Wykazuje ona działanie spazmolityczne na mięśnie gładkie. Lek jest wskazany do stosowania w stanach skurczowych m.in. dróg żółciowych i dróg moczowych.