Konsultacja merytoryczna:

Primacor

PRIMACOR należy do grupy leków nazywanych antagonistami wapnia (pochodne dihydropirydyny).

PRIMACOR stosuje się w leczeniu podwyższonego ciśnienia krwi (nadciśnienia tętniczego) u osób dorosłych, w wieku powyżej 18 lat (nie jest zalecany dla dzieci poniŻej 18 lat).

Jaki jest skład Primacor, jakie substancje zawiera?

Czynną substancją jest: lerkanidypiny chlorowodorek 10 mg, co odpowiada 9,4 mg lerkanidypiny

Inne składniki leku to:
Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa, powidon, magnezu stearynian
Otoczka tabletki: hypromeloza, talk, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 6000 i żelaza tlenek żółty (E 172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Primacor – jak stosować ten lek?

Lek PRIMACOR należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dorośli:
Zazwyczaj stosowana dawka to 10 mg, przyjmowana raz na dobę o tej samej porze dnia, najlepiej rano, co najmniej 15 minut przed śniadaniem, gdyż posiłek o dużej zawartości tłuszczu znacząco zwiększa stężenie substancji czynnej we krwi. W razie potrzeby lekarz może zalecić zwiększenie dawki do jednej tabletki 20 mg leku PRIMACOR na dobę.

Tabletki należy połykać w całości, popijając niewielką ilością wody.

Osoby w podeszłym wieku:
Nie jest konieczne dostosowanie dawki dobowej leku, natomiast należy zachować szczególną ostrożność na początku leczenia.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek:
U tych pacjentów należy zachować szczególną ostrożność na początku leczenia oraz podczas zwiększania dawki dobowej do 20 mg.

Dzieci i młodzież:
Nie należy stosować leku PRIMACOR u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat.
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do
lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie należy stosować dawki większej niż zalecana.
W przypadku zażycia większej dawki niż zalecana lub w przypadku przedawkowania należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem, w razie możliwości zabierając ze sobą tabletki i (lub) pakowanie leku.

Zażycie większej niż zalecana dawki leku może spowodować nadmierne obniżenie ciśnienia tętniczego oraz nieregularną lub przyspieszoną czynność serca. Może także prowadzić do utraty przytomności.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Primacor – czy mogę spożywać alkohol?

Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia lekiem PRIMACOR, ponieważ może on nasilać działanie leku PRIMACOR.

Nie należy spożywać grejpfrutów ani soku grejpfrutowego.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Primacor w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy przyjmować leku PRIMACOR podczas ciąży i karmienia piersią, jak również w przypadku planowania ciąży albo nie stosowania żadnej metody antykoncepcji.

W przypadku podejrzenia zajścia w ciążę podczas stosowania leku PRIMACOR, należy skonsultować się z lekarzem.

Ulotka Primacor – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

PRIMACOR, 10 mg, tabletki powlekane (Lercanidipini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 219 razy

Rozmiar plku 60.30 KB


PRIMACOR, 20 mg, tabletki powlekane (Lercanidipini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 78 razy

Rozmiar plku 136.22 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Primacor m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

PRIMACOR, 10 mg, tabletki powlekane (Lercanidipini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 113 razy

Rozmiar plku 91.53 KB


PRIMACOR, 20 mg, tabletki powlekane (Lercanidipini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 65 razy

Rozmiar plku 162.87 KB

Cena - ile kosztuje Primacor?

Cena Primacor i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Primacor.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Primacor? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

5 komentarzy do “Primacor”

 1. witam przez wiele lat bylam na nebilecie jestem po zawale choruje na RZS niestety ostatnio bardzo wzroslo mi cisnienie ,przepisano mi tezeo hct skutki uboczne wycofano lek przepisal mi lekarz primacor i ebivol bardzo zle sie czuje ogolne rozbicie uderzenia goraca ,bole gardla w zwiazku z sytuacja w kraju mam bardzo utrudnione dojscie do lekarza nie wiem co mam robic ,co dwa tygodnie zmiana leku przez telefon a moze przeczekac i organizm sie dostosuje do leku PRIMACOR nie bylam u kardiologa 1,5 roku

  Odpowiedz
 2. PRIMACOR, 10 mg, tabletki powlekane – w moim przypadku, łącznie z bisocardem pozwolił na utrzymanie ciśnienia w normie – przyjmowany przez pięć lat. Obecnie zaobserwowane opuchlizny stóp (okolice kostek i śródstopie). Zmiana leku.

  Odpowiedz
 3. te „leki” na cisnienie / i nie tylko/ to przede wszystkim trują człowieka, a nie usuwają przyczyny choroby.
  Jak się zacznie brać leki to potem schorzenia się mnożą.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

MOMME Intensywna kuracja przeciw rozstępom (Opakowanie: 150 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

52.99 

Zastosowanie CeraVe oczyszczający żel do mycia (Opakowanie: 473 ml)CeraVe oczyszczający żel do mycia (Opakowanie: 473 ml) to żel oczyszczający do twarzy i całego ciała. Przeznaczony jest dla skóry normalnej i tłustej. Wzmacnia barierę ochronną tkanki i reguluje proces powstawania sebum. Skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia i makijaż. Efekt działania CeraVe oczyszczający żel do mycia (Opakowanie: 473 ml)CeraVe oczyszczający żel do mycia (Opakowanie: 473…

43.97 

Zastosowanie Eucerin Dermatoclean Hyaluron pianka do twarzy (Opakowanie: 150 ml)Eucerin Dermatoclean Hyaluron pianka do twarzy (Opakowanie: 150 ml) to produkt przeznaczony do oczyszczania skóry twarzy. Pianka delikatnie, a zarazem dokładnie usuwa zanieczyszczenia oraz wodoodporny makijaż.

Produkt jest odpowiedni do codziennego stosowania, również dla skóry wrażliwej.

Efekt działania Eucerin Dermatoclean Hyaluron pianka do twarzy (Opakowanie: 150 ml)Pianka do oczyszczania twarzy nie wysusza skóry podczas aplikacji…

61.99 

Zastosowanie A-Derma Cytelium płyn wysuszający do skóry (Opakowanie: 100 ml)A-Derma Cytelium płyn wysuszający do skóry (Opakowanie: 100 ml) skutecznie pochłania wilgoć ze skóry ciała kojąc podrażnienia i zapewniając dodatkową ochronę. Odpowiedni dla niemowląt, dzieci jak również osób dorosłych.
Efekt działania A-Derma Cytelium płyn wysuszający do skóry (Opakowanie: 100 ml)A-Derma Cytelium pł…

46.99 

Zastosowanie Viscoplast Polovis plaster bez opatrunku na rolce 5 m x 12,5 mm (Opakowanie: 1 )Viscoplast Polovis plaster bez opatrunku na rolce 5 m x 12,5 mm (Opakowanie: 1 ) to przylepiec jedwabny, przeznaczony do zabezpieczania gazy i opatrunków oraz do stosowania jako alternatywa dla taśm sportowych, gdy konieczne jest zabezpieczenie nadgarstków i palców.

Plaster Polovis przepuszcza powietrze, dzięki czemu zapewnia długotrwały komfort noszenia i jest wodoodporny, co czyni go…

4.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief