Codipar

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

CODIPAR jest lekiem zawierającym paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
Nie wykazuje działania przeciwzapalnego.

CODIPAR jest stosowany w bólach różnego pochodzenia, jak:
– bóle głowy;
– bóle mięśniowe, stawowe i kostne;
– bolesne miesiączki;
– bóle zębów;
a także w gorączce w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Cena

Sprawdź ile kosztuje Codipar.

Skład

Jedna tabletka zawiera substancję czynną: paracetamol 500 mg.

Substancje pomocnicze:
celuloza mikrokrystaliczna, skrobia ziemniaczana, powidon K-30, talk, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 do 2 tabletek co 4 do 6 godzin.

Nie stosować więcej niż 8 tabletek na dobę.

Maksymalna dawka dobowa paracetamolu dla dorosłych podczas leczenia krótkotrwałego wynosi:
4,0 g a podczas leczenia długotrwałego 2,6 g.

U dzieci przelicza się dawki na masę ciała i stosuje jednorazowo dawkę 10 do 15 mg/kg masy ciała.
Zazwyczaj u dzieci w wieku 6 -12 lat stosuje się ½ tabletki co 4 do 6 godzin, nie częściej niż 4 razy na dobę.

Nie należy stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.

Maksymalna dawka dobowa wynosi 65 mg/kg masy ciała.

Paracetamolu nie należy stosować dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci bez zalecenia lekarza

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Przedawkowanie

Wczesnymi objawami przedawkowania występującymi w pierwszych 24 godzinach od przyjęcia leku są: brak łaknienia, nudności, wymioty, bóle brzucha. W drugiej dobie może pojawić się żółtaczka, zaburzenia krzepnięcia krwi, hipoglikemia (niskie stężenie cukru we krwi), encefalopatia (zmiany w mózgu), śpiączka.

Sposób postępowania przy przedawkowaniu:
Należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.
Doraźnie, jeżeli pacjent jest przytomny, można prowokować wymioty (najlepiej w pierwszej godzinie od doustnego przyjęcia leku), warto podać 60-100 g węgla aktywowanego doustnie, najlepiej zmieszanego z wodą.

W przypadku zażycia zbyt dużej dawki leku trzeba niezwłocznie powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Stosowanie leku z pożywieniem wydłuża czas wchłaniania paracetamolu.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Ulotka – skutki uboczne


Charakterystyka, właściwości farmakologiczne


Opinie pacjentów - forum o lekach

Poniżej możesz dodać swój komentarz.

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here