Femoston Conti

12345678910
(61 ocen, średnia: 5,30 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Femoston conti jest lekiem stosowanym w tzw. „złożonej” Hormonalnej Terapii Zastępczej (HTZ).
Jest on przyjmowany codziennie, bez przerw. Femoston conti jest wskazany do stosowania dla kobiet po menopauzie, u których od ostatniej miesiączki upłynęło co najmniej 12 miesięcy.

Femoston conti zawiera dwa hormony:
Estrogen o nazwie estradiol
Progestagen o nazwie dydrogesteron.

Estradiol zawarty w leku Femoston conti jest produkowany z roślin. Dydrogesteron jest wytwarzaną syntetycznie formą progestagenu bardzo podobną do hormonu produkowanego w organizmie kobiety.

W jakim celu się go stosuje:
– w celu leczenia objawów związanych z okresem przekwitania. Objawy te są różne u różnych kobiet. Mogą one obejmować uderzenia gorąca, pocenie nocne, problemy ze snem, suchość pochwy i problemy z oddawaniem moczu
– w celu zapobiegania utracie masy kostnej (osteoporoza) w przypadku dużego ryzyka złamań kości i gdy pacjentka nie może przyjmować innych leków zapobiegających osteoporozie.

Działanie
Hormon zawarty w leku Femoston conti zastępuje ten, który jest naturalnie produkowany przez jajniki od okresu dojrzewania do menopauzy.
Estradiol kontroluje objawy związane z okresem przekwitania i zapobiega osteoporozie.
Dydrogesteron zapobiega nieprawidłowemu pogrubieniu błony śluzowej macicy. Kobiety z zachowaną macicą leczone estrogenem powinny także przyjmować progestagen (np. dydrogesteron).
U kobiet, które przyjmują sam estrogen mogą wystąpić problemy związane z nieprawidłowym pogrubieniem błony śluzowej macicy.

REKLAMA

Skład

Substancja czynna: , .

• Substancjami czynnymi leku jest estradiol (w postaci estradiolu półwodnego) i dydrogesteron
– każda tabletka zawiera 1 mg estradiolu i 5 mg dydrogesteronu

• Ponadto lek zawiera: laktozę jednowodną, hypromelozę, skrobię kukurydzianą, krzemionkę koloidalną bezwodną, magnezu stearynian.
Otoczka: tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek żółty (E 172), żelaza tlenek czerwony (E172), hypromeloza, makrogol 400.

Dawkowanie

Femoston conti należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Kiedy rozpocząć stosowanie leku Femoston conti
Nie należy rozpoczynać terapii lekiem Femoston conti przed upływem 12 miesięcy od ostatniej miesiączki.

Leczenie lekiem Femoston conti może być rozpoczęte dowolnego dnia, jeśli:
• pacjentka nie stosuje obecnie hormonalnej terapii zastępczej
• zmienia leczenie z innego leku do HTZ stosowanej metodą „ciągłą złożoną”. Metoda ta polega na przyjmowaniu tabletki lub naklejaniu plastra zawierających zarówno estrogen jak i progestagen.

Leczenie lekiem Femoston conti może być rozpoczęte po zakończeniu 28-dniowego cyklu, jeśli:
• pacjentka zmienia leczenie z HTZ stosowanej metodą „cykliczną” lub „sekwencyjną”. Metoda ta polega na przyjmowaniu tabletki lub naklejaniu plastra w pierwszej części cyklu zawierających estrogen. Następnie przyjmowana jest tabletka lub naklejany plaster przez kolejne 14 dni zawierające estrogen i progestagen.

Przyjmowanie leku Femoston conti
• Połknąć tabletkę i popić wodą.
• Tabletki mogą być przyjmowane z jedzeniem lub bez jedzenia.
• Należy starać się przyjmować tabletkę o tej samej porze każdego dnia. To powoduje, że w organizmie znajduje się stała ilość leku. To również pozwoli zapamiętać, że należy przyjąć tabletkę.
• Należy przyjmować 1 tabletkę każdego dnia, bez przerw między opakowaniami. Na blistrze znaczone są dni tygodnia w celu ułatwienia zapamiętania, kiedy należy zażyć tabletkę.

Ile leku przyjąć
• Lekarz dobierze najmniejszą dawkę stosowaną w najkrótszym czasie tak, aby leczyć występujące objawy. Jeśli lekarz uzna to za konieczne może zwiększyć dawkę.
• W przypadku przyjmowania leku Femoston conti w celu zapobiegania osteoporozie lekarz dostosuje dawkę indywidualnie. Będzie ona uzależniona od masy kości.
• Należy przyjmować jedną tabletkę koloru łososiowego każdego dnia przez 28 dni.

REKLAMA

Przedawkowanie

Jeśli pacjentka (lub inna osoba) przyjmie zbyt dużo tabletek leku Femoston conti nie przewiduje się działania szkodliwego. Mogą wystąpić mdłości, senność, zawroty głowy lub wymioty. Nie jest konieczne zastosowanie leczenia, jednak w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady lekarza.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Femoston conti może być stosowany niezależnie od jedzenia.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Femoston conti jest wskazany tylko dla kobiet w okresie po menopauzie. Nie należy stosować leku w czasie ciąży i karmienia piersią.

W przypadku ciąży lub jej podejrzenia należy: przerwać stosowanie leku Femoston conti i skontaktować się z lekarzem.

REKLAMA

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

21 OPINIE O LEKU

 1. Femoston conti biorę ponad 2 lata w pierszym roku brania tabletek pojawiała się co miesiąc miesiączka czułam się raz dobrze raz źle, przytyłam 7 kg. Po roku wszystko się unormowało brak miesiączki , brak uderzeń , zawrotów głowy , waga wróciła do normy.

  • Witam od niedawna biorę lek Femiston conti i od kilku dni odczuwam ból piersi nie wiem co robić czy dalej brać lek Pozdrawiam

 2. Niestety, ten lek na mnie nie działa. Przytyłam, choć stosuję zrównoważona dietę i treningi. Uderzenia gorąca wcale nie minęły, dalej nie wiem, jak mam się zachować np. przy kasie: wyciągać pieniądze, czy chusteczkę do twarzy? Ech!
  W nocy oblewają mnie zimne poty, muszę zmieniać piżamę. Masakra.

 3. niestety preperat a mnie nie dziala dobrze…czuje zmeczeie nog i od 2 dni problemy z oddychaniem a uczucie goraca nie minelo…preparat biore 13 dni….jestem zdziwiona samym pozytywnym ocenom ja niestety jestem na nie….

 4. biore lek od 13 dni.Uczucie goraca niesterty nie minelo, odczuwam tez zmeczenie nog i od 2 dni chwilowe problemy z oddychaniem…chyba to odstawie i wspolnie z lekarzem poszukamy innego preparatu,…jestem wrecz zdziwiona ze wszystkie panie czuja sie dobrze bo ja niestety nie….

 5. Biorę lek od 3 miesięcy. Uderzenia gorąca są łagodniejsze i nie przytyłam ani kg. wręcz przeciwnie schudłam 4 kg.

 6. biorę od kwietnia 2017-czuję się dużo lepiej- w zasadzie po tygodniu od pierwszej tabletki ustąpiły nieznośne uderzenia gorąca- nie przytyłam, wręcz mam wrażenie, że obrzęki- głównie kończyn-bezpowrotnie minęły

 7. Lek zaczęłam brać nie dawno , więc trudno mi napisac o jego skutkach , ale powiem szczerze , że w duzej mierze ustały uderzenia gorąca . Tez boję się przytuć , ale wiecie Panie same , że już w takim wieku przemiana materii juz nie taka jak dawniej i bardzo , ale to bardzo wskazany jest ruch , szczególnie jak ktoś prowadzi siedzący ryb życia .

  • Witam od niedawna biorę lek Femiston conti i od kilku dni odczuwam ból piersi nie wiem co robić czy dalej brać lek Pozdrawiam

  • Też tak mialam. Po odstawieniu leku waga troche spadla,ale niestety wrocily objawy menopauzy. Odstawiłam bo bałam się przytyć.

Uwaga: Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane zgodnie z regulaminem serwisu.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.