Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Dydrogesteron

Duphaston

Duphaston to lek hormonalny, który zawiera dydrogesteron. Działa on podobnie do naturalnego progesteronu. Jest stosowany w różnych dolegliwościach związanych z niedoborem progesteronu, takich jak bolesne miesiączkowanie, endometrioza, a także w celu zmniejszenia ryzyka poronienia i łagodzenia objawów menopauzy. Lek Duphaston jest dostępny wyłącznie na receptę.

Femoston

Femoston to lek stosowany w hormonalnej terapii zastępczej (HTZ). Zawiera dwa rodzaje hormonów żeńskich: estradiol i dydrogesteron. Lek łagodzi objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca, poty nocne i suchość pochwy, które są spowodowane spadkiem poziomu estrogenu w organizmie kobiety. Jest również stosowany w profilaktyce osteoporozy u kobiet po menopauzie z dużym ryzykiem złamań, u których inne leki stosowane w leczeniu osteoporozy są przeciwwskazane lub źle tolerowane. Femoston jest dostępny na receptę.

Femoston Conti

Femoston Conti to lek stosowany w Hormonalnej Terapii Zastępczej (HTZ). Zawiera dwa rodzaje hormonów żeńskich: estradiol i dydrogesteron. Lek łagodzi objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca, a także jest stosowany w profilaktyce osteoporozy. Femoston Conti jest dostępny na receptę.

Femoston mini

Femoston mini to lek zawierający dwa żeńskie hormony: estradiol i dydrogesteron. Jest stosowany w Hormonalnej Terapii Zastępczej (HTZ) dla kobiet w okresie menopauzy, w celu złagodzenia objawów związanych z niskim poziomem estrogenów, takich jak uderzenia gorąca, poty nocne czy suchość pochwy. Lek jest dostępny na receptę.

Femoston mite

Femoston mite to lek stosowany w Hormonalnej Terapii Zastępczej (HTZ). Składa się z dwóch rodzajów hormonów żeńskich: estradiolu i dydrogesteronu. Jest przeznaczony dla kobiet, u których występują objawy niedoboru estrogenów, a od ostatniej miesiączki minęło co najmniej 6 miesięcy. Lek jest dostępny na receptę.