Aspirin Pro Forte

Aspirin Pro Forte to lek zawierający kwas acetylosalicylowy, popularnie znany jako aspiryna. Dzięki swoim właściwościom, skutecznie łagodzi ból i obniża gorączkę. Jest stosowany w objawowym leczeniu gorączki i (lub) bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu. Lek jest dostępny bez recepty.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Aspirin Pro Forte to lek zawierający kwas acetylosalicylowy (czyli aspirynę), który łagodzi ból i obniża gorączkę. Lek ten szybko łagodzi ból dzięki szybkiemu uwalnianiu i wchłanianiu kwasu acetylosalicylowego.

Lek Aspirin Pro Forte stosuje się w objawowym leczeniu gorączki i (lub) bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu, np. ból głowy, dolegliwości towarzyszące przeziębieniu i grypie, bóle zębów, bóle mięśni.
Lek Aspirin Pro Forte jest przeznaczony do stosowania u młodzieży i dorosłych w wieku od 16 do 65 lat.

Skład

Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy.

Każda tabletka drażowana zawiera 1000 mg kwasu acetylosalicylowego.

Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: krzemionka koloidalna bezwodna, sodu węglan bezwodny,
Otoczka tabletki: wosk Carnauba, hypromeloza 5cP, cynku stearynian

Dawkowanie

Zalecana dawka:

Młodzież i dorośli w wieku od 16 do 65 lat
• dawka pojedyncza: 1 tabletka (1000 mg kwasu acetylosalicylowego)
W razie potrzeby dawkę powtórzyć, jednak nie wcześniej niż po upływie 4–6 godzin.
• maksymalna dawka dobowa: 1 tabletka 3 razy na dobę

Pacjenci z upośledzoną czynnością wątroby lub nerek:
Należy postępować zgodnie z instrukcjami podanymi w punkcie 2 w akapitach zatytułowanych: „Kiedy nie przyjmować leku Aspirin Pro Forte” oraz „Ostrzeżenia i środki ostrożności”.

Pacjenci w podeszłym wieku (w wieku od 65 lat)
Omawiany produkt nie jest wskazany do stosowania u dorosłych w wieku powyżej 65 lat. Należy zwrócić się do farmaceuty z prośbą o udzielenie informacji na temat innych dostępnych postaci i mocy produktów zawierających kwas acetylosalicylowy.

Dzieci i młodzież
Omawiany produkt nie jest wskazany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.

Sposób stosowania
W celu otwarcia opakowania foliowego, należy oderwać jego brzeg w dowolnym miejscu. Tabletkę popić szklanką wody. Linia podziału na tabletce tylko ułatwia jej rozkruszenie w celu łatwiejszego połknięcia.

Czas stosowania
Leku Aspirin Pro Forte nie należy przyjmować przez okres dłuższy niż 3 doby w przypadku gorączki lub 3–4 doby w przypadku bólu, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Przedawkowanie

Podczas leczenia mogą u pacjenta wystąpić takie objawy, jak szumy uszne, uczucie pogorszenia słuchu, bóle głowy i zawroty głowy — są to typowe objawy przedawkowania.

W przypadku podejrzenia przedawkowania należy przerwać stosowanie tego leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Jedzenie i picie (alkohol)

Nie należy stosować leku Aspirin Pro Forte z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża
Nie przyjmować tego leku w ostatnich trzech miesiącach ciąży, gdyż może to zagrażać zdrowiu i życiu matki i dziecka.

W pierwszym i drugim trymestrze ciąży lek Aspirin Pro Forte stosować tylko wówczas, jeśli lekarz uzna to za bezwzględnie konieczne. Wówczas należy stosować możliwie najniższą dawkę przez jak najkrótszy czas

Karmienie piersią
Substancja czynna lek Aspirin Pro Forte (kwas acetylosalicylowy) oraz jej metabolity przenikają do mleka kobiecego: nie zaleca się stosowania kwasu acetylosalicylowego w okresie karmienia piersią.

Wpływ na płodność
Lek Aspirin Pro Forte należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, które mogą niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Efekt ten cofa się po odstawieniu leku. Działanie to jest przemijające i ustępuje po zakończeniu terapii.

Ulotka Aspirin Pro Forte

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Aspirin Pro Forte (forum)

Stosujesz Aspirin Pro Forte? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Aspirin Pro Forte. Podziel się doświadczeniami na forum.