Konsultacja merytoryczna:

Betapres

Lek Betapres zawiera dwie substancje czynne, bisoprolol i kwas acetylosalicylowy. Bisoprolol należy do grupy leków zwanych beta-adrenolitykami. Wpływa on na informacje przekazywane przez układ nerwowy i zmniejsza ciśnienie krwi. Kwas acetylosalicylowy jest lekiem przeciwbólowym, który jednocześnie zapobiega zakrzepom krwi.

Lek Betapres jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi u pacjentów z ryzykiem wystąpienia chorób serca, którzy poprzednio byli leczeni pojedynczymi składnikami tego leku.

Jaki jest skład Betapres, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są bisoprololu fumaran i kwas acetylosalicylowy.

Ponadto lek zawiera skrobię kukurydzianą, celulozę mikrokrystaliczną, magnezu stearynian, kwas stearynowy, alkohol poliwinylowy, częściowo uwodniony, tytanu dwutlenek (E171), talk, lecytynę sojową, gumę ksantan, żelatynę, szelak, tlenek żelaza czarny (E172), glikol propylenowy, amonowy wodorotlenek.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Betapres – jak stosować ten lek?

Kapsułki Betapres należy połykać w całości, popijając wodą.

Zwykle stosowana dawka u dorosłych to 1 kapsułka na dobę przyjmowana o tej samej porze każdego dnia.
Lekarz zadecyduje o najbardziej odpowiedniej dawce dla pacjenta.

Lek Betapres nie jest odpowiedni dla dzieci.

Pacjenci w podeszłym wieku
Zazwyczaj nie jest konieczne dostosowanie dawki. Zaleca się rozpoczęcie leczenia od możliwie
najmniejszej dawki.

Pacjenci z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek lub wątroby
Maksymalna dawka wynosi 10 mg bisoprololu na dobę.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przypadkowego zażycia większej ilości kapsułek niż przepisana, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Należy zabrać ze sobą pozostałe kapsułki lub tę ulotkę, aby personel medyczny dokładnie wiedział co zostało przyjęte. Mogą wystąpić objawy takie jak nagłe zwolnienie tętna i (lub) obniżenie ciśnienia krwi, które mogą spowodować zawroty głowy, uczucie pustki w głowie, dezorientację, nudności lub nawet wymioty, szumy uszne i duszność.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Betapres – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Betapres z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Betapres w okresie ciąży i karmienia piersią?

Należy poinformować lekarza o ciąży, planowaniu lub podejrzeniu ciąży oraz o karmieniu piersią.
Leku Betapres nie należy stosować w ciąży, chyba że jest to absolutnie konieczne, gdyż ryzyko dla dziecka nie jest znane. Lekarz powinien o tym poinformować pacjentkę.

Nie wiadomo, czy lek przenika do mleka kobiecego. Dlatego, nie zaleca się karmienia piersią podczas stosowania leku.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Betapres – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Betapres m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Cena - ile kosztuje Betapres?

Cena Betapres i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Betapres.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Betapres? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Pure Encapsulations Nutrient 950e bez Cu/Fe/I Kapsułki (Opakowanie: 180 szt.)Pure Encapsulations Nutrient 950e bez Cu/Fe/I Kapsułki (Opakowanie: 180 szt.) to suplement diety zawierający szeroką gamę witamin i minerałów. Zastosowanie identycznych z naturalnymi związków organicznych zapewnia wysoką biodostępność przyjmowanych mikroelementów. Stosowanie produktu pozwala na pokrycie zwiększonego zapotrzebowania na zawarte w nim składniki odżywcze, które kompleksowo…

257.99 

Zastosowanie Compeed Dyskretny Plaster leczniczy leczenie oprys (Opakowanie: 15 )Compeed Dyskretny Plaster leczniczy leczenie oprys (Opakowanie: 15 ) jest wyrobem medycznym w postaci plastrów, przeznaczonym do stosowania w przypadku opryszczki. Działa na wszystkich etapach tworzenia się wykwitu i dlatego powinien być stosowany od wystąpienia pierwszych objawów (takich jak swędzenie czy mrowienie). Mały, dyskretny plaster skutecznie chroni przed ryzykiem zakażenia, co przyspiesza gojenie i pozwala uniknąć powikł…

32.99 

Sedatif PC (Opakowanie: 60 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

21.73 

Zastosowanie Eubos płyn z dozownikiem bezzapachowy niebieski (Opakowanie: 400 ml)Eubos płyn z dozownikiem bezzapachowy niebieski (Opakowanie: 400 ml) jest delikatną emulsją myjącą do codziennego stosowania pod prysznic i do kąpieli. Poprzez kompozycję starannie wyselekcjonowanych składników myjących jest idealny do pielęgnacji skóry wrażliwej, normalnej i mieszanej. Eubos płyn z dozownikiem bezzapachowy niebieski (Opakowanie: 400 ml) nie zawiera mydła. Produkt nieperfumowany.
Dla…

42.99 

Larimax Hydro (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

21.68 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief