Betapres

Lek Betapres zawiera dwie substancje czynne, bisoprolol i kwas acetylosalicylowy. Bisoprolol należy do grupy leków zwanych beta-adrenolitykami. Wpływa on na informacje przekazywane przez układ nerwowy i zmniejsza ciśnienie krwi. Kwas acetylosalicylowy jest lekiem przeciwbólowym, który jednocześnie zapobiega zakrzepom krwi.

Lek Betapres jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi u pacjentów z ryzykiem wystąpienia chorób serca, którzy poprzednio byli leczeni pojedynczymi składnikami tego leku.

Jaki jest skład Betapres, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są bisoprololu fumaran i kwas acetylosalicylowy.

Ponadto lek zawiera skrobię kukurydzianą, celulozę mikrokrystaliczną, magnezu stearynian, kwas stearynowy, alkohol poliwinylowy, częściowo uwodniony, tytanu dwutlenek (E171), talk, lecytynę sojową, gumę ksantan, żelatynę, szelak, tlenek żelaza czarny (E172), glikol propylenowy, amonowy wodorotlenek.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: , .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Betapres – jak stosować ten lek?

Kapsułki Betapres należy połykać w całości, popijając wodą.

Zwykle stosowana dawka u dorosłych to 1 kapsułka na dobę przyjmowana o tej samej porze każdego dnia.
Lekarz zadecyduje o najbardziej odpowiedniej dawce dla pacjenta.

Lek Betapres nie jest odpowiedni dla dzieci.

Pacjenci w podeszłym wieku
Zazwyczaj nie jest konieczne dostosowanie dawki. Zaleca się rozpoczęcie leczenia od możliwie
najmniejszej dawki.

Pacjenci z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek lub wątroby
Maksymalna dawka wynosi 10 mg bisoprololu na dobę.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przypadkowego zażycia większej ilości kapsułek niż przepisana, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Należy zabrać ze sobą pozostałe kapsułki lub tę ulotkę, aby personel medyczny dokładnie wiedział co zostało przyjęte. Mogą wystąpić objawy takie jak nagłe zwolnienie tętna i (lub) obniżenie ciśnienia krwi, które mogą spowodować zawroty głowy, uczucie pustki w głowie, dezorientację, nudności lub nawet wymioty, szumy uszne i duszność.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Betapres – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Betapres z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Betapres w okresie ciąży i karmienia piersią?

Należy poinformować lekarza o ciąży, planowaniu lub podejrzeniu ciąży oraz o karmieniu piersią.
Leku Betapres nie należy stosować w ciąży, chyba że jest to absolutnie konieczne, gdyż ryzyko dla dziecka nie jest znane. Lekarz powinien o tym poinformować pacjentkę.

Nie wiadomo, czy lek przenika do mleka kobiecego. Dlatego, nie zaleca się karmienia piersią podczas stosowania leku.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Betapres i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Betapres – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Betapres. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Betapres m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Betapres? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 1000 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.