Betapres

Lek Betapres ma postać kapsułek twardych. Lek ten stosuje się w kardiologii, u osób zagrożonych na przykład zawałem serca. Betapres zawiera dwie substancje aktywne. Pierwsza z nich rozszerza naczynia krwionośne, ułatwaiając przepływ krwi i zmniejszając ciśnienie krwi, redukuje groźne dla serca i całego organizmu nadciśnienie tętnicze. Druga substancja z kolei zmniejsza krzepliowść krwi, zmniejszając ryzyko powstawania w naczyniach krwionośnych zakrzepów mogących prowadzić np. do zawału serca. Lek Betapres jest stosowany w leczeniu wysokiego cisnienia krwi u pacjentów z ryzykiem wystapienia chorób serca. Lek ten leczy nadciśnienie tętnicze. Lek zmniejsza ryzyko wystapienia zawału serca.

Preparat zawiera substancję: ,

Wskazania / działanie

Lek Betapres zawiera dwie substancje czynne, bisoprolol i kwas acetylosalicylowy. Bisoprolol należy do grupy leków zwanych beta-adrenolitykami. Wpływa on na informacje przekazywane przez układ nerwowy i zmniejsza ciśnienie krwi. Kwas acetylosalicylowy jest lekiem przeciwbólowym, który jednocześnie zapobiega zakrzepom krwi.

Lek Betapres jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi u pacjentów z ryzykiem wystąpienia chorób serca, którzy poprzednio byli leczeni pojedynczymi składnikami tego leku.

Skład

Substancjami czynnymi leku są bisoprololu fumaran i kwas acetylosalicylowy.

Ponadto lek zawiera skrobię kukurydzianą, celulozę mikrokrystaliczną, magnezu stearynian, kwas stearynowy, alkohol poliwinylowy, częściowo uwodniony, tytanu dwutlenek (E171), talk, lecytynę sojową, gumę ksantan, żelatynę, szelak, tlenek żelaza czarny (E172), glikol propylenowy, amonowy wodorotlenek.

Dawkowanie

Kapsułki Betapres należy połykać w całości, popijając wodą.

Zwykle stosowana dawka u dorosłych to 1 kapsułka na dobę przyjmowana o tej samej porze każdego dnia.
Lekarz zadecyduje o najbardziej odpowiedniej dawce dla pacjenta.

Lek Betapres nie jest odpowiedni dla dzieci.

Pacjenci w podeszłym wieku
Zazwyczaj nie jest konieczne dostosowanie dawki. Zaleca się rozpoczęcie leczenia od możliwie
najmniejszej dawki.

Pacjenci z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek lub wątroby
Maksymalna dawka wynosi 10 mg bisoprololu na dobę.

Przedawkowanie

W razie przypadkowego zażycia większej ilości kapsułek niż przepisana, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Należy zabrać ze sobą pozostałe kapsułki lub tę ulotkę, aby personel medyczny dokładnie wiedział co zostało przyjęte. Mogą wystąpić objawy takie jak nagłe zwolnienie tętna i (lub) obniżenie ciśnienia krwi, które mogą spowodować zawroty głowy, uczucie pustki w głowie, dezorientację, nudności lub nawet wymioty, szumy uszne i duszność.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak informacji na temat związku stosowania leku Betapres z jedzeniem i piciem.

Ciąża i karmienie piersią

Należy poinformować lekarza o ciąży, planowaniu lub podejrzeniu ciąży oraz o karmieniu piersią.
Leku Betapres nie należy stosować w ciąży, chyba że jest to absolutnie konieczne, gdyż ryzyko dla dziecka nie jest znane. Lekarz powinien o tym poinformować pacjentkę.

Nie wiadomo, czy lek przenika do mleka kobiecego. Dlatego, nie zaleca się karmienia piersią podczas stosowania leku.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Betapres

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Brak charakterystyki w bazie.

Opinie o Betapres (forum)

Stosujesz Betapres? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Betapres. Podziel się doświadczeniami na forum.