Konsultacja merytoryczna:

Aleric Lora

Aleric Lora zawiera loratadynę – środek o działaniu przeciwalergicznym.

Wskazaniem do stosowania leku jest leczenie objawów: całorocznego i sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (takich jak wodnista wydzielina z nosa, kichanie, świąd i pieczenie oczu) oraz przewlekłej pokrzywki idiopatycznej (świąd skóry i pokrzywka).

Jaki jest skład Aleric Lora, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest loratadyna (Loratadinum) 10 mg.

Substancje pomocnicze to: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza bezwodna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, krospowidon, skrobia żelowana, kwas stearynowy.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Aleric Lora – jak stosować ten lek?

Lek należy stosować doustnie. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 10 mg (1 tabletka) raz na dobę.

Stosowanie u dzieci

Dzieci w wieku od 2 do 12 lat:
– masa ciała większa niż 30 kg: 10 mg (1 tabletka) raz na dobę;
– masa ciała mniejsza niż 30 kg: 5 mg (½ tabletki) raz na dobę. Preparat jest przeznaczony dla dzieci, które są w stanie połknąć tabletkę. U dzieci w wieku od 2 do 6 lat zaleca się stosowanie loratadyny w postaci syropu.

U pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby należy zastosować mniejszą dawkę początkową.

Dorosłym i dzieciom o masie ciała większej niż 30 kg należy podawać 10 mg loratadyny (1 tabletka) co drugi dzień, a dzieciom o masie ciała 30 kg lub mniejszej – 5 mg loratadyny (½ tabletki) co drugi dzień.

Nie ma konieczności zmiany dawki u pacjentów w podeszłym wieku oraz u pacjentów z niewydolnością nerek.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Aleric Lora jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Może wystąpić senność, ból głowy oraz przyspieszenie czynności serca.

Jeśli pacjent jest przytomny należy wywołać wymioty, następnie należy podać węgiel aktywny w celu związania pozostałości leku w żołądku. Lekarz może także zalecić wykonanie płukania żołądka.

W razie przedawkowania stosuje się leczenie objawowe i podtrzymujące.

W przypadku przyjęcia większej dawki leku niż zalecana, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Aleric Lora – czy mogę spożywać alkohol?

Przyjmowanie loratadyny równocześnie z pokarmem może powodować nieznaczne opóźnienie wchłaniania loratadyny, co nie ma wpływu na działanie.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Aleric Lora w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. Dane dotyczące kobiet w ciąży wskazują, że loratadyna nie powoduje wad wrodzonych i nie jest toksyczna dla płodów i noworodków. Nie zaleca się stosowania leku Aleric Lora w czasie ciąży.

Loratadyna przenika do mleka matki dlatego nie zaleca się stosowania Aleric Lora w okresie karmienia piersią.

Ulotka Aleric Lora – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Aleric Lora 10 mg, tabletki (Loratadinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 21 razy

Rozmiar plku 129.09 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Aleric Lora m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Aleric Lora 10 mg, tabletki (Loratadinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 144.68 KB

Cena - ile kosztuje Aleric Lora?

Cena Aleric Lora i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Aleric Lora.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Aleric Lora? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Vichy Capital Soleil Beach Protect Spray ochronny SPF50+ (Opakowanie: 200 ml)Vichy Capital Soleil Beach Protect Spray ochronny SPF50+ (Opakowanie: 200 ml) to produkt przeciwsłoneczny w wygodnej formie sprayu opracowanym dla maksymalnej ochronny i pielęgnacji skóry podczas pobytu na plaży.

ochrona przeciwsłoneczna
wysoki flitr UV SPF 50+
skóra sucha i wrażliwa
skóra twarzy i ciała
wodoodporny
Efekt działania Vichy Capital Soleil Beach…

91.99 

Zastosowanie Kneipp Magnez + Wapń + D3 tabletki (Opakowanie: 150 szt.)Kneipp Magnez + Wapń + D3 tabletki (Opakowanie: 150 szt.) to suplement diety zapewniający optymalne uzupełnienie zapotrzebowania organizmu w cenne składniki mineralne i witaminy. Efekt działania Kneipp Magnez + Wapń + D3 tabletki (Opakowanie: 150 szt.)
Magnez zapewnia cenny wkład w prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i mięśniowego. Wzmacnia naszą odporność na sytuacje stresowe, a wraz z wapnem pozytywnie wpływa…

26.99 

Zastosowanie SIKATRIS Silikonowy plaster na blizny 5cmx30cm (Opakowanie: 1 )SIKATRIS Silikonowy plaster na blizny 5cmx30cm (Opakowanie: 1 ) to certyfikowany wyrób medyczny w postaci plastra silikonowego do stosowania na blizny, takie jak blizny po cesarskim cięciu, po operacji kardiologicznej, usunięciu nerki, blizny po abdominoplastyce i po oparzeniach. Może być naklejany na blizny przerostowe (hipertroficzne) i keloidowe (bliznowce).

Poprawa wyglądu blizny następuje wskutek jej rozjaśnienia…

23.33 

Zastosowanie PURI-NASIN roztwór (Opakowanie: 50 ml)PURI-NASIN roztwór (Opakowanie: 50 ml) to roztwór izotoniczny wody morskiej z substancją nawilżającą, który ułatwia oddychanie w niedrożności nosa spowodowanej katarem i alergiami, takimi jak: przeziębienie, nieżyt nosa czy zapalenie zatok. Sprawdza się doskonale także w codziennej higienie nosa, zarówno u niemowląt i dzieci, jak i osób dorosłych.
Efekt dział…

18.70 

Zastosowanie Canephron N płyn (Opakowanie: 1 )Canephron N płyn (Opakowanie: 1 ) jest lekiem roślinnym przeznaczonym dla osób uskarżających się na dolegliwości zapalne w dolnych drogach moczowych. Może być stosowany zapobiegawczo oraz wspomagająco w leczeniu. Nadaje się do leczenia kamicy nerkowej oraz wspomagania usuwania piasku nerkowego. Efekt działania
SkładWyciąg (1:56) z 1,8 g mieszaniny z Centaurium erythraea Rafn s.l., herba (ziele tysią…

38.70 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief