Konsultacja merytoryczna:

Flonidan Control

Flonidan Control

Flonidan Control jest lekiem przeciwalergicznym, łagodzącym objawy reakcji alergicznej.

Flonidan Control jest stosowany w leczeniu objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, takich jak:
– kichanie,
– wodnisty wyciek z nosa lub świąd nosa,
– świąd podniebienia,
– świąd, zaczerwienienie lub łzawienie oczu.

Flonidan Control stosowany jest również w leczeniu objawów przewlekłej pokrzywki idiopatycznej (tzn. przewlekłej pokrzywki o nieznanej przyczynie), takich jak świąd skóry i pokrzywka.

Jaki jest skład Flonidan Control, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest loratadyna. Jedna tabletka zawiera 10 mg loratadyny.

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, magnezu stearynian, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Flonidan Control – jak stosować ten lek?

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka (10 mg) raz na dobę.

Dzieci w wieku od 2 do 12 lat (o masie ciała większej niż 30 kg): 1 tabletka (10 mg) raz na dobę.

Leku Flonidan Control nie należy stosować u dzieci o masie ciała mniejszej niż 30 kg oraz u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Stosowanie leku Flonidan Control bez zalecenia lekarza nie powinno przekraczać 10 dni.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent przyjął większą niż zalecana dawkę leku, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Zażycie większej niż zalecana dawki może spowodować senność, przyspieszoną czynność serca i ból głowy.

Zaleca się leczenie objawowe. Można podać węgiel aktywny w postaci zawiesiny wodnej. Lekarz może wykonać płukanie żołądka. Loratadyny nie można usunąć z organizmu metodą hemodializy. Brak danych na temat skuteczności dializy otrzewnowej.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Flonidan Control – czy mogę spożywać alkohol?

Lek można przyjmować niezależnie od posiłków.

Tabletkę należy połknąć w całości, bez rozgryzania, popijając płynem.

Flonidan Control nie nasila działania alkoholu, ale nie zaleca się jego picia podczas stosowania tego leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Flonidan Control w okresie ciąży i karmienia piersią?

Wprawdzie nie wykazano, aby loratadyna działała szkodliwie na płód lub na noworodka, ale w celu zachowania ostrożności należy unikać stosowania leku Flonidan Control u kobiet w ciąży.

Loratadyna przenika do mleka kobiecego, dlatego nie zaleca się stosowania leku Flonidan Control w okresie karmienia piersią.

Ulotka Flonidan Control – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Flonidan Control, 10 mg, tabletki (Loratadinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 26 razy

Rozmiar plku 130.95 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Flonidan Control m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Flonidan Control, 10 mg, tabletki (Loratadinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 28 razy

Rozmiar plku 170.98 KB

Cena - ile kosztuje Flonidan Control?

Cena Flonidan Control i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Flonidan Control.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Flonidan Control? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Hydrominum tabletki (Opakowanie: 30 )Hydrominum tabletki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety zawierający ekstrakty roślinne, które wspierają pozbywanie się nadmiaru wody z organizmu.

Tabletki Hydrominum wspomaga odchudzanie oraz metabolizm.Efekt działania Hydrominum tabletki (Opakowanie: 30 )Hydrominum tabletki zawierając wyciąg z pokrzywy, bogaty w witaminy i minerały. Wspomagają proces odchudzania.

Mniszek lekarski działa żółciopędnie i wspomagająco na trawienie. Minimalizuje ryzyko stłuszczenia wątroby…

26.72 

Veet Kaltwachs Bikini Achs Streifen (Opakowanie: 16 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

17.99 

Kokosoel Koerperlotion rio de coco Cmd (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

49.99 

Zastosowanie Tabletki Emskie z Wadowic (Opakowanie: 12 )Tabletki Emskie z Wadowic (Opakowanie: 12 ) to wyrób medyczny w formie pastylek do ssania zawierający w składzie substytut soli emskiej. Preparat zawiera zbliżoną ilość anionów i kationów w składzie.
Pastylki polecane są dla osób borykające się z występowaniem dokuczliwej chrypki lub kaszlu związanego z przesuszeniem śluzówki jamy ustnej i gardła.
Preparat zalecany…

5.89 

CLOBAZA Krem (Opakowanie: 40 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

14.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief