Konsultacja merytoryczna:

Cetirizinum US Pharmacia

Cetyryzyny dichlorowodorek jest substancją czynną leku Cetirizinum US Pharmacia.

Cetirizinum US Pharmacia jest lekiem przeciwalergicznym.

Lek Cetirizinum US Pharmacia jest wskazany u dorosłych i dzieci w wieku 6 lat i starszych:
• w łagodzeniu objawów dotyczących nosa i oczu, związanych z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa.
• w łagodzeniu objawów pokrzywki.

Jaki jest skład Cetirizinum US Pharmacia, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest cetyryzyny dichlorowodorek. Każda tabletka powlekana zawiera 10 mg cetyryzyny dichlorowodorku.

Inne składniki leku to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, talk; skład otoczki Opadry white: hypromeloza 15 cP, laktoza jednowodna, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 4000 i sodu cytrynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Cetirizinum US Pharmacia – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Tabletki należy połykać popijając szklanką płynu.
Tabletki można podzielić na połowy.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
Zalecana dawka to 10 mg raz na dobę, w postaci jednej tabletki.

Stosowanie u dzieci w wieku 6 do 12 lat:
Zalecana dawka to 5 mg dwa razy na dobę (pół tabletki dwa razy na dobę).
Inne postacie tego leku mogą być bardziej odpowiednie dla dzieci. Należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek
U pacjentów z umiarkowanymi zaburzeniami czynności nerek zalecana dawka to 5 mg raz na dobę.

Pacjent cierpiący na ciężkie zaburzenia czynności nerek powinien skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą, który może odpowiednio dostosować dawkę leku.W przypadku dzieci cierpiących na zaburzenia czynności nerek rodzic powinien skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą, który może odpowiednio dostosować dawkę leku do potrzeb dziecka.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy skonsultować się z lekarzem.

Czas trwania leczenia
Czas trwania leczenia zależy od rodzaju, czasu trwania i przebiegu choroby i jest określany przez lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku podejrzenia przedawkowania leku pacjent powinien poinformować o tym lekarza, który zdecyduje czy i jakie kroki należy przedsięwziąć.
Po przedawkowaniu poniższe efekty uboczne mogą pojawić się ze zwiększoną intensywnością.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cetirizinum US Pharmacia – czy mogę spożywać alkohol?

Pokarm nie wpływa na wchłanianie leku Cetirizinum US Pharmacia.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cetirizinum US Pharmacia w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Należy unikać stosowania leku Cetirizinum US Pharmacia u kobiet w ciąży.
Przypadkowe przyjęcie leku przez kobietę ciężarną nie powinno mieć szkodliwego wpływu na płód.
Jednakże lek może być stosowany tylko w razie konieczności i po konsultacji z lekarzem.
Cetyryzyna przenika do mleka matki. Dlatego nie należy stosować leku Cetirizinum US Pharmacia w okresie karmienia piersią, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Ulotka Cetirizinum US Pharmacia – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Cetirizinum US Pharmacia, 10 mg, tabletki powlekane (Cetirizini dihydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 158.27 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cetirizinum US Pharmacia m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Cetirizinum US Pharmacia, 10 mg, tabletki powlekane (Cetirizini dihydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 218.00 KB

Cena - ile kosztuje Cetirizinum US Pharmacia?

Cena Cetirizinum US Pharmacia i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Cetirizinum US Pharmacia.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Cetirizinum US Pharmacia? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Suplement diety Laktocer Plus z witaminami, minerałami, laktoferyną oraz wyciągiem z fiołka trójbarwnego stanowi wsparcie dla codziennej pielęgnacji skóry. Preparat od środka pomaga zadbać o cerę przetłuszczającą się oraz skłonną do…

Produkt leczniczy Tran Hasco 500mg to preparat do stosowania w zapobieganiu niedoborom witaminy A oraz witaminy D, a także wspomagająco w ich leczeniu. Lek zawiera olej wątłuszowy (typ B), czyli źródło kwasów Omega-3…

Suplement diety Berimal Metabolizm uzupełnia codzienną dietę w składniki, które wspierają metabolizm oraz utrzymanie właściwej gospodarki węglowodanowej i tłuszczowej. W składzie zawarto m.in. kompleks ActiBPF, ekstrakt z zielonej herbaty i chrom.

Osobom, które kontrolują poziom cukru we krwi, zaleca się nosić przy sobie saszetki Symdiab Płynna glukoza. Są one pomocne w przypadku nagłego spadku stężenia cukru we krwi. Jedna saszetka preparatu to około 1WW (wymiennik wę…

Tabletki musujące o smaku coli Electrovit Junior zawierają komplet elektrolitów. Suplement diety polecany jest do stosowania jako uzupełnienie diety w elektrolity w stanach zwiększonego zapotrzebowania na te składniki. Dla dzieci od 3. roku życia.

Jedno z najcenniejszych źródeł naturalnej witaminy C, czyli egzotyczna acerola! Standaryzowany ekstrakt z tych wspaniałych owoców wykorzystano w suplemencie diety Acerola 500mg, który pomaga uzupełnić dietę w witaminę C.

Innowacyjna forma ochrony przed ukąszeniami owadów – Plastry odstraszające komary i meszki Mustico! Działanie produktu bazuje na wykorzystaniu naturalnego środka Citriodiolu®. Jedno opakowanie zawiera aż 12 plastrów.

Spray do nosa Quixx Zatoki to hipertoniczny roztwór soli morskiej z Oceanu Atlantyckiego zawierający mnóstwo minerałów i pierwiastków śladowych, dodatkowo wzbogacony o olejek eukaliptusowy. Preparat oczyszcza i nawilża śluzówkę nosa.

Szampon o działaniu keratolitycznym Ducray Kertyol P.S.O. dzięki unikalnej formule łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia oraz minimalizuje łuszczenie skóry głowy. Preparat rekomendowany jest przy łuszczycy i przy uporczywym łupieżu ze świądem.

Ciśnieniomierz naramienny Beurer BM 47 to wysokiej klasy urządzenie, które powinno się znaleźć w każdym domu. Dobry ciśnieniomierz będzie szczególnie przydatny u osób, które są zmuszone regularnie wykonywać pomiary ciśnienia krwi.

Substancją czynną produktu leczniczego Oxyrin Apteo Med aerozol do nosa jest oksymetazoliny chlorowodorek. Wskazaniem do stosowania leku jest obrzęk błony śluzowej nosa spowodowany zapaleniem śluzówki nosa. Do stosowania powyżej 12. roku życia.

Morwa biała jest źródłem substancji czynnych, w tym takich wspomagających utrzymanie równowagi metabolizmu węglowodanów. Z tego powodu suplement diety Morwa biała polecany jest dla osób, które mają problem z podwyż…

Preparat przeznaczony dla osób, które chcą rozpocząć suplementację probiotykami. Suplement diety ProbioBalance Starter zawiera dwa szczepy bakterii Lactobacillus, jeden szczep bakterii Bifidobacterium, prebiotyk oraz ekstrakt babki lancetowatej.

Preparat dla osób, które chcą zadbać o swoje kości. Suplement diety Biovitum Calcium Liquid + witamina D3 zawiera dwa składniki znane z dobroczynnego wpływu na utrzymanie kości oraz zębów w dobrej kondycji.

Wygodny w użyciu Spray do nosa Ectoclarin jest rekomendowany do stosowania u niemowląt powyżej 1. miesiąca życia oraz u dzieci. Preparat łagodzi objawy alergicznego nieżytu nosa, a także chroni śluzówkę nosa przed szkodliwym wpł…

Produkt polecany w szczególności dla osób, które chcą ograniczyć spożycie sodu w swojej diecie. Super Sól jest stworzona z wykorzystaniem leczniczych wód mineralnych, złóż mineralnych oraz solanek. Produkt zawiera o 53% mniej sodu niż…

Formułę preparatu tworzy kompozycja trzech substancji aktywnych – ektoina, hialuronian sodu, jota-karagen. Wyrób medyczny Bloxin Żel do nosa w sprayu powleka śluzówkę nosa warstwą ochronną, która pomaga chronić przed chorobotwórczymi wirusami.

Uzupełnianie codziennej diety w witaminę C wspiera właściwe funkcjonowanie układu odpornościowego oraz pomaga chronić komórki przed stresem oksydacyjnym. Suplement diety Witamina C 1000mg ma postać proszku do rozpuszczania w wodzie.

Niezawodny, w pełni automatyczny Ciśnieniomierz nadgarstkowy Beurer BC 28 to najlepsze rozwiązanie dla osób, które muszą regularnie monitorować ciśnienie krwi. Urządzenie wyposażone zostało również w funkcję wykrywania arytmii.

Probiotyk polecany do stosowania już od pierwszych dni życia, a także u starszych dzieci i dorosłych. Suplement diety Dicoflor 3 ma postać saszetek. Każda saszetka zawiera 3 miliardy bakterii kwasu mlekowego Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103).