Konsultacja merytoryczna:

Alermed

Alermed jest lekiem działającym przeciwalergicznie.

Alermed jest wskazany w leczeniu:
– przewlekłego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa,
– sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katar sienny),
– alergicznego zapalenia spojówek,
– przewlekłej idiopatycznej pokrzywki.

SKŁAD

Substancją czynną leku Alermed jest cetyryzyny dichlorowodorek. Jedna tabletka powlekana zawiera 10 mg cetyryzyny dichlorowodorku.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, laktoza jednowodna, krospowidon, talk, laktytol jednowodny, makrogol 3350, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Alermed – jak stosować ten lek?

Alermed należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się lekarzem lub farmaceutą.

Tabletki należy połykać, popijając szklanką wody.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
Jedna tabletka (10 mg) raz na dobę.

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat:
5 mg dwa razy na dobę (pół tabletki dwa razy na dobę).

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Po przyjęciu dawki większej od zalecanej dawki dobowej opisane poniżej działania niepożądane mogą wystąpić ze zwiększonym nasileniem. Zgłaszano następujące działania niepożądane: dezorientacja, biegunka, zawroty głowy, zmęczenie, bóle głowy, złe samopoczucie, rozszerzenie źrenic, świąd, niepokój, zwłaszcza ruchowy, uspokojenie, senność, osłupienie, przyspieszona czynność serca, drżenie, zatrzymanie moczu.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Alermed – czy mogę spożywać alkohol?

Pokarm nie wpływa w zauważalny sposób na stopień wchłaniania cetyryzyny.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Alermed w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Tak jak w przypadku innych leków, należy unikać stosowania leku Alermed u kobiet w ciąży. Przypadkowe przyjęcie leku przez kobietę ciężarną nie powinno mieć szkodliwego wpływu na płód. Jednakże lek może być stosowany tylko w przypadku konieczności i po konsultacji z lekarzem.

Nie należy stosować leku Alermed w okresie karmienia piersią, ponieważ cetyryzyna przenika do mleka matki.

Ulotka Alermed – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Alermed, 10 mg, tabletki powlekane (Cetirizini dihydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 79 razy

Rozmiar plku 54.54 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Alermed m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Alermed, 10 mg, tabletki powlekane (Cetirizini dihydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 49 razy

Rozmiar plku 86.95 KB

Cena - ile kosztuje Alermed?

Cena Alermed i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Alermed.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Alermed? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Doppelherz aktiv Na sen Forte tabletki (Opakowanie: 20 )Doppelherz aktiv Na sen Forte tabletki (Opakowanie: 20 ) to suplement diety przeznaczony dla osób dorosłych i młodzieży doświadczających trudności z zasypianiem, ułatwiający odprężenie, przyspieszający zasypianie i wspomagający naturalny sen, a w konsekwencji zapewniający dobre samopoczucie po przebudzeniu. Naturalne składniki produktu nie powodują uzależnienia i umożliwiają jego dł…

18.84 

Zastosowanie Cetaphil EM emulsja micelarna do mycia twarzy (Opakowanie: 236 ml)Cetaphil EM emulsja micelarna do mycia twarzy (Opakowanie: 236 ml) to głęboko oczyszczająca emulsja micelarna do twarzy. Może być stosowana nawet przez osoby cierpiące na trądzik czy po zabiegach dermatologicznych. Jest tak delikatny, że nadaje się dla niemowląt już od pierwszego dnia życia.
Efekt działania Cetaphil EM emulsja micelarna do mycia twarzy (Opakowanie: 236 ml)…

42.99 

Zastosowanie Weleda wygładzający krem pod oczy z dzikiej róży (Opakowanie: 10 ml)Jedwabisty, bezzapachowy krem pod oczy Weleda z dzikiej róży wzmacnia i chroni delikatną skórę wokół oczu. Chroni przed pierwszymi oznakami starzenia się skóry, redukuje opuchliznę oraz zmniejsza pierwsze zmarszczki dzięki właściwościom wygładzającym.
Oprócz wyciągu z dzikiej róży zawiera wyciąg ze Świetlika działają…

65.99 

Zastosowanie Irigasin zestaw do płukania nosa i zatok (Opakowanie: 12 )Irigasin zestaw do płukania nosa i zatok (Opakowanie: 12 ) to wyrób medyczny zawierający w zestawie irygator oraz 12 saszetek z izotonicznym roztworem chlorku sodu. Preparat wpływa korzystnie na oczyszczenie zalegającej wydzieliny.

Zestaw do płukania nosa i zatok może być stosowany w przypadku występowania problemów z nadmiernie zalegającą wydzieliną w jamie nosa i…

24.46 

Zastosowanie Raphacholin forte tabletki (Opakowanie: 10 )Raphacholin forte tabletki (Opakowanie: 10 ) jest lekiem stosowanym przy niestrawnościach spowodowanych niedostatecznym wydzielaniem żółci. Lek ogranicza wzdęcia, nudności czy bóle brzucha.

Raphacholin forte może być także stosowany przy delikatnych stanach zaparć jako środek przeczyszczający.
Efekt działania Raphacholin forte tabletki (Opakowanie: 10 )Lek Raphacholin forte zawiera kwas dehydrocholowy, który wykazuje działanie żółciotwórcze i zwiększa zawartość wody…

13.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief