Alermed jest lekiem działającym przeciwalergicznie.
Alermed jest wskazany w leczeniu:
– przewlekłego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa,
– sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katar sienny),
– alergicznego zapalenia spojówek,
– przewlekłej idiopatycznej pokrzywki.
SKŁAD
Substancją czynną leku Alermed jest cetyryzyny dichlorowodorek. Jedna tabletka powlekana zawiera 10 mg cetyryzyny dichlorowodorku.
Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, laktoza jednowodna, krospowidon, talk, laktytol jednowodny, makrogol 3350, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171).
Dawkowanie preparatu Alermed – jak stosować ten lek?
Alermed należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się lekarzem lub farmaceutą.
Tabletki należy połykać, popijając szklanką wody.
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
Jedna tabletka (10 mg) raz na dobę.
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat:
5 mg dwa razy na dobę (pół tabletki dwa razy na dobę).
Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
Po przyjęciu dawki większej od zalecanej dawki dobowej opisane poniżej działania niepożądane mogą wystąpić ze zwiększonym nasileniem. Zgłaszano następujące działania niepożądane: dezorientacja, biegunka, zawroty głowy, zmęczenie, bóle głowy, złe samopoczucie, rozszerzenie źrenic, świąd, niepokój, zwłaszcza ruchowy, uspokojenie, senność, osłupienie, przyspieszona czynność serca, drżenie, zatrzymanie moczu.
Co mogę jeść i pić podczas stosowania Alermed – czy mogę spożywać alkohol?
Pokarm nie wpływa w zauważalny sposób na stopień wchłaniania cetyryzyny.
Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Czy można stosować Alermed w okresie ciąży i karmienia piersią?
W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Tak jak w przypadku innych leków, należy unikać stosowania leku Alermed u kobiet w ciąży. Przypadkowe przyjęcie leku przez kobietę ciężarną nie powinno mieć szkodliwego wpływu na płód. Jednakże lek może być stosowany tylko w przypadku konieczności i po konsultacji z lekarzem.
Nie należy stosować leku Alermed w okresie karmienia piersią, ponieważ cetyryzyna przenika do mleka matki.
Ulotka Alermed – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:
Alermed, 10 mg, tabletki powlekane (Cetirizini dihydrochloridum)
Pobrano 79 razy
Rozmiar plku 54.54 KB
Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Alermed m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:
Alermed, 10 mg, tabletki powlekane (Cetirizini dihydrochloridum)
Pobrano 49 razy
Rozmiar plku 86.95 KB
Cena - ile kosztuje Alermed?
Cena Alermed i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Alermed.
Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów
Stosujesz Alermed? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.
Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.