Spis leków zawierających substancję: Cetyryzyna

Acatarick Allergy

Acatarick Allergy to lek zawierający cetyryzynę- substancję wskazaną w łagodzeniu objawów dotyczących nosa i oczu, związanych z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa oraz w łagodzeniu objawów przewlekłej idiopatycznej pokrzywki.

Alermed

Alermed to lek przeciwhistaminowy o działaniu przeciwalergicznym. Zawiera substancję czynną cetyryzynę. Jest stosowany w objawowym leczeniu całorocznego i sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, alergicznego zapalenia spojówek oraz w łagodzeniu objawów przewlekłej pokrzywki idiopatycznej. Lek jest dostępny na receptę.

Alero

Alero to lek przeciwalergiczny zawierający cetyryzynę jako substancję czynną. Jest stosowany w leczeniu przewlekłego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katar sienny), alergicznego zapalenia spojówek oraz przewlekłej idiopatycznej pokrzywki.

Alerton

Alerton to lek o działaniu przeciwalergicznym, zawierający cetyryzynę jako substancję czynną. Jest wskazany do łagodzenia objawów dotyczących nosa i oczu, związanych z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa oraz w łagodzeniu objawów przewlekłej idiopatycznej pokrzywki.

Alerzina

Lek Alerzina to lek przeciwalergiczny stosowany w leczeniu objawów alergii sezonowej lub całorocznej u dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia. Preparat zawiera substancję czynną o nazwie cetyryzyna, która blokuje działanie histaminy – substancji wydzielanej przez organizm podczas reakcji alergicznych.

Allertec

Allertec krople doustne

Allertec to lek przeciwalergiczny, którego głównym składnikiem aktywnym jest cetyryzyna. Stosuje się go u dorosłych i dzieci w wieku 2 lat i powyżej. Lek łagodzi objawy dotyczące nosa i oczu, związane z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (takich jak zatkany nos, duża ilość wodnistej wydzieliny z nosa, swędzenie nosa, częste kichanie, zaczerwienienie oczu, łzawienie, swędzenie oczu). Lek jest dostępny na receptę.

Allertec WZF

Allertec WZF

Allertec WZF to lek przeciwalergiczny zawierający cetyryzynę. Stosuje się go u dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia. Lek łagodzi objawy dotyczące nosa i oczu, związane z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa oraz objawów przewlekłej idiopatycznej pokrzywki. Produkt jest dostępny bez recepty.

Amertil

Amertil

Amertil to lek przeciwalergiczny, który zawiera substancję czynną cetyryzynę. Jest stosowany do łagodzenia objawów związanych z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa oraz w łagodzeniu objawów pokrzywki. Lek jest dostępny na receptę. Jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 6 lat.

Amertil Bio

Amertil Bio

Amertil Bio to lek przeciwalergiczny, którego głównym składnikiem jest cetyryzyna. Stosuje się go u dorosłych i dzieci powyżej 6 lat. Lek ten łagodzi objawy związane z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa oraz objawy przewlekłej idiopatycznej pokrzywki. Jest dostępny bez recepty.

Amertil Biotabs

Amertil Biotabs to lek przeciwalergiczny, którego głównym składnikiem jest cetyryzyna. Jest skuteczny w łagodzeniu objawów sezonowego i całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, przewlekłej pokrzywki idiopatycznej oraz różnych alergii skórnych, takich jak egzema, pokrzywka i wysypka alergiczna. Lek jest dostępny bez recepty. Wskazany jest do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku 6 lat i starszych.

Arcyzar

Arcyzar to lek, którego substancją czynną jest cetyryzyny dichlorowodorek. Dzięki swoim właściwościom przeciwalergicznym, jest skuteczny w łagodzeniu objawów alergii u dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia. Stosowany jest w leczeniu i profilaktyce przewlekłego i sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katar sienny), sezonowego alergicznego zapalenia spojówek, przewlekłej pokrzywki idiopatycznej. Lek jest dostępny na receptę.

Arcyzar Ave

Arcyzar Ave to lek, którego substancją czynną jest cetyryzyny dichlorowodorek. Dzięki swoim właściwościom przeciwalergicznym, jest skuteczny w łagodzeniu objawów alergii u dorosłych oraz dzieci powyżej 6 roku życia. Lek ten polecany jest w przypadku łagodzenia objawów sezonowego i przewlekłego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa oraz w przypadku łagodzenia objawów pokrzywki. Jest dostępny bez recepty.

Artizin

Artizin, zawierający cetyryzynę dichlorowodorek, jest lekiem przeciwalergicznym. Jest stosowany do łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (katar sienny), alergicznym zapaleniem spojówek oraz przewlekłą pokrzywką idiopatyczną. Lek jest dostępny na receptę.

CetAlergin

CetAlergin to lek, który działa przeciwalergicznie, blokując działanie substancji, która uwalnia się w organizmie podczas reakcji alergicznych. Substancją czynną leku jest cetyryzyny dichlorowodorek. Lek ten jest stosowany w leczeniu kataru siennego, alergicznego nieżycia nosa i zapalenia spojówek, a także w leczeniu pokrzywki i świądu skóry. CetAlergin jest dostępny na receptę.

CetAlergin Ten

CetAlergin Ten to lek przeciwalergiczny dostępny bez recepty. Substancją czynną leku jest cetyryzyny dichlorowodorek. Lek stosowany jest do zwalczania objawów alergii, takich jak katar sienny, alergiczne zapalenie spojówek oraz przewlekła idiopatyczna pokrzywka. Jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia.

Cetigran

Cetigran to lek przeciwalergiczny dostępny na receptę. Jest stosowany u dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia. Lek ten hamuje wczesną i późną fazę reakcji alergicznej, łagodząc objawy uczulenia. Wskazany jest do stosowania w łagodzeniu objawów dotyczących nosa i oczu, związanych z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa, a także w łagodzeniu objawów przewlekłej idiopatycznej pokrzywki.

Cetimezyna

Cetimezyna jest lekiem przeciwhistaminowym II generacji, który blokuje łączenie się histaminy z receptorami. Działa przeciwalergicznie, łagodząc objawy takie jak kichanie, podrażnienie błony śluzowej nosa i katar, zatkany nos, swędzenie, zaczerwienienie i łzawienie oczu, a także wysypki skórne. Stosowany jest w leczeniu i profilaktyce przewlekłego i sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katar sienny), sezonowego alergicznego zapalenia spojówek, przewlekłej pokrzywki idiopatycznej. Lek jest dostępny bez recepty.

Cetimezyna Baby

Cetimezyna Baby to lek przeciwhistaminowy, który jest stosowany do łagodzenia objawów alergii. Jest przeznaczony dla dzieci i niemowląt. Lek ten działa poprzez blokowanie działania histaminy, substancji naturalnie występującej w organizmie, która jest uwalniana podczas reakcji alergicznej. Cetimezyna Baby jest dostępna na receptę.

Cetip

Cetip to lek przeciwalergiczny, którego substancją czynną jest cetyryzyna. Stosuje się go w leczeniu i profilaktyce przewlekłego i sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katar sienny), sezonowego alergicznego zapalenia spojówek, przewlekłej pokrzywki idiopatycznej. Lek jest dostępny bez recepty i stosowany u dorosłych oraz dzieci powyżej 6 lat.

Cetirizine Dr.Max

Cetirizine Dr.Max to lek przeciwalergiczny dostępny bez recepty. Zawiera substancję czynną – cetyryzynę, która działa poprzez blokowanie obwodowych receptorów histaminowych H1, hamując procesy zapalne. Lek jest stosowany w celu łagodzenia objawów dotyczących nosa i oczu, związanych z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa oraz objawów przewlekłej idiopatycznej pokrzywki.

Cetirizine Galpharm

Lek Cetirizine Galpharm jest wskazany w łagodzeniu objawów dotyczących nosa i oczu, związanych z sezonowym i przewlekłym uczuleniowyn zapaleniem błony śluzowej nosa, w łagodzeniu objawów przewlekłej wysypki pokrzywkowej (przewlekłej idiopatycznej pokrzywki).

Cetirizine Genoptim

Cetirizine Genoptim to lek przeciwhistaminowy II generacji, który blokuje łączenie się histaminy z receptorami. Jest stosowany w celu złagodzenia objawów związanych z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa oraz w łagodzeniu objawów pokrzywki. Lek ten jest dostępny bez recepty.

Cetirizine Genoptim SPH

Cetirizine Genoptim SPH to lek przeciwalergiczny, którego substancją czynną jest cetyryzyna. Lek ten jest stosowany w celu łagodzenia objawów alergii, takich jak katar sienny, alergie występujące przez cały rok, np. alergia na kurz lub sierść zwierząt, a także z obrzękiem, zaczerwienieniem i swędzeniem skóry (pokrzywka). Cetirizine Genoptim SPH jest dostępny bez recepty.

Cetirizinum US Pharmacia

Cetirizinum US Pharmacia to lek przeciwalergiczny, który jest dostępny bez recepty. Jest stosowany do łagodzenia objawów alergii, takich jak katar, kichanie, swędzenie oczu, łzawienie i zaczerwienienie oczu oraz pokrzywka. Lek ten jest dostępny w postaci tabletek powlekanych. Wskazany jest dla dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia.

Cetrix

Cetrix

Cetrix to lek przeciwalergiczny, który skutecznie łagodzi objawy alergii. Jest często stosowany w przypadku kataru siennym. Substancją czynną w Cetrix jest cetyryzyna. Lek jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania obejmują łagodzenie objawów alergii takich jak kichanie, swędzenie nosa, pieczenie i łzawienie oczu.

Cirrus

Cirrus to lek o przedłużonym działaniu, którego substancjami aktywnymi są ceteryzyna i pseudoefedryna. Jest stosowany w leczeniu objawów sezonowego i całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Ceteryzyna działa przeciwalergicznie, łagodząc objawy takie jak swędzenie, kichanie, i obfita wydzielina z nosa. Pseudoefedryna zwęża naczynia krwionośne błony śluzowej nosa, co prowadzi do zmniejszenia jej przekrwienia i uczucia zatkania nosa. Lek jest dostępny bez recepty, ale wydawany jest z limitem jedno opakowanie na pacjenta.

Cirrus Duo

Cirrus Duo to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany w leczeniu objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, zarówno sezonowego, jak i całorocznego. Preparat zawiera dwie substancje czynne: cetyryzynę, która działa przeciwalergicznie, oraz pseudoefedrynę, która zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa. Lek pomaga uporać się z takimi objawami jak kichanie, uczucie zatkanego nosa czy świąd nosa.

Duozinal

Duozinal

Duozinal to lek przeciwalergiczny dostępny bez recepty. Zawiera dwie substancje czynne: cetyryzynę oraz wapń (w postaci chlorku wapnia). Stosuje się go do łagodzenia objawów związanych z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa, takich jak kichanie, świąd nosa, przekrwienie błony śluzowej nosa, zaczerwienienie i swędzenie oczu, łzawienie. Może być stosowany u dorosłych i dzieci powyżej 2. roku życia.

Hixacet

Hixacet to lek, który jest stosowany do łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa i pokrzywką. Działa przeciwhistaminowo, łagodzi świąd, uspokaja i zmniejsza odczucie lęku. Lek jest dostępny na receptę. Wskazaniami do stosowania Hixacet są stany zapalne skóry, pokrzywka oraz objawy alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.

Letizen

Letizen to lek przeciwhistaminowy, który jest dostępny na receptę. Jego substancją czynną jest cetyryzyna. Lek jest stosowany do łagodzenia objawów związanych z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa oraz do łagodzenia objawów przewlekłej idiopatycznej pokrzywki u dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia.

Zyrtec

Zyrtec to lek przeciwhistaminowy o działaniu przeciwalergicznym. Zawiera substancję czynną cetyryzynę (dichlorowodorek cetyryzyny). Jest stosowany do łagodzenia objawów związanych z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa oraz w łagodzeniu pokrzywki. Lek jest dostępny na receptę.

Zyrtec UCB

Zyrtec UCB to lek przeciwalergiczny dostępny bez recepty, który zawiera cetyryzynę. Stosowany jest w celu łagodzenia objawów sezonowego i przewlekłego zapalenia błony śluzowej nosa oraz pokrzywki. Zyrtec UCB można podawać dzieciom w wieku od 6 lat oraz osobom dorosłym.