Alero

Alero jest lekiem przeciwalergicznym. Pomaga opanować reakcję alergiczną i jej objawy.

Lek Alero łagodzi objawy związane np. z katarem siennym, uczuleniem na roztocza znajdujące się w kurzu (alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa), takie jak: kichanie, wodnista wydzielina z nosa lub świąd nosa, świąd podniebienia, świąd, zaczerwienienie lub łzawienie oczu.

Lek Alero stosuje się również w celu złagodzenia objawów, takich jak świąd i pokrzywka, związanych z przewlekłą pokrzywką o nieznanej przyczynie.

Skorzystaj z apteki internetowej o sprawdzonej renomie na rynku niemieckim, która szybko zdobyła zaufanie polskich klientów - kupuj leki bez wychodzenia z domu.

Jaki jest skład Alero, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest cetyryzyny dichlorowodorek. Każda tabletka zawiera 10 mg cetyryzyny dichlorowodorku.
Ÿ
Ponadto lek zawiera:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.

Otoczka: hypromeloza, laktoza jednowodna, tytanu dwutlenek (E171) i makrogol 4000.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Alero – jak stosować ten lek?

Dorośli i młodzież w wieku co najmniej 12 lat
Zwykle stosuje się 1 tabletkę raz na dobę. Jeśli lek powoduje senność, tabletkę można przyjmować wieczorem.

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat, o masie ciała większej niż 30 kg
Zwykle stosuje się 1 tabletkę raz na dobę lub pół tabletki dwa razy na dobę (rano i wieczorem).

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat, o masie ciała mniejszej niż 30 kg
Zwykle stosuje się pół tabletki raz na dobę.

Lek nie jest przeznaczony dla dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przedawkowanie leku Alero może spowodować następujące objawy: senność, utratę przytomności i (lub) pobudzenie (zwłaszcza u dzieci), zaburzenia koordynacji, mimowolne drżenie, ból głowy, omamy, drgawki, suchość w jamie ustnej, nagłe zaczerwienienie skóry, zwiększoną temperaturę ciała, rozszerzenie źrenic, niemożność oddania moczu, kołatanie serca i, w przypadku znacznego przedawkowania, zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi i zaburzenia rytmu serca, nudności, wymioty i uspokojenie.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Alero – czy mogę spożywać alkohol?

Należy zachować ostrożność w przypadku spożywania alkoholu podczas stosowania leku Alero, gdyż lek może nasilić działanie alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Alero w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża: Doświadczenie dotyczące stosowania leku Alero u kobiet w ciąży jest ograniczone. Lek należy stosować ostrożnie podczas ciąży.

Karmienie piersią: Należy unikać stosowania leku Alero w okresie karmienia piersią, gdyż cetyryzyny dichlorowodorek przenika do mleka kobiecego.

Ulotka Alero – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Alero m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Cena Alero i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Alero i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę Alero oraz dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Alero - forum pacjentów

Stosujesz Alero? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz