Duozinal

Duozinal

Duozinal jest lekiem o działaniu przeciwalergicznym. Lek zawiera dwie substancje czynne: cetyryzyny dichlorowodorek i wapnia chlorek.

Wskazania do stosowania
U dorosłych i dzieci w wieku 2 lat i powyżej:
– łagodzenie objawów dotyczących nosa i oczu, związanych z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (takich jak kichanie, świąd nosa, przekrwienie błony śluzowej nosa, zaczerwienienie i swędzenie oczu, łzawienie);
– łagodzenie objawów przewlekłej idiopatycznej pokrzywki (takich jak świąd, pokrzywka, zaczerwienienie skóry).

Jaki jest skład Duozinal, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: cetyryzyny dichlorowodorek, wapń w postaci wapnia chlorku dwuwodnego.
5 ml syropu zawiera 2,5 mg cetyryzyny dichlorowodorku oraz 58 mg jonów wapnia w postaci wapnia chlorku dwuwodnego.

Pozostałe składniki to: sacharoza, potasu sorbinian, aromat waniliowy AR 0345 (diacetyl, etylu maślan, wanilina, glikol 1,2-propylenowy, woda), sukraloza, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Duozinal – jak stosować ten lek?

Lek do stosowania doustnego.
Do dawkowania leku należy używać miarki dołączonej do opakowania. Umożliwia to odmierzanie dokładnej dawki.

Zalecana dawka
– Dzieci w wieku od 2 lat do 6 lat: 5 ml syropu 2 razy na dobę.
– Dzieci w wieku od 6 lat do 12 lat: 10 ml syropu 2 razy na dobę.
– Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 20 ml syropu raz na dobę.

Jeśli objawy nie ustąpią po 3 dniach stosowania leku lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie u dzieci
Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie zastosowania dawki leku większej niż zalecana, należy skontaktować się z lekarzem.

Objawy przedawkowania:
dezorientacja, biegunka, zawroty głowy, zmęczenie, bóle głowy, złe samopoczucie, rozszerzenie źrenic, świąd, niepokój (zwłaszcza ruchowy), uspokojenie, senność, osłupienie, tachykardia, zaburzenia rytmu serca, drżenie, zatrzymanie moczu lub nadmierne oddawanie moczu, utrata apetytu, bóle mięśni i stawów, wymioty, nudności, wzmożone pragnienie.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Duozinal – czy mogę spożywać alkohol?

Lek należy przyjmować godzinę przed posiłkiem, popijając dużą ilością płynu, aby zapobiec podrażnieniu żołądka. Nie zaleca się popijania leku napojami mlecznymi.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Duozinal w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Lek można stosować w ciąży jedynie, gdy lekarz uzna to za bezwzględnie konieczne.

Leku Duozinal nie należy przyjmować w okresie karmienia piersią, ponieważ lek przenika do mleka matki i może powodować objawy niepożądane u dziecka.

Ulotka Duozinal – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Duozinal, (2,5 mg + 58 mg Ca2+)/5 ml, syrop (Cetirizini dihydrochloridum + Calcii chloridum dihydricum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Duozinal m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Duozinal, (2,5 mg + 58 mg Ca2+)/5 ml, syrop (Cetirizini dihydrochloridum + Calcii chloridum dihydricum)

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Duozinal - forum pacjentów

Stosujesz Duozinal? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

4 komentarze do wpisu „Duozinal”

 1. Świetny lek na alergię. Cena nie jest wysoka (jest wiele środków z bardzo podobnym składem i jednocześnie wyższej cenie) i nie powoduje u mnie senności, jak wcześniejsze leki antyalergiczne, które stosowałam. Szybko przynosi ulgę. Nie odczuwam dzięki temu kichania i łzawienia.

  Odpowiedz
 2. Bardzo pomocny środek w moim przypadku. Alergia dopadła mnie jakieś kilka lat temu, chociaz nigdy jej nie mialam. Katar oraz łzawienie. Przetestowałam kilka polecanych mi przez farmaceutów środkow, niektóre niestety odpadały bo powodowały u mnie senność. Duozinal nie powoduje żadnych efektów ubocznych, używam go od wielu miesięcy już i działa świetnie. Opakowanie jest dość ekonomiczne.

  Odpowiedz
 3. Polecam nie tylko przy antybiotykoterapii, ale każdemu, kto ma wrażliwy żołądek. Srodek ma oznaczone szczepy oraz przetestowaną skuteczność. Pomaga w problemach gastrologicznych. Przyjmuje wraz ze sniadaniem z rana, dodatkowo staram się codziennie wspierać organizm za pomocą jogurtów.

  Zaskoczylo mnie również to, ze od kiedy przyjmuje probiotyk praktycznie nie chorowałam. Wcześniej lapałam rózne zapalenia, przeziębienia, od czasu wprowadzenia moja odporność znacznie się polepszyła.

  Odpowiedz
 4. Mam wiele alergii, ale od wielu lat najbardziej dokuczliwa u mnie jest alergia na roztocza. Pracuję w sklepie z tekstyliami, tak więc jestem narazona na kontakt z tymi pajęczakami. Swoje mieszkanie dostosowałam do moich problemów, ale powiedzmy sobie szczerze – nie pozbędziemy się nigdy roztoczy całkowicie. Duozinal dobrze sobie jednak z ta alergią radzi. I daje mi lepszy komfort w codziennym życiu. Cena jest przystępna, podobnie nie ma problemu z dostępnościa syropu.
  Poza tym nie zauważyłam przyzwyczajenia organizmu Zwykle wiele leków po jakimś czasie przestawało być skutecznych. Ten działa tak samo dobrze jak rok temu kiedy pierwszy raz go spróbowałam.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz