Konsultacja merytoryczna:

Zilola

ZILOLA to lek przeciwhistaminowy do stosowania ogólnego.

Stosowany w leczeniu objawów związanych z:
• alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (w tym przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa),
• przewlekłą pokrzywką nieznanego pochodzenia (przewlekła idiopatyczna pokrzywka).

Jaki jest skład Zilola, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest lewocetyryzyny dichlorowodorek w ilości 5 mg w każdej tabletce.

Ponadto lek zawiera:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian;
Otoczka tabletki: Opadry White 03B28796, zawierająca hypromelozę 6 cP (E 464), tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Zilola – jak stosować ten lek?

Nie stosować leku dłużej niż 10 dni bez konsultacji z lekarzem. Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Zazwyczaj stosowana dawka leku u osób dorosłych i dzieci w wieku 6 lat i starszych to jedna tabletka na dobę (1 x 5 mg).

Lek Zilola nie jest zalecany dla dzieci w wieku poniżej 6 lat.

U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek może być konieczne zmniejszenie dawki leku w zależności od stopnia ciężkości choroby nerek.

Pacjenci, u których występują wyłącznie zaburzenia czynności wątroby, powinni przyjmować zwykle zalecaną dawkę leku.

U pacjentów, u których występują zarówno zaburzenia czynności wątroby, jak i zaburzenia czynności nerek, może być konieczne zastosowanie mniejszej dawki w zależności od stopnia ciężkości choroby nerek. U dzieci dawka będzie także dobrana w zależności od masy ciała; dawka leku jest ustalana przez lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Znaczne przedawkowanie leku Zilola u pacjentów dorosłych może spowodować senność. U dzieci początkowo może występować pobudzenie i niepokój, a następnie senność.

W razie podejrzenia przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Zilola, należy zwrócić się do lekarza, który zadecyduje, jakie działania powinny zostać podjęte.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Zilola – czy mogę spożywać alkohol?

Należy zachować ostrożność w przypadku przyjmowania leku Zilola jednocześnie z alkoholem.

U wrażliwych pacjentów, jednoczesne podawanie cetyryzyny lub lewocetyryzyny z alkoholem lub innymi środkami działającymi ośrodkowo może wpływać na czynność ośrodkowego układu nerwowego.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Zilola w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży, zamierza zajść w ciążę lub karmi piersią.

Ulotka Zilola – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Zilola, 5 mg, tabletki powlekane (Levocetirizini dihydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 10 razy

Rozmiar plku 155.33 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Zilola m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Zilola, 5 mg, tabletki powlekane (Levocetirizini dihydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 185.05 KB

Cena - ile kosztuje Zilola?

Cena Zilola i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Zilola.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Zilola? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Emolium Dermocare odżywka do włosów (Opakowanie: 150 ml)Emolium Dermocare odżywka do włosów (Opakowanie: 150 ml) to wysokiej jakości odżywka do włosów wykazująca działanie nawilżające i regenerujące. Preparat wspomaga utrzymanie zdrowej kondycji włosów, a także niweluje problem nadmiernego ich wypadania.

Stosowanie odżywki Emolium zalecane jest dla osób borykających się z…

33.36 

Zastosowanie Heviran Comfort (Opakowanie: 25 )Heviran Comfort (Opakowanie: 25 ) to lek przeciwwirusowy do stosowania w przypadku opryszczki wargowej i twarzowej. Jest skuteczny przy nawrotach choroby i szybko pozwala złagodzić widoczne objawy zakażenia wirusem opryszczki pospolitej.Efekt działania Heviran Comfort (Opakowanie: 25 )Heviran Comfort (Opakowanie: 25 ) zawiera acyklowir – najpopularniejszy lek przeciwwirusowy ukierunkowany do walki z opryszczką pospolitą. Hamuje jej replikację poprzez zaburzenie replikacji DNA. Zmienia łańcuch poprzez wbudowywanie się w niego…

23.15 

Zastosowanie Osłonka Gastro proszek (Opakowanie: 20 )Osłonka Gastro proszek (Opakowanie: 20 ) to preparat zawierający dużą liczbę bakterii kwasu mlekowego, dzięki czemu suplement przywraca naturalną florę bakteryjną jelit oraz wzmacnia odporność. Stosowany jest profilaktycznie oraz w trakcie i po przebytej antybiotykoterapii.

Produkt może być stosowany od 3. roku życia.
Efekt działania Osłonka Gastro proszek (Opakowanie: 20 )Osłonka Gastro proszek (Opakowanie: 20 ) ma innowacyjną formułę, która dzięki…

32.51 

Zastosowanie NeoMag Cardio tabletki (Opakowanie: 50 )NeoMag Cardio tabletki (Opakowanie: 50 ) to suplement diety z dużą ilością magnezu i potasu, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego.

Magnez z głogiem wspomaga krążenie krwi oraz utrzymanie prawidłowego dotlenienia organizmu.Efekt działania NeoMag Cardio tabletki (Opakowanie: 50 )NeoMag Cardio zawiera magnez i potas, które hamują powstawanie zakrzepów żylnych, co może prowadzić do miaż…

21.18 

Zastosowanie Emolium A-Topic trójaktywny krem (Opakowanie: 50 ml)Emolium A-Topic trójaktywny krem (Opakowanie: 50 ml) to krem przeznaczony dla skóry wrażliwej, atopowej i skłonnej do podrażnień. Łagodzi dolegliwości związane z nadmierną suchością i sprawia, że cera wygląda młodziej i zdrowiej. Może być stosowany u niemowląt od 1. miesiąca życia.Efekt działania Emolium A-Topic trójaktywny krem (Opakowanie: 50 ml)…

33.37 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief