Konsultacja merytoryczna:

Rupoclar

Lek Rupoclar łagodzi objawy alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, takie jak kichanie, wydzielina z nosa, swędzenie oczu i nosa.

Lek Rupoclar jest również stosowany w celu złagodzenia objawów związanych z pokrzywką (alergiczna wysypka skórna), takich jak swędzenie i pokrzywka (miejscowe zaczerwienienie i obrzęk skóry).

Jaki jest skład Rupoclar, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest rupatadyna. Każda tabletka zawiera 10 mg rupatadyny (w postaci rupatadyny fumaranu).

– Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, skrobia żelowana kukurydziana, żelaza tlenek czerwony (E 172), żelaza tlenek żółty (E 172) i magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Rupoclar – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Rupoclar jest przeznaczony do stosowania u młodzieży (w wieku 12 lat i starszej) oraz u dorosłych. Zazwyczaj stosowana dawka leku to jedna tabletka (10 mg rupatadyny) raz na dobę, z posiłkiem lub niezależnie od posiłku. Tabletkę należy połknąć, popijając odpowiednią ilością płynu (np. szklanką wody).

Lekarz poinformuje pacjenta, jak długo będzie trwało leczenie lekiem Rupoclar.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku, nawet jeśli nie ma tam już tabletek.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Rupoclar – czy mogę spożywać alkohol?

Leku Rupoclar nie należy przyjmować jednocześnie z sokiem grejpfrutowym, ponieważ może to spowodować zwiększenie stężenia leku Rupoclar w organizmie.

Rupoclar w zalecanej dawce (10 mg) nie zwiększa senności wywołanej przez alkohol.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Rupoclar w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Nie przypuszcza się, aby lek Rupoclar stosowany w zalecanych dawkach wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn. Jednak, jeśli pacjent po raz pierwszy zażywa lek Rupoclar, przed prowadzeniem pojazdu lub obsługiwaniem maszyn powinien zachować ostrożność i obserwować swoją reakcję na lek.

Ulotka Rupoclar – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Rupoclar, 10 mg, tabletki (Rupatadinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 128.87 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Rupoclar m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Rupoclar, 10 mg, tabletki (Rupatadinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 192.82 KB

Cena - ile kosztuje Rupoclar?

Cena Rupoclar i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Rupoclar.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Rupoclar? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Recigar tabletki powlekane (Opakowanie: 100 )Recigar tabletki powlekane (Opakowanie: 100 ) to tabletki dla palaczy, w formie tabletek, przeznaczone dla osób uzależnionych od nikotyny i chcących uwolnić się od tego nałogu. Przyjmowanie preparatu ogranicza odczuwanie głodu nikotynowego.

Stosowanie tabletek Recigar wskazane jest dla osób chcących całkowicie ograniczyć uzależnienie od wyrobów tytoniowych i nikotyny.

Recigar może być stosowany przez osoby rzucające…

63.99 

Hirudoid (Opakowanie: 40 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

24.43 

Zastosowanie Weleda Koncentrat ujędrniający z wiesiołkiem (Opakowanie: 30 ml)Weleda Koncentrat ujędrniający z wiesiołkiem (Opakowanie: 30 ml) zapewnia długotrwałą, intensywną wilgotność i reaktywuje odnowę komórek.
Formuła z cennymi aktywnymi składnikami pochodzącymi z natury daje uczucie odżywionej, jędrnej skóry i jest szczególnie odpowiednia dla skóry dojrzałej. Kompozycja z cennym organicznym olejkiem z wiesiołka i bogatym…

93.99 

Gum Hydral Zahnpasta (Opakowanie: 75 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

20.14 

Zastosowanie Heviran Comfort (Opakowanie: 25 )Heviran Comfort (Opakowanie: 25 ) to lek przeciwwirusowy do stosowania w przypadku opryszczki wargowej i twarzowej. Jest skuteczny przy nawrotach choroby i szybko pozwala złagodzić widoczne objawy zakażenia wirusem opryszczki pospolitej.Efekt działania Heviran Comfort (Opakowanie: 25 )Heviran Comfort (Opakowanie: 25 ) zawiera acyklowir – najpopularniejszy lek przeciwwirusowy ukierunkowany do walki z opryszczką pospolitą. Hamuje jej replikację poprzez zaburzenie replikacji DNA. Zmienia łańcuch poprzez wbudowywanie się w niego…

23.15 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief