Bilaxten

Lek przeciwhistaminowy, który zawiera bilastynę o działaniu przeciwalergicznym. Stosowany jest w celu łagodzenia objawów kataru siennego, a także leczeniu uczuleniowego zapalenia błony śluzowej nosa i spojówek.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek Bilaxten zawiera bilastynę, która działa przeciwhistaminowo. Lek Bilaxten stosuje się w celu złagodzenia objawów kataru siennego (kichanie, świąd, katar, zatkany nos oraz zaczerwienione i łzawiące oczy) oraz innych postaci alergicznego nieżytu nosa. Lek może być również stosowany do leczenia pokrzywki (pokrzywka).

Skład

Substancją czynną jest bilastyna.
Jedna tabletka zawiera 20 mg bilastyny.

Ponadto lek zawiera: celuloza mikrokrystaliczna, glikolan sodowy skrobi typ A, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Dorośli, w tym osoby w podeszłym wieku oraz dzieci od 12. lat
• Jedna tabletka na dobę.
• Tabletkę należy przyjmować na czczo, np. rano przed śniadaniem. Nie wolno jeść przez jedną godzinę po przyjęciu bilastyny.
• Tabletkę należy połknąć popijając szklanką wody.
• Linia podziału na tabletce służy do podzielenia tabletki na dwie części w celu łatwiejszego połknięcia. Nie należy dzielić tabletki w celu przyjęcia o połowę mniejszej dawki. Odnośnie czasu leczenia, lekarz prowadzący określi rodzaj choroby i ustali jak długo należy przjmować lek Bilaxten.

Przedawkowanie

W przypadku zażycia większej niż zalecana dawki leku Bilaxten należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jedzenie i picie (alkohol)

Nie należy przyjmować leku razem z jedzeniem ani z sokiem grejpfrutowym, ani innymi sokami owocowymi, ponieważ osłabia to działanie leku Bilaxten. Aby uniknąć osłabienia działania leku należy:
– połknąć tabletkę i poczekać godzinę przed zjedzeniem posiłku lub wypiciem soku owocowego
lub
– po jedzeniu lub wypiciu soku owocowego należy odczekać 2 godziny aby przyjąć tabletkę.

Ciąża i karmienie piersią

Należy poinformować lekarza o ciąży, podejrzeniu ciąży oraz o karmieniu piersią. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Bilaxten

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Bilaxten (forum)

Stosujesz Bilaxten? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

1 komentarz do “Bilaxten”

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Bilaxten. Podziel się doświadczeniami na forum.