Bilagra ORO

Bilagra ORO to lek, który zawiera substancję czynną bilastynę. Działa on przeciwhistaminowo i stosuje się go w celu złagodzenia objawów kataru siennego, takich jak kichanie, świąd, wydzielina z nosa, zatkany nos oraz zaczerwienione i łzawiące oczy. Może być również stosowany do leczenia swędzących wysypek skórnych, takich jak bąble lub pokrzywka. Lek jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek Bilagra ORO zawiera substancję czynną bilastynę, która działa przeciwhistaminowo.

Lek Bilagra ORO stosuje się w celu złagodzenia objawów kataru siennego (kichanie, świąd, wydzielina z nosa, zatkany nos oraz zaczerwienione i łzawiące oczy) oraz innych postaci alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Lek może być również stosowany do leczenia swędzących wysypek skórnych (bąble lub pokrzywka).

Lek Bilagra ORO, 10 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej wskazany jest do stosowania u dzieci w wieku od 6 lat i masie ciała co najmniej 20 kg, jak również do stosowania u młodzieży i dorosłych.

Lek Bilagra ORO, 20 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i powyżej.

Skład

– Substancją czynną jest bilastyna. Każda tabletka zawiera 10 mg lub 20 mg bilastyny.

– Pozostałe składniki to: mannitol, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, magnezu glinokrzemian, sukraloza, aromat winogronowy, stearynian magnezu, krzemionka koloidalna bezwodna.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty

Lek Bilagra ORO, 10 mg
Stosowanie u dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i starszych
Zalecana dawka u dorosłych, w tym osób w podeszłym wieku oraz młodzieży w wieku 12 lat i powyżej to 20 mg raz na dobę (dwie tabletki po 10 mg).

Stosowanie u dzieci
Zalecana dawka dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat o masie ciała co najmniej 20 kg to jedna tabletka 10 mg raz na dobę. Nie należy podawać tego leku dzieciom w wieku poniżej 6 lat oraz o masie ciała poniżej 20 kg, ponieważ brakuje wystarczających danych dotyczących stosowania.

Lek Bilagra ORO, 20 mg
Zalecana dawka u dorosłych, w tym osób w podeszłym wieku oraz młodzieży w wieku 12 lat i powyżej to 1 tabletka 20 mg raz na dobę.

Stosowanie u dzieci
Inne postaci tego leku – bilastyna, 10 mg, tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej lub bilastyna, 2,5 mg/mL, roztwór doustny – są przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat o masie ciała co najmniej 20 kg – należy zapytać lekarza lub farmaceutę.

Nie należy podawać bilastyny dzieciom w wieku poniżej 6 lat o masie ciała poniżej 20 kg, ponieważ brakuje wystarczających danych dotyczących stosowania.

Informacje ogólne
– Tabletka do podawania doustnego.
– Tabletkę należy umieścić w jamie ustnej, gdzie ulega natychmiastowemu rozpuszczeniu w ślinie i może być łatwo połknięta.
– Tabletkę ulegającą rozpadowi w jamie ustnej można również rozpuścić w łyżeczce wody przed podaniem. Wówczas należy się upewnić, że na łyżeczce nie ma żadnych pozostałości leku.
– Do rozpuszczenia leku należy stosować wyłącznie wodę. Nie należy stosować soku grejpfrutowego lub jakiegokolwiek innego soku owocowego.
– Tabletkę należy przyjmować jedną godzinę przed lub dwie godziny po jakimkolwiek posiłku lub wypiciu soku owocowego.
Odnośnie czasu leczenia, lekarz prowadzący określi rodzaj choroby i ustali jak długo należy przyjmować lek Bilagra ORO.

Przedawkowanie

W przypadku zażycia większej niż zalecana dawki leku Bilagra ORO należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą lub udać się do oddziału ratunkowego najbliższego szpitala. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku lub ulotkę.

Jedzenie i picie (alkohol)

Nie należy przyjmować leku razem z jedzeniem ani z sokiem grejpfrutowym, ani innymi sokami owocowymi, ponieważ osłabia to działanie bilastyny. Aby uniknąć osłabienia działania leku, należy:
– połknąć tabletkę i poczekać godzinę przed zjedzeniem posiłku lub wypiciem soku owocowego lub
– odczekać 2 godziny po zjedzeniu posiłku lub wypiciu soku owocowego, aby przyjąć tabletkę.

Bilastyna w zalecanej dawce dla dorosłych (20 mg) nie zwiększa senności wywołanej spożyciem alkoholu.

Ciąża i karmienie piersią

Brak danych lub istnieją ograniczone dane dotyczące stosowania bilastyny u kobiet w ciąży, w okresie karmienia piersią oraz wpływu na płodność.
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.
Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Bilagra ORO

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Bilagra ORO (forum)

Stosujesz Bilagra ORO? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Bilagra ORO. Podziel się doświadczeniami na forum.