Konsultacja merytoryczna:

Bepanthen Plus

Bepanthen Plus

Lek Bepanthen Plus zawiera dwie substancje czynne: dekspantenol i chlorheksydynę. Dekspantenol po przeniknięciu przez skórę szybko przekształca się w kwas pantotenowy, który odgrywa ważną rolę w budowie skóry oraz regeneracji skóry w trakcie gojenia się ran.

Chlorheksydyna jest substancją odkażającą, działającą na bakterie Gram dodatnie, w tym na wrażliwe szczepy Staphylococcus aureus, które są najczęstszą przyczyną zakażeń skóry.
Chlorheksydyna działa słabiej na bakterie Gram-ujemne, nie działa na bakterie z rodzaju Pseudomonas oraz Proteus.

Wskazania
Leczenie i odkażanie powierzchniowych ran różnego rodzaju, gdy istnieje ryzyko ich zakażenia (np. zadrapania, skaleczenia, otarcia, pęknięcia skóry, oparzenia, odparzenia, zapalenia skóry) oraz leczenie ran po małych zabiegach chirurgicznych.

Jaki jest skład Bepanthen Plus, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: dekspantenol i chlorheksydyny chlorowodorek.
1 gram kremu zawiera 50 mg dekspantenolu i 5 mg chlorheksydyny chlorowodorku.

Inne składniki leku to: lakton kwasu pantotenowego, alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, wazelina biała, parafina ciekła, lanolina, makrogolu stearynian, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Bepanthen Plus – jak stosować ten lek?

Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę.

O ile lekarz nie zaleci inaczej, lek zwykle nakłada się kilka razy na dobę, zależnie od potrzeb, na oczyszczone rany lub miejsca objęte zapaleniem. Nie jest konieczne stosowanie opatrunku.

Należy unikać stosowania na rozległych powierzchniach skóry.

Częste stosowanie kremu na te same powierzchnie może prowadzić do podrażnienia skóry.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie są znane objawy zatrucia kwasem pantotenowym, jest dobrze tolerowany nawet w wysokich dawkach. Nie odnotowano także przypadków hiperwitaminozy. Po przedawkowaniu chlorheksydyny opisywano zwiększenie aktywności aminotransferaz w surowicy.

Częste stosowanie kremu na te same powierzchnie może prowadzić do podrażnienia skóry. Produkt przeznaczony jest do leczenia niewielkich, powierzchniowych ran skóry. Należy unikać stosowania na rozległe powierzchnie.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Bepanthen Plus – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Bepanthen Plus w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Bepanthen Plus może być stosowany podczas ciąży i karmienia piersią tylko na zlecenie lekarza.

Należy unikać stosowania leku na duże obszary skóry u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

W przypadku stosowania na brodawki u kobiet karmiących piersią, konieczne jest mycie brodawek przed karmieniem piersią.

Ulotka Bepanthen Plus – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

BEPANTHEN PLUS, (50 mg + 5 mg)/g, krem (Dexpanthenolum + Chlorhexidini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 126.98 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Bepanthen Plus m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

BEPANTHEN PLUS, (50 mg + 5 mg)/g, krem (Dexpanthenolum + Chlorhexidini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 12 razy

Rozmiar plku 209.31 KB

Cena - ile kosztuje Bepanthen Plus?

Cena Bepanthen Plus i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Bepanthen Plus.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Bepanthen Plus? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Aloe Vera Body Firming Gel (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

101.99 

Zastosowanie Acti Vita miner Senior tabletki (Opakowanie: 60 )Acti Vita miner Senior tabletki (Opakowanie: 60 ) to suplement diety w wygodnej do spożywania formie tabletek, zawierający w minerały i witaminy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

Witaminy i minerały dla seniora mogą być stosowane u osób powyżej 50. roku życia, które są nadmiernie narażone na występowanie niedoborów witaminowych i/lub mineralnych…

20.31 

Bort Kubifx light Ellenbogen-orthese schwarz (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

305.99 

Zastosowanie Eucerin pH5 balsam do skóry wrażliwej (Opakowanie: 400 ml)Eucerin pH5 balsam do skóry wrażliwej (Opakowanie: 400 ml) to balsam do ciała, odpowiedni dla skóry suchej i wrażliwej. Zapewnia długotrwałe nawilżenie i sprawia, że skóra jest bardziej odporna na negatywne czynniki środowiskowe. Łagodzi podrażnienia i zmniejsza zaczerwienienie.Efekt działania Eucerin pH5 balsam do skóry wrażliwej (Opakowanie: 400…

83.99 

Coenzym Q10 200 mg vegan Vitamaze Kapseln (Opakowanie: 120 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

177.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief