Benzocaine + Chlorhexidine Renantos

Benzocaine + Chlorhexidine Renantos to lek, który zawiera dwie substancje czynne: benzokainę i chlorheksydynę. Benzokaina jest miejscowym znieczuleniem stosowanym do łagodzenia bólu i swędzenia spowodowanego stanami takimi jak oparzenia słoneczne, ukąszenia owadów, drobne skaleczenia, siniaki, otarcia. Chlorheksydyna jest antyseptykiem stosowanym do zwalczania bakterii i grzybów na skórze i błonach śluzowych. Lek jest dostępny bez recepty. Wskazania do stosowania obejmują łagodzenie bólu i swędzenia oraz zapobieganie infekcjom w przypadku drobnych uszkodzeń skóry.

Preparat zawiera substancję: ,

Wskazania / działanie

Lek Benzocaine + Chlorhexidine Renantos zawiera dwie substancje czynne:
– benzokainę – substancję o właściwościach znieczulających i przeciwbólowych.
– chlorheksydyny dichlorowodorek – substancję o właściwościach przeciwbakteryjnych.

Benzocaine + Chlorhexidine Renantos stosowany jest w miejscowym, krótkotrwałym, objawowym leczeniu łagodnych infekcji gardła i jamy ustnej przebiegających bez gorączki, którym towarzyszy ból gardła, podrażnienie gardła, bezgłos.

Benzocaine + Chlorhexidine Renantos stosowany jest również w miejscowym, krótkotrwałym, objawowym leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej, takich jak drobne owrzodzenia błony śluzowej (afty).

Jeśli po upływie 5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.
Benzocaine + Chlorhexidine Renantos jest wskazany do stosowania u osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Skład

– Substancjami czynnymi leku są benzokaina i chlorheksydyny dichlorowodorek.

– Pozostałe składniki to: mannitol, celuloza mikrokrystaliczna, powidon K29/32, magnezu stearynian, sodu cyklaminian (E 952), sacharyna sodowa (E 954), aromat mentolowy PHS-003268, aromat pomarańczowy PHS-003270.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to:
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka do ssania co 2 godziny. Nie należy stosować więcej niż 8 tabletek do ssania na dobę.

Zawsze należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę.

Jeśli objawy utrzymują się przez dłużej niż 5 dni lub jeśli towarzyszy im wysoka gorączka, zawroty głowy lub wymioty, należy skonsultować się z lekarzem.

Leku Benzocaine + Chlorhexidine Renantos nie należy stosować bezpośrednio przed ani w trakcie jedzenia lub picia.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Sposób stosowania:
Lek przeznaczony do stosowania w jamie ustnej. Tabletkę należy powoli ssać w jamie ustnej. Nie należy jej rozgryzać ani połykać.

Przedawkowanie

W przypadku przyjęcia większej od zalecanej dawki leku należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą i poinformować o ilości przyjętych tabletek.
Objawami przedawkowania są: bełkotliwa mowa, drętwienie, chwiejny chód, niewyraźne lub podwójne widzenie, zawroty głowy, pobudzenie lub drgawki, szum w uszach, zwiększone pocenie się. Może również wystąpić obniżenie ciśnienia krwi.

Jedzenie i picie (alkohol)

Leku Benzocaine + Chlorhexidine Renantos nie należy stosować bezpośrednio przed ani w trakcie jedzenia lub picia. Zawarta w produkcie benzokaina może powodować przemijające zdrętwienie w jamie ustnej i gardle i utrudniać przełykanie. Najlepiej stosować godzinę przed posiłkiem lub po posiłku.

Ciąża i karmienie piersią

Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego w okresie ciąży. Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego w okresie karmienia piersią.

Ulotka Benzocaine + Chlorhexidine Renantos

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Benzocaine + Chlorhexidine Renantos (forum)

Stosujesz Benzocaine + Chlorhexidine Renantos? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Benzocaine + Chlorhexidine Renantos. Podziel się doświadczeniami na forum.