Spis leków zawierających substancję: Benzokaina

Benzocaine + Chlorhexidine Renantos

Benzocaine + Chlorhexidine Renantos to lek, który zawiera dwie substancje czynne: benzokainę i chlorheksydynę. Benzokaina jest miejscowym znieczuleniem stosowanym do łagodzenia bólu i swędzenia spowodowanego stanami takimi jak oparzenia słoneczne, ukąszenia owadów, drobne skaleczenia, siniaki, otarcia. Chlorheksydyna jest antyseptykiem stosowanym do zwalczania bakterii i grzybów na skórze i błonach śluzowych. Lek jest dostępny bez recepty. Wskazania do stosowania obejmują łagodzenie bólu i swędzenia oraz zapobieganie infekcjom w przypadku drobnych uszkodzeń skóry.

Dermopur

Dermopur to lek w postaci pudru leczniczego, który zawiera substancję czynną benzokainę. Wykazuje działanie miejscowo znieczulające, ściągające i wysuszające. Stosowany jest w stanach wysiękowych i zapalnych skóry, takich jak wypryski, wyprysk dziecięcy, wysypka pęcherzykowa w ospie wietrznej, półpaścu, skazy wysiękowe, świerzbiączka, potówki, pokrzywki, stany po ukąszeniach owadów oraz trądzik młodzieńczy. Lek jest dostępny bez recepty.

DoppelSept Gardło

DoppelSept Gardło to lek stosowany w leczeniu dolegliwości gardła. Zawiera składniki, które działają łagodząco na podrażnienia gardła, takie jak ból, pieczenie, uczucie suchości i trudności w przełykaniu. Lek ten jest dostępny bez recepty. Wskazania do stosowania to podrażnienia i ból gardła.

Doricomb

Doricomb to lek, który jest stosowany w leczeniu łagodnych do umiarkowanych stanów zapalnych gardła i jamy ustnej, takich jak zapalenie gardła z bólem gardła i trudnościami w połykaniu, stany zapalne błony śluzowej jamy ustnej i dziąseł. Lek zawiera benzokainę, tyrotrycynę i chlorek benzalkoniowy jako środki przeciwbakteryjne. Lek jest dostępny na receptę i jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i starszej.

Doritri

Doritri to tabletki do ssania, które zawierają benzokainę – środek do znieczulenia miejscowego, a także tyrotrycynę i chlorek benzalkoniowy jako składniki przeciwbakteryjne. Preparat ten jest stosowany w leczeniu chorób jamy ustnej i gardła. Stosuje się go w leczeniu łagodnych do umiarkowanych stanów zapalnych gardła i jamy ustnej, takich jak zapalenie gardła z bólem gardła i trudnościami w połykaniu, stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i zapalenia dziąseł. Produkt jest dostępny bez recepty.

DoriTri mięta

DoriTri mięta to lek w postaci tabletek do ssania, który zawiera środek do znieczulenia miejscowego benzokainę oraz tyrotrycynę i chlorek benzalkoniowy jako środki przeciwbakteryjne. Stosuje się go w leczeniu chorób jamy ustnej i gardła. Wskazany jest do leczenia wspomagającego łagodnych do umiarkowanych stanów zapalnych gardła i jamy ustnej, takich jak zapalenie gardła z bólem gardła i trudnościami w połykaniu, stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i zapalenia dziąseł. Lek jest dostępny bez recepty.

Faringan

Faringan to lek dostępny bez recepty w postaci tabletek do ssania. Zawiera dwie substancje czynne – chloroheksydynę, która działa przeciwbakteryjnie oraz benzokainę, która działa miejscowo znieczulająco. Faringan jest wskazany w leczeniu miejscowym stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej oraz gardła u dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia.

Puder płynny Aflofarm

Puder płynny Aflofarm to lek dostępny bez recepty, który zawiera tlenek cynku i mentol. Wykazuje działanie miejscowo znieczulające, przeciwświądowe, osłaniające i ściągające. Jest stosowany pomocniczo w łagodzeniu objawów skórnych ospy wietrznej, półpaśca oraz ukąszeń owadów. Zmienioną chorobowo skórę należy smarować 3 lub 4 razy na dobę.

Puder płynny Dermopur

Puder Płynny Dermopur to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną benzokainę. Jest to puder leczniczy, który wykazuje działanie miejscowo znieczulające, ściągające i wysuszające. Stosowany jest w stanach wysiękowych i zapalnych skóry, takich jak wypryski, wyprysk dziecięcy, wysypka pęcherzykowa w ospie wietrznej, półpaścu, skazie wysiękowej, świerzbiączce, potówkach, pokrzywkach, po ukąszeniach owadów oraz w trądziku młodzieńczym.

Puder płynny z anestezyną

Puder-płynny-z-anestezyną

Puder płynny z anestezyną to lek do stosowania miejscowego na skórę. Działa jako środek ściągający, wysuszający i przeciwświądowy. Jest dostępny bez recepty i zawiera tlenek cynku i benzokainę jako substancje czynne. Wskazaniem do stosowania leku są ukąszenia owadów, pokrzywka, a także inne stany, którym towarzyszy świąd skóry.

Pudroderm

Pudroderm to lek w postaci zawiesiny stosowany na skórę. Zawiera substancje czynne: tlenek cynku, mentol i benzokainę. Działa ściągająco, wysuszająco i przeciwświądowo. Stosowany jest w stanach zapalnych skóry z wysypką, świądem i obrzękiem, a także po ukąszeniach owadów. Może być również stosowany pomocniczo w ospie wietrznej i półpaścu. Lek jest dostępny bez recepty.

Pudrospan – puder płynny

Pudrospan – puder płynny

Pudrospan to puder płynny, który jest dostępny bez recepty. Jest to preparat o działaniu przeciwświądowym do stosowania zewnętrznego. Zawiera substancje czynne takie jak tlenek cynku, mentol i benzokainę. Stosowany jest jako środek kojący i wysuszający w chorobach skóry, półpaścu, ospie wietrznej i po ukąszeniach owadów.

Savarix

Savarix

Savarix to innowacyjny żel do stosowania na skórę, który zawiera trzy składniki aktywne: heparynę sodową, wyciąg z kasztanowca oraz benzokainę. Dzięki synergicznemu działaniu tych substancji, lek działa kompleksowo i skutecznie łagodzi objawy związane z chorobami żył. Jest stosowany pomocniczo, miejscowo, w zapobieganiu i leczeniu: żylaków kończyn dolnych, obrzęków, podskórnych wylewów (siniaków) pourazowych, powstających wskutek stłuczenia lub skręcenia, zaburzeń krążenia żylnego, bólu i uczucia ciężkości nóg. Savarix jest dostępny na receptę.

Septolete Plus

Septolete Plus to lek w postaci pastylek twardych, który służy do odkażania jamy ustnej i gardła. Działa bakteriobójczo, jest skuteczny przeciwko niektórym bakteriom i grzybom. Lek stosuje się w celu odkażania i łagodzenia bólu w lekkich zakażeniach jamy ustnej i gardła. Jest dostępny bez recepty.

Septolete Plus o smaku miodu i limonki

Septolete Plus o smaku miodu i limonki to pastylki do ssania, które zawierają substancje czynne: benzokainę i chlorek cetylopirydyniowy. Są one stosowane w celu odkażania i łagodzenia bólu w lekkich zakażeniach jamy ustnej i gardła. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat mogą ssać jedną pastylkę co 2-3 godziny, nie przekraczając 8 pastylek na dobę. Lek jest dostępny bez recepty.

Septolete Plus o smaku truskawkowym

Septolete Plus o smaku truskawkowym to lek w postaci pastylek do ssania, który zawiera substancje czynne chlorek cetylopirydyniowy oraz benzokainę. Lek ten działa miejscowo przeciwbólowo, odkażając jamę ustną i gardło. Jest stosowany w celu łagodzenia bólu w lekkich zakażeniach jamy ustnej i gardła. Septolete Plus jest dostępny bez recepty.

Variderm

Variderm to lek dostępny bez recepty, który ma postać pasty do stosowania na skórę. Jego substancje czynne to benzokaina, mentol oraz tlenek cynku, które wykazują działanie miejscowo znieczulające, ściągające, przeciwzapalne i wysuszające. Pasta Variderm jest stosowana jako środek wspomagający w przypadku wysypki, wyprysków, oparzeń słonecznych czy swędzenia skóry. Wskazany jest do stosowania jako środek wspomagający w leczeniu chorób objawiających się bolesnymi, swędzącymi wykwitami skórnymi, takimi jak ospa wietrzna czy półpasiec.